Kedves Látogató! Böngéssz bátran a fórum témái között és szólj hozzá bármihez! Hozd létre fiókod és csatlakozz Te is az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösségéhez!
1, Gratulalok a myfxbookon beregisztralt szamladhoz, kar, hogy csak 5 honapot olel fel, bar ennel tobbet mas se mutatott. Szep eredmeny, de ezt ugy mondom, hogy nem astam a melyere, remelem ez a szamlad meg fent lesz egy ev mulva is, akkor tuti te leszel a forum kiralya, bar ehhez meg hianyozna egy track record.
Illetve remelem, hogy nem demo: miert?
Neha mam, pam szamlak demoi, ugy mukodnek mint eles szamlak, az az barnaemberes es nem zold, igy total atveres, lehet Shortosgyulanak is ilyen van. Nekem volt ket brokernel mam demo szamlam es lass csodat szepen lehetett kozzeteni mutogatni, mint eles, mivel barnaemberes szamla volt, de kozben csak demo, vakitas az egesz.
2, Gratula az uj domain nevhez, vegre, mar ideje volt, ha oktatokent szeretned ertekesiteni magad, akkor az igenyesseg elso kell legyen.
3, Vegso soron gratula a batorsaghoz, es kitartashoz ahogy mindezt teszed.
Kritika:
1, Legy konzekvens a nick nevekkel. A chat ablakban kivel beszelgetek, anonymousfxel, habibabuval, kivel? Halando, egyszeru emberkek, akik nem jartak a forumon, vagy nem olvastak vissza reszletesen nem tudjak, hogy tulajdonkeppen Kis Elek Janos Norbert(bocs nem tudom pontosan), aki a vonal masik vegen irogat.
2, "Ugyebar az arfolyam nagy valoszinuseg szerint", "ugyebar" visszahallod magad. Videok. Ne haragudj, de ha nem tekintek szakmai tartalomra, akkor a videoid minosege, eloadasmodja remes. Szoismetles egymas hatan, "ugyebar" ez nem jo? Hallgasd vissza magad, ha nem tetszik vedd fel ujra, vagjad a videokat. Ohh es artikulalj!
Masik a videok hossza: tul hosszura keszited, igy unalmassa valnak, amit elmondasz fel oraban, arra eleg 5-10 perc max, szerintem keszits tomor lenyegretoro felveteleket, amiket tobbszor vegig lehet hallgatni. Ne haragudj, de ezeket nehez ujra nezni.
Minoseg: keszits jo, elvezheto videokat, kamerat felejtsd el, remes. A geped grafikus meghajtoja ugy latom keves neha, akkor cserelj gepet, mint "oktato" komolytalanna teszed magad ha ilyen minosegu videokat publikalsz. Pl nem kell latni a nagykozonsegnek, hogy melyik progival veszed fel, hasznalj ket monitort, vagy vagd a vidit.
Szakmaisag: amire nincs pontos ralatasod, infod, ismereted, ne alkoss velemenyt, maradj a sajatodnal, amit tudsz. Ilyen pl a market profile.
Vegszokent:
Gogondoj at mindent szazszor mire publikalod, tudod neha a bolcsek csendben vannak es figyelnek.
Egyes oktatok nem tunak tobbet nalad, de az O termekuk csillog, igy penzt is keresnek, es akkor is csillognia kell, ha neked fontos a szakma, szakmai becsulet, mert a minoseg hianyaval komolytalanna teszed.
:-) na, igazad van 90%-ban, mert én is így látom, rendelkezek megfelelő önkritikával.
Kerlek ne erts felre, nem rossz szandekbol irtam le. Pl en is keszitek videokat, bar nem oktatas jelleggel, egyszer keszitettem egy prezentacio szeruseget es en is beleestem a szoismetles csapdajaba, tudom nem konnyu, utolag nem is tettem kozze pont emiatt.
Egyik legfontosabb eleme lehet egy jó stratégiának: Szép lassan építsük fel a pozíciónkat
A Dollar-cost avareging az egyik kedvenc fegyvere Buffett mentorának, az értékalapú befektetés atyjának, Benjamin Grahamnak.
Az egésznek a lényege, hogy ha rendszeres időközönként vásárolunk (például minden hónapban 500-500 dollárért) a kiszemelt részvényéből, akkor összességében olcsóbban fogunk tudni hozzájutni a papírhoz, mintha egy összegben tennénk. Az osztalékot zsebre tesszük, ha pedig ralizni kezd a piac, több olyan értékpapír lesz a kezünkben, amely esetében alacsonyabb bázisról emelkedik majd az árfolyam, így jobban kaszálhatunk, mint egy egyösszegű befektetéssel, ha el akarjuk őket adni.
Elvileg nemcsak szépen duzzaszthatjuk a zsebünket, hanem a fáma szerint csökkentjük a kockázatát annak is, hogy túl sok pénzt egyszerre elbukunk. Például eső piacon nem szenvedünk el akkora veszteséget és egyre alacsonyabb áron tudunk vásárolni a papírokból, amely ideális esetben visszakorrigál."
Kezdj el akkor építkezni, amikor szinte biztos vagy, hogy esni vagy emelkedni fog a piac. Az árfolyam csatorna tetején vagy alján van. Letörés vagy áttörés esetén is a vissza teszt biztos.
Nem használok stop-los-t, hanem jól átgondolt pozíció méretet.
A Dollar-cost avareging az egyik kedvenc fegyvere Buffett mentorának, az értékalapú befektetés atyjának, Benjamin Grahamnak.
A Buffett-Graham módszernek nem a cost-average a legfontosabb eleme, sokkal inkább egy belső érték keresése.
Abban viszont igazad van, hogy a cost-average se rossz módszer azoknak, akik havonta csak kisebb összeget tudnak csak félretenni, megtakarítani.
Ekkor sem csak részvényekben, hanem pl. befalapokaban is lehet gondolkodni, sőt TBSZ, NYESZ számlával az adót is lehet optimalizálni középtávon, vagy nyugdíjcélra.
(Nem véletlenül ez most az egyik akciós ajánlatom.)
Egy bizonyos látásmódot a piacról :-) meg lehet szerezni. Akinek nincs rá szüksége annak nincs, de az ne is fárasszon magasröptű hozzászólásaival :-) bitte!
Aki a devizapiacon visszatesztek helyett a kitöréseket,letöréseket kereskedi az meg is érdemli ezeket a szituációkat. A másik, hogy a kitörésnél a visszateszt szignált csak akkor érdemes bekötni, ha a kitörés magassága a megelőző csúcs/völgy magasságának legalább a 70%-a. Pár ezer óra grafikon bámulás sok veszteségtől tud megóvni. A traderek jó része kitörésekkel próbál meg pénzt keresni. Ez az egyik oka, amiért elbukjak az összes pénzüket. Amihez hozzá jön a gyenge mentális állapot és rossz kockázatkezelés.
Árszintek bejelölése előtt, után érdemes a függvény vagy chart mozgását megvizsgálni.
Négy alapvető mozgás:
1.) meredek "hosszan tartó" mozgás (erős fundamentális hatások);
2.) szűkülő háromszög;
3.) bővülő háromszög;
4.) csatornában való mozgás, ez lehet oldalazás, de lehet valamely irányba mutató is;
Az árfolyam jelenleg hol tart ebben az alakzatban? Melyik szélsőértékhez van közelebb?
Hozzászólás