Kedves Látogató! Böngéssz bátran a fórum témái között és szólj hozzá bármihez! Hozd létre fiókod és csatlakozz Te is az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösségéhez!
Arany, arany :-) csillog villog. Gondolom látunk még profit realizálást vagy tőke átsúlyozást pl. JPY-be. Volatilitás megnőhet mint ahogy a képen próbáltam érzékeltetni, de ez a bizonytalanság csak átmeneti.
Ki másoltam ezt a kis meghatározást ide: Érdemes elgondolkodni rajta és hogy ez mit jelent a gyakorlatba.
A price action egy instrumentum árának mozgását jelenti. Továbbá a price action része a technikai és chart mintázatok elemzésének, hogy feltérképezzük, mi áll egy látszólag véletlenszerű mozgás mögött.
másképpen:
Az árműveletek elemzése lehetővé teszi a kereskedő számára, hogy megértse a piaci ármozgást, és magyarázatot adjon a kereskedő számára. Segítséget ad mentális, cselekvési forgatókönyv felépítéséhez a jelenlegi piaci szerkezet leírásához.
Sokszor hallom, nem működnek a trendvonalak a szintek (meg semmi sem ) .
Érdemes átgondolni a következőket:
A piacnak tehetetlensége van nem satufékkel áll meg.
Fontos szint, trend esetén nem csak az érintés igazolja vissza a szint fontosságát, hanem a szint vagy trendvonal körüli hullámzó mozgás, sok érintéssel.
Több szereplős a piac.
Eltérő napokon vagy akár napon belül eltérő piaci szereplők adhatják a forgalom jelentőseb piac mozgató részét, így a preferált szintek, trendvonalak is eltolódhatnak, váltogathatják egymást. Több szint, trendvonal és csatorna alakul ki.
Te irtad: Eltérő napokon vagy akár napon belül eltérő piaci szereplők adhatják a forgalom jelentőseb piac mozgató részét, így a preferált szintek, trendvonalak is eltolódhatnak, váltogathatják egymást. Több szint, trendvonal és csatorna alakul ki.
Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem mindig működnek. Néha pedig az ármozgás egyszerűen leszarja őket.
Elkezd az ember kereskedni és első körben megragadnak az ember fejébe azok a rossz megfogalmazások legalább is a véleményem szerint, mint túlvett és túladott vagy ez esetben támasz és ellenállás. Támasz és ellenállás helyett jobb a fontos szint vagy zóna megnevezés. Lehetőséget és veszélyt jelenthetnek. Két kapcsolódó kúlcs kifejezés: árfolyam mozgás dinamikája, struktúra.
Legtöbbszőr mert kivételek mindeg vannak :-) trendvonalak és szintek mentén alakulnak ki az árfolyam struktúrák. Látszólag korábban bizonyított árszintnél bármit is csinálni úgy, hogy a lehetséges alakuló félben lévő struktúrákat nem vesszük figyelembe egy értelmetlen vállalkozás!!
Kibővítve a korábban leírtakat az árszintek trendvonalak működnek, de nem önmagukban kell őket vizsgállni, hiszen csak lehetséges mozgások sziluetjét adják ezek.Korábban tapasztalt és a retinába beégett alakzatokat kell beilleszteni a szintek és trendvonalak közé, hogy értelmet nyerjenek a dolgok.
Pozíció menedzseléshez, optimalizálásához vagy nemes egyszerűséggel a profit maximalizálásához ez elengedhetetlen.
Jelenleg a gazdasági kárt nem a vírus hatása okozza (munkaképtelen betegek tömege), hanem a rá adott válasz. Ennek vannak okai, gondoljunk arra, hogy a WHO hányszor figyelmeztetett arra, hogy megjelenhetnek új vírusok, akár nagy halálozási aránnyal (pl. nincs védőoltás, gyógyszer rá). Most kaptak egyet így meg kell mutatni, hogy ott vannak a szeren a fiúk, tudják a helyzetet kezelni vagy legalább is próbát tartanak.Világ immunrendszere túl reagálta a dolgot.
Arany és menekülő devizák szépen erősödtek, (sőt már elég régóta) lemaradó volt a JPY. Bizony ezért én a jenek shortolásában látom a legnagyobb potenciált jelenleg. Természetesen az indexek esése lefelé csordogálása mellett.
Szerintem az elmúlt évek emelkedése mutatja, nincs olyan a pénz és tőkepiacokon, hogy túl drága (részvények) vagy éppen túl olcsó valami (olaj, gáz). Rendelkezésre álló pénz mennyisége a szűk keresztmetszet.
Mi lett volna akkor, ha a jegybankok nem kezték volna elárasztani a piacokat pénzzel? Viszont ezaz inga lehet, hogy túl lendült a kívánatos ponton, sajnos gyorsan beleszeretnek az emberek (politikusok, pénzemberek) a rövidtávú sikereket hozó dolgokba és a potenciális veszélyeket pedig elkezdik alábecsülni!
attól még illene tudni ott kötni ahol zöld a jel és NO LAST LOOK van...
ezt hirdetik....hogy amit látsz, azt kapod.
de ez CRUDE meg se moccant az első negyedórában.
negyedórás időzóna meg max észak Koreában van
Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-03-08, 22:32.
Egész pontosan a Jen párokra gondoltam. Pénz útja! Részvénypiacok irányából vagy helyette elkezdett pénz vándorolni olyan instrumentumok felé, mint általában minden válság idején, arany és bizonyos devizák, annál is inkább mert egy tőkepiaci gyengélkedés esetén ezek extra profittal kecsegtetnek.
Ilyet mondani is azt bizonyitja, hogy nem figyelted meg, hogy milyen alakzatokat mutatok en altalaban... de te a sajat kezeddel rajzoltad meg azt a formaciot amely egy vonal erintojere veszi a harom csucsot... most meg aszondod, hogy a sajat lerajzold formaciod is sokkal relativabb annal... tudod, a sikeres kereskedes egyik kulcsa a megismetelhetoseg amikor egy formaciorol beszelunk... ha az mindig valtozik es/vagy nem egyertelmuen definialhato, akkor a rajzok szepek amiket odabiggyesztunk, de $$$ nem fog belole jonni, az tuti.
Hozzászólás