Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

US részvényopciók

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Szia, gratula a bejegyzéseidért, hiánypótló szép munka! Lenne egy kérdésem: nincs sok tapasztalatom opciókkal, de az opció eladás rendkívül veszélyes dolognak tűnik számomra az early exercise miatt, kvázi végtelen kockázattal. Gyakorlatilag a túloldalon bármikor megnyomhatják a gombot, és onnantól kedzve az egész stratégiám bukik. Hogy lehet ezt az őrületes kockázatot menedzselni, nyugodtan aludni, stb? Inkább maradnék a naked long putnál és callnál...

Hozzászólás

Szia, igen elméletben ez így igaz, bármikor megnyomhatják a gombot, de egy osztalékot nem fizető, OTM opció esetében nem gondolom, hogy ez olyan számottevő kockázat lenne. A lehívás nem jelent veszteséget, ha nincs pénz a számládon a bróker likvidálni fogja a pozíciód. Ha nyugodt éjszakákat szeretnél, akkor javaslom az európai típusú opciókat, ahol nincs korai lehívás. A legtöbb indexopció ilyen amerikában.
      HunTraders.co.uk/invite/betbulls - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Sziasztok!

Néhány hüvelykujj szabállyal szeretném kiegészíteni a short opciók lehívásáról folyó diskurzust:

1. Csak ITM short opciót fenyegeti a lehívás veszélye. (mert az OTM opciók mögött nincs érték, azaz valójában nincs mit lehívni)
        2. Minél távolabbi egy short opció lejárata annál kisebb a lehívás valószínűsége (mert nagy az időérték tartalma, így jobban megéri a mögöttes terméket a szabadpiacon megvásárolni, mint lehívni a jogot)
        3. Minél inkább ITM egy opció annál nagyobb a lehívás valószínűsége (mert relative kisebb az időérték aránya a prémiumban és egyéb szempontok: pl. spread szélesség, kamatnyereség ésszerűvé tehetik a lehívást a jog birtoklója számára)
        4. Az opciót csak a tőzsde nyitvatartási idejében lehet lehívni (mert köztes időben nem működik a mechanizmus, ami végre tudná hajtani az opció vásárló kérését) azaz a nyugodt alvás e tekintetben garantált. Persze ez csak vicc, az igazi megoldás, amit Huntrader írt :-)
        5. A short opciók lejárat után automatikusan és szükségszerűen lehívódnak (ezért érdemes legkésőbb a lejáratig lezárni, vagy rollingolni a nyitott pozíciót, ha nincs elég fedezet vagy szándék az alaptermék finanszírozására)
        6. A vásárolt spread elvben megvéd a lejáratkori assigment okozta margin problémáktól, tekintettel arra, hogy a short láb csak abban az esetben lehet ITM, ha a long láb is az, így ez esetben a jog és a kötelezettség az elszámoláskor kiegyenlíti egymást. (a lejárat előtti short láb lehívás kockázatát ugyanakkor ez a módszer sem szünteti meg)
        7. A short opció korlátlan kockázatát nem az early excersice lehetősége adja. A korai lehívással mindössze a pozíció tényleges (értsd: időértékkel/deltával nem csökkentett) piaci alapú kockázata illetve a számlafedezettség elégtelen volta válik azonnal transzparenssé.

Hozzászólás

Sziasztok,

Február 1.-jén nyitottam a kedvenc stratégiám, egy Bear Put Spread pozíciót a SPY-ra, márciusi lejárattal, az index gyengülésére spekuláltam. A SPY azonban tovább emelkedett, a pozíciómat veszteségben lezártam. Az alábbi bejegyzésben bemutatom a pozícióm életét, a P/L arányokat.

A pozíció megnyitáskor a SPY $270 volt, azt vártam, hogy a következő másfél hónapban újra visszatér a $250 körüli értékekhez, így vettem 2 db $260 kötési árfolyamú Put opciót és eladtam 2 db $255 kötési árfolyamú Put opciót, a nettó debit értéke $150.

Click image for larger version  Name:	chart00.png Views:	1 Size:	99,5 KB ID:	184811

Mivel a két kötési árfolyamú opció között $5 a különbség, a max nyereségem 2 db x $5 x 100 multiplier – $150 nettó debit = $850 . Általában törekszem arra, hogy a P/L arány 5:1 legyen.

Úgy terveztem, hogy ha lehetőségem nyílik rá, akkor alakítok a pozíción, ez leginkább alacsonyabb OTM kötési árfolyamokon kialakított Bull Put Spread, vagy fedezetlenül hagyott Put láb, egy Ratio Put Spread-et kialakítva.

Hogy mikor és hol lett volna lehetőségem alakítani, azt megpróbáltam szemléltetni az alábbi ábrán. Nem végeztem külön számításokat (így ezek csak körülbelüli értékek), a sárga pontok azok a helyek, ahol nagy valószínűséggel kockázatcsökkentő alakításokat tudtam volna végezni.

Click image for larger version  Name:	sarga.png Views:	1 Size:	83,5 KB ID:	184812

Egy ilyen alakítás során jelentősen tudom csökkenteni a max veszteséget, míg a nyereség (a bejövő kredit révén) növekszik. Ennek az ára, hogy az új összetett pozíció alulról korlátos lesz és nagyobb szerepet kap a Theta, csökken a Delta, így türelem kell hozzá. A fenti ábrán is látszik az exponenciális jelleg.

Alább egy másik példán szemléltetem, az idő múlása milyen ütemben tolja arrább a fedezeti pontot (BEP) 8 napos léptékben ábrázolva. Jól megfigyelhető, az állandó idöintervallum (8 nap) között levő két BEP pont közötti távolság változásának exponenciális jellege.

Click image for larger version  Name:	szemleltetes.png Views:	1 Size:	16,8 KB ID:	184813

Az egész februárt a bika piac jellemezte, nem volt alkalmam az alakításra. Március 8.-án adódott egy lehetőség a kiszállásra, mikor a hirtelen megnövekedett volatilitás még erősen hatott a $260-as lábra, de már kevésbé éreztette a hatását a $255-ös lábakon, így sikerült $42-t visszaszereznem a pozícióból.

Click image for larger version  Name:	chart2.png Views:	1 Size:	90,7 KB ID:	184814

Összes veszteségem $110, valamint $10 költség, mely a potenciális $850 nyereség fényében nem szabad, hogy elszomorítson!

A pozíciót leszimuláltam TOS thinkBack-el is.

Click image for larger version  Name:	thinkback.png Views:	1 Size:	68,0 KB ID:	184815

Tegnap még ránéztem a szimulációra, a Március 8.-ai mélypont követően hamar kiesett a maradék időérték is az opcióbol.

Click image for larger version  Name:	pl.png Views:	1 Size:	18,5 KB ID:	184816

A kereskedés pontos paraméterei:

Click image for larger version  Name:	trades.png Views:	1 Size:	22,0 KB ID:	184817

Üdv,
          Huntraders
          HunTraders.co.uk/invite/betbulls - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Sziasztok,

AlpinForex és jómagam végigkövettük egy naptári különbözeti ügylet életét, az alábbi bejegyzésben ezt szeretném bemutatni nektek.

A pozíciót március 14.-én indítottuk az alábbi paraméterekkel:

Click image for larger version

Name:	pozi.png
Views:	205
Size:	14,4 KB
ID:	185284

Az elképzelés szerint az AMZN idén egy szűk sávban mozgott, $1600 és $1700 között, melyből kitörést vártunk.

Feltételezhetően az AMZN negyedéves jelentését (earnings) április 25.-én publikálják, ami az április opciós lejárat után esedékes.

2019.03.14

Vásároltunk júniusi lejáratra egy Straddle opciót, vagyis ATM Call és Put opciót, azonos kötési árfolyammal. Azt feltételeztük, hogy a jelentéshez közeledve a megnövekvő volatilitás valamelyest kompenzálni képes az idő múlása miatt bekövetkezett értékcsökkenést.

Eladtunk áprilisi lejáratra egy Strangle opciót, vagyis OTM Call és Put opciót. Azt feltételeztük, hogy – bár a csatornából kitör az árfolyam – de a kiírt opciós kötési árfolyamokon túlra nem feltétlenül mászik el, valamint lejár még a negyedéves jelentés előtt, így kompenzálni tudja a hosszú pozíció időerózió miatti értékvesztését.

Továbbá törekedtünk arra, hogy az összetett pozíció Delta, Gamma és Theta semleges állapotból induljon. A Vega értéke pozitív, tehát a volatilitás emelkedése termeli a profitot.

A teljes befektetés értéke (margin requirement): $8.770 + $9.875 - $500 - $455 = $17.690

Name:	0314c.png
Views:	192
Size:	94,9 KB
ID:	185285

Name:	0314pl.png
Views:	202
Size:	106,6 KB
ID:	185286

2019.03.18

Megtörtént a kitörés, s bár az árfolyam emelkedett, a volatilitás nem csökkent, sőt 2%-os erősödést mutatott, így az enyhén pozitív Delta és a Vega elkezdett profitot termelni. A nyereség $381.

Name:	0318c.png
Views:	193
Size:	90,5 KB
ID:	185287

Name:	0318pl.png
Views:	190
Size:	86,9 KB
ID:	185288

2019.03.19

Az utolsó két napot a magas forgalom és a 200 napos mozgóátlag áttörése jellemezte, valamint sikerült egy olyan eladót is kiütniük a vevőknek, aki képes volt két óráig fogni az AMZN árfolyamát.

Name:	0319c.png
Views:	191
Size:	75,0 KB
ID:	185289

A mai napról két pillanatfelvételt is készítettünk, az árfolyam tovább emelkedett. Az alábbi pillanatban a nyereség már $1320.

Name:	0319c2.png
Size:	100,5 KB
ID:	185290

Name:	0319pl.png
Size:	102,2 KB
ID:	185291

Aznap készítettünk egy újabb felvételt, ahol a nyereség már $1429.

Name:	0319c3.png
Size:	106,5 KB
ID:	185292

Name:	0319pl2.png
Views:	194
Size:	109,1 KB
ID:	185293

Készítettünk pillanatfelvételt a volatilitás mosolyáról is.

Name:	0319smile.png
Size:	122,7 KB
ID:	185294

Sárga színnel a közelebbi (Front Month), míg a szürke színnel a távolabbi (Back Month) opciók volatilitás értékei látszódnak. Ebből egyértelműen kiolvasható, hogy a távolabbi lejárat volatilitása az ATM körül jóval nagyobb, mint a közelebbi hónapoké, mely a közeledő negyedéves jelentéssel magyarázható.

2019.03.20

Másnap további emelkedést láthatunk, ahol nem csak az árfolyam, de a volatilitás is emelkedett, segítve a pozíciót! A nyereség már $1787, közel 10% a lefoglalt összegnek.

Name:	0320c.png
Size:	103,9 KB
ID:	185295

Name:	0320pl2.png
Views:	189
Size:	101,6 KB
ID:	185296

AlpinForex készített egy táblázatot, melyben feltüntette a Volatilitást az Árfolyam és a Nyereség függvényében.

Name:	0320greeks.png
Views:	185
Size:	30,8 KB
ID:	185297

A táblázatból is látszik, hogy a nyereségnövekedés elsősorban az árelmozdulással, azaz a Long Call értéknövekedésével függ össze.

Name:	0320vega.png
Size:	102,8 KB
ID:	185298

A fenti grafikon az összetett pozíció Vega érékeit mutatja az Árfolyam és az Idő függvényében. Ebből az látszik, hogy a Vega mindvégig pozitív, hisz az időben távolabbi lejáratú vett opciók nagyobb befolyással bírnak, mint a közeli lejáratú eladott opciók. Továbbá azt is kiolvashatjuk, hogy az idő múlásával az eladott lábak egyre kevésbé szólnak bele az összetett pozíció Vega értékének alakulásába, így a Vega idővel növekszik.

További vizsgálatnak vetettük alá a Volatilitást. Arra kerestük a választ, hogy melyik láb volatilitása nőtt a legnagyobb mértékben.

Name:	0320vega2.png
Size:	22,7 KB
ID:	185299

A Short Put volatilitása nőtt a legjobban, a short call a legkevésbé, hisz a Short Put az emelkedés miatt jobban OTM-é vált.

2019.03.22

AlpinForex közben kalkulációt végzett, lábanként vizsgálta, hogy a Volatilitás változása és az Árfolyam változása hogyan hat az opció Prémiumára.

Option Price Calculator

Több klassz kalkulátor is van az oldalon, én most speciel a mátrixot használtam. Az AMZN kiinduló értékeit betettem a kalkulátorba, ami megmutatja, hogy a kiinduló opciós ár hogyan változik, ha a volatilitás és/vagy az alaptermék ára x százalékot elmozdul. Az alábbiakban mellékelem a négy lábra kalkulált mátrixokat.

Name:	0322call1.png
Views:	186
Size:	46,3 KB
ID:	185300

Name:	0322put1.png
Size:	47,5 KB
ID:	185301

Name:	0322call2.png
Size:	40,6 KB
ID:	185302

Name:	0322put2.png
Views:	183
Size:	40,0 KB
ID:	185303

Az első kettő a long (hosszú lejárat), az utolsó kettő a short (rövidebb lejárat). Kékkel a kötési árnak megfeleltethető értéket jelöltem.

Megjegyzés: az értékek nem pontosan, csak nagyságrendjükben egyeznek meg a posztolt induló poziból kiolvasható értékekkel, de a hibahatár bőven megfelelő, hisz alapvetően a tendenciákra vagyunk kiváncsiak nem a pontos értékre.

A könnyebb áttekinthetőség végett a mátrix-okból kivettem a +2 illetve a -2 %-os volatilitás értékváltozást egy külön táblázatba (stagnáló alaptermék árat feltételezve).

Name:	0322vola.png
Views:	193
Size:	25,0 KB
ID:	185304

A táblázatban szereplő értékek dollárban értendőek, és az opció árára vonatkoztatottak. Abból indultam ki, hogy ha bekövetkezik egy volatilitás változás, akkor az minden lábat egyforma mértékben érint. Ez a valóságban nyilván nincs így, lehetne játszani a számokkal, hogy ha a rövid 1, akkor a hosszú 2 százalék, de hogy miért pont ebben az arányban, az csak hasraütéssszerű lenne, ezért egyelőre nem foglalkoztam vele.

Következtetés: Alapvetően megerősítést nyert, hogy a stratégia sikere jelentős mértékben a volatilitás változásán múlik. A táblázat azt a helyzetet modellezi, hogy a kötés napján egyik pillanatról a másikra 2 százalékkal elmozdul a volatilitás. Ez esetben mindössze ez a momentum $2000 nyereséget, vagy $1670 veszteséget képes okozni. Az is látszik, hogy a rövidebb lejáratok prémiuma nagyobb arányban értékelődik fel és le, abszolút értékében viszont pont fordított a helyzet: a hosszú long pozik nagy debitje relatív kis kilengéssel is nagy nyerőt vagy vesztőt eredményezhet. Talán ez a stratégia legnagyobb kockázata, hisz ha a volatilitás változás irányát rosszul becsüljük meg, akkor a time decay + a vola decay behozhatatlan bukót eredményez. Gondolom ennek az alapdilemmának a feloldására tesz kísérletet az, hogy csak historikusan alacsony volatilitású és earnings előtt álló papírokra kötöd ezt a konstrukciót.

Ezt egészítheti ki még (ami az AMZN szerencsésen összejött) hogy egy beszűkült sávból törjön ki a papír.
            Az alábbi táblázatban az AMZN pozíció volatilitás változásait hasonlítjuk össze.

Name:	0322vola2.png
Size:	18,9 KB
ID:	185305

A fenti tábla azt mutatja, hogy a kötéskori vola hogyan (hány százalékpontot) változott az idő és az ár elmozdultával. Látható, hogy a Short Puton következett be a legnagyobb vola erősödés, ami talán magyarázható azzal, hogy az alaptermék árának emelkedésével az amúgy is OTM opció DOTM-é vált. A stratégia nyereségessége szempontjából kulcsfontosságúnak tekinthető long (hosszú) lábakon a "támadott", ITM-é váló Call-on figyelhető meg szignifikánsnak tekinthetően magasabb volatilitás emelkedés, mint a leértékelődő Puton.

2019.03.22

Az árfolyam a nagy rally után megtorpan, gyors korrekcióba kezd, ezzel ugyan a Delta veszteséget okoz, de a Volatilitás emelkedése kompenzálni képes ezt a profitcsökkenést. A profit $1940.

Name:	0323c.png
Size:	99,2 KB
ID:	185306

Name:	0323pl.png
Views:	184
Size:	98,8 KB
ID:	185307

2019.03.25

A közel 1.5 %-os volatilitás emelkedés újabb profitot hoz a pozíciónak: A profit $2045.

Name:	0325c.png
Size:	104,3 KB
ID:	185308

Name:	0325pl.png
Size:	100,1 KB
ID:	185309

2019.03.26

A következő nap a Delta termeli a nyereség, míg a Vega a veszteséget. A kettőjük együttes alakulása további profitot eredményez: A profit: $2354.

Name:	0326c.png
Size:	104,5 KB
ID:	185310

Name:	0326pl.png
Views:	228
Size:	102,2 KB
ID:	185311

2019.04.03.

A következő napokban a volatilitás szignifikánsak nem változik, míg az árfolyam tovább emelkedik, a Deltán keresztül további profitot eredményezve. A profit: $2929.

Name:	0403c.png
Size:	101,3 KB
ID:	185312

Name:	0403pl.png
Size:	99,3 KB
ID:	185313

Itt már érdemes elgondolkodni a pozíció zárásán, lévén a gamma kitettségem egyre gyorsuló ütemben szól bele a pozíció alakulásába.

Name:	0403gamma.png
Size:	103,3 KB
ID:	185314

Természetesen a pozíciót lehet alakítani, esetleg az eladott DOTM Put opciót visszavenni, vagy a távoli lejáratú DITM call opciót eladni realizálva a profitot. Ez már szemlélet kérdése, de az eredeti elképzelés szerint a pozíciót mindenképp zárjuk a negyedéves jelentés előtt, mielőtt a volatilitás esésnek indulna, csökkentve a távoli vett opciók prémiumát, ezáltal a profitot!

Üdv,
            Huntraders

Hozzászólás

Sziasztok,

Én kifejezettem szeretem a magas volatilitású papírokat. Az amerikai opciós piacon gyakran előforduló jelenség, hogy messze a jelenlegi árfolyamtól is találunk mélyen OTM opciót jelentős prémiummal. Az alábbi bejegyzésben azt mutatom meg, hogy én milyen módszereket használok a felkutatásukra.

Name:	IB.jpg
Views:	252
Size:	25,4 KB
ID:	185350

Az Interactive Brokers szűrője elég jól paraméterezhető:

Analytical Tools -> Mosaic Market Scanner

Általában az alábbi beállításokat használom:

Name:	IB_1.png
Size:	26,5 KB
ID:	185351

Pár megjegyzés a fenti paraméterekhez.

Last: az olcsó papírokat azért zárom ki, mert a kötési árfolyamok árlépés köze már túl nagy a részvény árfolyamához képest, míg a drága papírok opcióira inkább jellemző a nagy spread és a letéti követelmény is magasabb egységnyi kontraktusra.

Volume: A nap elején vagyunk még, de minimum legyen a papírnak egy értelmezhető forgalma.

IV Last: Ő a legfontosabb paraméter, hisz magas volatilitású papírokat keresünk.

Open Interest: A nyitott pozíciók száma. Nem árt ha minimum pár ezer nyitott pozíciót találunk, alatta semmiképp ne vegyünk föl pozíciót.

Industry: A legtöbb magas volatilitású papír a biotechnológia és gyógyszeriparból kerül ki, nem véletlenül, egy bejelentés többszörösére is képes növelni egy vállalat értékét.

Option Volume: Értelmezhető forgalom legyen, szintén a nyitást követően nem sokkal.

Az eredmény az alábbi tbálázatban található, Volatilitás érték szerint csökkenő sorrendben.

Name:	IB_2.png
Size:	192,7 KB
ID:	185352

Az eredményeket egyelőre exportáljuk ki egy .csv fájlba.

Name:	IB_3.png
Views:	222
Size:	2,1 KB
ID:	185353

Ezzel képeztünk egy listát magas volatilitású papírokból, amikből valamelyest kiszortuk a teljesen illikvid opciós piacú részvényeket.

Name:	ThinkorSwim-Logo.png
Views:	237
Size:	43,8 KB
ID:	185354

A Thinkorswim-nek elég jól használható szűrője van opciókra.

Scan -> Option Hacker

Name:	TOS_1.png
Size:	25,4 KB
ID:	185355

Last: A fenti szűrésből is látszik, hogy már sokkal megengedőbb voltam a részvény árfolyamával, hisz lehetőségem van más paraméterek révén is szűrni.

% out of the money: Itt azt mondhatjuk meg, hogy a jelenlegi spot árfolyamtól milyen távolságban keressen opciókat. Mivel mélyen OTM opciókat keresünk és a keresési tartomány a májusi távoli opciókat is magában foglalja, így a 20% fölötti papírok érdekelnek.

Days to Expiry: Nem túl szerencsés a szűrés dátuma, számomra az április opciók túl közel vannak, míg a májusiak túl messze. Nekem általában egy három hetes kiírás az ideális. A szűrésbe mind két hónapot belevettem.

Bid: Lehetőségem van az opció vételi / eladási árfolyamára vonatkozóan paramétert megadni. A 0.30 már egy elfogadható összeg, ami szeretnék kapni a kötelezettségvállalásért cserébe.

Open Interest: Itt lehetőség van az OI szerint is szűrni, így épp ezért adtam egy nagyobb mozgásteret itt is, 500 feletti OI már bekerülhet az eredmények közé.

Összesen 47 darab találat volt.

Name:	TOS_2.png
Views:	187
Size:	489,5 KB
ID:	185356

A találatok itt opciókra vonatkoznak.

Csináltam még egy szűrést, ahol az OTM árat 40%-ra állítottam, az extrém eseteket keresem:

Name:	tos_3.png
Size:	94,1 KB
ID:	185357

Itt már eleve kizárhatunk két papírt, a DIS és a DWDP is kilóg a sorból, az eredmény csak egy hiba, a TOS szűrő a split-et és az akvizíciókat nem tudja megfelelően értelmezni az opciós szűrőjében.
              A két szűrési eredményből képezzünk egy figyelőlistát.

Töröljük le a duplikációkat, az eredmény: 64 darab

Vegyük ki belőle az ETF és Index termékeket: 60 db

Képezzünk különböző listákat:
              • Biotechnológia, egészségügy és gyógyszeripar (9 db)
              • Nincs negyedéves jelentés (11 db)
              • Negyedéves jelentés (40 db)
              Ezt követően nézzük végig a chartokat, így gyorsan kiszúrhatjuk a kivásárolt vállalatokat, illetve az IPO-kat.

Ezt követően menjük végig a opciós láncon egyesével és nézzük mellé a chartot és a szinteket. Szűkítsük a kört azokra, ahol jelentős támasz/ellenállás szinteknél túl is találunk prémiumot. Ez már inkább szubjektív szűrés.

Az átnézés után az alábbi darabszámok lettek:
              • Negyedéves jelentés (14 db)
              • Nincs negyedéves ( 0 db)
              • Biotechnológia, egészségügy és gyógyszeripar (3 db)
              Negyedéves: AMD, SNAP, BBBY, ROKU, TWTR, LSCC, TPX, CRC, AVYA, HTZ, GRUB, CVNA, YETI, FSCT
              Biotechnológia: CRON, BOLD, AXSM

A fenti papírokon már lehet találni jó árakat DOTM opció eladásra. 17 darab papírnál már röviden utána lehet olvasni a híreknek is, esetleg várnak-e bejelentésre, vagy felvásárlási pletykák vannak-e épp a vállalat körül. Értelemszerűen a kockázatosabb papírokat kisebb súllyal szerepeltetjük a portfolióban.

Az én szubjektív kockázati besorolásomra példák:
              Stabil, tőkeerős vállalatok: AMD, TWTR, SNAP
              Kicsit kockázatosabbak: HTZ, ROKU
              Kockázatos: CRON, BOLD, AXSM

Finviz listában itt elérhetőek a részvények: finviz

Pár papírnál - kizárólag a szemléltetés kedvéért - külön berajzoltam az általam preferált árszinteket és a kapott kreditet.

HTZ

Name:	HTZ_chart.png
Size:	109,2 KB
ID:	185358

Name:	HTZ_pl.png
Size:	16,4 KB
ID:	185359

ROKU

Name:	ROKU_chart.png
Size:	103,7 KB
ID:	185360

Name:	ROKU_pl.png
Views:	187
Size:	18,1 KB
ID:	185361

TWTR

Name:	TWTR_chart.png
Size:	107,1 KB
ID:	185362

Name:	TWTR_pl.png
Size:	17,2 KB
ID:	185363

A fedezeti követelményeket a különböző árszintekre könnyedén le tudjátok ellenőrizni a CBOE Margin Calculator oldalán.

Üdv,
              Huntraders

Hozzászólás

'Ezt követően nézzük végig a chartokat, így gyorsan kiszúrhatjuk a kivásárolt vállalatokat, illetve az IPO-kat.' Az ipo az ok, kevés gyertya a chart-on. A kivásároltakat hogy látod?
                Utoljára szerkesztve a következő által: agytrabant; 2019-04-12, 11:36.
                aláírás helye

Hozzászólás

Szia Agytrabant,

ezek az úgynevezett M&A papírok (merger and acquisition). Miután bejelentik a felvásárlást, legtöbb esetben meghatároznak egy részvényenkénti összeget (ha full cash a deal). Mivel ez elég komoly piacbelyosáló hír, így a bejelentés mindig kereskedési időnk kívül történik. Ekkor az árfolyam réssel hatalmasatt ugrik, de legtöbbször nem éri el a bejelentett árfolyamot. A forgalom is hatalmas ilyenkor. Ezt követően egy hosszas procedúra veszi kezdetét, míg a felvásárlás, engedélyek és papírmunkák beszerzésre kerülnek. Akár 3-6 hónap is lehet ez a folyamat. Ez idő alatt az ár fokozatosan közelít a a tényleges kivásárlási árhoz. Elvben a papírt megvásárolhatnánk a bejelentéskor, így az akkori ár és a kivásárlási ár közötti különbség a profit, a kockázat meg ha valamelyik fél eláll a szerződéstől vagy az engedélyezési folyamat akad el valahol. A volatilitás is hatalmasat esik, hisz az esemény megtörtént.

Ha jól látom egy ilyen példa a mai napról az APC: https://finviz.com/quote.ashx?t=apc&ty=c&ta=1&p=d
                  A Chevron 65 USD / részvény ajánlatott tett. Az ár hatalmasatt ugrott, az IV hatalmasatt esett, a forgalom extrém nagy már nyitás után többszöröse a napi átlagnak. Ha minden jól megy az árfolyam a jelenlegi 62 USD-től egészen 65 USD-ig vánszorog majd a folyamat alatt. Nagyon ritkán megy 65 fölé, de megtörténhet.
                  Jó példa még a pár napja történt FRSH: https://finviz.com/quote.ashx?t=frsh&ty=c&ta=1&p=d
                  A deal 6.45 USD / részvény.

Ha régi nagy papíron legjobban az LNKD (Linkedin) felvásárlásásán lehet szemléltetni. A vételár 196 USD / részvény volt, a folyamat fél évig tartott.
                  https://www.barchart.com/stocks/quot...eractive-chart
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Huntraders; 2019-04-12, 14:29.

Hozzászólás

kösz az infot
                    aláírás helye

Hozzászólás

Sziasztok,

az utóbbi időben nem sok időm volt opciós lehetőségek után kutatgatni, de ma úgy döntöttem, hogy végignézek a piacon és egy igazi gyöngyszemre találtam. Persze bármi lehet még a maradék három napon, de ritkán találni ilyen jól fizető szinteket ilyen rövid időtávra. SPCE

Name:	spce.png
Views:	282
Size:	72,3 KB
ID:	191989

Hozzászólás

Különösen érdekesek azok az esetek, mikor közel a 0 szinthez lehet olyan kötési árfolyamokat találni, amely értelmes kreditet fizet. Ilyen pl. az American Airlines (AAL), amely nemrég még 40-50 dollár körül mozgott, most azonban 12 dollár az árfolyama. A másfél év múlva lejáró PUT opcióért közel 90 dollárt lehet kapni. A legrosszabb forgatókönyv, ha a légitársaság csődbe megy, ekkor a veszteség 300-90, vagyis 210 dollár, ellenben ha átvészeli ezt az időszakot, akkor a 90 dollárt el tudjuk tenni és fedezet igényünk kicsivel lesz csak több, mint 300 dollár.

Name:	aal.png
Views:	424
Size:	80,7 KB
ID:	192048

Name:	aal2.png
Views:	103
Size:	79,8 KB
ID:	192049

Name:	aal3.png
Views:	106
Size:	552,8 KB
ID:	192050

Hozzászólás

Az opciós figyelőlistámon az alábbi magas volatilitású papírok szerepelnek.

RCL- Royal Caribbean Cruises Ltd.
                          Nem meglepő, hogy a vírus padlóra küldi a hajózási társaságokat. A Royal Caribbean Crusises több márka alatt szervez luxus hajóutakat a világ számos pontján. 2019 végén a társaság 61 hajót üzemeltetett és 17 további tengerjáró gyártását rendelte meg. A vállalat részvényei így is 75% minuszban vannak. Elemzők szerint az osztalékfizetés leállítása sem segít túl sokat a vállalat helyzetén.

Name:	rcl.png
Views:	408
Size:	96,9 KB
ID:	192132

CODX - Co-Diagnostics, Inc.
                          A centes papírok közül nőtte ki magát. Pár hónappal ezelőtt még 90 cent körül kereskedték, nemsokkal később már 20 dollár fölött forgott. Diagnosztikával foglalkozik, nemrég validálták a sós orális öblitőmintával történő COVID-19 diagnosztikai technológiáját. A tester Logix Smart™ COVID-19 néven fut a piacon.

Name:	codx.png
Views:	93
Size:	76,1 KB
ID:	192133

DRI - Darden Restaurants, Inc.
                          Ezt az 1968 óta működő étteremláncot is elérte a vírus. 2019-as adat szerint közel 1800 étteremmel rendelkezett.

Name:	dri.png
Views:	140
Size:	92,9 KB
ID:	192134

SPCE - Virgin Galactic Holdings, Inc.
                          Végre nem a vírus miatt érdekes ez a vállalat. A Virgin Galactic űrrepülést kínál magánszemélyek és kutatók részére. A 2007-ben alapított vállalat az űrrepülésen kívül a légiközlekedésben is szerepet vállalt, főleg tesztelésben és karbantartásban. A cég szerződést kötött az olasz légierővel és stratégiai partnerséget a Boeingel is. Mégis amiért érdekes, hogy megnyitotta az űrrepülések értékesítését és 1000 dolláros előleget szed be a jelentkezőktől.

Name:	spce.png
Views:	96
Size:	94,2 KB
ID:	192135

EDIT - Editas Medicine, Inc.
                          Biotechnológiban utazik, a genomkutatás területén. Az opciós árfolyamok szerint nagy elmozdulsra lehet számítani.

Name:	edit.png
Views:	95
Size:	98,5 KB
ID:	192136

GILD - Gilead Sciences, Inc.
                          Mai hír. A Gilead Sciences antivirális gyógyszereivel ért el sikereket súlyos koronavírus-fertőzöttek kezelésében egy chicagói kórház. A remdesivir nevű hatóanyag az orvosok szerint nagyon gyorsan csökkentette a lázat, enyhítette a légzési nehézséget, és szinte az összes beteg egy hét alatt felépült.

Name:	gild.png
Views:	95
Size:	98,7 KB
ID:	192137

AAL - American Airlines Group Inc.
                          Szépen betett az 1930-ban alapított, nagymúltú American Airlines-nek a járvány. Opciós piaca is teljesen a feje tetejére állt. Az eddig 30-40 dollár körül mozgó vállalat papírjaira a 3 dolláros májusi Put opció is fizet még.

Name:	aal.png
Views:	92
Size:	96,8 KB
ID:	192138

Itt tudjátok megvizsgálni a papírokat.
                          https://finviz.com/screener.ashx?v=2...,GILD,AAL&ta=0

Hozzászólás

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            Ez végre nagyon érdekes összeállítás. Lehetne rendszeres!
                            Egy napi/heti/havi (?) figyelőlista jó volna.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-04-18, 02:08.

Kedves Huntraders,
                          Ez kérdés nem tanács (Árutőzsdén nem kereskedem.)
                          Hosszú távra miért nem kereskednek spot olajjal/gázzal a tőzsdén a fórum szereplői?
                          Azonnali fizikai szállítást eredményezne?
                          (Amennyiben egyáltalán van spot a tőzsdén.)
                          Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-04-20, 04:21.

Hozzászólás

• kockas
                            kockas kommentje
                            Editing a comment
                            igen demon swapozni nem sok értelme és most el is késtem volna vele.
                            Nos az igazság pillanata előtt egy kép:
                            http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...piszkapeti.png

ebből látszik hogy Thomas rugott egy öngólt.
                            Már késő délután feljebb emelték, nem csak akkor amikor mondta.
                            Szóval az aznapi mérték is változhat...
                            a shortosat 18.940ről 21.230ra.
                            Nem veszélyes....de csak egyvalamiért...
                            Ami a veszélyes az az ügyfélszolgálatos csávó maga.
                            Csonthülye...az öngólján kívül bekapott még kettőt:
                            Chucky <--> Thomas
                            2 : 0

Szerencsétlennek sem az irányát nem sikerült eltalálnia,
                            sem a nagyságrendjét....hiába volt super képlete hozzá.
                            Így hogy még aznap belepiszkáltak +42 USD lett a végére.

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            @Chucky

Ugye, h nem árt ha bizonyos emberek "fejében ott vannak a gátak"?

• Chucky
                            Chucky kommentje
                            Editing a comment
                            kockas király, akkor megfejtettük az mondjuk durva, hogy ennyire nincsenek képben a chatnél ülő emberkék...

nem jó helyre ment, sorryAdmintöröldlécci:
                          -----------------------------

igen, fizetni fogok....
                          kiszámoltattam Live Chaten az ügyfélszolgálattal:
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:30:29): I will calculate it now for you
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:30:35): one moment please
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:32:39): $3.788
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:33:07): so the equation above
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:33:16): i will show you with real values
                          Thomas (2020. 04. 20. 11:33:45): 18.940 x 10 x 0.010 x 2 x 1

No most már kíváncsi vagyok nagyon.
                          Ha nem megy mínuszba, azért is megtartom.
                          Azért meg különösen, mert közvetlenül előtte kivertek egy jóval nagyobbat, ugyanis bekötöttem az összes margint.
                          Eddig nem volt gond ha utána leszaladt, 70%nál likvidáltak, de már sajnos nem bírják a stressztesztet
                          100%alattkilőttékalegnagyobbatmintaszart
                          //még mindig tartom hogy vannak ott gondok.....(persze itt is

ha mégiscsak 38 lesz, a Békéltető testületnél beperlem Thomast.

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            Akkor mi lesz benne, 0.00?
                            Nem tudom, gondolom erre egyikünk sem tudja a helyes választ.

A termelő vesztesége az más kérdés teljesen.

Arról van szó, h a pincéd megtelt és aki elviszi a limlomot annak Te fizetsz. Nem ő neked.

• kockas
                            kockas kommentje
                            Editing a comment
                            MyBusiness
                            Számítástechnikailag nem kell félni tőle.
                            Számtechben a negatív ár nem egy Y2K probléma.
                            Az árak, a számlaegyenlegek mind tört számokkal vannak ábrázolva, hacsak nem volt full kretén a programozója.
                            Tört számok ábrázolására szerintem nincs olyan változó típus ami ne kezelné a negatív számokat.
                            (egészre van..pl: word 0-tól..65535ig, byte 0-255 és ott van még a cardinal / longword)
                            Probléma max olyan rendszereknél lehet ahol kicentizték a pixeleket és jobbra igazították a szövegkiírást.
                            Számolni akkor is jól fognak a szoftwerek, csak max pozitívnak hiszed amit lenyomsz mert nem látszik a mínusz
                            A meta szerencsére nem ilyen, a többit meg ugyebár profik nyomkodják

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            Ez izgalmas volna

kockas
                          Kedd az bizonyos.
                          Csak az áttekinthetőség kevéért. Pontos időt/óra/perc még nem találtam a contract spec-ben. Ez az áttekintő a N.Y Mercantile Ex Click image for larger version  Name:	20200420_120159.jpg Views:	0 Size:	138,3 KB ID:	192213

Hozzászólás

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            May crude:8 USD !!!
                            Expire: 21.April (Kedd)

• kockas
                            kockas kommentje
                            Editing a comment
                            a Spot Crude 23.25 és már nem nagyon mocorog.
                            Nem értem miért nem követi a határidődet,
                            igazán beszakadhatna az is....mert még tartom....

• MyBusiness
                            MyBusiness kommentje
                            Editing a comment
                            Igen, ez érdekes. Gondolom vmilyen kivárás van.
                        Working...
                        X