Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

toptrader 2.0.22

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem kamu rendszám a nyilvántartás szerint. 2017-es Lamborghini Huracan 724, 2022.02-ban hozták be 10,6e km-esen. Kb. 100 millát kérnek érte a piacon.
    A nicknév alapján Nagy Richárd, 30 körüli testépítő, vállalkozó, néhány órája még Maldív- szigetekről posztolt…
    Hát ha tényleg forexből biztosítja magának ezt az életstílust, akkor gratulálok.
    Lehet, hogy kár volt éveket tanulni, van gyorsabb út is? Gyula, te ezt hogy látod?
    Mindegy, holnaptól akkor én is emelem a pozícióméretet 0.01 lottal...
    A https://trueforexfunds.com/ prop cég tulaja az illető, de van itt más furcsaság is.

Hozzászólás

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      találtam még 2 magyar titánt, hasonló méregdrága sportkocsis storyval megmarketingelve,
      de mint tudjuk álltak már mások is másoké mellé egy fénykép kedvéért, illetve vannak olyan businiszek ami mellé ez a forex egy tökéletes fedőstory arra a laikus kérdésre hogy honnan van a pénz.
      Nagy ez, illetve az a piac és bőven van mit még felszippantani belőle

• shortosgyula
      shortosgyula kommentje
      Editing a comment
      Megnéztem a trédjeit, full kamu szerintem. https://cdn.discordapp.com/attachmen...96/unknown.png

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Persze, hogy kamu az egesz, nem is ertem miert kell ilyesmiken ragodni... csak az elmedet mergezed az ilyen infokkal... mert rossz viszonyitasi alap kerul a latoteredbe amitol nem tudsz majd szabadulni... az, hogy nagyon sok penz forog a kereskedes vilagaban, az alap, de szabalyszeruen az ilyen penzek sosem hivalkodnak egy lamboval... azok yachtokrol nyomjak

pénzÜGYES mert a kamu, fake, mindentbekamázós oktatókat ki szankcionálja? Se jegybank, se fogyasztó védelem, se semmi, nincs itt védelem erre sem...szűrke zóna. A kamu gépek fellegvára. Ide szerintem nem vállalkozói képesség kell, hanem baromi nagy arc, vastag bőr és gerinc nélküliség, meg egy nagy adag suttyoság.

Nem tanultad meg a tananyagot? Nem megy a trade? te vagy a hibás mert nincs meg a szükséges pszicho Ennyivel el lehet intézni. Ami még igaz is lehet, de ez a szöveg megy....nem sok oktatótól láttam, hogy hitelességre adni akarnának (van azért, egy csekély számú kivétel) évekre visszamenő számla egyenleg ugye pedig teljesen esélytelen...Pedig az okozná csak az igazi sorban állást valakinél, ha ilyet tud mutatni.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Azért néhány kamukötés kevés, hogy valaki sikeresen prop tradingeljen.
      De Magyarországon egyébként se szokás a tudást, tapasztalatot elismerni.
      És igazából nem is számít egy tradernek, hogy mások, akik úgyse akarnak oktatót keresni, elismerik-e.

Így maradnak a piacon a jól marketingelt oktatók a csodaváró kezdők számára. Ördögi kör.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      A kerdes csak az rpr , hogy meg tudod-e fizetni egy olyan mentor tanitoi szolgaltatasat, rad forditott idejet, akinek megvannak a keresett tulajdonsagai (nem kamu, nem fake, hosszutavon sikeres, nagy toket kereskedo, tudasat atadni kivano szemely stb.)... szerintem nem, mert egy ilyet nem 3000 forintos oraberert ersz el...

Amugy tok realis az, hogy meg egy ilyen szemelytol sem biztos, hogy megtanulsz sikeres lenni... mert a taptalaj a sikeresseg alapjanak min. 80%-a... van aki szuletett vesztes az eletben, hiszen a sajat maga mentalja szabja ezt a sorsot neki, ezeket pedig nincs ahogy megtanitsd sikeres lenni... van akinek a felfogokepessege, formafelismerese, helyzetfelismerese szabja a gatat... kinek mi... es csak a nagyon kevesek kivaltsaga az igazi siker, ezeknek pedig nincs szukseguk oktatora, a sajat utjukat jarjak...

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Igaz, de szélsőségekben gondolkodtok.
      Nem csak a Lambós, meg yachtos, meg csilivili marketinges csávótól lehet tanulni. Mindenkitől.

Egy kezdő jobban tenné, ha először olyantól tanulna, aki végigjárt egy utat, és már nem veszteséges. Aztán, ha még mindig akarja, olyantól, aki főállásban megél belőle. Aztán olyantól, aki még nagyobb tőkével csinálja. Aztán jöhet a Lambós, yachtos csávó.
      Ha nem szintenként haladsz, lehet, hogy meg se érted a Lambós csávót, de másolni biztos nem tudod.

És igaz, nem mindenkinek való ez.
      Ha egy burkoló megkeres napi 50 ezret, mert abban profi, akkor valószínűleg nem lesz elég elhivatottsága, hogy akár 10 évig napi 8 órában tapasztalatokat gyűjtsön, veszteségesen a forexezzen, hogy majd valamikor egyszer ugyanannyit megkeressen a forexen.

Ezt a csilivili marketinges guru nem mondja el a szeminárium előtt.

Írnék valami motiválót, de megint nincs flow.
    Még mindig csak +5%-ban vagyok a challenge-vel. Volt már 8 is, de nem is értem, mostanában hol nyerek, hol veszítek. 10 kellene, néha úgy érzem, sose lesz vége.
    Május közepe óta ez kb. a 3. mélypont, amikor nincs túl sok kedvem az egészhez.

Ha túl nagy pozíciót nyitsz, vesztő szakaszban gyorsan eléghet az addigi nyereség, vagy eléred a DD-t. Ha kiesel, vége, buktad a challenge díját. Kezdheted elölről.
    Ha kicsit nyitsz, lassan haladsz, de játékban maradsz, feltéve ha le nem telik közben a kötelező kereskedési időszak (már ahol van ilyen).

Az ilyen szabályok eléggé nyomasztóak. Biztos nem véletlenül. Felkészítik a tradert, mert aki így megtanul kereskedni, az tudni fog kereskedni.

Továbbra is az motivál, hogy ha sikerül, akkor már nincs kötelező profitcél, nincs kötelező kereskedési időszak. Másoknak is hasznos dolgot csinálsz, sőt még pénzt is kivehetsz belőle.

Click image for larger version

Name:	slow.jpg
Views:	601
Size:	94,6 KB
ID:	196848
    https://traderswithedge.com/?r=110 --- https://penzugyes.wixsite.com/premium

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Persze, lehet, hogy piramis. Nem tudom megcáfolni.

De meg lehetne csinálni legálisan? Igen. Gondoljunk a tőkevédett alapok működésére.
      A példa kedvéért legyen 10 millió forintom. Ebből 9-et beteszek állampapírba, ami 5% éves kamattal hoz 450 ezret. A maradék 1 milliót odaadom egy tradernek, hogy 10-szeres tőkeáttéttel, max 5% (50 ezer) veszteséggel játszon vele. Ha elbukja, marad 400 ezres kamat, amiből nem gazdagszom meg. De ha nyer, esetleg mindketten jól járunk…
      Hogyan választom ki a tradert? Nyílván valami challengen, az én szabályaim szerint. Biztos sokan elbukják a beugrót (ez fedezi a költségeimet), de marad néhány tradernek való is.

Ezért lenne jó egy kicsit bele, ill. mögé látni ezeknek a prop cégeknek. Símán lehetne mögöttük valami alapkezelő, ami garanciát jelentene.

Engem a Lambós csávó viszont inkább elbizonytalanít.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      ez egy valódi tőkevédett alap!
      Benne van a terms and conditionsban:
      https://app.trueforexfunds.com/terms

1.1.3. You acknowledge that any trading that you perform through our service is not real.
      Szabad fordításban:
      védjük a tőkénket

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      tőkevédett és tökevédett között nagy a különbség...

A legújabb szenzáció, amin még menő prop traderek is hitetlenkednek : 400k számlán 1millió profit.

Name:	ftmo leaderboard.png
Views:	666
Size:	67,7 KB
ID:	196877

Hozzászólás

equalizer (nem tudtam írni a the topicodba) https://forum.tozsde.hu/forum/keresk...-000-1-000-000 bocsánat te ezt a yourney-s stratit nyomod még? Kérdezhetek, hülyeséget? Végig olvastam az írásaid, megnéztem Mangal tanfolyamát is, de azt hogyan sakkozod ki, hogy melyik korrekciós alakzat alakul ki éppen? Csak annyi, hogy melyik a leggyakoribb és azt várod?
      És ahogy Mangalt hallgattam ő pl. egy idő után már azt magyarázza, hogy nem is a gyors erőteljes mozgás hívja impnek hanem a trend irányba történő elmozdulást, (nem tudnám kikeresni így kapásból neked, hogy ezt hol mondta, de ha jól emlékszem elhangzott ilyen)..szóval impként számolhatóak a trend irányú hullámok is ?!!( ha jól értem).

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Megnyitom a topic-ot, ilyenszeru kerdeseknek.

Az a szitu, hogy az nem "journey strati" hanem az altalam kifejlesztett strategia, amelyet a journey-ben is hasznaltam...

Hulyeseget sosem lehet kerdezni... csak a valaszok lehetnek, esetleg, hulyesegek...

Az egesz (sikeres) kereskedes alapja az, hogy hogyan ismered fel a korrekcios strukturakat, hiszen a penzt az impulzusban csinalod, egy adott idosikon, nem a korrekcioban... a korrekciokat azert kell ismerni, hogy tudd (vagy legalabbis sejtsd), hogy mikor lesz vege, hogy el tudd kapni a kovetkezo impulzust, amely a $$$-t hozza... nem a leggyakoribbat varod, hanem az arfolyam alakulasaval az elemzesedet real-time frissited... ez az en esetemben azt jelenti, hogy egy impulzus utan varok egy egyszeru korrekciot (altalaban valamilyen flat) amely sokszor komplexe alakul... de ez csak annyiban erint, hogy huzok par BE-t mielott megindulna az impulzus ami behozza a zseeet...

A helyzet az, hogy a piac hullamokban mozog elore... es, a hagyomanyos hullamelmelettel ellentetben, ez altalaban, a standard definicio alapjan ertelmezendo korrektiv tipusu hullamokban tortenik, meg a trend iranyaba valo mozgas is... vagyis objektiv eszkozokkel (pl. MACD) empirikusan (es nem a hagyomanyos szemmertekes Elliott szamozassal...) merheto feltetelek mellett, a megfigyelheto impulzusok is (trend iranyaba mozgo hullamok) altalaban mind 3 alhullambol allnak (imp-korr-imp)... standard 5 hullamu impulzust nagggyon ritkan latni a piacon, talan ha 4-et lattam 6 ev alatt, amely minden Elliott kriteriumnak megfelelt...

Kicsit olvasgattam a Traders With Edge közösségi felületein.

Az anyacég a Symbiosis Capital. https://symbiosiscapital.com/about-us/
      Van képviselet az USA-ban, Hong Kongban, Ausztráliában.
      A választott bróker a GO Markets.

Jelenleg 1 vagy 2 lépcsős a challenge, de gondolkodnak mostanában bevezetni egy ún. instant funding ( x% drawdown + x% withdrawal target ?) modellt, egy challenge nélküli változatot is.
      Elérhető lesz hamarosan 500k, 1milliós számla is.

Vannak prop cégek, ahol nincs is funded számla, igazából a traderek nagy része elbukja a beugrót, abból fizetik a nyerőket.
      Van, ahol szintén demoban kötsz a challenge után is, de a számlád másolódik egy valós, nagy master számlához. A program letilt, ha szabálytalanul hülyeséget csinál a trader, ezzel is védve a tőkét. A TWE ezt alkalmazza.
      Lehet olyan is, ahol valós a funded prop számla (?).
      Affiliate-ként is lehet pénzt keresni a legtöbb cégnél.

Egyelőre ennyi infót találtam.

Kösz, ha a lenti affiliate linkemen kattintasz a cég oldalára (így legalább látom, van-e értelme bármit megosztani) :

Hozzászólás

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kicsit olvasgattam a Traders With Edge közösségi felületein.
        Történelmi pillanat…
        Annyira új ez a dolog, hogy a most induló fórumcsoportokban egyelőre 2 tag van: a Főnök meg én….

Name:	TWE kép.png
Views:	724
Size:	165,9 KB
ID:	196889

Hozzászólás

• Vacendak
          Vacendak kommentje
          Editing a comment
          Felőlem mindenki annak fizet akinek akar, csak azt nem értem, miért nem önmagukat "fizetik" az emberek, miért mások pénzét akarja mindenki "menedzselni"? Nem tudom, mennyivel lehet számlát nyitni mostanság, de kétlem, hogy 5000$ alatt nem lehet, és aki nem tud egy szerény számlát kezelni, az a nagyot sem fogja tudni.

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Miért akar egy vállalkozó hitelből fejleszteni, vissza nem térítendő uniós forrásra pályázni? Miért nem elégszik meg egy kis szatócsbolttal, ahol ugyanannyi munkával kevesebbet kereshet?

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Szerintem az a legjozanabb aki elobb szazreket fektetett a sajat oktatasaba (persze nem kamu mentoroknal) es utana a sajat penzet kereskedi sikeresen (persze nem $5k nagysagrendben hanem "picit" nagyobban) egy megbizhato brokernel (nem egy 888-szoros leverage-es ciprusi kamu cegnel).

Az unios finanszirozasos hasonlat nem allja a helyet, hiszen az egy gazdasagi felzarkozast segito eszkoz, ergo ezert jon "ingyen" a zseee, mig a kereskedes dzsungeleben nincs olyan, hogy valamit ingyen dugjanak az orrod ele, meg ha nagyon mezedesen is van az bemutatva... ahhoz, hogy ratehesd a kezedet masnak a penzere kezeles celjabol, oda nagyot kell dobbants, komolyat kell mutass, bohocoknak es munka utani delutani gyorstalpaloban felnott self-made tredereknek senki nem helyezne egy fillert sem a kezere, ez garancia... mert ez az igazi definicioja a smart money-nak: van annyira okos, hogy kiszelektalja rendesen a fergeset ami ezen a piacon bazi tulsulyban van...

De nagyon jo otlet a prop tevekenyseg es nyereseges is... a prop cegnek, nem neked...

Equalizer
        Megalapozatlan, tiszteletlen személyeskedés miatt, ill. felesleges vita helyett töröltem a hozzászólásodat, de a kérdésedre válaszolok.

A smart money jóval mások előtt, olykor a tömeggel ellentétesen gondolkodva meglátja és kihasználja az új lehetőségeket.
        Buy&hold részvénybefektetésnél, vagy üzleti életben alacsony kockázat mellett előnyös stratégia lehet.

Name:	siklus pasar.jpg
Views:	695
Size:	44,3 KB
ID:	196894

Hozzászólás

Sok újdonság van a TWE háza táján, s mivel eddig én vagyok az egyetlen magyar trader náluk, továbbra is megosztom az új infókat:

- Beindult az új social platform (eddig 325-en regisztráltak világszerte).
          - 5, 10, 15% árkedvezményt kaphatsz a challenge díjakból.
          - nyerhetsz egy 50.000 usd-s challenge számlát az alábbi promóciós linkre kattintva:

https://s.traderswithedge.com/ref/62d8f798e2cc1M

Hozzászólás

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            Hopp, még egy fontos hír. Megérkezett az instant funding.
            Most egyelőre a Standard modellben 2500usd számla indul, fee 125usd, 10% PT a magasabb számlára minősüléshez, 5% max DD, leverage 1:20, profitshare 50%, min trade nap 5, max 180.
            Indul Agressive verzió is 250usd-ért, 20% PT, 10% max DD, 1:50 leverage.

Ezt választanám-e?
            Pro: Nem kell challenge, csak nagy önbizalom, jó stratégia, és azonnal lehet pénzt keresni.
            Kontra: Nem próbálod ki adott adott feltételek közt magad, nagyobb díjat buksz, ha mégse jön össze.

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            A következő paraméterekkel teszteljük bevezetés előtt az új, közkívánatra, a visszajelzések alapján fejlesztett BULL CHALLENGEt:
            10.000 usd
            Profit Target = 10%
            Max Drawdown = 20%
            Daily Loss Limit = No
            Leverage = 1:20
            Min Time = 0 Days
            Max Time = 30 Days

Mi a véleményed? Te hogyan (idősík, SL, PT, stb) indulnál neki?

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            ár/érték arányában a double leverage az egy kötelező elem.
            //szerintem elárazták, túl olcsón adják.

shortosgyula kommentje
          2022-07-08, 19:06
          Biztos hogy nem kamu, innen egy kolléga, nem szeretném felfedni, ha akarja majd megteszi ő. Viszont van sok kamu az előző linken amit küldtem, ez nem vitás.

Nem kamu, én is ismerem.
          Ki is fizették.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            2500 usd (1m huf) beugróval én is megcsinálnám azt a trading roomot.
            Elég havonta 1 regisztráló, és már kereskedni sem kellene, vígan megélnék belőle. És csak az oktatást menedzselhetném profi szinten.
            De sajnos nem ebbe az irányba indultam.

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            equalizer
            Egész jó lehetőség amit írsz!!
            Ha az elején járnék az útnak, biztos érdekelne,
            kár hogy anno nem botlottam bele.
            Jelenleg már nem vágyok több stratégiára.
            Ezeknek a hullámoosdiknak az alkalmazása amúgy sem az én világom.
            Macerás leprogramizni, és nem is túl egyedi. (igen, nekem fontos hogy amivel foglalkozok az ne legyen bárki által hozzáférhető)
            Szerintem mindenkinek az a legjobb ha egy a személyiségéhez alkalmazkodó és a képességéhez megfelelő irányt választ,
            mert ez szerintem nem csak a pénzről szól.
            Jelenleg jól érzem magam M1-en. Ott mire kiposztolnék valamit, már vége is lenne, illetve maga a publikus élet rontana az eredményen.
            //a túl sok olvasni/tanulnivaló is elvinné a jelenlegi fókuszt, nem véletlenül nem vagyok jelen más fórumokon.
            Amíg a hullámosok agyalnak egy H1-en, addig biztos bekötök vagy tizet gondolkodás nélkül.
            Tudom lassan járj, tovább érsz, de most nagyon megcsapott a Formula 1, illetve magának a fejlesztésnek az élvezete.
            //egyszerűen izgalmasabb és hatékonyabb is M1-re fejleszteni, mert látod ahogy mozog, változik, a backtest ezért akár el is hagyható,
            //hamar mehet a forward fázisra.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Persze, jo otlet(nek tunik) trading room-ot inditani ekkora beugroval... csak szem elol tevesztetted azt a kis reszletet, hogy a trading room csak a hab a tortan, valami lenyeget is kell adni (mondjuk egy minden esetben, minden TF-en, minden instrumentumon hasznalhato piacnezetet, strategiat... ) ... es ha a lenyegrol kiderul, hogy nem mukszik, hamar lehervad a jelentkezok befizetesi kedve... talan nem a veletlenen mult, hogy Anil csoportja eseteben ez nem kovetkezett be... amikor utoljara bent voltam nala, ugy 2 eve lehetett, akkor volt 2 ezer tag, aki mind befizette a 2.5 rugot... de a nagyja meg is tanulta a kereskedes helyes alapjait (mert ahog kockas is mondta, szemelyesiteni kell minden megtanult strategiat), .. az igazi gralt... nekem mar zsufoltnak tunt ott, azert is hanyagoltam azota, abszolut nem hasonlitott arra amikor kezdtem nala, amikor meg csak 25-on voltunk... viszont a kereskedesi karrierem, a piaci latasmodom, a kialakitott strategiam, a letrejott trader pszihom es a kialakitott baratsagom a vilag majdnem minden pontjan aktivalo nagyszeru trederekkel minden porcikajat ennek az Embernek, ennek a kezdeti csoportnak koszonhetem. Joggal mondja azt, meg ha onteltsegnek is nez ki, hogy a vilag legjobb piacnezete/a vilag legjobb treder csoportja. Abszolut igaza van! Es ezt azota sem tudta senki mervadoan megcafolni... azota sem tudott senki ennel jobbat mutatni. De nem kizart, hogy majd valaki jon egy valami jobbal... de egyelore nem jott...

kockas ertem amit irsz. Es egyet is ertek veled, mindenki csinalja azt es ugy ahogy azt a legjobbnak tartja. Mert abban igazad van, nem mindig a penz a lenyeg, meg a kereskedesben sem.

Itt egy újabb magyar cég. https://finotivefunding.com/
          Do you have what it takes to pass our perfomance evaluation and get access of up to $200,000 to trade with as you please?

Hozzászólás

• Megalith
            Megalith kommentje
            Editing a comment
            Engem már idegesít ez a sok cég. Nem lesz ennek jó vége. De hát ilyen cégeket vagy brókercégeket alapítani jobban megéri, mint kereskedni. Lenne elég tőkém én is csinálnék egy ilyen céget. A kereskedést meg abbahagynám természetesen.

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            Nem baj, ha több cég van.
            Ez új piac, ezek is versenyeznek egymással a traderekért. Mindegyik egy kicsit más. 1 körös, 2 körös challenge, instant, kisebb-nagyobb profitcél, DD, olcsóbb-drágább, stb… ki lehet választani, ami neked legjobban fekszik.
            Lehet velük diverzifikálni. Sok prop trader csinálja azt is, hogy akár 5-6 cégnél is van számlája és így saját tőke nélkül gyorsabban, sokkal nagyobb számlát kezelhet, mint 1 cégnél.
            Szerintem van akkora potenciál benne, mint demózni, vagy kis éles számlán kereskedni egy brókernél.
            De nem kötelező senkinek. Ők egy eszköz, ha akarod használod, ha nem, nem.

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            Megalith
            nem csodálom hogy idegesít.
            Átvilágítottam ezt is
            Tavaly áprilisi bejegyzésű, tehát már lennie kell bevallásnak.
            És van!!
            Természetesen totál nullás, egy fillér kiadás nélkül
            semmi tevékenység 2021ben.
            Persze vannak ilyenek, biztos mostanra táltosodott meg.

A legérdekesebb mondat a beszámolóból:
            "A Kft. 100%-os külföldi tulajdonban van; tanácsadással foglalkozik."
            Ehhez képest a tulaj csávó magyarországi lakcímmel szerepel
            és a neve is magyarosítva van.
            Egy kis facebook tracking alapján erre a fazonra tippelek a háttérben:
            https://www.blglobal.co.uk/BusinessN...nance-director

//szóval baromira nem magyar ez a prop, csak gondolom kedvezö hozzá a helyi kipcsak cégtemetős környezet

Ezt a képet a TWE fórumán tette fel a napokban egy trader. A most divatos Smart Money Method/Concept alapján kereskedik.

Name:	806d3c8cf828e1cdab64e39bf565e093.png
Views:	412
Size:	603,1 KB
ID:	196944

Mindig vannak felkapott témák az oktatási piacon.
          Stephen Clapham és a Smart Money.
          Inner Circle Trader.
          Amil Mangal és a Prowaveedge (amit szerényen ő csak a világ legjobbjának nevez).
          Steve Mauro és a Market Maker Method.
          Scott Carney és a Harmonic Patterns.
          Vagy a P-szignálok, yin-yang belépő… stb.

Tudtok még sorolni?

Ha alaposabban megnézzük, ezek a stratégiák nem rosszak, de általában visszavezethetők egy-egy nagyon egyszerű, és már régen kidolgozott, kipróbált elméletre.
          Ugyanakkor ezek is van amikor működnek, van amikor nem. Mint minden elemzési eszköz általában.
          Az oktatók viszont folyamatosan keresnek a tanfolyamokkal…

De lépjünk túl az oktatások fizetősségén.

Beszéljünk inkább arról, hogy neked melyik elmélet/eszköz határozza meg leginkább a piaci látásmódodat? Miért?

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Hat na, mondjuk megneznem hogyan vezeted vissza Anil Mangal strategiajat egy nagyon egyszeru elmeletre, de ez van... az viszont, hogy mikor mukodik, mikor nem, azzal 180 fokban ellentetes a velemenyem... egy strategia, foleg egy sikeres fajta, minden esetben, minden TF-en, minden instrumentumon ugyanugy kell mukodjon... es ez alatt nem azt ertem, hogy nincsenek veszteseges pozicioid... hanem, hogy a W/L arany, <1/2 R/R mellett, konstans modon egyseg feletti legyen valamint a tokedre viszonyitott abszolut profit ne legyen elenyeszo...

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            Kb. ennyi és megspóroltam 2500 usd-t: https://forum.tozsde.hu/forum/huntra...702#post196702
            És tényleg jó eszköz.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            ja... na most akkor ha ezt ra tudod tradelni barmely instrumentumra ugy, hogy profitot csinalj es az ne legyen elenyeszo, akkor igazad van, sporoltal 2.5k-t... jo eszkoz, egyetertek, de igy egymagaban, amikor nem erted pontosan, hogy a hullamzas mely szakaszaban vagy, nem fogja behozni a vart eredmenyt... ezert kell az egesz csomag, hogy novelj az eselyeiden... hogy ne minden Gartley koss be, csak pur formafelismereses alapon, hanem azt is tudd, hogy mikor van a legnagyobb esely a helyes kimenetelre... na ez az a muveszet amelyre 2.5k-t forditani bagatell dolog ahhoz kepest, hogy mennyit tudsz majd keresni vele...

A korábban említett TFF top10.

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            most erre mit mondjak??
            Te propagálod ezeket a proppingokat.
            A nagy pozit el kellene talán felejteni és csak konstans méretekkel nyomni.
            Ha egy pozi lebegő nyereségben elmegy pl 20% plusszba, atán visszaesik a felére 10%-ra,
            akkor kibuktál, mert buktál a tetejéből 10%-ot??
            Szóval nem teljesen tiszta.
            Ha volt 8% nyerőd (lezárva) attól miért csökkenne a DD??

• AngyalBandi
            AngyalBandi kommentje
            Editing a comment
            Most is van egy magyar a 25K-sok közt.
            https://trueforexfunds.com/leaderboard/

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            Na, hát örülök, hogy van itt motiváló példa. Meg lehet csinálni.
            Ilyen havi fizetésekkel sokan megelégednénk.

Ez véletlenül jó példa lett a mostani beszélgetésekhez:
          - lehet egyszerűen hullámozni bármely terméken, bármely idősíkon
          - lehet smart money belépőt is találni
          - lehet rugalmasan menedzselni kivárás helyett
          - lehet rávenni, piramist építeni
          - lehet nagy RR nélkül is kereskedni
          - lehet TP előtt is zárni szép nyereségben
          - stb
          (időközben TP-t ért)

Name:	EURUSDM5.png
Views:	538
Size:	18,4 KB
ID:	196972

Hozzászólás

Senki sem osztotta meg a piaci látásmódját…

Talán mindenki arra vár, hogy ingyenes helyett legyen már végre egy 2500 dolláros tradingroom. Hullámelemzés, smart money, és még annál is jobb…

Hát rajtam nem múlik.

Name:	EURUSDH1hullám.png
Views:	436
Size:	15,9 KB
ID:	196978

Hozzászólás

Working...
            X