Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

toptrader 2.0.22

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

piaci látásmódom (igaz szerintem épp elég ilyen képet posztoltam az évek alatt)

Hozzászólás

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      Itt pattant !! (vissza...)
      Nagyon csúnya, ezért csak félig mutatom

//hogy valami információ értéke is legyen: nézd meg a kiszállót összehúzva H1-en.. (EURUSD....igen, van az M1en túl is élet...)
      //visszapattant már vagy 40 pipet a legjobb helyen

Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2022-08-11, 18:50.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Érdekes ez a visszapattanás téma.

Ha belegondolunk, akkor lehet, hogy pl. a 3 érintés szabálya miatt is 3szor nagyobb a visszapattanás esélye, mint a kitörésé?
      Az biztos, hogy mostanában túl sokat szívtam azzal, hogy fals kitörés után visszaesett az ár és kistoppolt ...

Kerestem és találtam egy Inner Circle tananyagot, ami éppen erre építi a stratégiát. Nagyon hasonlít a Smart Money, vagy a Money Maker stratégiákhoz is.
      De nincs új a Nap alatt, bár ezek sajátos szemlélettel sajátos fogalmakat alkalmaznak, a lényeg visszavezethető régóta ismert alapokra.
      Megérthető, használható, sok prop lett ezzel sikeres.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      hogy minek mekkora az esélye azt nem tudom.
      Az tény, hogy a kedvencem a visszapattanó, de ha ez ilyen háromszor egyszerű lenne,
      akkor már nagyon régen nyereségesnek kellene lennem, mert ezekből már annyideannyit kötöttem...
      Azért egyébként elég frusztráló hogy mostanában túl sok olyan van hogy kilométerekre beteszek egy tépét, amit pont el is ér...de nem teszem be neki a limit orderes visszafordítást, pedig evidens hogy ha ott akarok kiszállni, akkor az egy tókéletes hely lenne az ellentétes irányú beszállóra is...
      Ez a mostani is már hova visszazuhant...

Draga kockas ... habar felig mutattad a pozidat, attol meg full informacios erteke van a lemaradt resznek is... kicsit belemasztam, hogy lassam, hogy miert annyira csunya az a beszallo... visszavezettem a pozidat jelzo vonalat oda, ahol erinti az elozo arfolyamsort... es voila, talan ez volt az a hely ahol beszalltal (piros nyil jeloli a csomopontot):

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 8-14-2022 at 9.23 PM.png Views:	0 Size:	60,4 KB ID:	196993

Ezt a fonalat tovabbvezetve, nem a narancssarga nyillal jelolt ovezetbe tennem a beszallot, hiszen az nem lett volna annyira csunya (kicsi imp + kicsi korr = meg legalabb egy kicsi imp), meglett volna az eselyed a BE-be rakasra... inkabb a kek nyillal jelolt helyet adnam neked, annak is a csucsat... mert az biza, strukturalis szemmel nezve, egeszen csunya... ez az amirol mind beszelek: egy nagy impulzus utan (az elozo felfele menet aminek az alja nem latszik) egy korrektiv struktura kezdo impulzusa utan (most pont a negyobb lefele menet - W) NEM johet egy ujabb felfele impulzus... hanem egy korrektiv struktura (a feher csatorna jelzi is - X)... es ezutan meg legalabb egy lefele imp... meg is van, az Y az... Te meg belevettel a korrekcio kozepebe, de meg forditva is lovagoltad meg azt...

Feltevodik viszont egy-ket kerdes:

1. Hogyhogy nem vagott ki a SL? Hiszen nem sokan tettek volna akkorat, hogy az az Y melypontot is kibirja... es mindezt real-time blind-ban...

2. Volt egyaltalan SL vagy inkabb Lucky Luke modra csaptal oda egyet az ostorral a piacnak?

3. Volt par perc amig izzadtal (volna, ha nagy pozi lett volna)... megis hogyan tudtal kiszallni fix pont a csucson, hiszen masok, a gyengebb idegrendszerrel rendelkezok, kivagtak volna a pozit a kukaba amikor visszajott az BE-be? ... nem sokan birjak a stresszt egy SL nelkuli pozibol es biztos vagyok benne, hogy elhangzott volna masnal egy-ket ima, miszerint "Istenem, csak meg egyszer segits meg, add, hogy jojjon vissza BE-be, ott kiszallok es igerem tobbet soha ... lecci, lecci..."

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Ezzel a trade-el csak annyi a gond, szerintem, hogy:

1. Hosszutavon ez a strategia (ha strategia lenne, szerintem nem az...) BIZTOS, hogy veszteseges... mert korrekciobol loni ki a pozit visszapattanora szamitva SOHA nem vezet jora... mert a korrekcio definicioja szerint a trend folytatasara van 100% esely... ez a trade sem vezetett volna jora, ha nem lett volna SL nelkuli (szerintem... mert ha lett volna SL az strukturalis alapokon lett volna meghatarozva es az biztos, hogy nem elte volna tul az Y melypontot...) es a szerencse ne forditotta volna meg az eredmenyt...

2. A "szep" kiszallo tulajdonkeppen egy ujabb ordas nagy szerencse eredmenye... ez nem egy megismetelheto allapot, kiszallni pont a fordulo csucsan... ezt nincs ahogyan objektiv eszkozokkel meg tudd hatarozni real-time... persze visszanezetbol nagyszerunek tunik mindig az ilyen...

3. Alacsony idosikon szerintem a kek nyillal jelzett gyertyanak pont a csucsan allt be @kockas... ami support/resistance szemmel nezve abszolut nem egy nyero beallasi hely, strukturalisan pedig meg ugy sem... talan egy revenge-trade lehett ez egy azelott megszivott vesztes short utan...

4. Itt nem volt "kis stoploss" ... mert ha lett volna, ez a pozi veszto lett volna... itt nem is volt SL egyaltalan... szerintem... ami megint visszavet a revenge-trade otletehez...

Egyszoval, ez tenyleg egy "csunya" trade volt... mert meg egy ilyet biztos nem tudsz osszehozni... es a kereskedesnek a megismetelhetoseg az (egyik) lenyege...

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      Salamoni döntést álmodtam, a válasz egyik fele ide:
      pénzÜGYES

Nagyon ritkán tudok előre elemezni.
      A legtöbb beszállómnál ránézek a chartra, max 2 perc amíg döntést hozok és bumm belépek.
      Egyszerűen nincs idő közben posztolgatni.
      Olyan van hogy rákészülök napokkal előre fejben (pl kamatdöntés, NFP, de azknál is előtte 1 perccel szállok be....
      impulzus függően. A saját impulzusomtól függően. Az előzetes elemzésem annyit érne mint egy hosszú távú időjárás előrejelzés.
      Ebből a trédből utólag is lehet tanulni, azért is tettem ki.
      Egyébként igaz, a nyilak környékén szálltam be. Nem szállhattam be máshol, mert nem vagyok muszlim és nem volt rajta swap.
      Van támasz, nincs támasz....
      Ez hitvita kérdése.
      Borzasztó erős támasz van ott, csak nem abban a dimenzióban amiben Ti gondolkoztok.
      Ez a stratégia az akárki féle "Sikeres vagy nem sikeres trédek" koppintásá.
      Annak egy finomítottabb verziója. Ha valaki tanulmányozza a fazon legelső képét amit kitett, és átguberálja a több ezer hozzászólást, talán rájöhet.

equalizer
      1. Hogyhogy nem vagott ki a SL? Hiszen nem sokan tettek volna akkorat, hogy az az Y melypontot is kibirja... es mindezt real-time blind-ban...
      nem volt SL!

2. Volt egyaltalan SL vagy inkabb Lucky Luke modra csaptal oda egyet az ostorral a piacnak?
      lásd feljebb, nem volt SL A Lucky Luke viszont nem a piacnak csapott oda, hanem a money managementnek.
      Az tényleg egy kibazott nagy szerencse volt hogy túlélte!
      Nincs rajta a képen a mennyiség, nem akartam azzal hergelni a jónépet hogy kockás már 0.07 lottal nyomja a 0.01 helyett
      Hihetetlen, de amikor betettem ezt a 0.07 lotot, akkor a balance mindössze 25 EURO!! volt

3. Volt par perc amig izzadtal (volna, ha nagy pozi lett volna)... megis hogyan tudtal kiszallni fix pont a csucson, hiszen masok, a gyengebb idegrendszerrel rendelkezok, kivagtak volna a pozit a kukaba amikor visszajott az BE-be? ... nem sokan birjak a stresszt egy SL nelkuli pozibol es biztos vagyok benne, hogy elhangzott volna masnal egy-ket ima, miszerint "Istenem, csak meg egyszer segits meg, add, hogy jojjon vissza BE-be, ott kiszallok es igerem tobbet soha ... lecci, lecci..."
      Az én idegrendszerem nagyon jól viseli ha mások finanszírozzák a trédet.
      Ez egy 100 dolláros no deposit számla volt amit sikeresen leamortizáltam előtte. (Ha sikerült volna megdupláznom kétszázra, akkor adnak érte százat rendes pénzt.... kár érte, mert ez egy fokkal rendesebb cég, mint az előző gennyes
      Dréga dolog sajnos a robotfejlesztésben a bugvadászat, ha óránként tucatjával repkednek a pozik, amik percenként nyitódnak/záródnak,
      de mindez könnyebben elviselhető, ha a bróker finanszírozza

Egyébként ránézésre olyan 4 dollárnál járhatott az equity amikor visszafordult
      Simán átaludtam Nem voltak rémálmaim miatta.
      Sőt reggel, amikor hirtelen én se értettem hogyan élhet még a pozi egyáltalán, akkor sem izgatott hogy jajj ezt most gyors le kellene zárni kis plusszban,
      mert 25ről 200ra tornászni úgysincs jobb esély elkezdeni mint ha már bennt vagy full tőkével és éppen nem csökken, hanem megy felfele.

A válasz másik fele, mert van a no deposit vonalnak egy nem szorosan kapcsolódó folytatása, azt is hamarosan, amoda a kockásba.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      equalizer
      "Egyszoval, ez tenyleg egy "csunya" trade volt... mert meg egy ilyet biztos nem tudsz osszehozni... es a kereskedesnek a megismetelhetoseg az (egyik) lenyege... "
      --------------------------------------
      Azóta csináltam mégegyet.
      Detto ugyanez a setup, csak másik párral.
      Illetve csak majdnem csináltam.
      Ezt a fenti csúnyát valóban szemre lőttem be, hogy kb meddig lehet elég a zseton, mert mínuszba úgysem engedik.
      A stop out megvéd magától
      Az ugyebár egy hajszál híján túlélte.
      Az újabb trédnél annyi a különbség hogy tettem be stoppot, és hajszálra ki lett ütve, pont lementek érte. Egy tized pippel többel túlélte volna.
      Ez a része nem izgat, de az már annál inkább, hogy a kiütési ponttól ugyanúgy kilőtt felfelé az égbe, mint ez az EURUSD.

Szóval megismételhető.

Valójában érdemes lenne a mozgás elejét kihagyni, de még jobb lenne az első szakaszt beshortolni
      Szivesen kitenném, de képügyileg addig sajnos sztrájkolok amíg az admin ok nem varázsolják vissza az extra gombokat.

-----------------------------------------------------
      //update: most léptem be egy másik számlámra. El is felejtettem, hogy bekötöttem azon is.
      Ez a másik brókeres 1 pippel túlélte ...... és eléggé kilőtt, mert a 30-as tőkeáttételhez képest csinált rajta +10%-ot.
      Igen, a TP-t elfelejtettem neki berakni, csak stoppolva volt.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2022-08-18, 23:28. Oka: update....

Nagyjából itt vannak most azok az order block-ok, vagy liquidity pool-ok az ICT szerint, ahol érdemes visszapattanóban gondolkodni.

Click image for larger version

Name:	EURUSDM15ob.png
Views:	572
Size:	12,9 KB
ID:	196999
    https://traderswithedge.com/?r=110 --- https://kriminalmihaly.wixsite.com/toptrader

Hozzászólás

Ahogy nézegetem, benjaminphilips nyerte a kockás-féle versenyt www.cashbackforex.com oldalon.
      60 trade. 204%.
      Talán érdemes tanulmányozni a nyertesek statisztikáit.

Name:	wwwcashbackforexcom_heti győztes.png
Views:	555
Size:	72,8 KB
ID:	197041
      https://traderswithedge.com/?r=110 --- https://kriminalmihaly.wixsite.com/toptrader

Hozzászólás

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        @kockás

"Látszik hogy ez a fickó tudja mit csinál.
        Sokat mondanak erről a best trade mezők.
        Nem piros-feketés, bummbebazós, amolyan lassú víz partot mos, ami jó!"

Nem lehet, hogy stratija mellet csak van egy bevált pozi menedzselése?! És, hogy erősen szűri a belépéseit a várható RR alapján?!
        Utána pedig ki tudja várni, hogy jó helyre menjen az ár. Mert az biztos, hogy legtöbb embernél kezdődik a para amikor belép..

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        minden lehetséges.
        kötéslista nélkül ettől már nem leszünk okosabbak.
        A 20% lebegőre nyereségre is alkalmazott DD kizárás miatt ennél a csávónál túl nagy gebasz nem lehet.
        A Linkedines profilja alapján is hihető a story.

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        részemről ez 80% ba inkább allitas akart lenni

Kérd el tőle a kötés listát... cserébe jöhet ide forumozni

Egyébként egzisztencia ide oda, Pintér Péter is bepróbálkozott a vb-n neki is volt pénze, ...jó ok egy vb más kategória biztos.

habitus kerdese is a versenyzes.
        Utoljára szerkesztve a következő által: rpr; 2022-08-19, 15:56.

Nem akarok beleszólni a most hullámzó EURUSD vitába.
      Nem erre számítottam egy fentebbi posztban… Nem picit le, majd oldalazgatás után nagyon fel, hanem picit fel, majd nagyon le… Szerintem itt és most borult a szabályos hullám, a smart money setup, az ABCD...
      Talán mert közben volt egy masszív ellenállás, sőt piacbefolyásoló hír is…

Sok jó piaci látásmód van, mégis nehéz előre elemezve a jövőt jósolni. Még nehezebb lekereskedni.
      Utólag persze lehet keresni a gombhoz a kabátot, de minek. Abból már nem lesz $$$.

Ez az ICT látásmód is talán épp ide illik. Nem teljes, nem is forradalmian új, de sok okosság van benne...

Nézzünk inkább előre.
      Neked mi lesz a jövő hét tuti beszállója?

Click image for larger version  Name:	ictmm.png Views:	0 Size:	68,2 KB ID:	197071

Hozzászólás

• Vacendak
        Vacendak kommentje
        Editing a comment
        "Nagyjából"? A forex-et illetően nem létezik ilyen szó a szótáramban.
        A hozzászólásaid alapján Te milliárdos lehetsz -nagyjából-, de akkor nem osztanád (...) kéretlenül, de még kérve sem.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        dehogynem... jo mokanak tunik ez, nagyjabol... az eszreveteleim alapjan amugy tenyleg hiaba is osztom, ebben igazad lehet, hiszen ahogy nezem, nem sokan ertenek meg egy multi TF elemzest meg akkor sem ha abszolut vizualisan van az megosztva... kicsit szomoru, kicsit vicces, ez van.

de hadd kerdezzek valamit, nincs a szotaradban a nagyjabol, pedig kellene, de siman benne van a szotaradban a "majd idokozben kiderul", ami sokkal kevesebb mint a "nagyjabol" ... nem fura?

• Vacendak
        Vacendak kommentje
        Editing a comment
        A Te értelmezésed szerint, minden bizonnyal. Én reagálok, nem feltételezek - olvasd a mottóm!

Ime, az EU multi-TF elemzes reszet kepezte a kovetkezo 4h chart is (ahol a kovetkezo real-time kijelentes hangzott el: "meg lehet egy lefele menet (apropo kockas es shortosgyula ha a pattanokat szeretitek, miert nem ezt a short-ot kotottetek be (piros nyil ott alul)? ... ennel jobb TL-rol pattanot nem igazan talalni..." :

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 8-20-2022 at 4.09 PM.png Views:	16 Size:	190,5 KB ID:	197076

Latod ott a jobb also sarokban azt a piros nyilat, a pattanot a trendvonalrol? Es latod azt a feher szaggatott nyilat, az iranyt amit mondtam, hogy felvenni fog? Es latod ott lent azt a szaggatott piros vizszintes vonalat? Na kb. addig megy le az arfolyam most... Es latod ott azt a feher alakzatot a sarga es zold nyilakkal? Na az a hosszutavu long beallojanak a setupja... Es azt is mondtam, hogy siman meg lehet lovagolni ezt a "rovidtavu" 4h shortot lefele (nekem rovidtavu a 4h chart... nektek ez bazi hosszutavot jelent, ha 1, 5 es 15p-n nyomatjatok... ez a perspektiva kulonbseg a nezeteink kozott), mert az a sarga ferde vonal amit az arfolyam ezen a kepen keszul atutni, az egy olyan trendvonal ami ha torik, eselyes a tovabbi zuhanas...

Es meg ezt is mondtam: "szerintem is lesz meg egy lefele menet 1 ala... a sarga trendvonal most torik... rovidtavon jo short lehet TP-vel az elozo alj alatt..." - ez minden, csak nem visszanezetbol indikaciok adasa... es ezt a chartot tettem vizualizacionak a short felhivasra:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 8-20-2022 at 4.16 PM.png Views:	10 Size:	184,1 KB ID:	197077

Vagyis ez egy real-time trade setup teljeskoru kielemzesenek a totumfaktuma volt, ami egy szuper sell setup-ot adott eredmenykent es ezt megosztottam real-time veletek... es ez most igy megy:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 8-20-2022 at 4.20 PM.png Views:	8 Size:	332,9 KB ID:	197078

Igy kell ezt csinalni Misi, igy kell real-time otleteket adni. A tobbi csak felesleges dumcsi amibol nem jon a $$$...

Na majd ott lent, amikor az elozo melypont torik, amit a piros vonal jelez, na majd ott lent a piros szaggatott vonal korul meglatjuk, hogy hogyan alljunk be, ugyancsak real-time, a hosszutavu buy setup-ba... nekem hosszutavu, mert onnan probalok majd megcelozni par ezer pip-et az elkovetkezendo 6-12 honapban... de ti nyugodtan nyomhatjatok rovid tavon tovabb, ezt az EU-t muszaj volt megosszam mert egyike lesz annak a 8 trade-nek amit evente kotok...
      Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2022-08-20, 16:01.

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Sosem akkor kell shortolni amikor a csocselek igy gondolkodik mint Te... hanem akkor kell vasarolni... mert a csocselek mindig teved!

Engem semmilyen bullshit funda alapu spekulativ filozofia nem erdekel... nagyjabol azert, mert tul kicsi vagy ahhoz, hogy lasd a valos mozgatorugokat... a haboru, az amcsik, az oroszok, a buza stb. azok csak mese-mese-meskete kategoria... latom a chart-ban amit latni kell, az boven eleg... minden alkalommal bejon... csak nezz ra az USDJPY-re, a gazra, az SP500-ra, az ezsutre, az olajra es elevenitsd fel magadban az 1-2 evvel ezelotti chartjaimat es azt amit akkor mondtal roluk, ha jol emlekszem... maris megvan igy a lecke az EURUSD-re is a jovore nezve...

PS: meg mindig nem tanultad meg, hogy a retail traderek SL-jai (mert csak azok olyan hulyek, hogy olyan nyilvanvaloan rossz helyre tegyek oket) osszessegeben lepkefingnyit sem ernek, nem azok utan kap a piac amikor letor egy altalad "szint"-nek nevezett arfolyamot? ... pedig annyiszor beszoptatok mar ezt a rizsat, meg mindig nem ment ki a fejetekbol?

PS2: szerinted mi az a 2% ahhoz a 30%-hoz kepest amit egy ev alatt keresni lehet majd ezen a paroson, nem 1:999-es, hanem 1:1 leverage mellett? mert minden valamire valo befekteto nem a jelenlegi helyzetet veszi alapul a donteshozasban, hanem a perspektivaba fektet... tudod, mint a zsido nagypapa, akit nem a penz boldogit, hanem a kamat...

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Én 2022.08.07-én elemeztem, te 2022.08.15-én.
        No meg hogy én közben folyamatosan elemzek és nyomok napi 20 tradet.
        Ennyi a különbség.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ez szuper Misi! Csapjal a piac lovai koze! Ez a lenyeg, ezert vagy treder.

Legyen itt egy Mangal is ugyanarra a szituációra.
      Több szem többfélét lát.

Name:	amil.png
Views:	528
Size:	273,4 KB
ID:	197084

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Hát ez az.. Nem ugyanaz.
        Logikusan 5 hullámot várt a zászlóban, majd a trendvonalról felpattanást az ellenállás fölé (ez lett volna az a nagy alakzat ami a 1.0000 alóli emelkedést, oldalazást és újabb felpattanást eredményezte volna) és utána esést.
        Így lett volna igazán szép.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ahogy ismerem Anilt, sosem var 5 alhullamot egyetlen hullamban sem, legyen az impulziv vagy korrektiv... hacsak nem valtoztatott a nezeten abban a 2 evben amiota nem voltam bent naluk... de nem hiszem.

Igy is eleg szep lett... de egy szo mint szaz, az amugy nem szamit, hogy 3 vagy 5 vagy akarhany alhullam van egy korrekcioban (a nagy alakzat szerinted) az eredmeny MINDIG ugyanaz: jon az eses utana, ami atuti az elozo aljat... ezert no-brainer ez a short amit elore mutattam... de ez engem hidegen hagy, a lenyeg a nagy felmenet a HETES charton... ami jon, hamarosan.

PS: kockas ha mar kinyitottad a funda szelencet... elore megmondom Neked, hogy a haborunak hamarosan vege lesz... latom az EURUSD chartbol...

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        ezen már én is gondolkoztam amit eq mond: hogy nem a jovo esemenyeibol kell kiolvasni, hogy a charton mi tortenik hanem chart alapjan spekulalni a jovo esemenyeire

Figyelgettem a héten a közös EURUSD elemzést.
      Érdekes volt, de csodálkoztam, hogy hetesen kezdtünk, majd végül m15ön, m5ön folytattuk ???

Multitimeframe is el kell dönteni, hogy melyiken elemzel, melyiken lépsz be. Se alatta, se felette nem jó sok zavaró jelet figyelni.
      A swingtrader nem scalper.
      Persze, a swingtrader is tudna scalpolni, de nem érzi komfortosnak, mert zavarja a sok kistoppolódás.
      A scalper is tudna swingelni, de nem szereti türelmesen kiülni a korrekciókat.
      A jó stratégia illeszkedik a személyiséghez.

Te melyik idősíkon szeretsz elemezni? Melyiken kereskedni?

Click image for larger version  Name:	timeframe.jpg Views:	0 Size:	123,6 KB ID:	197178
      Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2022-08-27, 12:09.

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        A táblázat jó!
        és így teljesen tiszta sor hogy miért erősítek a daytrédre.
        Tül sok erre fordítható időm van, valamit pedig csinálni kell.
        Később jó szeretnék lenni swingben, és hosszú távon is, de itt többet lehet gyakorolni.
        Úgy gondolom a stratégiáim nagyrésze más időtávon is működhet, de előbb M1-en szeretném összehozni, mert itt hamarabb kiderül.

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        kockas a kepen latható felirat miatt írigyellek. Màr ha nem a hìd alol ìrogatsz. Szerintem ebben kellene mentoraciot adnod nem FT- ben es mqlben

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Egy ár van. Ezt minden idősíkon lehet elemezni és jeleket találni (fraktálok).
        Minden idősíkon lehet kereskedni.
        Sok jó megoldás van.

De pl. én még soha nem daytradeltem részvényekkel.
        Vagy nem forexeztem hetes jelek alapján (pedig lenne értelme: amikor nyitottam az első forex usd számlámat, asszem 150 usdhuf volt az árfolyam. Ha nem kereskedek, csak hagyom a dollárban, most két és fél-szeres tőkém lenne, így viszont szorgos tradeléssel elbuktam azt az összeget.)

Amíg ezt írogattam, alacsony idősíkú, szép struktúra alapján shortoltam az EURUSD-t (kb. 15pip SL, 30 PT), pedig közepes idősíkon lehetne várni éppen longot is, nagy idősíkon meg még mindig shortos.

Az a kérdés, hogy hol van nagyobb valószínűségű belépő, ahol optimális stoppal és nagy találati aránnyal lehet kereskedni.

(ui.: alacsony idősíkú szép struktúra nem jött be, BE, kb 1:1 RR ig lement, majd elindult felfele. )
        Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2022-08-30, 08:59. Oka: trendforduló

Többen jelzik a twitteren, hogy az orosz hátterű metatradert (mt4/mt5) bojkottálják.
      Állítólag az Apple Storeból már nem lehet letölteni, de Európában is tiltva lesz.

Remélem kacsa, mert szerettem ezen elemezni, kereskedni…
      De ha igaz, mi legyen a B terv? Mit lépnek a brókerek?

Name:	mt4.jpg
Views:	448
Size:	90,6 KB
ID:	197276

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        Amíg maga a brókered nem tiltja, addig no para.
        Több ezer letölthető példány van fennt összevissza, de kinek ne lenne a gépén pár tucat install.
        Ha az internetszolgáltató tiltja az se ér sokat.
        Tök jól működik a meta VPN-en keresztül. (sőt tuti setupoknál javasolt is így használni ha nem akarod hogy túrkáljanak a gépedben, de legvégső esetben orosz VPNen keresztül bár ha odáig fajul a helyzet, akkor biztos azokat is tiltani fogják). Kínai VPN_keresztül menni fog még jó ideig, akármi is lesz a cocom listával.

Tegnap brutális mozgások voltak a jó US CPI hírek hatására.
      Pl. Néhány óra alatt az EURUSD esett kb. 100 pipet, de vissza is korrigált kb. 170-t (én a hírről lemaradtam, de a korrekcióból csináltam 5%-t).

De nagy mozgásban, nagy pozícióval nagyon sokat lehet keresni.
      Mint ahogy kockás kedvenc oldalán, a www.cashbackforex.com is látom, pl. az utóbbi versenyek egyikén az első 1886%-t csinált, de a 2. és 3. is 1000% fölött volt.
      Ilyenkor úgy érzem, hogy fenébe az óvatoskodással, van létjogosultsága a „versenystratégiáknak” is.

Ismertek-e olyan elveket, money management-et, stratégiákat, ahol kifejezetten a profitmaximalizálás a cél?
      Érdemes lenne erről a témáról is beszélgetni.

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        Nem túl bonyi. Ahogy jön a nyereség, tenni kell be folyamatosan a stop megbízásokat. A legegyszerűbb módja, ha ugyanabba az egyetlen termékbe, és irányra amire rá lett téve az összes zseton kezdésre.
        Ha esik a chart egy hétig mint a kő és voltak sell stoppok centinként, akkor nyerni fox az tuti, és még felügyelni sem kell.
        Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2022-10-14, 19:14.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Bár nem tolnám be az összes zsetont egyszerre, de nagy igazság van benne...
        Nem könnyű optimális pozícióméretet találni, kihasználni a margint, felismerni a megfelelő devizapárt, megfelelő idősíkon a nagy irányt, jól belépni, jól építkezni, tartani, kezelni a korrekciót…
        Ezt nem így tanítják.
        Viszont csak így lehet nagy nyereséget elérni..

Most tényleg ajánlanám mindenkinek, hogy kattintson a linkemre és próbálja ki ingyen a free trial menüpontban a Bull challenge-t.
        10ezres számlán már rá lehet érezni...

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        éles számlán betolni az összes zsetont az tényleg felejtős....de egy demo versenyen a kutyát nem érdekli
        ráadásul időt is spórolsz vele, mert így utána már nem kell foglalkozni vele, az idő pedig pénz.

Azt gondolom, elég tapasztalatot gyűjtöttem megint az elmúlt hónapokban mind a saját számlás főállású tradelésről, mind a prop tradingről.

Az első megállapítás az, hogy a kettő együtt nehezen megy. Legalábbis több számlán, több devizanemben, több méretben, több idősíkon tradelni, nem egyszerű.
      Választani kell. De mindennek van előnye, hátránya.

A propban kipróbált Turtle challenge az óvatosabb kereskedésnek kedvez. Szigorúak a szabályok, kisebb számlán ebből nehezebb megélni. Bár a visszajelzések után most már az új challengeknél lehet kedvezőbb feltételeket jelentő opciókat vásárolni...
      A Bull challenge nekem jobban bejött, megcsináltam kétszer. Ezen egy 10 ezer usd-s számlából már lehet havi szinten (néhány nap alatt is) annyi profitot termelni, amiből akár meg is lehetne élni. De ez még nincs élesben, nem tudni, mikor és mennyiért lesz.

Saját számlán is kell egy üzleti terv, mint egy vállalkozásnál.
      Sőt érdemes saját challenget is kitalálni, mert lesz motiváció és így fokozatosan hozzáedződik az ember a nagyobb nyomáshoz.

Most az utóbbira koncentrálok inkább és ritkábban tervezem majd fórumozni. (Hacsak hirtelen meg nem nő az érdeklődők száma.)

Name:	CHALLENGE.png
Views:	452
Size:	249,2 KB
ID:	197318

Hozzászólás

Mit kezdenél 100.000 dollárral?
        A TWE indít most egy demo versenyt november 01-30 között.
        Aki benevez (katt a linkemre, majd a Competitionra), és szép eredményt ér el, nagyösszegű challenge számlát és egyéb kedvezményt kaphat.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Köszönöm a gratulációt. Magyar fórumon ritkán van benne részem.

Azt gondolom, megérdemelten nyertem, bár biztosan szerencsém is volt.
          Felraktam, magyaráztam egy alapkoncepciót, majd egy képet folyamatában, egyet a végén visszatekintőnek. Nem csak a stratégia, de a money management is szépen látszik.

Ha már így alakult, a versenyt én is hanyagolom. Most már 540en regisztráltak, kicsi az esély nyerni, nem töltök vele egy hónapot, inkább veszek egy nagyobb challenge számlát a nyereménnyel és megpróbálom beélesíteni.

• kockas
          kockas kommentje
          Editing a comment
          a versenyt teljesen hanyagolnom kell, lekéstem róla minimum fél órát
          A franc se gondolta, hogy itt nem lehet indulás után is regisztrálni, a másik helyen simán kezeli ezt a rendszer még 2 nappal később is.
          Mindegy legalább nem vonja el a figyelmemet semennyire.
          ------------------
          Láttam hogy kötözködnek a nagy stoppod miatt és hogy nem előre szóltál pontosan...
          hát a szabályok is elég keszekuszák, de mutasson jobbat a kötözködésen kívül.
          A szerencséd szerintem az volt az elbírálásnál, hogy a TWE számláján csináltad, így könnyen leellenőrizhették, hogy mennyire valós.
          Akár igazuk van, akár nem, én pl az ilyenek miatt nem fogok angolul számomra vadidegen ahmedekkel fórumozgatni, mert még ha hozzászólásonként stabilan adnának vagy 2 dollárt..... de csak centek lesznek azok

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Volt egy fickó, aki láthatólag nyerni szeretett volna, berakott néhány elemzést, de meg se találta, meg se nézte az enyémet, mielőtt megkérdőjelezte a TWE döntését.
          No comment.

Sebaj, most háttérbe vonulok a nyeremény számlámmal, hagyok mindenkit versenyezni, érvényesülni...

Miért nem megy ez a fórum?

Na akkor felrakok néhány hírt a TWE háza tájáról:
        - folyik a verseny. A szabálysértő robotosokat rendre kizárják, de most az első 133%-kal vezet. A többi 53, 50, 34%-kal követi. Szerintem ez is jó példa arra, hogy brutális lehetőségek vannak a tradelésben.
        - akit érdekel, akár be is fektethet a TWE cégbe. Érdeklődni a weboldalon lehet.
        - átvettem a vezetést, én vagyok a top member a TWE-nél (pedig csak néha megosztom az affiliate linkem, és néhány elemzést előre, mint ahogy magyar fórumokon is tettem. De valahogy a közeg más).

Bónuszként felrakok egy új forex clockot a babypips-től is. Szépen látszik, hogy mi magyarok abban szerencsés helyzetben vagyunk, hogy kényelmesen lekereskedhetjük a leglikvidebb időszakot.

Name:	fxclock.png
Views:	200
Size:	48,3 KB
ID:	197341

Hozzászólás

• kockas
          kockas kommentje
          Editing a comment
          ez elég összetett:
          1. ez a fórum nem nemzetközi, a menüpontok még csak same in english se. Nem azonos pálya hogy angolul elboldogul pár milliárd ember, magyarul meg max egyszázadnyi.

2. a belépési része felületes szemlélőnek megtévesztő, a hangsúlyosabb login gomb a Huntradersre visz asztali gépen. (mobilon szerencsére nem)

3. ez lehet csak nálam probléma, de már a tököm kivan vele hogy nem jegyzi meg a jelszavamat, ezért mindig be kell írnom mindent. más weblapot megjegyzez, brave böngésző.

4. gyenge marketing, sehol se látom a reklámját, vagy bármi kereszthivatkozást

---------------------------------

"Szépen látszik, hogy mi magyarok abban szerencsés helyzetben vagyunk, hogy kényelmesen lekereskedhetjük a leglikvidebb időszakot." --> szerintem nem feltétlen szerencse ez.
          Beszállsz nappal főműsoridőben és kiütnek mindkét irányba.
          Beszálssz mint egy kínai és vagy kivernek 20 pippel hajnalban, vagy megy százat ha szerencséd van.
          Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2022-11-13, 15:21.

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Számomra szerencse, hogy nyugodtan végig tudom aludni az éjszakát, aztán egész nap tradelhetek (és nem fordítva).
          De az biztos, hogy érdemes tanulmányozni a sessionokat.
          Továbbmegyek: érdemes tanulmányozni egy egyszerű gyertyát.

Egyre divatosabb a traderek körében az ICT / SMC oktatás. Ezért nehéz lesz kikerülni a jövőben.
        De szerintem nem sok új van benne. A kitalálója fogta a régi dolgokat, kiemelt belőle ezt-azt és új nevet adott nekik.

Egy csapatmunkára szeretném buzdítani a fórumozókat.
        Derítsük ki, hogy egy-egy nehezen érthető ICT fogalom mögött milyen régi szakkifejezés, elmélet van, hogy könnyebben érthető legyen.

Name:	ict.png
Views:	208
Size:	133,8 KB
ID:	197390

Hozzászólás

toptrader 2023... nem „8-adszorra ujramelegitett langyi paszulyleves” hülyegyerekeknek

Van itt némi fejlődési folyamat.
          kmisi… végzettségére és tőzsdei tapasztalataira építve anno 2007-ben lelkesen fogott bele a forexezésbe. Akkor még nem voltak magyar nyelvű szakanyagok, hát fordított, kipróbált, kísérletezett, megosztott, megvitatott dolgokat, ill. kritizált kis tudást nagy áron oktató gurukat.
          moneymentor… összeállított egy komplex elméleti-gyakorlati tudásbázist és azt mondta, hogy a guruknál ezt jobban és olcsóbban is tudná oktatni.
          pénzÜGYES … kiegészítette mindezt brókeri, biztosítós, banki tudással és egyedülállóan teljes tanácsadást tett lehetővé.
          toptrader2022… már nem akar feltétlenül vitatkozni, oktatni, tanácsot adni. Főállásban, saját számlán, majd egy globális prop cégnél a saját kereskedésére figyel. Ez utóbbinál fél év alatt Top Member lett, megcsinálta 3szor a Bull challenget, kipróbálta különböző egyedi paraméterekkel a Turtle challenget.
          toptrader2023 ezt viszi tovább: tesztelem még a Hare challenget, de az instant fundingot is. Mindegyiknél vannak előnyök, hátrányok. Azt kell választani hosszú távra, ahol a stratégiának legoptimálisabb paraméterek segítik a rendszeres, növekvő eredményt hónapról hónapra. Szabadidőmben pedig belemélyedek pl. az ICT/SMC anyagba is.
          Alakul még egy szint a fejlődésben: kriminalmihaly sok szabadidővel és remélhetőleg elég profittal élvezi munkája gyümölcsét. Nem fog eltűnni, mint a „régi nagyok”, elérhető lesz, de nem a hülyék, kötekedők, irigyek számára.

Szóval egy hónappal a tervezett előtt zárom a toptrader2022 topicot.

Hozzászólás

Working...
          X