Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MarginCall.hu

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Megalith
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tényleg hiba volt betenni! Amíg azon gondolkozik mindenki, hogy mivel rajzolta, vagy hogyan nem lehet ezt megcsinálni, addig nincs miről beszélni.
    Ahogy Chucky is írta nem lehet eldönteni milyen kereskedő ő valójában. Én nem mondom, hogy nem sikeres. Csak annyit, hogy többet is mutathatna, mert elméletből már nagyon is nyomul. Ha van valami előadás, akkor elég agresszíven kóstolgat mindenkit. Legalább az előadások végét megvárhatná a beírásaival, mert így illik.

Szólj hozzá::

• Megalith
    válaszolt
    Ha akarsz tőzsdés videókat nézni, akkor itt van pár saját videóm

Köszi átnézem őket.

Amúgy szerintem képek alapján nem lehet eldönteni valakiről, hogy milyen kereskedő, mert nem ismered a tradek paramétereit

Nekem csak azért vannak lementve a kereskedései, mert tetszenek a nagy R-ben végződött kereskedések. Sok képem van, sok tradertől.

szóval ez is csak parasztvakítás. 5-10 RR között már nagyon szépen lehet a számlát növelni, főleg ha nem magányos pozikkal operálsz, hanem rápakolsz rendesen

A "rendesen" hány pozit jelent átlagba? És milyen távolságokba vannak a pozik?

• Chucky
    válaszolt
    Tényleg hiba volt betenni! Amíg azon gondolkozik mindenki, hogy mivel rajzolta, vagy hogyan nem lehet ezt megcsinálni, addig nincs miről beszélni.
    Sorry! Nem fordul elő többet.
    Talán Tback tudja értékelni.
    Semmi ilyesmiről nem volt szó, hogy ne lehetne megcsinálni. Tamás érdemeit sem akarom kicsinyíteni, de egy kép alapján konzekvenciát nem nagyon lehet levonni az eredményességet illetően. Mindenki jöhet kereskedni, nyilván nem az a cél, hogy belenézzünk egymás számlájába, mert nem erről szól a story. Jó hangulat, bárpult, nyári dallamok, és mellé ha még a piac is alkalmas lesz a kereskedésre, az csak egy plusz. Tavaly nyáron nagyon jó piac volt. Egyébként Tback-től napon belüli ráépítéseket elég ritkán látsz.

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Sorry! Nem fordul elő többet.
    Talán Tback tudja értékelni.

• Chucky
    válaszolt
    Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ő nem fog. Max. olyan helyekre, ahol nem veszi kamera(piknikek..stb). Egyébként a kereskedéseiről(mint, amit ********* is linkelt) nekem van egy rakat képem lementve a gépemre. Már kielemeztem őket. Amúgy fura, hogy nem ismerted, mert a ********* csatornáján van fent. Sajnos kevés magyar tőzsdével foglalkozó youtube csatorna van. Havonta beszoktam írni a youtube keresőbe, hogy: "tőzsde forex kereskedés" és nagy sajnálatomra csak Andor Kovácsot dobja be.. De rá aztán egyáltalán nem vagyok kiváncsi. Valahogy nem lehet beállítani, hogy ne dobja ki a youtube az ő marhaságait?
    Ha akarsz tőzsdés videókat nézni, akkor itt van pár saját videóm:

https://www.youtube.com/channel/UCGw...UDMrdAPH6b3fFQ

Itt van éles trade is, sim trade is, van ahol még kommentálom is. Sőt még az elbukott topstepem is felraktam, mert miért ne. Elég nagy baj, ha a tőzsdés videókra magyarul keresel rá...

Adok két videót egy EX-CME tagtól, szerintem nagyon tanulságosak:

https://www.youtube.com/watch?v=6Z6nFqa9Cfk

https://www.youtube.com/watch?v=JPp7mJCMDG8

Amúgy szerintem képek alapján nem lehet eldönteni valakiről, hogy milyen kereskedő, mert nem ismered a tradek paramétereit: egyidőben vállalt risket, átlag nyerő nagyságát, átlag vesztő nagyságát, elvárt értékek és a többi finomságot. Ha valaki sumákol, az bizony ilyen élő alkalmak során könnyen kiderül. Én is berakhatnék ezer meg ezer tradet, hogy mekkora király vagyok, de annak semmi értelme nincs.

A tradejeim nagyon kis részét teszem ki nyilvánosan, azt is csak motiváló jelleggel, nem azért, hogy fényezzem magam, mert nincs miért. 30-100 RR meg tényleg nevetséges, mert ilyen hozamokat maximum úgy szedsz ki, ha a stoppod kb. a spread nagyságával egyezik meg ilyen időtávon, szóval ez is csak parasztvakítás. 5-10 RR között már nagyon szépen lehet a számlát növelni, főleg ha nem magányos pozikkal operálsz, hanem rápakolsz rendesen. Egy trade önmagában semmit nem ér. Ez egy folyamat, itt rengeteg traderől van szó. Mi van akkor, ha a felépített pozik nagy része minimális lotméretből épül fel, és a hozománya el sem éri az átlagosan kockáztatott összeget? Nem lennék meglepődve. Az ilyen poziknál általában nem lehet risket managelni normálisan, olyan közel vannak egymáshoz.

• David Chateau
    válaszolt
    Névről hallottam már, de nem tudom, ki ő. Ez a belinkelt kép se mai darab az árat elnézve. Mondjuk ezt nem tudom, Zoli minek rakta be. Hasonlóból kb mindenkinek van szerintem jópár. Bizonygatni sosem kell a teljesítményt

Mindegy, jönni jöhet bárki, én meg is hívom őket is majd. Egyébként egy ismert, korábban oktató trader már jelentkezett, örültem is nagyon

Aki be akar jönni hozzánk előadni, trédelni rendszeresen, mindenkinek adunk lehetőséget, ha annak az egy kritériumnak megfelel, ennyi

• Megalith
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jöhet bárki egyébként hozzánk, előadni, vagy traderként is beülni csak egy feltételünk van.
    Ő nem fog. Max. olyan helyekre, ahol nem veszi kamera(piknikek..stb). Egyébként a kereskedéseiről(mint, amit ********* is linkelt) nekem van egy rakat képem lementve a gépemre. Már kielemeztem őket. Amúgy fura, hogy nem ismerted, mert a ********* csatornáján van fent. Sajnos kevés magyar tőzsdével foglalkozó youtube csatorna van. Havonta beszoktam írni a youtube keresőbe, hogy: "tőzsde forex kereskedés" és nagy sajnálatomra csak Andor Kovácsot dobja be.. De rá aztán egyáltalán nem vagyok kiváncsi. Valahogy nem lehet beállítani, hogy ne dobja ki a youtube az ő marhaságait?

• David Chateau
    válaszolt
    Ő fog főzni, szóval ott lesz. Viszont nincs mit bizonygatnia senkinek!
    Megválogatja hogy egyáltalán kit hajlandó tanítani.
    Elliottban profi, pozíció sorokat épít kockázatkezelten kézzel, kis idősíkokon. Rendszeresen látok tőle 30-100R nyerőket.
    Ja, én nem ismerem, meg remélem, ez ilyen laza, kötetlen cucc lesz, nem chartokat megyünk bambulni, mert én szemüveget se viszek Nem tudom, mire gondolt Megalith, én eddig azt se tudtam, vannak-e videói. Frizbit vigyek?

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Nem ismerem Kovács J. Tamást. De remélem, eljön a pipnikre, akkor beszélgetek vele.
    Ő fog főzni, szóval ott lesz. Viszont nincs mit bizonygatnia senkinek!
    Megválogatja hogy egyáltalán kit hajlandó tanítani.
    Elliottban profi, pozíció sorokat épít kockázatkezelten kézzel, kis idősíkokon. Rendszeresen látok tőle 30-100R nyerőket.
    Csatolt fájlok

• David Chateau
    válaszolt
    Nem ismerem Kovács J. Tamást. De remélem, eljön a pipnikre, akkor beszélgetek vele.

Jöhet bárki egyébként hozzánk, előadni, vagy traderként is beülni csak egy feltételünk van.

Sőt, nagyon szívesen látunk mindenkit, jó buli lesz Árpi is itt lesz, szóval tudsz vele is beszélgetni.

• Megalith
    válaszolt
    MarginCall-ra ő is hazajön Amúgy Londonban él.
    Előadást nem tervez? Egyébként őt is elhívhatnád: https://www.youtube.com/channel/UCXz...OGwaAMA/videos

Ő szeret nagyon okos lenni és bárki előadásának közbe sem bírja ki, hogy ne okoskodjon. Mindig van valami megjegyzése mindennel kapcsolatban. Kíváncsi lennék, hogy mi tud gyakorlatban. Az elmélet nagyon jól megy neki. Itt van még 2 videója:

https://www.youtube.com/watch?v=XL17k2xECyc

https://www.youtube.com/watch?v=NObcdtCuX6E

• David Chateau
    válaszolt
    Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Almási Árpival mi van? Nagyon el van tűnve.
    MarginCall-ra ő is hazajön Amúgy Londonban él.

• Megalith
    válaszolt
    Almási Árpival mi van? Nagyon el van tűnve.

• David Chateau
    válaszolt
    Többektől hallottam, lenne az élő kereskedésen kívül másra is igény. Mi lenne az? Piacok bemutatása pl? Vagy mi? Mivel nyitott a közösség, így egy dolog a biztos csak: hogy éles számlákon fogunk kereskedni. Többi lehet bármi, ha van rá igény

Lesz májusban tőzsdekocsma, ott majd még lehet észrevételeket tenni.

• Chucky
    válaszolt
    rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha egyszer lesz már ilyen és ingyen is lesz légyszi legalább csináljátatok már néhány videjót is Aki nem tud megjelenni az is kapjon már egy kicsit a fellingből.

Én nem tudom min múlik a sikeres kereskedés. Az biztos, hogy találni egy olyan jelet amire nagy belépbe jófelé megy az árfolyam, és találni egy másik jelet(jeleket) amire kilépve összességében többet keresel mint buksz.
    Ehhez kell technikai is...ha pszicho lenne siman profitos lennék testeren...
    Szerintem arra, hogy sikeres kereskedés nincs egy egzakt recept. Minden ember más, mindenkit más ingerek érnek az élete bizonyos szakaszában, tehát ezzel sem egyszerű összeegyeztetni a kereskedést. El kell jutni arra a pontra, amikor már teljesen monoton módon megy a kereskedés: benyitod, manageled, zárod. Ebben talán az a legnehezebb, hogy itt folyamatosan tradeket keresgélünk, tehát mindig valami teljesen újat kell lezongorázni, és ezt úgy kell megtennünk, hogy egy múltbeli esemény se befolyásoljon a döntésben. Ezt úgy értsd, mintha a pékségedben minden nap egy új terméket akarnál bevezetni, új vevőkörhöz, teljesen új árstruktúrával. A kereskedésben folyamatosan adaptálódni kell. Nem egyforma egy nap, de akár már egy óra sem, olyan hirtelen tudnak a dolgok változni. A hosszú sikerhez viszont csak úgy tudsz eljutni, ha marad tőkéd, és ezzel marad kedved, akaratod, hogy a játékban maradj, és csináld ezt a szakmát. Mindenkiben eljön az a pont, amikor úgy van vele, hogy feladja. Nekem is számtalanszor eljött ez a pont, de mégis voltak olyan sikeres kereskedők, akiknek a sikeren felbuzdulva folytattam az utamat. A piac annyit fog adni, amennyit te teszel a siker érdekében, és mennyire vagy alázatos vele szemben.

Working...
X