Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Korábbi értékes hozzászólások - gyöngyszemek a fórum nagyjaitól

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Korábbi értékes hozzászólások - gyöngyszemek a fórum nagyjaitól

Régóta terveztem egy ilyen topikot. Nekem most ez jutott eszembe elsőként, két igazi nagyágyú a fórum történetéből:
    2010.03.21.
    https://forum.tozsde.hu/forum/tőzsdé...=4714#post4714
    Továbbiakban is fogok berakni ilyeneket ide, ahogy ti is tegyetek be nyugodtan

Sok mindent köszönhetek e két embernek
    Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2019-03-09, 21:43.
    HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Nagyon jó olvasni újra Pintért. Kár, hogy eltűnt.

Hozzászólás

Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nagyon jó olvasni újra Pintért. Kár, hogy eltűnt.
      Nekem is az ő írasai jottek be a legjobban.

Hozzászólás

2017.05.11.
        "Megértelek, és ez addig igaz is, amíg nincs rendszer a számok mögött. Én pontosan, tényleg centre pontosan tudom azt, hogy melyik stratégiám, mennyi pénzt hoz tradenként. Ez ugye nem nagy varázslat, csupán szabályok mentén történő rendszer üzemeltetés. Ennek az alapja a nagyon, nagyon sokszor végrehajtott folyamatok, a sok ezer trade, és hasonlók. Ha tudom azt hogy mennyi az elvárt értéke az egyes rendszeremnek, akkor pontosan tudom hogy mennyit fogok a jövő hónapban keresni minden egyes traden. Tehát azt tudom, hogy májusban annyiszor keresek X forintot, ahányszor kötést tudok végrehajtani a piacon a rendszereim alapján. (nyilván az összeget nem tudom megmondani, nem erre kívántam célozni, de nagyságrendileg még az is kalkulálható ha a havi átlagos trade darabszámot veszem alapul). Így értettem a fenti mondatokat. Ezt gyakorlatilag bárki kiszámolhatja magának és attól a ponttól kezdve ha csak ezt az egy dolgot megérti, halál nyugodtan fogja végrehajtani az összes kötését! Ettől kezdve teljesen mindegy lesz hogy a következő tradeben merre megy a piac, nyer-e vagy veszít. Teljesen lényegtelen! Ettől a ponttól kezdve le kell hogy menjen a feszültség, nem szabad hogy több para legyen amiatt, hogy hogyan fut ki a trade."
        Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2019-03-31, 21:54.
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• 7895521
          7895521 kommentje
          Editing a comment
          Webinár részletek, csak hang: Mennyit engedsz vissza
          https://my.pcloud.com/publink/show?c...bKpbqh5foSGlVy

• MassEffect
          MassEffect kommentje
          Editing a comment
          Szia Dávid! Értékes hozzászólások. A Tomy-s gyűjteményed is jó volt. Értékelem az ilyen megmozdulásokat. Miért ne maradjon fent a valós használható bölcsesség? Szerintem nincs olyan profi trader, aki ne akarna minden nap fejlődni a szakmában és ezzel sokat segítesz/segítetek ebben, hogy effektíven rá lehessen találni a magas színvonalú infóra. Köszi

"Alázatosnak kell maradni, és minden nap emlékezni arra, hogy nem tudunk mindent. "

Ronaldo

(nem tozsde, de talan megfér itt )

Hozzászólás

Tőle ez is szép intellektuális teljesítmény és milyen eredeti, újszerű

Hozzászólás

• rpr
            rpr kommentje
            Editing a comment
            Ugy kell gondolkodni mint Ronaldo es akkor annyi pénzt keresunk mint ő

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Ez jó, ez tetszik!

• rpr
            rpr kommentje
            Editing a comment

A feladat adott...

Hozzászólás

Hozzászólás

• kockas
              kockas kommentje
              Editing a comment
              ha rossz a mintád leírása, akkor b@szhatod.
              A return gomb megnyomása nem 10, 18,
              hanem 10, 13
              //hexában: 0A 0D

2017.11.03.

"Akik más emberekkel vitatkoznak, pláne olyanokkal akik hasonló dolgot végeznek, hasonló piacon vannak, azoknál eleve bajt érzek.
            Ha emberi kommunikáció szinten szélsőséges reakciót képesek kiváltani puszta vélemény különbségek, akkor mi van abban az esetben amikor ugyanez az ember a piaccal kerül "vitába"?
            Amikor valakinek van egy véleménye, elvárása, majd a piac nem azt csinálja, tehát más véleményen van, ráadásul ez a tradernek még a pénzébe is kerül!
            Milyen reakciót vált ki ebben az esetben az hogy "más véleményen vagyok"?

Gondold el, napi szinten akár többször más véleményed van, mint amerre azt követően megy az árfolyam.
            Ha minden alkalommal felkapnád a vizet, hogy de miért nincs Nekem igazam, akkor hol tartanánk?

Csodálkozom amikor más nézőpontú emberek véleményén képesek emberek hajba kapni, pedig az ellentétes vélemény még a pénzükbe sem kerül...

Szerintem egy tradernek rendelkeznie kell kellő nyugodtsággal ezeken a területeken (is) mert a vita, a konfliktushelyzet nem megfelelő kezelése nemkívánatos tulajdonság."

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
              ANONYMOUSFX kommentje
              Editing a comment
              Férfiakból primadonnák lettek!! :-)

Akik árfolyam elmozdulásra spekulálnak, azoknak ugyanúgy mozog a piac! Mindenkinek!
            Egyesek megértik, hogy ugyanabban a mozgásban, hogyan lehet minél kisebb kockázattal minél nagyobb profitot elérni (nem $-ban, hanem R/R-ben). Mások meg fújják a hülyeségeiket, akikkel tényleg fölösleges vitázni! El kell fogadni, hogy ők még azon a szinten vannak!
            Általában nem annak van igaza, aki a leghangosabb, vagy tovább bír írni! Egyszerűen rájuk kell hagyni!

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Valamiféle RR-t mindenki használ, legfeljebb nem annak nevezi, vagy nem tud róla.
              Janóval abban egyetértek, hogy ez egy eszköz. És kéz a kézben jár a találati aránnyal pl. De jó kezekben az RR is teljesen jó, függetlenül az értékétől. És az is igaz, nem mindig számokban kifejezhető...
              Megalittel pedig abban értek egyet, hogy sok ember csak azért teszi ki a nagy RR trédjeit, mert lelki visszacsatolást akar. Dollár fontosabb az RR-nél, ez igaz. De kezdőként valljuk be, mi is beszoptuk a nagy RR-trédeket mutogatókat

• independence
              independence kommentje
              Editing a comment
              Én R párti vagyok. Az igaz, hogy aki Havi pl. 20 R-t termel 50 usd átlag riskkel, az nem ugyanaz, mintha ezt 500 vagy 1000-rel tenné. Teljesen más a mentális nyomás. De az biztos, hogy a 20 R teljesítményre képes, csak ott van a mentális határ, ahol éppen van. Ugyanakkor épp a lényeget nem veszem figyelembe, ha nem figyelem az R-t. Nagyon nem mindegy, hogy azért a havi pl. 5000 usd rendszeres profitért átlagban mennyit kockáztattam. Mert ha 1500-t, az nagy probléma, de ha csak 250-t, az már más. Ráadásul, ha az ember felnő a magasabb kockázati szinthez, akkor ugyanúgy hozhatja a 20R-t. Az R pontosan megmutatja, hogy mire képes a rendszer az adott trader kezében. Tehát, ha kockázatot emelek, és romlik az R teljesítményem, tudom, hogy velem van a gond. Ezen kívül a pontos tervezhetőségben is fontos elem. Tudom, hogy átlagosan 1 kereskedés hány R profitot hoz, így pontosan ki tudom számolni, hogyha emelek, akkor mennyit is fogok keresni.

Hasonló, amikor egy oktató megmutatja, hogy egy 3500 eurós számlán egy hónap alatt 3500 euro nyereséget ért el, miközben átl. 500 eurot kockáztatott. Csak épp azt hagyja ki, hogy a háttérben van egy 100000 euros tőke, ami alapján kereskedik, és ha kell, rátölt a számlára. Így a 100% haszon már csak 3,5, mint ahogy a kockázat is csak 0,5. Ahogyan itt sem mindegy, hogy a nyereség X%-a, minek is az X%-a, az sem mindegy, hogy az elért haszon minek az X-szerese, azaz mennyit kockáztatott az elért haszonért
              Nekem egy fontos mutató az R, de valóban csak egy mutató.

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Jó az RR-számolás, de az csak egy eszköz, semmi több, egy mutató, igen. Önmagában semmit se ér. Ugyanígy a találati arány, mert arra meg még több embernek áll a cerkája
              Miért lenne az nagy probléma, ha 5000 euróért 1500-at kockáztatsz? Le merném fogadni, sokan azt sem tudják, hány R-t hagynak havonta a brókerüknél...
              Na meg vannak itt még fontos dolgok. Mert szerintem a találati aránynak, átlag R-hozamnak, sorozatoknak, szórásnak elég nagy szerepe van a sikeres tradelésben. És akkor az MM többi részéről még nem is beszéltünk. De sajnos már idáig is kevesen jutnak el, legtöbben egy életre leragadnak a chartnál, azt csodálkoznak, 15 év után sem megy, vagy elmennek oktatónak, ott jobb az RR lényegesen az esetükben valszeg, pedig a piacon elég ****a RR-eket lehet kifogni

Akik más emberekkel vitatkoznak, pláne olyanokkal akik hasonló dolgot végeznek, hasonló piacon vannak, azoknál eleve bajt érzek. ...
            ....
            Akik árfolyam elmozdulásra spekulálnak, azoknak ugyanúgy mozog a piac! Mindenkinek!

Az előző hozzászólások szerint vitának nincs helye...
            (Bár pl. a trendkövetők szerint a Piacnak mindig igaza van, az árban minden benne van, Buffett, Soros szerint pedig a Piac téved, mániás-depressziós.)

Érdekes lenne egy olyan topicot indítani, ahol ugyanazon az idősíkon (pl. 1h-n), ELŐRE kellene tényleges elemzéseket felrakni (nem utólag, és nem csak a jól sikerülteket). Setup, SL, TP, menedzselés lekövetése...
            Lenne-e a fórumozóknak bátorsága elemzéseket felrakni? Vajon mindenki mindig ugyanazt látná-e?
            https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              szerintem is lenne ertelme berakni elore elemzeseket, pozikat ...stb ki mit var...********* mem reg a respectetet hianyolta. Nah ebbol akakulhatna boven a tagok fele respect ha jokat mondana...persze ertem en hogy nem egyszeru, de azert sokat lehetne szurni hogy kinek a velemenyere lehet adni stb..es tanulni is...

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              kockas nem kell bekotni...illetve nem feltetlen az szamitana...hanem a latasmod (mar amennyire at lehet itt azt adni)...de az biztos hogyha egy full full kezdo latna itt 4- 5 feletechnikat magyarazatzal akkor hooszu evek felesleges szarakodasatol mentenek meg ez a forum...van nehany post...de csak ugy heba hoba ide oda beszurva...hwtrader vsinalt egy topocot ok...Davidnak is volt egy..igaz az villas...en orulnek ha ujra indulna ez egy teljes uj topicba

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              Tapasztalatom szerint az elore elemzesek berakasa egy olyan forumon ahol mindenki teljesen mas szakmai "nyelvet" beszel, es most nem beszelunk itt a "joindulatrol" es "kompetenciarol", teljesen ertelmetlen... ott van peldanak az en topikom, ahova szemely szerint mindig CSAKIS elorejelzeseket raktam fel, SOHA nem tettem visszanezetbol bekotott es lezart trade-eket... a kerdes pedig egyszeru: hanyan is gondolkoztak el azokon a setup-okon real-time amikor posztolva voltak, hogy abbol esetleg lehet valami? Hanyan gondolkoztak el a legutolso REAL-TIME S&P500 setup-on? Hiszen azon fel volt tuntetve a pontos elvarasa a kovetkezo mozgasnak... ez olyan feltetelek kozott, hogy ( kockas -on kivul aki tenyleg egy "processzor") itt mindenki azt irja, hogy soha nem latott itt ELOREjelzest csak visszanezetbol publikalt bullshittet... vagyis nezitek peldaul a topikomat, nezitek, de nem latjatok a lenyeget... szerintem ertelmetlen dolog, mondhatni idopazarlas, ugy a setup-ok publikalasa mint az, hogy felnyisd a szemeket egyes piaci torvenyszerusegekre amiket kitapasztaltal, lestatisztikaztal... persze akkor ha guru vagy es oktatasbol akarsz $$$-t csinalni, akkor a fenyezes kell, meg akkor is ha bullshitteket publikalsz... mint peldaul *****Ur es a gang-je a lezart es felezett trade-jeivekkel, a yota-fele 1000 R-es nyerokkel, a pipre pontos csucson bellasok es aljon kiszallasokkal utolag berajzolva a chartra stb. stb. stb... ezeknek nincs ertelmuk akkor, ha fejlodni akarsz.

"kockas nem kell bekotni...illetve nem feltetlen az szamitana...hanem a latasmod (mar amennyire at lehet itt azt adni)...de az biztos hogyha egy full full kezdo latna itt 4- 5 feletechnikat magyarazatzal akkor hooszu evek felesleges szarakodasatol mentenek meg ez a forum...van nehany post...de csak ugy heba hoba ide oda beszurva...hwtrader vsinalt egy topocot ok...Davidnak is volt egy..igaz az villas...en orulnek ha ujra indulna ez egy teljes uj topicba"
            ---------
            Sajnos már a hülyeségre is egyre kevesebb időm van, hát még a hosszan tartó magyarázatokra, de az amúgy is EQ asztala
            az a topic is teljesen használható és elég egyben van a hokibotos témára, de villának meg inkább ott van a Jano Advancedja.
            Össze lehet ezeket gereblyézni. Ha tálcán kapja valaki, úgyse becsüli meg annyira.
            Bekötés nélkül meg semmit sem ér. Azzal tele a net! Még a bekötöttekkel is..

Az enyémhez felesleges ezért külön topic. Leírom 2-3 sorban, nincs benne semmi nagy truváj:
            El kell találni a tetején/alján, aztán ha már jó a találati arány (minden 5. vagy alatta) akkor a többivel nem nagyon kell foglalkozni, az a pár nyerő úgyis helyreteszi az egyenleget ha nem reszket a kezed. Ahhoz hogy ne reszkessen pedig kisebb tétek kellenek.
            Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni....
            Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              en a bekotest arra gondoltam, hogy mas pozijat nem kell bekotni.

Srácok! Equalizer Zolinak igaza van, annyi kegészítéssel, hogy kapásból tudok 5 fórumtagot, akik tettek fel rengeteg elemzéses képet előre is, utólagosan is, egész strukturált módon. Ezekben minden benne van, mit akartok még? Tessék nekiállni, és kigyűjteni, jegyzetelni, én is elolvastam több tízezer posztot itt a fórumon. Melós, de ez van. Aki meg akar tanulni tradelni, az tegye bele a munkát! Nem majd még mások kedvéért, tálcán kínálva huszadjára is csinálja meg valaki
            Inkább azt érzem, hogy lusta a többség és a felelősséget hárítja az egyéni rossz döntésekért, illetve nulla kreaitivtása van . Aki meg akar VALÓBAN tanulni tradelni annak van egy jó hírem: csak ez alapján a fórum alapján is meg lehet
            Lehet, kicsit erős volt a vélemény, mert nem akarom Misit se leprímelni, de a kezdeményezése nem túl előnyös, hiszen ez alapján tradert sem lehetne megítélni, és még értelme sincs. Tegyük fel, első négy elemzése befuccsol valakinek. És? Ettől még lehet jó trader, de itt a többségnek elmegy tőle a bizodalma, pedig lehet, ő itt a legtapasztaltabb. Ettől függetlenül tehetünk egy próbát, beszállok pár napra, hogy belássátok, nincs értelme.

Hozzászólás

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              Te David, aztan tenyleg segitettel, hogy megertsem a dolgokat... mint altalaban, megint kicsit zavaros a szovegertelmezesed, gondolom ezert is vezetted ennyire vakvaganyra ezt a beszelgetest... egyszeruen ket (2) dolog merult fel az elozokben:

1 (egy): egy kereskedesi rendszer (setup felismeres, beallo, kiszallo, SL, TP, pozimenedzsment, elvarhato {(W/L x R/R) / setup tipus} stb.) szempontjabol, mi a kulonbseg egy CFD es egy FUTURES kozott? Mert szerintem semmi... miert van az, hogy aszondjak egyesek, hogy futures-on precizebb beallot tudsz csinalni ellenben a CFD-vel, azert mert a futures-on tobb es jobb eszkoz all rendelkezesedre? ...ismetlem, rendszer szempontjabol beszelunk... nem reszletek (swap/no swap, szabalyozot/szabalyozatlan, minimalis pozimeret stb.). Mert az itt levo futures kereskedok (chucky, Jano, Te magad) szerint aki meglepi ezt a szintet, az metaforikusan kimaszik a CFD mocsarbol a FUTURES nirvanaba, egy megvaltas az elet ezen a szinten, de nem akarki birja meg, itt nagyobb a felelosseg, mondhatni "cojones" kell ide, stb.... olvasd vissza az aranykopeseket, ha nem hiszed, hogy ez az attitud ezzel kapcsolatban.

2(ketto): hogy mennyire kifizetodo masok aranykopeseit mantrazni... ez vitathato. Szerintem abszolut vakvagany... nem azert, mert nem engem idezel, nem is ertem ennek mi koze a dologhoz, csak a te fejedben van ilyenszeru osszekottetes... mert ha engem ideznel bilbiakent, megkernelek, hogy ne tedd, mert pont ugyanugy nem tanulsz semmit belole, mint ahogy mas aranykopesekbol sem (gondolj csak a 127%-ra... ami az en mantram.. ami nem csak egy eterbe dobott hasracsapas, hanem kitesztelt dolog teljesen onzetlen segitsegkent kozzeteve ami megoldana a legnagyobb problemat egyeseknel: a target szintet... es megsem fogant meg senkinel eddig, habar hany real-time peldat mutattam ra bizonyitekkent).

Ahogy Chucky mondja, az ALAPGONDOLATOK-at erdemes az aranykopesek alapjan beidegzodtetni... a baj csak annyi, hogy azok az alapgondolatok amik peldaul Tomy-nak fogalmazodtak meg, amiket aranymorzsakkent szetszort az eterben es ti kapkodjatok mint az egi mannat, azok egy hosszu es nehez folyamat eredmenyekent valtak nala meggyozodesse... na most, ha ti ezen a nehez uton nem mentetek sajat magatoknak pont ugy vegig mint Tomy, akkor nincs ahogy meglegyen ugyanaz a meggyozodesetek ugyanazokban az alapgondolatokban... mint mondtam, csak mantrakent fujjatok es hirdetitek mas igejet, elfogadva, hogy jol es helyesen hangzik, de a tapasztalat alapjan kieszkozolt meggyozodesetek ebben non existent... a masik problema pedig, hogy az altalanos alapgondolatokat mindenki tudja (pl. hogy trenddel menjel... vagy, hogy a psziho nelkulozhetetlen a sikerhez...), ezeket leirva latni nem nagy kunszt... arra kerd viszont meg Tomy-t, hogy irja le neked a terkepet, az utvonalat, hogy hogyan jutott el egy csapnivalo pszihotol egy siekres pszihoig, vagy hogyan jutott el oda, hogy felismerje a trenddel egyiranyba menetel csinjat binjat... annak esetleg lenne ertelme, de par poszt erejevel hogyan irsz le egy 10.000 orat felvevo folyamatot? igy hat maradnak az alapgondolatokat hirdeto aranykopes-mantrak... erted mit mondok egyaltalan?

Mondod, hogy Anilt nyalogatom... de hanyszor lattal engem Aniltol aranykopeseket idezni es mantrakent fujni? Tudod amugy mi a legnagyobb kulonbseg pl. Anil es Tomy kozott? Hogy Anil egy egesz rendszert ad at neked egy szabalyozott kornyezetben es addig nem engedi el a kezed amig nem erted el azt a meggyozodes szintet ami szukseg, hogy tovabblephess, az elejetol a vegeig, vagyis a terkepet, hogy hogyan jutsz el a sikeres piaclatasig, persze egy bizonyos szemuvegen keresztul (legyen pont Ray-Ban... metaforikusan)... de o sem tudja a Te utadat vegigjarni... megadja a loketet a sikeresseg fele, de a rendszeredet a vegen sajat magadnak kell kidolgozd es a vegen egyaltalan nem hasonlit az overe, csak az alapotletekben... ezzel szemben egy forumos "tomy"-tol mit kapsz? A mar emlitett sajat szemuvegen keresztul (mondjuk Polaroid..) latott alapgondolatokon kivul, amikkel semmire nem mesz terkep nelkul? erted?
              Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2020-01-12, 06:18.

• Laz
              Laz kommentje
              Editing a comment
              "Inkább azt érzem, hogy lusta a többség és a felelősséget hárítja az egyéni rossz döntésekért, illetve nulla kreaitivtása van . Aki meg akar VALÓBAN tanulni tradelni annak van egy jó hírem: csak ez alapján a fórum alapján is meg lehet"

Tradelni nem lehet megtanulni. Nekem sem sikerült megtanulni..
              Megtanulni a technológiát lehet. A tradeléshez elfelejteni kell dolgokat! Például, hogy ez valami mágikusan fantasztikus dolog..

Egyszer valahol, valamikor kipróbálom egy csapat önként jelentkezővel

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Azért egy jó technika nem árt. Fontos, hogy halljon jó alapokat az ember, jó mentora legyen egy ideig, vagy értékes tanokhoz férjen hozzá (Zoli Anilnál tanult, én másnál, más meg másvalakinél), azaz egy jó tradertől halljon ezt-azt. DE!
              A pszichó+kreativitás+munka kell. Ezen nem tuzd senki se segíteni, ha ebből a háromból egy nincs meg, akkor bukta.

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mert az itt levo futures kereskedok (chucky, Jano, Te magad) szerint aki meglepi ezt a szintet, az metaforikusan kimaszik a CFD mocsarbol a FUTURES nirvanaba, egy megvaltas az elet ezen a szinten, de nem akarki birja meg, itt nagyobb a felelosseg, mondhatni "cojones" kell ide, stb....
            A futures miért lenne jobb vagy rosszabb? Más és kész.

Számomra azért "jobb", mert egy piac van és ahova a gyertyát rajzolják, ott járt az ár. Pont.
            Persze lehet, hogy egy limitet esetleg nem kötött volna be (ez piacfüggőbb), de én nem bírtam megszokni a CFD/FX spread-et (ami legtöbbször maga is változik) és azt, hogy más brókernél máshogy néznek ki a chartok.
            Továbbá határidőn, azért mert egy piac van, értelmezhető a volume fogalma. Így van rendes kötéslista, amiből lehet nem idő alapú chartokat is generálni. Ez napon belül és valamely stílushoz hasznos lehet.
            Ahogy az is eldöntendő, hogy szükséged van-e töredék lotra. Teljesen egyetértek azzal, akinek igen, mert úgy tudja menedzselni a kockázatát.
            Én nem megyek napos tradekre.. nem ez az stílusom. Rövidebb mozgásokhoz pedig nagyobb méret kell, hogy legyen értelme érte dolgozni (3$ vs 30$ vs 150$).

Nyilván még számos szempont lehet a swap és a betétbiztonság tekintetében, de azt úgyis ismeritek.
            A fentiek részben kivitelezhetők CFD/FX-en is. Senki se tartsa vissza magát a tradeléstől emiatt

Egy dolgot viszont ne felejtsetek. Nem a stratégia fog pénzt keresni nektek, hanem a kereskedési méret!
            Ha valami működik, csináld egyre nagyobban. Ennyi.
            Ahogy equalizer jól leírta valahol.. minek feszítenél rá az idegeidre (itt gurultam a nevetéstől ) egy új stratégia miatt?

Happy trading!
            HunTraders.co.uk/invite/laz - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              Arról nem is beszélve, hogy a nagy HFT cégek folyamat spoofolnak, frontrunnolnak, nekik szabad Ahogy a casinoban sem(zöld nulla), úgy a tőzsdén sincsenek egyenlő feltételek.. Ezzel számolni kell.

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Kell a lot, nincs mese, erre kell gyúrni

• ZM2
              ZM2 kommentje
              Editing a comment
              A Futures és a CFD között nagyon lényeges különbség van. A futures piacon direktben az Exchange-en kereskedsz, a CFD egy származtatott termék a brókered által. Gyakran vele szemben kereskedsz. A bróker Market Maker is lehet egyben, árat tud kreálni. A futures sokkal szabályozottabb piac, a CFD rengeteg visszaélésre ad lehetőséget a brókernek. Sokan ki is használják.

Olvasom itt a gondolatokat az R/R ről meg a $-ról.
            R/R-t kellő tudással sokkal könyebb emelni, mint $-t! Aztán lehet, hogy valakik kisebb méretekkel is többet keresnek, mint azok, akik csak 1 pozícióban gondolkoznak.

Click image for larger version

Name:	forum5.jpg
Views:	331
Size:	48,9 KB
ID:	188609Click image for larger version

Name:	forum2.jpg
Views:	247
Size:	73,4 KB
ID:	188610Click image for larger version

Name:	forum1.jpg
Views:	252
Size:	54,7 KB
ID:	188611

Hozzászólás

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              Minel tobbet irsz, annal zavarosabb lesz a gondolatmenet... tedd rendbe magad az alapgondolatokkal, ertsd meg az osszekotteteseket az iparban, tisztazd ki a fejedben az ok/okozati viszonyokat a dolgok kozott es akkor rendben lesz majd a gondolkodasod is es bejon majd a siker is. addig sokat nincs mit parbeszeljunk, hiszen elbeszelunk egymas mellett... te megvagy az elmeleteiddel, en meg tapasztalatbol beszelek... varjuk meg amig meglesz a tapasztalatod neked is es akkor majd ujranyitjuk a lot-size CFD vs. FUTURES temat.

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Jaaj, az a magas ló
              Behalok rajtad, még szerencse, nem tudom komolyan venni, mert akkor fel is baszódnékXD
              No, erre a témára majd visszatérünk később akkor, ámen Fogok jelentkezni.

• Megalith
              Megalith kommentje
              Editing a comment
              Nem az a gond, hogy valaki a tőzsde mellett parkettázik vagy mit csinál. Nem baj az, ha több lábon áll valaki(szeretheti is a munkáját). Hanem a titkolózás az idegesítő. Ha kérdezed, hogy mi alapján és miért itt kötötte be...stb, akkor megy a sumákolás. Nem írják le a stratégiát. Mintha gondot okozna és nem működne tovább egy stratégia a förexen, ha azt megtudná 50 ember egy fórumon... Ez a gáz.
          Working...
          X