Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trader's Night

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tőzsdekocsma és Traders' Night meghívó

Kedves Klubtársak!

Jövőhéten kedden (2014.03.18.) ismét Tőzsdekocsmát tartunk, este hattól a VakEgérben,
    1061 Budapest, Paulay Ede u. 2.

Hátul a leghátsó beülős, szeparált rész lesz a miénk, várlak Titeket!

Dávid

Traders' Night:

Március 13-án, este hattól újra Traders' Night! Vendégeink Komjáthy Attila, és Herpai Nándor lesznek. Külön öröm számunkra, hogy elfogadta e két Úriember a meghívásunkat, ugyanis nyilvános szereplésre szinte sohasem kerítenek sort!

Rövid bemutatkozás tőlük:

Komjáthy Attila

"Közel 10 éve ismerkedtem meg a tőzsdével, majd ezt követően a forexel. Ma már főállású traderként igyekszem tapasztalataimat megosztani a szakmát megismerni szándékozó, kezdő kereskedőkkel. Kereskedéseimben az egyszerűségre törekszem és nem a túlbonyolított tudományosságra. Zártkörű klubunk keretében működő és napi rendszerességgel jelentkező online tv adás is azt a célt szolgálja, hogy felgyorsítsa a kereskedés ezen művészetének elsajátítását. Hónapról hónapra végigvesszük a pozíció nyitástól egészen a zárásig tartó lépések minden egyes apró részletét. Kereskedésem a kockázatkezelt trendkövető stratégia alapjaira épülő "JinJang "stratégia filozófiáját követi, melynek fontos eleme pozícióépítés és a fegyelmezett kereskedés."

Előadásában az általa használt kereskedési metodikák, stratégiák ismertetéséről lesz szó.

Herpai Nándor

Herpai Nándor 1997 - ben kezdte a tőzsdével kapcsolatos tanulmányait a Dél Afrikai kötvény és határidős tőzsdén a C.A. Miller Row & CO Ltd. független kereskedő cégnél.
    Későbbiekben a Procent Befektetési Zrt. majd a Buda Cash brókerház technikai elemzője. 2004 - től kvantitatív alapú stratégiák tervezésével foglalkozik.
    2011 - től a Moneywheel Research Zrt. társtulajdonosa ahol az árfolyamok mikro strukturális változásain alapuló ultragyors kereskedési rendszerek fejlesztésének vezetője.

Előadásának vázlata:

- Túra a forex színfalak mögé. - Mi az amit nem árulnak el a devizapiacról ?
    - Ismerkedés az ismeretlenekkel. – Kik és hogyan jegyzik az árakat ?
    - Jogi buktatók. - Mi a különbség a szabályozott Forex bróker és a szabályozott kereskedési helyszín között ?
    - Trükkök százai. - Miként és mekkora költségek épülnek be az árakba ?
    - Miért nem elég csak a spreadeket vizsgálni ?
    - Reklámfogalmak a valóság elfedésére. - Mi az igazság az ECN, NDD, STP mögött ?
    - Forex VPS humbug. - Miként kell helyesen VPS – t választani ?
    - Bróker check. - Milyen szempontok alapján kell Forex brókert választani ?
    - Mi az a “last look” ?
    - Miért működik a stratégia a demó környezetben és miért nem a valós számlán ?
    - Betekintés a HFT – be. Az ezredmásodpercek alatti forex világ.

Este Jiri Kubicek is tiszteletét teszi nálunk, aki a mesterséges intelligenciával rendelkező automatizált kereskedési rendszerekről fog egy rövid előadást tartani és részletesen bemutatja a működésüket kimutatásokkal, számlatörténetekkel.

Két újítást is bevezetünk:

Egyrészt, regisztráljatok be résztvevőként mindenképpen a kezdés előtt két óráig, mert a bejáratnál ellenőrizni fogjuk! Teljes névvel!
    Másrészt hozzatok üdítőt, rágcsát, ugyanis a klubhangulatot szeretnénk megtartani!
    Most lesz a legutolsó alkalom, hogy kilenc utánra is csúszunk előadással. Áprilistól a sokunk által áhított klubhangulat tér vissza, és ez a kérés teljesen jogos, hiszen mi klub vagyunk, egy kis közösség, nem pedig profitorientált vállalkozás, tehát nem célunk a létszám és előadások számának növelése!

Jelentkezés: http://doodle.com/rvt233g6d8bv9yya

Részletek teljességgel a megszokottak:

2014.03.13.: 18 órai kezdéssel a szokásos Vendel Konferenciaházban (1094 Budapest, Vendel u. 11.) Térkép: http://goo.gl/maps/NL7sj
    Parkolni az épület előtti téren is tudtok, ahol 18 órától ingyenes a parkolás, ha ez nem megfelelő, akkor a Sote tűzoltó utcai épülete alatti parkolóházban tudtok parkolni. Térkép: http://goo.gl/maps/J6qhu
    Az este folyamán szintén szokásos 500Ft-os becsületkassza lesz, amelyet kizárólag terembérletre fordítunk! Aki beregisztrált!

Elértek minket emailben: tradersnightbp@gmail.com, avagy a Facebook-oldalunkon: www.facebook.com/TradersNightBudapest
    Youtube-csatornánk: http://www.youtube.com/TradersNightBudapest

Üdvözlünk Titeket!

Palotás Dávid és Lehotzky Krisztián

http://www.tradersnight.hu Előadások videói itt érhetőek el!

Hozzászólás

• Tradeday

Sziasztok Fórumozók!

Mit szóltok egy Zoltán-naphoz?

***** Zoltán, Kass Zoltán, Bubor Zoltán hármashoz?

Még a szabályokon filózom, de rajta vagyok az ügyön.

Üdv!

Dávid

Hozzászólás

• Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Meg a szabalyokon is gondolkodom, ha daytrader, akkor minimalisan hany kotes/nap? Vagy hogy legyenek a feltetelek? Mert daytraderek se kotnek minden nap sajna.
        Azért kevés olyan nap van, amikor tényleg nincs mit lekereskedni. A csütörtökök pedig jellemzően nem olyanok, amikor a Trader's Night is van.
        Kérdés, hogy mit tekintünk napnak. Ha az angol piacnyitástól amcsi zárásig, akkor szerintem a 3 kötés/nap az nem egy elrugaszkodott szám minimumnak és abból már sok mindent lehet látni, ami a pozíciómenedzsmentet illeti.

Szerintem meg kellene határozni valamilyen módon a vállalt kockázatot is, hogy az eredmények mérhetőek legyenek százalékban, feltéve, hogy ez egy verseny és győztest is hirdetünk benne. De még így is bejátszik, ha az egyik számla mondjuk 10K dollár, a másik meg 50k. Alszámlával megoldható, hogy egyforma legyen. Személy szerint nekem ez a verseny része lényegtelen, mert egy nap után semmit nem mond arról, hogy ki a jobb, de biztosan sokan élveznék.

Neveket nem mondanék, mert nem ismerek olyan embert, akit sokan ismernek és számomra is bizonyítottan éles számlán sikeres daytrader.
        Mondjuk Szoboszlai Attilára kíváncsi lennék, és akkor már az S/R+fibo képviselve is lenne

Azt hiszem ennyit tudtam hozzátenni az ötleteléshez.

Hozzászólás

• Ez igaz, de akkor Attilát is felveszem a listánkra, de egyelőre a három Zlit favorizálom.

Ez nem egy verseny lenne leginkább, hanem egy ingyenes reklám nekik, mit, hogy menedzselnek, és közben meg is indokolhatják.

Ha hárman lennének, akkor óránként felváltva 20 percet kapnának, így mindig lenne szünetidő mindenkinek, és fel tud készülni az előző 40 perc történéseiből.

Szerintem így korrekt lenne, nem?

Persze a kivetítőn látszódna folyamatosan mindhármójuk chart-ja.

Üdv!

Hozzászólás

• Szerintem csak bemutató jellegű lesz, abszolút nem verseny.
            Arról kellene szólnia, ki hogy gondolkozik a piacról, mi alapján keres lehetőségeket. Mit figyel, vagy nem figyel a charton.
            Ha talál valamit beköti, és elmondja mit miért tesz, hogy manageli a pozíciót, stb...

Én nem szeretnék különösebb megkötéseket. Értelmes pozícióméretezés, és kockázatkezelés legyen. Amúgy is épp elég teher, ha másoknak is magyarázni kell közben.

Hozzászólás

• mikor lesznek videók?

Hozzászólás

• Szia Sindler!

Voltal a klubon? Lesznek videok, de aki teheti, jojjon el hozzank eloadasra, mert pl. Herpai Ur eloadasat nem vehettuk fel, viszont szerintem a klub torteneteben az egyik legjobb eloadast lathattuk, hallhattuk.

Udv!

David

(Attila eloadasa kedden fent lesz)

Hozzászólás

Szia Sindler!

Voltal a klubon? Lesznek videok, de aki teheti, jojjon el hozzank eloadasra, mert pl. Herpai Ur eloadasat nem vehettuk fel, viszont szerintem a klub torteneteben az egyik legjobb eloadast lathattuk, hallhattuk.

Udv!

David

(Attila eloadasa kedden fent lesz)
                  Akkor valaki beszéljen róla,miről volt szó Herpai Úr előadásán!

Hozzászólás

Sziasztok Fórumozók!

Mit szóltok egy Zoltán-naphoz?

***** Zoltán, Kass Zoltán, Bubor Zoltán hármashoz?

Még a szabályokon filózom, de rajta vagyok az ügyön.

Üdv!

Dávid
                    Megtiszteltetésnek veszem, hogy a nevem is felmerült, de mivel ismét Amerikában élek, sajnos most nem tudom, hogy mikor leszek otthon ismét, akkor viszont szívesen elmegyek hozzátok. DE! Abban benne lennék így is, hogy egy egész napos (08:00-17:00) kereskedési bemutatót közösen megtartsunk, de csak akkor, ha a többi oktatóként ismert kolléga is bevállalja élőben (legalább 7-8 közülük), hogy legyen az események hírértéke is. A számla legyen egy saját 10 ezres éles USD számla, a kockázatvállalás max. 2% per trade és legyenek nonstop kivetítőn a kereskedések. Akkor én is online egy kivetítőn részt tudnék venni, az ma már nem gond, de olyan is van, aki tudna ott helyettem élőben kereskedni. Nálunk most ez nem lenne problémás, mert az aktív klubtagok közül, akiket mi beengedünk a közös SNTS számlánkra, közülük bárkire simán rábíznék egy számlát! Mások állításával szemben, lehet stratégiát megtanítani úgy, hogy ha nem is 100%-ban, de közel ahhoz más is le tudja képezni :-) csak nem kis feladat, azt is tegyük hozzá...
                    USSB Forex Social Network Trading System! - Tájékozódj róla te is itt és most!

Hozzászólás

• Szia ! Emelem kalapom !! Az elsö ember magyarorszagon , aki alkalmas oktatonak . " Mások állításával szemben, lehet stratégiát megtanítani " .Hogy beetetik az embereket, hogy nem lehet megtanitani csak az alapokat. Azt , amit ingyen elerhetnek az interneten, majd löknek egy kis csontot is . Bocs , de ez kikivankozott belölem, nem vitainditas, mert reszemröl lezartam a temat. Örülök, hogy valaki realisan latja a temat

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia ! Emelem kalapom !! Az elsö ember magyarorszagon , aki alkalmas oktatonak . " Mások állításával szemben, lehet stratégiát megtanítani " .Hogy beetetik az embereket, hogy nem lehet megtanitani csak az alapokat. Azt , amit ingyen elerhetnek az interneten, majd löknek egy kis csontot is . Bocs , de ez kikivankozott belölem, nem vitainditas, mert reszemröl lezartam a temat. Örülök, hogy valaki realisan latja a temat
                        Persze hogy lehet stratégiát megtanítani!Én is tanultam nem egyet,és láttam másokat is megtanulni.Persze akad amelyben vannak szubjektív elemek,amik max 10 %-ot vesznek el,vagy adnak hozzá az eredményhez.Én sem akarnék erről vitázni senkivel,én is lezártam ezt a témát,de osztom a véleményedet papa!

Hozzászólás

• Annyit hozzátennék, hogy ebből max az derül ki, hogy ki milyen daytrader, ami természetesen nem kis dolog, de nyilván csak a daytradereket érinti. Nem tudom van e itt összesen 7-8 oktató aki daytrader, egyáltalán tényleg van itt 7-8 oktató?

Hozzászólás

• Forexman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Megtiszteltetésnek veszem, hogy a nevem is felmerült, de mivel ismét Amerikában élek, sajnos most nem tudom, hogy mikor leszek otthon ismét, akkor viszont szívesen elmegyek hozzátok. DE! Abban benne lennék így is, hogy egy egész napos (08:00-17:00) kereskedési bemutatót közösen megtartsunk, de csak akkor, ha a többi oktatóként ismert kolléga is bevállalja élőben (legalább 7-8 közülük), hogy legyen az események hírértéke is. A számla legyen egy saját 10 ezres éles USD számla, a kockázatvállalás max. 2% per trade és legyenek nonstop kivetítőn a kereskedések. Akkor én is online egy kivetítőn részt tudnék venni, az ma már nem gond, de olyan is van, aki tudna ott helyettem élőben kereskedni. Nálunk most ez nem lenne problémás, mert az aktív klubtagok közül, akiket mi beengedünk a közös SNTS számlánkra, közülük bárkire simán rábíznék egy számlát! Mások állításával szemben, lehet stratégiát megtanítani úgy, hogy ha nem is 100%-ban, de közel ahhoz más is le tudja képezni :-) csak nem kis feladat, azt is tegyük hozzá...
                            Ez szerintem tök jó ötlet, lehet nem is csak 1 alkalmat kéne csinálni belőle

Hozzászólás

• 7-8 előadó szerintem nagyon sok. Könnyen elveszhet a lényeg.
                              Bár ez megint attól függ, h kinek mi ? Ha egy oktató rendszerében, és piaci látásmódjában való elmélyülés, akkor megvan az esély káoszra, hogyha túl sok az előadó.

A hallgatók tapasztalatától függ majd így,(amúgy is csak akkor hatványozottan) h azt a sok infót előadónként külön tudják-e kezelni, esetleg egységként, vagy összezavarodnak.
                              A túl sok és pláne ellentétes infót meg kell tanulni összehangolni, mérlegelni, és dönteni. (bár igazából aki kipróbált már sok-sok rendszert az tudja jól, hogy az övé épp ezen tapasztalatoknak-nézőpontoknak a "lepárlása" és nem fog meglepődni )Viszont egy kezdőnek szinte garantált a zavar.

Én pl ismerem a rendszerem erősségét-gyengeségét és tudom, hogy mit keresnék ott. Pontosabban fogalmazva mire lennék esetleg nyitott, de már annyiszor beigazolódott, hogy ezen gyengeséget sokkal ésszerűbb ELFOGADNI.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Nagyon orulok, beindult az otleteles! Nyarra szeretnek egy ilyet szervezni, elobb aligha lesz idom, meg keresek szponzort is a rendezvenyre, mert egy ilyet tobb szaz erdeklodo elott lenne ertelme megcsinalni, arra viszont a becsuletkassza keves lesz.
                                Egy tizezres eles szamla szerintem az elfogadhato, annyi penze legyen egy tradernek, aki oktat!
                                Brokerceg, platform tokmindegy, viszont szerintem haromnal tobb eloado maceras, es a kozonsegnek is megterhelo. Nem kizart, tobb alkalom is lenne mas-mas emberekkel, de a ket szazalek kockazat is elfogadhato szerintem. Es maximalisan egyetertek Zoli szavaival, bar en nem vagyok jartas az oktatasban.

Udvozollek Titeket!

Dave

(Herpai Nandor a szabalyozott borkerek, szabalyozott piacokrol beszelt, es mindezt a forexre kihegyezve)

Hozzászólás

Working...
                                X