Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

sidius visszatérése

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• sidius visszatérése

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Üdvözlök mindenkit!

Azért gondoltam, hogy nyitok egy bemutatkozó topicot, mert bár kb. 4-5 évvel ezelőttig aktív tagja voltam a fórumnak, de aztán olyan irányba fordult az életem, hogy nem nagyon értem rá fórumozni. Most ahogy talán kissé nyugodtabb vizekre eveztem a hajómat, talán ismét több időm juthat erre a tőzsdei fórumra. A távollétem alatt sem szakadtam el a tőzsdétől, ami 1998 óta az életem része (mondhatnám, hogy örök szerelem), de az elmúlt időszakban inkább a hosszabb több hónapos illetve éves pozícióim voltak, mert másra is koncentrálnom kellett. Piacaim elsősorban a deviza illetve indexek és áruk irányában találhatóak. Aki már régen is itt volt a fórumon az tudja, hogy több brókernél tartok számlát, mint például a Dukascopy, vagy Alpari illetve van egy nem túl aktív számlám az Oandánál is. Sajnos az Alpari csőd elég kellemetlenül érintett, de lassan pénzemhez jutok. Az Alpari kiváltására nyitottam számlát az FXPronál, de ez a bróker tesztelés alatt van, még nem végleges, hogy maradok. Tervezem, hogy nyitok egy topicot amiben leírom, hogy szerintem milyen instrumentumot érdemes figyelni és miért illetve ha lehet akkor belépést is javasolok majd. Hát elöljáróban ennyit és mindenkinek sok sikert!
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Szia,
    Furcsálltam is hogy eltűntél, Alpari bukásáról rögtön te jutottál eszembe.
    Ez a trédelés annyira csábító, ha jobban el tudnám az irányt találni marha jól keresnék, gombnyomásokra van a végtelen pénz, mintha rengeteg pénz lenne előttem de egy üvegfal elválasztana tőle, az hogy az irányt nem eléggé tudom eltalálni (még).

Hozzászólás

szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia,
      Ez a trédelés annyira csábító, ha jobban el tudnám az irányt találni marha jól keresnék, gombnyomásokra van a végtelen pénz, mintha rengeteg pénz lenne előttem de egy üvegfal elválasztana tőle, az hogy az irányt nem eléggé tudom eltalálni (még).
      "Eltalálni" a nagyobb valószínűségű irányt csak egy eleme a dolognak.
      Megfelelő pozícióméret, megfelelő stop, türelmesnek lenni negatívban, legalább ilyen türelmes lenni pluszban, menedzselni a pozíciót, stb… (ahh, ma is (relatíve) sokat kereshettem volna GU-n, ha egy kicsit még ráülök a kezemre... Nem olyan könnyű mindig ezt sem eldönteni… )

Üdv sidius!
      Előre is kösz a tartalmas beírásokért. Kíváncsi vagyok, mennyit változott a látásmódod az elmúlt időben.
      http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Jó újra itt látni Sidius!!!

Hozzászólás

Sidius írásait mindig jó volt olvasni. Ő nem törölte magát a fórumról, így megamaradtak a gondolatai az olyan kezdő kereskedőknek is, akik sosem tudtak vele beszélgetni. Ezt köszönjük szépen! Nem sok ember nevére emlékeznek évek múltán is...
          Jó hogy visszatértél!

Hozzászólás

Örömmel latom, hogy itt vagy Sidius !

Hozzászólás

Heló Sidius

Örülök hogy újra itt vagy. Figyelünk

Hozzászólás

2012 ben kezdtem el foglalkozni a tőzsdével akkor találtam rá erre a fórumra is .
                Akkor főleg a te írásaidból próbáltam infót gyűjteni aztán egyszer csak neki álltam élesben kereskedni azóta elkezdtem keresni a friss írásaidat de sajnos nem találtam .
                Most örülök hogy újra itt vagy.
                Így ismeretlenül kimondottan a hozzászólásaidra támaszkodva téged tartalak az egyik leghitelesebb figurának itt a fórumon .
                ÖRÜLÖK HOGY ÚJRA ITT VAGY !!!

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Üdvözlök mindenkit!

Azért gondoltam, hogy nyitok egy bemutatkozó topicot, mert bár kb. 4-5 évvel ezelőttig aktív tagja voltam a fórumnak, de aztán olyan irányba fordult az életem, hogy nem nagyon értem rá fórumozni. Most ahogy talán kissé nyugodtabb vizekre eveztem a hajómat, talán ismét több időm juthat erre a tőzsdei fórumra. A távollétem alatt sem szakadtam el a tőzsdétől, ami 1998 óta az életem része (mondhatnám, hogy örök szerelem), de az elmúlt időszakban inkább a hosszabb több hónapos illetve éves pozícióim voltak, mert másra is koncentrálnom kellett. Piacaim elsősorban a deviza illetve indexek és áruk irányában találhatóak. Aki már régen is itt volt a fórumon az tudja, hogy több brókernél tartok számlát, mint például a Dukascopy, vagy Alpari illetve van egy nem túl aktív számlám az Oandánál is. Sajnos az Alpari csőd elég kellemetlenül érintett, de lassan pénzemhez jutok. Az Alpari kiváltására nyitottam számlát az FXPronál, de ez a bróker tesztelés alatt van, még nem végleges, hogy maradok. Tervezem, hogy nyitok egy topicot amiben leírom, hogy szerintem milyen instrumentumot érdemes figyelni és miért illetve ha lehet akkor belépést is javasolok majd. Hát elöljáróban ennyit és mindenkinek sok sikert!
                  Szevasz Sidius!
                  2010. nyarán az első lépéseimet a fx világában a Te (+ még néhány, akkor aktív fórumtárs) írásai alapján tettem meg. Éppen itt az ideje, hogy ezt a támogatást megköszönjem Neked (+ a többieknek).
                  KÖSZÖNÖM!
                  A tanulási időszak keserves évei és buktatói után ma már tartósan profitos vok.
                  KÖSZÖNÖM!
                  Üdv, sok pipet!

Hozzászólás

• Megalith
                    Megalith kommentje
                    Editing a comment
                    Gratulálok! Írhatnál erről bővebben.

Miről? 78

Hozzászólás

• willow
                    willow kommentje
                    Editing a comment
                    Sajnos még mindig van, aki nem tud a sorok között olvasni, és nem veszi észre az iróniát a mondatok mögött. Miből gondolja bárki is, hogy engem érdekel bárki stratégiája, technikája, vagy bármilye, ami a forexel összefügg. Na további Kellemes Ünnepeket.

• bennfentes
                    bennfentes kommentje
                    Editing a comment
                    Pedig pont úgy hangzott amit írtál mint akinek szüksége lenne némi igyen tudásra. Talán akkor futná tréder párbaj belépőre és nem kellene itt piramisjátékokba szervezned embereket.

• willow
                    willow kommentje
                    Editing a comment
                    Száz százalékig igazad van. Fején találtad a szöget. De tudod a tréder párbaj nekem nem ért meg egy fityinget sem. A piramisjáték pedig ingyen pénz lett volna, de sajnos nem volt itt egy tökös legény sem, aki bele mert volna vágni. De én mindig nyilt lapokkal játszom, és nem volt soha olyan, hogy bárkit is át akartam volna vágni. Tehát nyilt lapokkal. bennfentes szeretlek. Kellemes Ünnepeket neked is.

Eloszor is ambrika hadd emeljem meg a kalapom elotted, hiszen halasnak lenni valaki(k)nek es meg is tudni koszonni valamit amit az(ok) adtak Neked akkor amikor arra szukseged volt, amivel elorelephettel, ahhoz tobb kell az atlagnal, emberi szempontbol.

Masreszt pedig pont ennek az erzesnek egy ellentetet valtja ki belolem az a boffenes, miszerint: "Mièrt is kellene bármit elmondania? Főleg olyan dolgokat amik számára komoly èrtèket kèpviselnek? Ő áldozott rá időt, energiát, pènzt, hogy ezt elèrje, ti meg azt várjátok tőle, hogy mindezt ingyen szètszórja?". En megmondom miert kellene elmondania a sztorijat, Forex Klub meg akkor is ha te nem erted ennek a gesztusoknak az ertelmet:
                  • mert felemelo erzes az, amikor feltetelek nelkul segithetsz masokon is akkor amikor szukseguk van ra, foleg, hogy te tudod, hogy milyen az az erzes amikor valaki pont rajtad segitett amikor szukseged volt ra es nem kert erte semmit cserebe...
                  • mert a kicsinyesseg mindig limitaltsaghoz vezet de ezzelszemben a nagyvonalusag pedig eselyt ad, hogy fejlodj...
                  • mert ezen a vilagon nem feltetlenul minden a penzen mulik, azon a nyavalyas $100-on amit esetleg evente egy elofizetod odahajit azert, hogy lezart trade-eket lasson visszanezetbol, vagy azon a nyavalyas $50-en amit belepokent letesznek egy trader parbajra ami a vegen, elorelathato modon, "dontetlennel" zarul...
                  • mert ha tenyleg sikeres kereskedo vagy, akkor az az osszeg amit le tudnal gombolni egy kezdorol/bajbajutottrol, segitsegkent, ahhoz, hogy "ne ingyen szord szet a tudasod" messzemenoleg sokkal kevesebb annal amit egy ora alatt osszekereskedsz, vagyis mi szukseged van arra az 5000 Ft-ra pluszban? Idodbol pedig kitelik, hogy megossz egy-egy gondolatot ami segit masokon...
                  • mert szemelyiseg- es jellemfejleszto dolog joindulatuan es nem mindig profitorientaltan hozzaallni masokhoz, amikor realis eselyed van segiteni valakin abbol, hogy atadsz a tudasodbol... garantalom, hogy jo erzes
                  • mert akarmilyen nehezen is szerezted meg azt a tudast ami a vegen sikerre vezetett, mi ertelme van dugdosgatni azt? A kereskedes nem egy "zero sum game", hogy ahhoz, hogy te nyerj, masnak veszitenie kell... ergo: ha atadod a tudasod az nem azt jelenti, hogy ezekutan kevesebbet fogsz keresni mert mas is ismeri a rendszered...
                  • mert a sajat rendszeredet is jobban megerted es nagyobb esellyel optimizalod azt amikor megprobalod atadni... vagyis tanitva tanul a legjobban az ember...
                  • mert mi ertelme lenne maskepp ennek a forumnak? Biztosan nem az volt az alapitok fejeben, hogy egy reklamportal legyen itt a magadfajta oktato-guruknak... hanem sokkal inkabb az, hogy ertek teremtodjon itt olyanok reszerol akik mar atleptek a kritikus pontot a trader-karrierjuk soran es megosztanak tapasztalataikat, nezetuket, know-how-jukat masokkal is...
                  • stb. stb. stb.
                  Es meg mielott, szokasodhoz hiven, futnal admin -hoz privatban arulkodni, hogy ez az equ mekkora egy paraszt megint es torolje ismet a posztomat, meg egy gondolatot megosztanek itt a tobbiekkel, egy gazdasagtani lecket, egy masik ok amiert konnyu atadni a valos tudast es amiert ovakodni kell a "nem szorom szet ingyen a tudasomat de 5k Ft-ert megmondom a tuttit" tipusu guru-oktatoktol :

Annak, aki nem tud furulyazni, a furulya csak akkor ertek, ha eladja azt, de, ha ehelyett inkabb megtartja, akkor nem. Ha kijelentjuk, hogy csak az az ertek ami hasznot hoz, ebben az esetben, egy furulya, ha nem kinaljak fel eladasra, nem ertek, hiszen haszontalan a gazdaja szamara. Ha eladasra kinaljak, ertekke valik, felteve ha a tulajdonosa tudja, hogyan adja el. Es akkor meg nem beszeltunk arrol, hogy az uj tulajdonos szamara mikor valik ertekke az a nyavalyas furulya... de ki tudjatok talalni, gondolom. Na ez igy van az oktatassal is a szakmaban... mikor furulyazni tudsz, akkor mar nincs szukseged arra, hogy eladd azt...

Na de tovabbi kellemes pihenest kivanok mindenkinek!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2018-12-27, 07:11.

Hozzászólás

• kockas
                    kockas kommentje
                    Editing a comment
                    Értem....már csak azon filozofálok hogy vajon mikor autentikusabb egy furulyázós előadás élvezeti értéke?
                    Ha pénzért adják elő profi módon vagy ha a furulyázó amatőrből áradó szeretet szólaltatja meg a hangszert?
                    Szerintetek?

• equalizer
                    equalizer kommentje
                    Editing a comment
                    Ezen nem erdemes oly sokat filozni... Ha csupan elvezeti ertekrol beszelunk, mindket eloadasi modnak megvan az eselye, hogy ugyanazt a szintet erje el, audienciatol fuggoen... sokkal inkabb fontosabb a hasznalati erteke valamint a csereerteke egy targynak vagy elvont fogalomnak, mint a tudas, persze pur gazdasagi szempontbol... es ez utobbit a kereslet/kinalat aranya es minosege hatarozza meg. na ezen filozz...

• bennfentes
                    bennfentes kommentje
                    Editing a comment
                    Fujj de gusztustalan! Tőled még ingyen sem kellene egy furulyázás!

EQ, te hány 100 óra ingyenes előadást tartottál már?! Én már túl vagyok pár 100 óra közös kereskedésen, webináriumon, szóval nekem ne papolj arról, hogy milyen érzés önzetlenül adni!

Javaslom kezd el te is! Ne csak itt a fórumon "hősködj"! Tőlem is kaptál lehetőséget egy webináriumra, ahol kiélhetted volna önzetlen hajlamaidat, csak nem merted bevállalni. Kezd el a híres emberektől megvett, számodra ezek szerint értéktelen tudásodat átadni, ha a célod valóban a fórum közösségének a fejlesztése, és nem a mások fikázása.

Amit én "tudok", azt bármikor bemutatom valós piaci körülmények között, valós időben is. Rólad viszont azt hallottam, hogy rég kiléptél abból az online kereskedő csoportból, ahová meghívtak, mert hónapok alatt sem tudtál semmi kézzelfoghatót felmutatni. Mint ahogy a 100.000$-os projekted is befulladt. A kicsit is komolyan vehető tagok közül te vagy az egyetlen, aki a mai napig nem tudott még semmilyen számlatörténetet vagy statisztikát mutatni.

Az a néhány ember aki vállata a kockázatot és eljött a párbajra, az mind elégedetten távozott. Nem hőbörögtek előre vakon, vagy mondtak utólag véleményt olyasmiről, ahol ott sem voltak! Többségük nagyobb egységnyi kockázattal kereskedik, mint amennyit rászántak az egész napos rendezvényre. Utólag kaptam olyan képeket, ahol megköszönik az indikátorokat, a sablont, és a fejtágyítást. Akár 1 kötésből megkeresték a belépőjük árát, és hasznosnak is találták az elmondottakat, mert azok egyeztek a saját korábbi megfigyeléseikkel.

​​​
                  Ez a legutóbbi szösszeneted pont a kezdő amatőrök kommentjeire emlékeztet, akik ingyen várják az interneten, hogy valaki megtanítsa őket kereskedni. Azoktól, akik már tudnak. Mondanád a kőművesnek, hogy építsen már neked is egy házat jófejségből, mert ő már úgyis épített magának egyet?
                  Én eldönthetem, hogy mennyit kérek a tapasztalatomért, szolgáltatásért, időmért, és bárki eldöntheti, hogy hajlandó-e azt megfizetni.

Ha nem értetted a hozzászólásom lényegét, akkor talán még te nem vagy azon a bizonyos szinten. Mondon, kezd el szórni ingyen azt a bizonyos tudásod amit te érzel magadban, és majd rájössz!

A megélhetési oktatózást is befejezheted, hiszen már nem oktatok, csak te le vagy maradva, mint mindig.

Képeket pedig tovbbra is fogok betenni, mert talán valakin segít. Talán valaki rájön, hogy a fraktálok bizony kis idősíkon is ott vannak, és nem kell napokat-heteket várni egy-egy jó belépőre, és szűk stoppal, építéssel, akár 1 nap alatt össze lehet hozzi annyi R-t, amiért mások heteket ülnek 1 pozícióval, mert annyira "értik a piacot".

Egy sokkal boldogabb új évet kívánok mindenkinek a fórumon kívül!
                  Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    • mert felemelo erzes az, amikor feltetelek nelkul segithetsz masokon is akkor amikor szukseguk van ra, foleg, hogy te tudod, hogy milyen az az erzes amikor valaki pont rajtad segitett amikor szukseged volt ra es nem kert erte semmit cserebe...
                    • mert a kicsinyesseg mindig limitaltsaghoz vezet de ezzelszemben a nagyvonalusag pedig eselyt ad, hogy fejlodj...
                    • mert ezen a vilagon nem feltetlenul minden a penzen mulik, azon a nyavalyas $100-on amit esetleg evente egy elofizetod odahajit azert, hogy lezart trade-eket lasson visszanezetbol, vagy azon a nyavalyas $50-en amit belepokent letesznek egy trader parbajra ami a vegen, elorelathato modon, "dontetlennel" zarul...
                    • mert ha tenyleg sikeres kereskedo vagy, akkor az az osszeg amit le tudnal gombolni egy kezdorol/bajbajutottrol, segitsegkent, ahhoz, hogy "ne ingyen szord szet a tudasod" messzemenoleg sokkal kevesebb annal amit egy ora alatt osszekereskedsz, vagyis mi szukseged van arra az 5000 Ft-ra pluszban? Idodbol pedig kitelik, hogy megossz egy-egy gondolatot ami segit masokon...
                    • mert szemelyiseg- es jellemfejleszto dolog joindulatuan es nem mindig profitorientaltan hozzaallni masokhoz, amikor realis eselyed van segiteni valakin abbol, hogy atadsz a tudasodbol... garantalom, hogy jo erzes
                    • mert akarmilyen nehezen is szerezted meg azt a tudast ami a vegen sikerre vezetett, mi ertelme van dugdosgatni azt? A kereskedes nem egy "zero sum game", hogy ahhoz, hogy te nyerj, masnak veszitenie kell... ergo: ha atadod a tudasod az nem azt jelenti, hogy ezekutan kevesebbet fogsz keresni mert mas is ismeri a rendszered...
                    • mert a sajat rendszeredet is jobban megerted es nagyobb esellyel optimizalod azt amikor megprobalod atadni... vagyis tanitva tanul a legjobban az ember...
                    • mert mi ertelme lenne maskepp ennek a forumnak? Biztosan nem az volt az alapitok fejeben, hogy egy reklamportal legyen itt a magadfajta oktato-guruknak... hanem sokkal inkabb az, hogy ertek teremtodjon itt olyanok reszerol akik mar atleptek a kritikus pontot a trader-karrierjuk soran es megosztanak tapasztalataikat, nezetuket, know-how-jukat masokkal is...
                    • stb. stb. stb.
                    Ez tetszett. Eléggé ledöbbentem, hogy karácsonykor valaki képes letámadni azért, mert megkértem ambrikát, hogy mondja el a évek óta szerzett tanulságait nagy vonalakban. Milyen csapdákba esett..stb. Nem hiszem, hogy a szeretet ünnepén olyan nagy dolgot kértem volna. Nem számlatörténetet,részletes stratégiát..stb kértem. Mondjuk én a ForexKlub webinárokon megszoktam a titkolózást. Sok ember van ott(pl. Yota), akik szeretik a kezdőket elriasztani a beképzeltségükkel. Miközben évek óta semmit nem mutatnak(na jó hát azért van egy-két elméleti videó youtube-on pl.: "Reális célok a Forex kereskedésben" címmel). Jó lenne, ha ez megváltozna. És kérdezni is lehetne ezektől az emberektől. Mert ezek az emberek eléggé rontják a Forex Klub webinárok színvonalát. Hiába akar Zoli jót. Komolytalan az egész. Én nem boldogságot, hanem több bölcsességet kívánok mindenkinek!

Hozzászólás

• Megalith
                      Megalith kommentje
                      Editing a comment
                      "Nem tudnál 2 jó indokot sem mondani"

equ már írt párat.

"Nem csak elméleti, hanem kereskedési videókat is csinált egy párat"

Yota youtube csatornájára már régóta fel vagyok iratkozva.

"Magasan ver tudásban bárki mást"

Akkor nyugodtan válaszolhatna a webinárokon megforduló kezdők kérdéseire. És jó lenne, ha nem kitérő,menekülő válaszokat adna.

• Forex Klub
                      Forex Klub kommentje
                      Editing a comment
                      Akkor halljam azokat az értelmes kérdéseket amik téged érdekelnének a kereskedésével kapcsolatban!
                      https://www.screencast.com/t/4m0C4rKEQ

• David Chateau
                      David Chateau kommentje
                      Editing a comment
                      Hitelesseg elobb-utobb utoleri az embert, ha jol csinal valamit
                      Ugyanigy, ha valaki jol tradel, attol meg ugyanugy egy a tobbi ember kozul, max jobb a kedve altalanossagban
                      Nem attol lesz valaki nagy ember, mert jol tradel, sot, ez igazabol azutan, hogy valaki atprogramozza az agyat, es kepes volt szemelyisegeben megvaltozni, nem is akkora nagy dolog.

A fórum olvasása helyett inkább javasolnám ezeket a könyveket:

Peace!

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Mondanád a kőművesnek, hogy építsen már neked is egy házat jófejségből, mert ő már úgyis épített magának egyet?
                      Nem Forex Klub , a komuvestol nem kernek ilyet, mert tudom, hogy a komuves a falazasbol el meg, lehet kozben ehen halna... de az ingatlanfejlesztotol, aki sok szaz illetve ezer lakast epitett mar, nyugodt szivvel kernem azt, hogy olykor egy-egy falat ingyen huzzon fel, ha nem mas, hat jofejsegbol... nem tudom ha te erted az analogiat a kereskedessel?! ...

Nezd, kizart, hogy hallottal volna rolam "ezt-azt"... mert nem egy ligaban jatszunk. ... te profi vagy en pedig csak egy amator. Viszont azt vegkepp nem ertem, hogy egy olyan szemely aki a sajat penzet kereskedi nem pedig a maset, a sajat kockazatat vallalja nem pedig mas penzevel jatszik, sosem oktat penzert, esetleg csak szimpatiabol/baratsagbol es/vagy joszivusegbol/halabol, az miert kellett volna felmutasson "honapok alatt" valamit egy "online kereskedesi csoportban" csak, hogy ne kelljen kiszalljon onnan? erted, hogy miert mondom, hogy logikatlan a gondolkodasmodod?

Ezt az allitasodat viszont, miszerint "szűk stoppal, építéssel, akár 1 nap alatt össze lehet hozzi annyi R-t, amiért mások heteket ülnek 1 pozícióval, mert annyira "értik a piacot"" erdekesnek tartom ... mutass egy ilyen ismerosodet aki ezt folyamatosan, nap mint nap hozni tudja, vagyis nem ad tobbet vissza a piacnak azzal a szuk stoppal mint amennyit kivesz belole, es mint mondtam, atadom neki a kereskedesi szamlamat fifty-fifty-ben... sokkal jobb ajanlat, mintha kifizetnek neki X ezer Ft-t, hogy megtanitsa nekem a tuttit... es folyamatos bevetelforras is egyben, nem egyszeri.

Hozzászólás

• David Chateau
                        David Chateau kommentje
                        Editing a comment
                        Ebben van valami, ezerszer jobban megeri masok penzet tradelni, mint oktatni
                        Ami meg jol tradel, kb vegtelen tokehez hozzafer.
                    Working...
                    X