Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

sidius visszatérése

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Es ha mar ilyen elozekenyen felajanlottad, hogy megvalaszolod a mas kereskedesevel kapcsolatos kerdeseket is, akkor gyere magyarazd meg ezt:
    • elfogadva a szuk stoppok + raepitesek elvet valamint azt, hogy be-behuzzuk az n-1-edik pozicio ala a stopot amikor nyitunk egy n-edik trade-et, hogyan elte tul a rozsaszin nyil altal megjelolt pozicio az ugyancsak rozsaszin nyil altal megjelolt csucsot?
    • ugyanezen az alapon, hogyan eltek tul a kek nyillal jelolt pozik a kek nyillal jelolt csucsot?
    Click image for larger version  Name:	Screen Shot 12-27-2018 at 3.35 PM.png Views:	1 Size:	121,9 KB ID:	183016

Valamint a rozsaszin nyillal jelolt pozicionak miert ott van a SL-a ahol van (rozsaszin nyil) es nem ott a struktura folott ahova altalaban teszi a srac (kek nyil)? Ez is egy bazi jo raerzesre vall pont odatenni a SL-t ahol pont nem uti ki a ket csucsal arreb, joval a jovoben torteno legmagasabb csucsocska sem...

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 12-27-2018 at 3.43 PM.png Views:	1 Size:	126,1 KB ID:	183017

Amugy ha ez a trade autentikus, akkor a sracnak nagyon, de nagyon, de nagyon jo erzeke van ahhoz, hogy hol kell tokeletes pillanatban benyitni egy poziciot valamint hol lehet gyorsan huzni a stoppot a pozi ala es hol nem, ahol meg par kisebb csucsot ki kell varni... mondhatni tul jo erzeke van hozza, egy parafenomen. Nekem nincs ilyen jo erzekem, ezert is vagyok meg mindig a nagyobb mint 15 perces idosikok valamint nagyobb SL-ok kedveloje...
    Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2018-12-27, 13:55.

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Eg, a kötelező margint semmire nem tudod használni sztem, - kivéve ha trade közben veszteségbe kerülsz DE az a zárásra eltünik - ami használható az a margin feletti veszteségekre kalkulált összeg❗
      A kötelező margin mindig csak teher.
      Bocs de a hozam az a P/L a számlán lévő összeghez viszonyítva (10 USD P/1000 USD az tized hozam a 10 USD/100 USD-hoz viszonyítva).
      Nem szakadtál el a gyakorlati kereskedéstől?
      Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-12-29, 22:08.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Azt hiszem, hogy valamit felreertettem akkor... sokkal egyszerubben szamitgatok mint, hogy p/l vetitsek a tokehez... pont ezert beszeltem abszolut es nem relativ kockazat/trade-rol, ergo abszolut es nem relativ, tokearanyos profitrol... pont a gyakorlatiassag/egyszeruseg novelese erdekeben... vagyis ugyanazt a pl. 2500 dollaros kockazatot vallalom tredenkent 1:10-el mint amit vallalnam 1:100-al is, csak tobb letet kell hozza (egyedul ez az aspektus targyalhato, hogy gyakorlatias vagy sem...)... es a varhato p/l igy megegyezik ugyanarra a mozgasra vetitett r/r arannyal... pont ezert mondtam, hogy nem nyerek sem kevesebbet sem tobbet mintha mas leverage-el tredelnek ergo nem ertem miert kellene tizszer jobban termeljek ugyanazert a hozamert... ennyi.

Az, hogy miert 1:10? Mert egyelore megfelel, keves poziciom van egyszerre nyitva es ezek altalaban hosszabb tavuak. Es egzotikumokat amugysem tudnek mas leverage-el kereskedni...

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Az egzotikum keresése, ez jó lehet és érthető az 1:10.
      Azonban olyan üzlet amiben nem kalkulál vki a tőkével talán még a matekpéldában
      sincs

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    EQ, te hány 100 óra ingyenes előadást tartottál már?! Én már túl vagyok pár 100 óra közös kereskedésen, webináriumon, szóval nekem ne papolj arról, hogy milyen érzés önzetlenül adni!

Javaslom kezd el te is! Ne csak itt a fórumon "hősködj"! Tőlem is kaptál lehetőséget egy webináriumra, ahol kiélhetted volna önzetlen hajlamaidat, csak nem merted bevállalni. Kezd el a híres emberektől megvett, számodra ezek szerint értéktelen tudásodat átadni, ha a célod valóban a fórum közösségének a fejlesztése, és nem a mások fikázása.

Amit én "tudok", azt bármikor bemutatom valós piaci körülmények között, valós időben is. Rólad viszont azt hallottam, hogy rég kiléptél abból az online kereskedő csoportból, ahová meghívtak, mert hónapok alatt sem tudtál semmi kézzelfoghatót felmutatni. Mint ahogy a 100.000$-os projekted is befulladt. A kicsit is komolyan vehető tagok közül te vagy az egyetlen, aki a mai napig nem tudott még semmilyen számlatörténetet vagy statisztikát mutatni.

Az a néhány ember aki vállata a kockázatot és eljött a párbajra, az mind elégedetten távozott. Nem hőbörögtek előre vakon, vagy mondtak utólag véleményt olyasmiről, ahol ott sem voltak! Többségük nagyobb egységnyi kockázattal kereskedik, mint amennyit rászántak az egész napos rendezvényre. Utólag kaptam olyan képeket, ahol megköszönik az indikátorokat, a sablont, és a fejtágyítást. Akár 1 kötésből megkeresték a belépőjük árát, és hasznosnak is találták az elmondottakat, mert azok egyeztek a saját korábbi megfigyeléseikkel.

​​​
    Ez a legutóbbi szösszeneted pont a kezdő amatőrök kommentjeire emlékeztet, akik ingyen várják az interneten, hogy valaki megtanítsa őket kereskedni. Azoktól, akik már tudnak. Mondanád a kőművesnek, hogy építsen már neked is egy házat jófejségből, mert ő már úgyis épített magának egyet?
    Én eldönthetem, hogy mennyit kérek a tapasztalatomért, szolgáltatásért, időmért, és bárki eldöntheti, hogy hajlandó-e azt megfizetni.

Ha nem értetted a hozzászólásom lényegét, akkor talán még te nem vagy azon a bizonyos szinten. Mondon, kezd el szórni ingyen azt a bizonyos tudásod amit te érzel magadban, és majd rájössz!

A megélhetési oktatózást is befejezheted, hiszen már nem oktatok, csak te le vagy maradva, mint mindig.

Képeket pedig tovbbra is fogok betenni, mert talán valakin segít. Talán valaki rájön, hogy a fraktálok bizony kis idősíkon is ott vannak, és nem kell napokat-heteket várni egy-egy jó belépőre, és szűk stoppal, építéssel, akár 1 nap alatt össze lehet hozzi annyi R-t, amiért mások heteket ülnek 1 pozícióval, mert annyira "értik a piacot".

Egy sokkal boldogabb új évet kívánok mindenkinek a fórumon kívül!
    Biztos jo a srac. De szerintem a kepek nem bizonyitekok semmire vagy legalabbis nagyon minimalis az ertekuk. En is ki tudhatok rakni neha olyan jol sikerult tredet hogy mindenki csak nezne, kozbe meg a szamlam nem azt mutatna, hogy egy zseni vagyok.
    Azzal valamilyen szinten meg csak csak tudnek azonosulni hogy penzert arulja a tutit...csak epp a tutirol semmi bizonyitek nincs hogy az milyen franko kis rendszer. Kepek vannak...meg nagy mellenyu szovegek mellejuk(ami a kisebb baj lenne). Meg olyan indoklasok, hogy aki ebben nem lat fantaziat az vak...stb.
    Aztan multkor meg rakerdeztek, hogy ugyan mennyit csinal egy ev alatt, Ismet nem tudtunk meg semmit errol...szoval miert is kellene o hozza menni tanulni?mit is tudunk rola?

Hozzászólás

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      "vadasz vagyok Erdelyben, ahol a medve barmikor kijohet par meterre toled a bokorbol es nincs mami akihez arulkodni fuss... "
      Gondolom ilyen még sosem történt veled, ez is csak amolyan full elméleti hipotézis, mint az összes többi találgatásod.

Az a bizonyos cikk a nem látható kereskedőkről szól, akik jól elvannak a maguk kis világában. Sokan keresik őket, csak épp nem találják, mert nem hangoskodnak fórumokon sem, hogy ők mekkora profik.
      Nekem nem hiányoznak az eredményeid. Én is levonom belőle a magam következtetését: Te csak egy nagyhangú, elméleti szakember vagy!

Veled ellentétben az a bizonyos félszemű be tudja mutani, hogy mit tud. Amiről te csak elméletben beszélsz, azt mások a gyakorlatban is megcsinálják. Sokkal jobban is, hiszen tudnak akár építkezni is. Elhiszem, hogy ez téged bosszant!

A vakok csoportjának tagjai pedig a saját meggyőződésükből kezdenek el hasonló kereskedési szemléletmódot alkalmazni. Érdekes módon az általuk hallottak rendre egyeznek a saját korábbi megfigyeléseikkel.
      Hasonló kereskedésekről raknak fel képeket, tudnak örülni a más sikerének, és nem azt nézik, hogy mi nem igaz rajtuk, vagy mibe lehetne rajtuk belekötni (mér ott volt a stop, miért nem vette ki, stb...).

Teljesen hasztalan küzdesz akár ellenem, akár a barátaim, vagy a csoport ellen! Küzdjél inkább valamiért! Mutasd meg, hogy szerinted hogyan kell! Postolj képeket, vidókat, számlatörténetet, tarts előadásokat, hogy miért a te szemléletmódod vagy módszered jobb, vagy hatékonyabb, mint bármi más.

Boldogabb új évet!

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Nezd Forex Klub ha most erre valaszolnek, sosem lenne vege ennek a nevetsegesse valt civakodasnak... ugyhogy inkabb hanyagolom. Amugy sem tortenik meg mindennap, hogy egy "ellenfel" sertes gyanant ugyan, de kijelentse a masikrol, hogy szakember... meg ha szerinte elmeleti is. Ugyhogy koszonom a bokot.

Gyakorlati kerdesben, ha tenyleg nagyon kivancsi vagy, hogy ki mit csinal elesben, itt van a lehetoseg: https://www.worldcupchampionships.co...-championships

Itt el tud dolni, hogy ki hogyan uralja gyakorlatban az elmeletet olyan modon, hogy ertelme is van. Es a gyakorlati erteke egy trader tudasanak a profit amit csinalni tud a rendszerevel, a tobbi a duma. Mar ket eve mind be akarok nevezni, de valahogy soha nem jott ossze... itt az alkalom, tegyunk be min. 25k-t fejenkent, hogy ertelme is legyen es fajjon is annyira a veszto, hogy komolyan lehessen venni es lassuk hogyan teljesitunk a gyakorlatban... ez az igazi kihivas, nem pedig a bohoc trader parbaj aminek dontetlen a vege.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Ha ez létrejön "ne hezitáljatok" tudósítani

Bocsessssz.....! Csak egy néhány link, hogy jobban értsük a képen (https://www.screencast.com/t/4m0C4rKEQ ) megjelenő kereskedés hátterét.
    Íme : https://forexklub.hu/blog/item/730-tozsdebol-elek és https://forexklub.hu/blog/item/530-e...edes-tortenete

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Eq, amit ismerek az a szabályozott piac, mikor 1K short/1K long ilyen egyszerű. Ez zéró végösszeg.
      A bukmékernél is a veszteségből fizet a buki, ha nem abból akkor összedőlne.
      (Minden szerencsejáték is ilyen de nem keverem ide )
      Nem csesztetésből de valóban elszakadtál a praktikumtól. Ami rengeted elméleti tudásból következhet talán. De ez csak egy tippem
      Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-12-29, 18:59.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Na alljunk meg egy kicsit akkor, es gondolkodjunk (ha nem is lenne az elmeleti es gyakorlati tudasom mar a regi, ahogy mondod, hagyatkozzunk csak a logikara):

Tudtommal, a zero sum karakterisztikajat a piacnak az adja, hogy tenyleg minden short/long pozi mogott van egy realis long/short pozi. Ahol a felreertes van szerintem azoknal akik azt allitjak, hogy kell egy vesztes minden nyertesre az az a teves felfogas, hogy a veled szembenallo elado/vasarlo a pozi nyitasanak pillanataban is ugyanaz mint a pozi zarasanak pillanataban, mint ahogy a bukik/shitty brokerek eseteben, ahogy mondod. De ez nem igy van a szabad piacon.

A bankkozi piacon ugy van, hogy amikor nyitsz egy pozit, mondjuk vasarolsz a szabad piacrol 100k dollart, akkor valaki (vagy valakik) elad neked, hiszen neki az az erdeke abban a pillanatban (es ez nem spekulativ altalaban), de mikor zarod a pozit, azaz eladod a 100k-t akkor nem feltetlenul ugyanannak az entitasnak adod vissza akitol vasaroltad... hiszen a piac nagy, a broker akinel a tranzakciokat vegzet pedig csak a kapocs kozted es a temerdek elado/vasarlo kozott. Igy nem is valoszinu, hogy valaki kellett veszitsen ahhoz, hogy te az adasvetelbol szarmazo spekulativ profitot eltegyed, sokkal inkabb valoszinubb, ugy 99.8 az 1-hez aranyban, hogy csak a szukseg szulemenye volt a masik oldalon, mindket esetben... igy biztositva van a globalis zero sum karakterisztika, vagyis a globalis piac zarodik tokeletesen konyvelosegi szempontbol, de megsem kellett senki feltetlenul veszitsen ahhoz, hogy te nyerj... ennyire egyszeru.

Gyakorlatiassag vesztese ide vagy oda, a piac, pont ugy mint a konyveloseg, igy mukodik... ezert mosolygok mindig amikor fatalistakkal beszelek akik, valoszinuleg ahogy mondod, elmeleti es/vagy gyakorlati tudas hianya miatt ugy gondoljak, hogy amikor nyernek azt mas karara tettek, ez pedig aztan mekkora egy buszkeseg, mint a Yota baratunk eseteben, akinel teljesen egyertelmu, a forexklub facebook oldalan valo kommentjei alapjan, hogy a felszemu kiraly a vakok kozott... Pedig ez csak az esetek 0.2 szazalekaban van igy a bankkozi piacon. Es lehet tul sokat mondtam ezzel.

PS: az opciokereskedes all a legkozelebb a zero sum game teoriahoz, ahol ha en nyerek, az elado veszit, es meg az sem tokeletes pelda...
      Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2018-12-30, 07:14.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Eq, a derivatív(!) piacról írtam, ez elkerülte a figyelmedet, pedig oda is tettem, h pl future v CFD. Az pedig, h kivel vagy párban nyitáskor/záráskor persze, h tökmindegy.

A future esetében is elszámolásra gondoltam nem valós ("fizikai") adásvételre. (Bár nem tudom, h veszteség-e ha most veszek valamit 10-ért és mikor lejár a határidő, megtörténik a teljesítés, a promt ár éppen 5, ez már talán filozófiai kérdés )

A részvénypiacon is van winwin üzlet. Valós vásárlás, remekül profitáló cég, jó osztalék - az egész tőzsdézés eredendő célja -
      emelkedő papírárak. Majd hasonló körülmények között adják, veszik a résztulajdonokat.
      Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-12-31, 03:38.

Sziasztok!
    Sidius 2015. jún-ban indította ezt a totyikot. Az indító beírására akkor pár nap alatt 7 hsz született, és hosszú szünet volt. Én most, cca 3,5 év után írtam Neki a megköszönésemet. Erre a megköszönésre eléggé intenzíven reagált a fórum társadalom egy része. Jóval több hsz érkezett a köszönömre, mint sidius bemutatkozására.... Pedig a "KÖSZÖNÖM sidius + többiek" -en kívül nem volt más szándékom....

- willow: értem és értékelem én a soraid között megbúvó huncutságot, hiszen régóta örömmel olvaslak, Te is benne vagy a "+ többiek"-ben -> KÖSZÖNÖM!
    - Forex Klub: elmondok én szívesen mindent, mindenkinek. Semmi különöset nem csinálok. Csak olcsóbban veszek, mint eladok, illetve drágábban sell than buy. És emellett amire még szükség van, azt is szívesen átadom másnak. Ingyen! De nem vok tanár típus, tehát ne várja el tőlem senki sem, hogy majd nagy nyilvánosság előtt, akár itt, vagy a valóságban, sokaság elé kiállva osztogassam az állítólagos tudásomat. Pár éve volt itt ilyen próbálkozásom, de kiforratlan volt ott minden. Viszont élő, személyes, páros kapcsolatban bárkinek mesélek (hadd ne mondjak oktatást) a fx dolgaimról. Ingyé!
    - David Chateau: igazad van! Hiába mondanám el akárkinek, ő nem tudná ugyanúgy csinálni ezt a cuccot. Viszont az elmondás alapján talán egyszerűbben, talán gyorsabban, talán kevesebb energia és anyagi ráfordítással tudná kialakítani a saját nyereséges módszereit.
    - equalizer: áááá, nem kell itt kalapot emelgetni felém! Nem tettem semmi elismerésre méltó különöset. Sidius + a többiek és még sokan mások is irkáltak itt a fórumon. Az elején azt sem tudtam miről dumcsiznak. Nem értettem a kifejezéseket, a szlenget. Iszonyú sokat kínlódtam, amíg eljutottam csak odáig, hogy a lényegest a bullshit-től meg tudjam különböztetni. Aztán ezekből az írásokból szedegettem össze a majdani tudásaim alapjait. Tehát amikor én "sidius + a többiek"-et emlegetem, az nem azt jelenti, h Ők csak nekem segítettek. Ők a forum.tozsde.hu nevű oldal tagjainak segítettek. Aztán, hogy ez a segítés milyen hatékonysággal működött, hány fórum tag tudott profitos tréderré válni, az titok. Az már az én elvetemültségemen múlott, hogy "sidius + a többiek" beírásaiból indulva, rengeteg munkával eljutottam ide, ahol most vok.
    + a többiek: Próbáltam összeszedni az akkori neveket. Néhányat sikerült, de nem szeretnék senkit sem megbántani azzal, hogy kimaradjon a listából, így inkább nem sorolom a neveket. Viszont ne bánkódjanak a már akkor is itt tevékenykedő fórumtársak, mert adni, adakozni, segíteni névtelenül az igazi. A végső elszámolásnál erős helyzetelőnyt jelent - állítólag.

Sztem sokat marakodtok. A szükségszerű nézetkülönbségeket talán lehetne finomabban is intézni.

Az új évben is legyen mindenki egészséges! A többit megveszitek és máris boldogok lesztek!

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Nem működnek a HFT-k olyan fényesen, még a hedge fundok is egyre kevésbé szívesen ölik bele az óriási költségeket. Tehát nem kockázatmentes mint ahogy semmi nem az a piacokon.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Azert irtam, hogy 'kb kockazatmentes'
      Eleg sokszor a szovegertesnel csuszik el a kommunikacio itt a forumon

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Vettem az adást! Legyen "kb"

David Chateau:
    Multkor olvasgattam regebbi forum temakat, amikben te tobbszor hasonloan kommenteltel mint mostanaban en irok. Ugy ertem a hasonloant, hogy ugyanugy kezdonek vallottad magad stb...
    Baromira erdekelne hogy te akkor milyen elethelyzetben voltal (ha szabad tudni), gondolok itt arra, hogy mi volt a fotevekenyseged, hogyan es naponta mennyit foglalkoztal a tozsdevel forexxel?
    Ezekbol lehet tudni valamit?

Hozzászólás

rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      David Chateau:
      Multkor olvasgattam regebbi forum temakat, amikben te tobbszor hasonloan kommenteltel mint mostanaban en irok. Ugy ertem a hasonloant, hogy ugyanugy kezdonek vallottad magad stb...
      Baromira erdekelne hogy te akkor milyen elethelyzetben voltal (ha szabad tudni), gondolok itt urarra, hogy mi volt a fotevekenyseged, hogyan es naponta mennyit foglalkoztal a tozsdevel forexxel?
      Ezekbol lehet tudni valamit?
      2011-ben, az elso hozzaszolasomkor abszolut kezdo voltam, holott 2009-ben mar rengeteg tanfolyamon voltam.
      En suliztam mellette, volt fedel a fejem felett, es veszesen fogyott a felrerakott penzem. Tehat fiatalon ert a dolog, es ilyen szempontbol ez elony szerintem, ugyanakkor kvazi erre alapozni egy eletet, haaat, na ez a lelki resze elegge rogos volt. Szerencsere otthonrol lelkiekben tamogattak, es igen, volt, hogy penzugyileg is a legnehezebb reszeknel.
      Sok mindent kiprobaltam, de a jellemfejlodes volt a legnehezebb es az is hozta meg a sikert.
      A Traders' Night-ba olt sok ido, es foleg ez a forum vitt elore.
      Elotte amugy vallakozasbol volt penzem, es utana meg az mql-progolas hozott sokat a konyhara.
      Rengeteg konyvet, beszelgetest olvastam, hallgattam, ezekkel telt el a 'forexezes'
      Erdekes, de tobb sikeres rendszert is ismerek, hasznaltam is, es ezekbol kicsiszoltam egyet, amely ido/energia/penz/koltseg vonalon szamomra a legoptimalisabb.
      Kozben rajottem, hogy hogyan kell 2-3 egyszeru kerdest feltenni valakinek, amibol azonnal lejon, hogy tud-e tradelni az illető

Hozzászólás

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        Es mennyi volt atlagba egy napon azaz ido amit tenylegesen a chartolasra forditottal, backteszt stb....?
        Tanfolyamok kb hany szazalekbanban jarultak hozza a sikeredhez? Es a tobbi hany szazalekban jarult hozza (forumozas, teszteles, konyvolvasas, stb)?

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Backtest nálam nem játszik, vagy max pár példát megnézek, realtime alakult ki a cuccom.
        Tanfolyamokból volt, ami kellett, sőt, valamit mindegyik adott, de ma már nem nagyon használom az ott kapott infókat. Inkább magamnak szedtem össze.

De srácok! A piacot sosem érdekelte, hogy ki tradel jobban vagy melyik módszer a jobb. Lehet itt harcolni egymás ellen, egymás szemlélete ellen, de mindig az számít, hogy a hó végén mit mutat az a bizonyos P/L. Legyen az 2 pipes stop, 100 pipes stop, martingale, villa, mozgóátlag, market profile, DOM, Elliott, vagy bármilyen más technika, a lényeg, hogy PASSZOLJON a személyiségünkhöz, tudjuk azt üzemeltetni, anélkül, hogy rámenne az egészségünkre. Mostanában rengeteg könyvet olvasok sikeres hedge fund managerekről/pit traderekről. És sosem az különböztette meg őket, hogy milyen módszer alapján tradeltek, hanem ahogyan látták a piacot, a világot, és ahogy alakították a saját személyiségüket tudatosan, hogy elérjék a kitűzött céljaikat. Legyenek célok, legyen motiváció, amiért nap mint nap felkelünk, és úgy feküdjünk le, hogy ma is tettünk valamit a siker érdekében.

És a listám, azokkal az emberekkel, akiktől érdemes tanulni: Kyle Bass, Ray Dalio, Hugh Hendry, André Kostolany, Nicolas Darvas, John "Rambo" Moulton, Martin Shkreli, Martin "Buzzy" Schwartz, Jesse Livermore, Don Miller, Timothy Morge, Shane Blankenship, Paul Coghlan, Brannigan Barrett.

Pár videó a teljesség igénye nélkül:

https://www.youtube.com/watch?v=6-aA5_IsFwA
      https://www.youtube.com/watch?v=1xyIOzcDbBA
      https://www.youtube.com/watch?v=B9XGUpQZY38
      https://www.youtube.com/watch?v=JPp7mJCMDG8
      https://www.youtube.com/watch?v=ihUJXSyJPkE
      https://www.youtube.com/watch?v=T6Tkhq0ERDk
      https://www.youtube.com/watch?v=--H8SY334Zw
      https://www.youtube.com/watch?v=rkV0rMj9gEk
      https://www.youtube.com/watch?v=r_XRet7J7wY
      https://www.youtube.com/watch?v=GXqNJ5QkyIw
      https://www.youtube.com/watch?v=fndvmCVTfwU
      https://www.youtube.com/watch?v=t4k13lbajMs
      https://www.youtube.com/watch?v=6iPgpiZPsH8
      https://www.youtube.com/watch?v=ZK1BThUlO6w
      https://www.youtube.com/watch?v=5C43i3yclec

Könyvek, melyeket érdemes elolvasni:

Michael Lewis: The Big Short
      Ray Dalio: Principles
      Ray Dalio: Big Debt Crises
      George Soros: The Alchemy of Finance
      Edwin Lefèvre: Reminiscences of a Stock Operator
      Jack D. Schwager: Market Wizards
      Mike Bellafiore: One Good Trade
      Benjamin Graham: The Intelligent Investor
      Mark Douglas: The Disciplined Trader
      Mark Douglas: Trading in the Zone
      Martin Schwartz: Pit Bull
      Michael Lewis: Flash Boys
      Nicolas Darvas: How I made $2.000.000 in the Stock Market

Boldog új évet!

Chucky
      Utoljára szerkesztve a következő által: Chucky; 2018-12-30, 12:58.

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása
        "vadasz vagyok Erdelyben, ahol a medve barmikor kijohet par meterre toled a bokorbol es nincs mami akihez arulkodni fuss... "
        Én is levonom belőle a magam következtetését: Te csak egy nagyhangú, elméleti szakember vagy!
        Igaz. De itt mind elméleti szakemberek vagyunk. Én,Te,Yota,Equ,David..stb. Nincs különbség. Hiteles trader a jövőben sem lesz itt. De ettől még tudunk segíteni egymásnak. Ahogy Chucky tette most a belinkelt könyvek,videók által.

Hozzászólás

• Megalith
          Megalith kommentje
          Editing a comment
          Mondjuk valaki elmagyarázhatná, hogy miért szeretik jobban az emberek az agresszív poziépítést a nyereség visszakockáztatós módszernél. Több vele a munka, de ők tudják.

• Megalith
          Megalith kommentje
          Editing a comment
          Mondjuk valaki elmagyarázhatná, hogy miért szeretik jobban az emberek az agresszív poziépítést a nyereség visszakockáztatós módszernél. Több vele a munka, de ők tudják.

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Jobban belegondolva a dolgokba igazat adok Megalith, hiteles trader itt nincs es nem is lesz, hiszen szempont kerdese minden, meg a hitelesseg is...

Az en rendszerem, vagyis a hullamelmelet szempontjabol is hasznos es konnyu a poziepites ha nem "catching the falling knife" modszert alkalmazunk es minden raepitest egy kulon trade-kent kezelunk nem pedig ugyanazon trade reszekent (SL es TP szempontjabol). Ezt pedig kell birja a cerna es a gatya ... (psziho es toke).

Volt egy tanfolyan amelyen anno reszt vettem, az S/R-rol szolt... ott szamitgattak az ossz-hozamot egy 50 pipes mozgasban 300 pipnek... ugy, hogy az eredeti abszolut kockazatot osztottak be kb. 10 reszre es mind a 10 raepitett pozibol osszegyult a vegen 300 pip profit... ami nem kell mondjam, mekkora egy ferditese volt a realitasnak... ezen cseppet mosolyogtam majd otthagytam az egeszet... igy is lehet epitkezni es meg meg is tudod magyarazni mekkora kiraly vagy...

Egyetertek mindenkivel aki asszondja, hogy jobb az arnyekbol figyelni a torteneseket mintsem beleszolni a gondolkodasmodokba amikor azok annyira egyugyuek, hogy mar mar faj... egyszeruen mosolyogsz egyet es elteszed a profitot, ahogy Yota mondta. Jo gondolat! Peace

De srácok!

így Chucky nyitásával megkontráznám a fenti dolgokat, hozzátéve hogy megnéztem, meghallgattam a Forex Klub által megosztott fenti video-t ( 140 perc .. 1-2x ugyan fogtam a fejem ,de összességében nem volt rossz) néhány reflexió:

> gyakorlás. méghozzá célirányzott, strukturált gyakorlás ami a retail állatfajtát el tudja mozdítani a pénzügyi tápláléklánc aljáról (lécci ne legyetek elméletiek, azon a szinten én senkivel nem tudnék már beszélgetni.. azt se érteném amit kérdeztek). Ennek a célirányzott gyakorlásnak át kell hatnia a trédelést. A gyakorlás technikája alakítja ki azt a konzisztens folyamatot amit át lehet ültetni éles számlára.

Ebből kiindulva nem sokra tartom az 1-2 napos tréningeket, elméleti fejtegetéseket, risk-reward tulbonyolításokat, sőt többet ártanak mint használnak. Gyakorló video-kat, kifejezetten deliberate practice jellegűt viszont alig-alig látok sem hatin sem fx-en ( nem úgy mint mondjuk fat loss transformation video-t amivel a hasonlóság azért vitatható).

> EW: ehh. hát mint mondjak, jo-jo az elliot elméletet ismerni kell, de könyörgöm, ez alapján azért elég meredek daytradelni vagy skalpolni. Annyi instabil alternativa meg így-is-ugy-is értelmezhető dolog van benne, hogy tényleg ahogy itt feljebb vki mondta még az elliotosok sem bírnak saját maguk között megegyezni hogy mikor mi van. Ráadásul több olyan eszköz is van amelyik hatékonyságában messze felülmulj az EW-t trédelési szempontból (még akkor is ha EW alapokon nyugszik adott tool). Nekem mint trédernek belépő kell, méretezhető risk kell, kilépő kell, kell egy kis távolság amit látok hogy mehet arra az ár és rápakolhatom a zsetonjaimat, kell egy kis bizonyosság, hogy van buyer ahol venni akarok, szint ami mögé el tudom rejteni a stopomat...

van benn egy csomó hasznos is főleg hogy neve van jópár pattern-nak(lásd pl 3.14 fig alább). de azt kereskedni meg be kell gyakorolni > lásd első pont és az meg megint más szabályok szerint megy.

most itt van előttem ez a Prechter könyv...nem tudok rá rosszat mondani mert ez egy olyan dolog a trédernek mint informatikusnak a matek, de ettől nem fognak Megalith -nek a hiteles tréderek tömegével könyörögni hogy vegye fel őket a regiszterbe.

Click image for larger version

Name:	68ltiJx.png
Views:	1
Size:	202,1 KB
ID:	183056

Click image for larger version

Name:	NCJx1aM.png
Views:	1
Size:	193,7 KB
ID:	183057

na akkor lassan BUÉK gyerekek.

Peace!

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          A hullamelmeletnek egyetlen lenyege van kereskedesi szempontbol (ha leszamitjuk azt, hogy mekkora Jean-nak erzed magad amikor felraksz a chartra egy fancy szubjektiv szamozast...): az, hogy fel tudd ismerni amikor egy korrektiv struktura vege fele van az arfolyam es meg tudd fogni a kovetkezo impulzust. Csak ennyi. Es ide a szamozas is teljesen felesleges.

Es megvan minden elemens ami a tredernek kell: belepo, stop szint, irany, cel szint stb.

Kivancsi vagyok, hogy szerinted melyik mas eszkoz hatekonyabb a hullamelmeletnel es miert? Belenezek ezekbe, hogy lassam ha optimizalni tudok-e meg altaluk...

• bennfentes
          bennfentes kommentje
          Editing a comment
          Jano mennyi is a te kockázatod kereskedésenként? Csak azért kérdezem mert a legutóbbi kereskedéseiden nekem az látszott hogy nagyon félsz azokat a pozíciókat megtartani. Komolyan érdekelne.

Szia ambrika. Nagyon régen volt, de emlékszem rád. Te akkor eur/usd-ben utaztál, és hosszú long poziciót tartottál. És ha jól tudom ráépitéses technikával kereskedtél, és akkor még jócskán nyereséges voltál. Sokan kritizálták azt amit, és ahogyan csináltál. De szerinted ez számit itt bármit is. Azok közül az egyének közül már a legtöbbje rég eltűnt a süllyesztőben. Akkor is voltak aggressziv fórumozók, mint ahogy most is vannak. Nekem sincs jó természetem, nem hinném, hogy aggressziv vagyok, viszont nagyon ironikusan kezelem a dolgokat, a hozzászólásokat, az embereket. Igérem, hogy erre a rövid időre már nem is fogok megváltozni. A forexel én is itt a forumon ismerkedtem meg. Nagy hatással volt rám hwtrader, és szerintem ő inditott el az úton. Persze tanultam sidiustól, meg a többiektől. Nagyon sok idő kell az embernek, mig megtalálja az útját. És a kezdeti berögzüléseket nagyon nehéz a későbbiekben levetkőzni. Nekem nagyon nehéz volt. Ragaszkodtam ahhoz, amit a többiek tanácsoltak. Nem azt mondom, hogy hiba volt, hanem azt mondom, hogy nem biztos, hogy minden passzolt hozzám, az egyéniségemhez. Ez a fórum, és az emberek nagyon sokat adtak nekem. Köszönöm mindenkinek. Habár ma már csak időtöltésből járok ide, olvasgatni, meg piramist szervezgetni, mint ahogy azt bennfentes kolléga megjegyezte a múltkor. Igy utólag elismerem, hogy rossz döntés volt, még ha akkor az adott körülmények között jónak is tűnt. Na de erre aztán már tényleg nem akarok több szót fecsérelni. A criptó egy más világ. Aki nem próbálta soha nem fogja megérteni, hogy ezt miért irom. Mind azok előtt pedig meg emelem a kalapom, akik az arcukat is adják a nevük mellé. Kivánok mindenkinek Boldog Új Évet. És kivánom, hogy tűnjenek el a fórumról végre az aggressziv, kötekedő emberek, és legyen újra olyan az egész, mint az induláskor volt.
        willow

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia ambrika. Nagyon régen volt, de emlékszem rád. Te akkor eur/usd-ben utaztál, és hosszú long poziciót tartottál. És ha jól tudom ráépitéses technikával kereskedtél, és akkor még jócskán nyereséges voltál. Sokan kritizálták azt amit, és ahogyan csináltál. De szerinted ez számit itt bármit is. Azok közül az egyének közül már a legtöbbje rég eltűnt a süllyesztőben. Akkor is voltak aggressziv fórumozók, mint ahogy most is vannak. Nekem sincs jó természetem, nem hinném, hogy aggressziv vagyok, viszont nagyon ironikusan kezelem a dolgokat, a hozzászólásokat, az embereket. Igérem, hogy erre a rövid időre már nem is fogok megváltozni. A forexel én is itt a forumon ismerkedtem meg. Nagy hatással volt rám hwtrader, és szerintem ő inditott el az úton. Persze tanultam sidiustól, meg a többiektől. Nagyon sok idő kell az embernek, mig megtalálja az útját. És a kezdeti berögzüléseket nagyon nehéz a későbbiekben levetkőzni. Nekem nagyon nehéz volt. Ragaszkodtam ahhoz, amit a többiek tanácsoltak. Nem azt mondom, hogy hiba volt, hanem azt mondom, hogy nem biztos, hogy minden passzolt hozzám, az egyéniségemhez. Ez a fórum, és az emberek nagyon sokat adtak nekem. Köszönöm mindenkinek. Habár ma már csak időtöltésből járok ide, olvasgatni, meg piramist szervezgetni, mint ahogy azt bennfentes kolléga megjegyezte a múltkor. Igy utólag elismerem, hogy rossz döntés volt, még ha akkor az adott körülmények között jónak is tűnt. Na de erre aztán már tényleg nem akarok több szót fecsérelni. A criptó egy más világ. Aki nem próbálta soha nem fogja megérteni, hogy ezt miért irom. Mind azok előtt pedig meg emelem a kalapom, akik az arcukat is adják a nevük mellé. Kivánok mindenkinek Boldog Új Évet. És kivánom, hogy tűnjenek el a fórumról végre az aggressziv, kötekedő emberek, és legyen újra olyan az egész, mint az induláskor volt.

Volt akkor minden, voltak bőven erős P és életveszélyes L időszakok is. A P a szerencse, az L a kapzsiság következményei voltak. Igen, HWtrader írásaiból is jól lehetett csipegetni.
          Most már lenyugodtam, belefásultam, már nincsenek P céljaim. Csak az a lényeg, hogy a számlamutatók jók legyenek. Azaz magas ++floating, minél alacsonyabb margin, magas available margin.
          Most is szeretem a hosszú trédeket, de most e/u mellett van más is. Csak olyan párok, ahol van +swap, mert csak +swap irányba kötök. Ebből adódóan e/u-t most csak lefelé....
          BUÉK!

Hozzászólás

Azert jo latni, hogy paran meg olvasnak a regiek kozul
            Azt igy amugy nem mondanam, hogy kezdetek kezdetén nem voltak kotekedos tagok, de en ezert a minosegromlasert nem a forumot hibaztatom.

Anno ket-harom eve a szuk kriptokozosseg is meg zartabb, segitokeszebb volt. Ahogy a forexes is a nagy brokerek berobbanasa, meg a kamutanfolyamok elterjedese elott hajp ota mara az a szegmens is felhigult, tisztan latni.

Jano egyetertek, ment a lajk Bueeek, ja es boldog nevnapot nekemXD

Hozzászólás

'Mondjuk valaki elmagyarázhatná, hogy miért szeretik jobban az emberek az agresszív poziépítést a nyereség visszakockáztatós módszernél. Több vele a munka, de ők tudják.'
              Megalith ez egy erdekes felvetes A ketto nem fugg ossze, vagyis talan nem ugy, ahogy irtad.
              Eloszor is nem tobb vele a munka. Most a sajat esetemrol tudok beszelni. Poziepitest vagy kiadja a helyzet, vagy nem, de lotot emelni akkor celszeru, ha (martingale eseteitol eltekintve) a szamla erteke meghaladt egy bizonyos erteket, vagy 'van mibol' (nyereseg). Persze agressziv visszakockaztatos modszerek nagyon jok tudnak lenni ha felnott hozzajuk az ember, ugyanakkor nagy R-u tredek viszonylag ritkak az osszkotesszamhoz viszonyitva. Tehat a kettot egyutt erdemes hasznalni, de amig az egyik a potencialis trade-lehetosegtol, a masik a szamlaegyenlegtol fugg inkabb. Igazabol pszicho kerdese csak. Azt en se ertem, hogy aki itt forex cfd-n jol tolja, miert nem valt mas piacokra, amik sokkal olcsobbak... Sajat penzuk ellensegei?

Hozzászólás

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                David, mint admin, nem lehet Eq-t rábírni, hogy a "fütyijét" tegye el mert senki nem kíváncsi rá.

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                MyBusiness én se értek mindennel egyet vele, de nem volt a stílusa durva. A moderálási szabályokat finomítottuk. Fő szempont, hogy a kezdőket ne riasszuk el, és ne legyen anyázás, valamint a már túl nagy hülyeségre rábeszélés. willow is kérte a topicjainak törlését, így volt korrekt szerintem is, köszi István!

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                OK, nem olyan fontos

Mondjuk nem mindegy ki milyen távú kereskedésre fekszik rá az ember!! Napon belül nem hiszem, hogy nagy számlával kell, hogy rendelkezz.
              https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

Sziasztok!

Mindenek előtt Boldog, Sikerekben és Pipekben gazdag Új Évet kívánok mindenkinek!

Néhány szubjektív észrevétellel szeretném gazdagítani a fentiekben kialakult termékeny diskurzust:
                1. Esma: áldás vagy átok? Mivel restriktív, pláne hogy már meglévő „jogokat” csorbít, ezért nyilván nem kell szeretni. De azért nézzük már meg a miértet is! A svájci frankos hitelmizéria a lakosság alig 1 százalékát érintette Magyarországon, a tömeges bedőlése mégis közel öt évre lenullázta az egész gazdaság növekedését, és temérdek adófizetői pénzbe került konszolidálni a helyzetet. Pedig ez „csak” egy tőkeáttétel nélküli devizaspekuláció volt! A brókercégek felelőtlen reklámjainak köszönhetően az ezredforduló óta milliós tömegek vágtak bele európa szerte a forexbe 1:500 leverage mellett. A statisztikák szerint pár ezer dolláros tőkével, alig 10-20 százalékos sikeresség mellett. Gondoljuk csak végig: piti 1000 dollárra az ötszázas szorzó egy rózsadombi luxuslakás árának megfelelő summa. (140M ft) Bárkinek, automatikusan, puszira. Noooormális??? Szerintem egy töltött pisztoly már egyetlen óvodás kezében is sok, de amikor már minden második (pénzügyi értelemben vett) pelenkás kezében ott a mordály talán nem az a kérdés, hogy a hatóságnak intézkedni kell, hanem azt hogy miért ilyen későn? A kvázi ingyen hitel (=leverage) miért járna mindenkinek? Örüljünk, hogy nem kötötték felsőfokú pénzügyi diplomához a forexet... Elvégre még tizenpáréve is csak a magasan kvalifikált pénzügyi szakemberek piszkálgathatták a húsos bödönt. Miért nem örülünk annak, hogy most már (még) mi is hozzáférünk? Kocsit sem vezethet bárki, és ha igen akkor sem akárhogyan. Aki nem érti, hogy össztársadalmi szinten is kellenek szabályok, az hogy fogja megalkotni és betartani azokat a saját trading számláján? Igazatok van: az intézkedésnek köszönhetően sokaknak növelni kellett a letét összegét, és romlott a tőkemegtérülési arány. Ez nyilván az egyén szintjén rossz. De pont ez volt a cél: hogy sokan elgondolkodjanak, hogy ez így már nem is biztos, hogy megéri nekik. Nemzetgazdasági szempontból a forex egy haszontalan tevékenység. Amíg nem ölt tömeges méreteket megtűrik, de ahogy fogy a szallag mellől a munkás kéz politikai érdekké válik, hogy visszatereljék a nyájat az igába. Pláne mielőtt egy előbb vagy utóbb bekövetkező flash crash esetén a csalódott, tönkrement kisbefektetők tömegei megvadult csordaként törve-zúzva makro szinten is fájdalmas politikai-gazdasági kockázattá válnának. Összegezve: Akinek kétségei vannak a szabályozás szükségességéről látogasson el egy svájci frankos hitelkárosult fórumra. Tömegével az a kánon, hogy hibás az állam, mert nem szabályozott, meg persze a bank, mert csalt, lopott, hazudott. Egyedül az adós nem felelős semmiért, hisz ő csak egy szobával nagyobb lakásról álmodott, mint amit egyébként megengedhetett volna magának. Szerintem ne a kifogást és a hibást keressük a saját életünk problémáira, hanem a megoldást. A külső környezet, így a piac és az állami szabályozás adottság, ráadásul folyamatosan változó adottság, melynek befolyásolása rajtunk felül áll. A siker titka az alkalmazkodás, saját gondolkodásunk, stratégiánk formálása... Ez csak és kizárólag rajtunk múlik. Igaz ez sokkal nehezebb, mint nehézségeinkért, kudarcainkért másra hárítani a felelősséget. De az a téma már inkább a psziho topickba illene...
                2. Forex: üzlet vagy ??? Személy szerint nem is értem, hogy ez miképp lehet vita tárgya. Számomra egyértelmű, hogy üzlet, egyike a legkeményebbeknek. Üzleti terv, pénzügyi fegyelem, stratégia és folyamatos önfejlesztés nélkül hosszútávon nincs esély a sikerre. Ráadásul mindezt kizárólag a pénzért csináljuk függetlenül attól, hogy ezzel a napi betevőt, státusszimbólumokat, vagy szabadságot szeretnénk megvásárolni. Egy saját elképzelés mentén befektetjük az időnket és kockáztatjuk a pénzünket az átlagosnál magasabb életszínvonal elérése érdekében. Mi ez, ha nem a vállalkozó(szellem) ismérve? Ráadásul, ami kifejezetten meglepett, hogy –ha jól emlékszem- a téma felvetése és megkérdőjelezése az általam nagyon nagyra becsült Dávidtól érkezett. Közvetlenül azt követően, hogy beszámolt arról, múltbéli eredmények és pénzügyi elvárások tudatos végiggondolása után radikálisan megemelte a felvállalt risket a dinamikusabb cashflow termelés érdekében. Csak én érzek itt ellentmondást?

Hozzászólás

• David Chateau
                  David Chateau kommentje
                  Editing a comment
                  Szia Alpinforex Jo, hogy ujra olvashatunk is
                  1. pontoddal abszolut egyetertek. Annyi eszrevetellel, hogy joval korabbi hozzaszolasomban mar leirtam, hogy ez egy elkesett intezkedes, mint ahogy a legtobb EU-s ilyen szabalyozas. A GDPR szintugy. Miert nem lehet idoben cselekedni sosem? Mar 2013-ban, emlekszem, itt a forumon arrol beszeltunk, miert hagyja ezt az allam. Akkor volt kb a csucson a forexes kereskedes, raadasul az Iron mar akkor milliardosra hizott, nem forintban. Senki se latta, senki se emelt ellene szot? De, tuti, csak valoszinuleg ez is olyan, mint a kornyezetszennyezes: mindenki latja mar evek ota, megse tiltjak be a szeneromuveket, gaztuzelest, dizelautokat, stb... Majd akkor cselekednek, amikor az emberiseg nagy (jellemzoen megint a szegenyebb) resze megszivta. Az erdek mar csak ilyen termeszetu. Innentol kezdve megvan a velemenyem ugy altalaban az allami szerepvallalasok sikeressegerol. Ritka az elorelato allami szerepvallalas egy adott iparagban.
                  2. ponthoz pedig akkor is kovezzetek meg, de ez a velemenyem: en ezt a kereskedes dolgot igyekszem egy szamhalmaz megoldando problemajanak felfogni. Akar egy jateknak! Igen, mert NEKEM igy a legegyszerubb a pszichologiai reszet kezelni a dolgoknak. Konkretan ugy allok hozza, mint egy marsi roverhez: ha jol iranyitom mozgas kozben a rovert, akkor jol jutok napfenyhez, es igy tobb energia marad a tovabbi mozgasokhoz. Szoval nekem mindegy, ki hogyan all hozza. Nekem ez egy matekfeladat, ahogy a hasonlo feladatokat a suliban csinaltuk egyetemen. En elfogadom, ha masnak ez harc, tuleles, kuzdelem, verkomoly, es tarsai. Ha nekik igy, ez a felfogas kell, akkor hajra. Az eredmeny szamit, ez igy van, csakis az. En akkor tudok jo, es penzhozo donteseket hozni, ha nyugi van, es 'jatszom'. Ezt pedig mindenkinel el kell fogadni, hogy egyedi.
                  A vallakozas resze meg azert nekem kicsit tavoli, mert itt totalisan egyedul, nulla emberi interakcioval kell egyutt elned munka kozben. Ilyen vallakozasrol en meg nem hallottam. Nekem ez nagy kulonbseg.

• equalizer
                  equalizer kommentje
                  Editing a comment
                  Jo ismet olvasni Teged Alpin...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-01-03, 17:10.
              Working...
              X