Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

sidius visszatérése

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Ez itt a "sidius visszatérése" topic. De hol van Sidi ?

Hozzászólás

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Mindenek előtt Boldog, Sikerekben és Pipekben gazdag Új Évet kívánok mindenkinek!

Néhány szubjektív észrevétellel szeretném gazdagítani a fentiekben kialakult termékeny diskurzust:...[/LIST]

Alapvetően a szabályozással szerintem mindenki egyetért. Abban áll inkább a vita, hogy milyen célokat szolgál.

Én továbbra sem hiszek az ESMA szabályozás azon céljában, hogy a retail ügyfeleket kívánja megvédeni. Ameddig azt látom, hogy a szabályozás a brókercégeket biztosítja be, letisztítja a piacot, nagymértékben csökkenti a politika számára kellemetlen balhék esélyét stb., addig nem megy. De hát a szkepticizmusom ezzel kapcsolatban már régóta ismert. Ha a szemem mást lát és a tények sem támasztják alá a hangoztatott célt, akkor nehezen hiszem el.
    Egy kis ellentmondást látok a gondolatmenetedben, de ha tévedek, majd kijavítasz. Ha a befektetővédelem lenne a cél, ahogy azt érzem a soraidból, akkor ezzel szemben áll az a logika, miszerint ez jó a politikának, hiszen így sokan visszaterelődnek a „szalag mellé”.

Amit azonban nagyon fontosnak tartok, az az, hogy mi az egyén szintjén hogyan reagálunk az eseményekre. Két lehetőséget látok csakúgy, mint mindenben. Ha képes vagyok befolyásolni az eseményeket, akkor megteszem, ha nem, akkor tudomásul kell vennem a tényeket, elfogadnom, majd azok tükrében reagálok. Úgy gondolom, hogy itt a fórumon egyikünk sincs azon a szinten, hogy ráhatással legyen ezekre az eseményekre. Saját magunkra, a tőkénkre, a brókerválasztásra a tradinra stb. viszont igen. Sőt, kizárólag ezekre. Az első „mérgelődésekből felocsúdva” alkalmazkodni kell, különben csak az időnk, energiánk és a pénzünk megy. Akár a tradingban: a piacra, az árfolyamra vagy a volatilitásra nem tudok hatni, viszont a pozíciómra és magamra annál inkább.

Azt, hogy az ilyen intézkedéseknek vagy eseményeknek milyen eredménye lesz az életünkben, a hozzáállásunkon és a gondolkodásmódunkon fog múlni.

Hozzászólás

• AlpinForex
      AlpinForex kommentje
      Editing a comment
      Szia Independence!

Szívből remélem 2018-ban anyagi értelemben sikerült közelebb jutnod a nickneved sugallta célhoz! ;-) Mint újabban mindig, most is egyetértek az általad leírtakkal, pusztán egy apró –valószínűleg általam vétett- pontosítással szeretnék élni. Nem, nem gondolnám, hogy az ESMA szabályozás valódi célja a befektető védelem lenne, ez csak a púder, amivel kommunikációs szinten megpróbálják szalonképesebbé tenni a lényeget. Ráadásul valójában nem is füllentenek nagyot, mivel az intézkedéseknek valóban van némi befektetővédelmi hatása, hisz a margin emelés sok kispénzű, potenciálisan veszélyeztetett embert végleg elriaszt a forextől, így tulajdonképpen megvédik őket önmaguktól. Az intézkedések valódi célja ezzel szemben szerintem a rendszer szintű politikai és gazdasági kockázat csökkentése volt, ha tetszik a gőz kieresztése a kuktából. Hogy mindez lassan, későn született? Ezzel nehéz vitatkozni, de az EU működésébe bele van kódolva ez a teszetoszaság, ráadásul most közel s távol arra is lehet példát találni, hogy a máról holnapra történő, a gyorsaságot hatékonyságnak láttató kézivezérelt irányításnak is vannak árnyoldalai. De hogy maradjunk a kaptafánál: 1:500 leverage mellett a ma éjszakai 225 pipes USDJPY M1 gyertya (!) szerinted (a kérdés költői) vajon mekkora vérengzést okozott volna az ezer dolláros számlák körében? Mert hogy az előre beállított stoppok nem értek semmit az több mint valószínű...Flash crash, persze. Én inkább lehalászásnak mondanám, mely sajnos része a rendszernek, ami ellen sneciként csak úgy tudunk védekezni, ha konzervatívabban kezeljük a kockázatot. Többen írtátok, hogy az Esma azért káros, mert csökkenti a profitabilitást és növeli a bróker felé a kiszolgáltatottságot. Bár ez nyilván így van az igazi veszély szerintem az, hogy a kereskedési számla növelésével több pénz van trading kockázat alatt. Betétbiztosítással rendelkező bróker választásával a pénz törvénytelen lenyúlása ellen többé kevésbé lehet védekezni, de a tegnap esti, stopokat értelmetlenné tevő irányított (?!) flash crash ellen csak a szigorú margin szabályokkal kikényszerített alacsonyabb pozícióméret az orvosság, semmi más. Még ha valaha ki is derül, hogy ki volt a hunyó az elfüstölt számlákat senki nem fogja jóváírni. Lásd pl. a Teslás Elon Musk short gyilkos tweetjének ejnyebejnyével zárt röhejes (?) utóéletét. És ilyenből egyre több és több van... Szóval nehéz szakma ez és (Dávid! ez már Neked szól) ezért érdemes szerintem a tradingre minden eshetőséggel kalkuláló vállalkozásként tekinteni, hisz a játékos matek megközelítés szerint az ilyen óriási árfolyammozgások esélye limes nulla, mégis pillanatok alatt tönkre lehet menni benne. Pláne, ha radikálisan megemeljük a kockázatot, merthogy a tizedikről zuhanva az ötödiken még úgy tűnik, hogy eddig jó! Kérdezd meg priviben az Admint szerintem, ha valaki Ő tud neked a kockázatokról és mellékhatásokról hiteles sztorikat mondani.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Nekem egyik pozim egyébként benne volt a szórásban, rendben teljesült a stopom. Jó bróker nagggyon sokat számít, ilyenkor igazán. Mondjuk kiszámoltam, lényegesen nagyobb vesztőm 3R-ben lett volna, ha a tetején rak ki. AUD-ot shortoltam amúgy.
      Másik: a flash crashek kivétel nélkül mindig napos, de legalábbis H4-es irányban vannak. Nyilván, mivel trend ellen van a kisebb likviditás. Ezeket kereskedésnél érdemes észben tartani. Egyébként az ESMA hozhatott volna olyan szabályozást is, hogy csak a negatív tőke ellen véd, és akkor gond megoldva
      Mostanság pedig nagyonis sok nagy mozgás van, szinte minden termékben, ez ilyen piac, most senkit se érjen váratlanul. Én inkább azon rökönyödtem meg, hogy 10-11 között volt, de hát végülis akkor volt csökkent likviditás, Japán pihent, határidőn meg elszámolási időszak van, Apple meg akkor dobta be a hírt. Aki ezt a szakmát űzi, belefuthat ilyenbe simán, ez sajnos ilyen. Ezért kellene minél kevesebb tőke a kereskedéshez, egy ilyen szituban annál kevesebbet buknánk el.. De persze könnyen ki lehet esni a játékból. Akkor ez van, megy tovább az élet, keresni kell más szakmát. De szerintem ha az ember alázatos a piaccal, és meg akarja tanulni a kereskedést, akkor egy ilyenen nem vérezhet el, főleg haladóbb korban. Kockázatot amennyire lehet, kezelni kell, a nyereséget meg növelni, ahogy lehet. Abban Chuckynak van igaza, sokan kiesnek a nagyok közül is ebből a játszmából, de miért? Ezen érdemes elgondolkodni. És főleg azokon, akik nem esnek ki.
      Itt a pozim: https://i.imgur.com/gex0KBr.png
      Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2019-01-03, 16:07.

David Chateau talan a kovetkezokben segiteni fog a kovetkezo magyarazat:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 1-3-2019 at 6.48 PM.png
Views:	1
Size:	65,8 KB
ID:	183158

Amit a charton latsz az a running flat tipusu korrekcio... az a fajta amelyet a strukturakat nem ismero traderek altalaban a C hullamban mindig short jelnek ertelmeznek es a lehet legrosszabb pontban ("trendbol" valo kitores korul) allnak be, az arfolyamnak pedig az esetek >90%-aban meg legalabb egy felfele menete van mielott fordulna... ott pedig pont kiszed es mar fordul is az ar vissza... erre itt mar nagyon sokszor felhivtam a figyelmet, asszem meg pont a Tiedet egy pont ugyanilyen masik benyalt trade-ed eseteben. Te is most (megint) ezt nyaltad be...

Egyszeruen probald memorizalni ezt a strukturat igy ahogy megrajzoltam es a kovetkezo esetben biztos fel fogod idoben ismerni...

Amire figyelj a kovetkezo ilyen esetben az az, hogy amikor egy trenden belul latsz egy impulzusnak kinezo visszatesztet (agressziv hullamot trend ellen) es egy elnyujtott korrektiv strukturat amely atuti az elozo csucsot/aljat, akkor a kovetkezo trendellenes impulziv hullamot NE bazi nagy short lehetosegnek lasd, hanem szamits arra, hogy pont ott ahol beallnal shortba, onnan meg egy felfele menetre fordulni fog az arfolyam... es akkor tobbet nem lesz baj.

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Alapvetoen fele kockaval nyomtam ezt a tredet, mert az AUD nem kezdett el erosodni. Maga a struktura szep volt, van igazasag abban, amit irtal. Sajna nekem sem volt szep a visszateszt, de biztam az Aud longban, es gbp shortban
      Nem para, fel R buko, CAD-okon meg mar 2,5R zsebben, es ki tudja hol all meg, nem rossz nap
      AUD bedulladt, CAD meglodult, ilyen a piac. Azert kiv lettem volna, mi tortenik, ha nincs flash crash a JPY-n.
      En csak 48%-ban talaltam el a piacot tavaly pl, szoval igen, egesz gyakran benyalom a nyalokat, de koszi az eszrevetelt, a kovi szitunal kikerem a velemenyed idoben, kivancsivagyok, mit latsz majd, mert ez picit mas nekem.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Benyitottam ujra equalizer a GBPAUD shortot, egyelore jo
Working...
X