Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Azért szerencsére mindig vannak olyan emberek, akik a tudásukat, tapasztalataikat szívesen megosztják a töbiekkel. Akik nem úgy gondolkodnak hogy minek segítsek másoknak, hanem úgy hogy miért ne segítenék, ha éppen megtehetem. Az ilyen ember nem csak okos és tapasztalt, hanem már gazdag is, mert elérte a céljait ebben a szakmában. A tudása komoly érték, de már nem akar mindenből kényszeresen pénzt csinálni, hiszen erre már nincsen szüksége. Nem érzi hogy bármit is titkolnia kellene, vagy hogy ha segít másokon, akkor azzal bármit is veszítene. Talán neki is segített valaki, amikor még kereste az utat. Könnyen lehet hogy akinek most segít, egy szép napon viszonozni tudja ezt az élet akár egészen más területén. Ugyanúgy ahogy ő tette - őszintén és önzetlenül.

Kívánom hogy mindenki aki elszántan keresi az utat, találjon ilyen embereket! Nem csak azért hogy segítséget kapjon ebben a zavaros világban, hanem legfőképpen azért, hogy tudja és pontosan érezze azt, hogy hova lehet eljutni.

Hozzászólás

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Könnyen lehet hogy akinek most segít, egy szép napon viszonozni tudja ezt az élet akár egészen más területén. Ugyanúgy ahogy ő tette - őszintén és önzetlenül.
      Tényleg komolyan irigylem, ha ilyen barátaid és tapasztalataid vannak. Maradjon is így.

Sajnos az én tapasztalataim szerint az esetek jelentős részében ez csak elméletben (pl. a vonzás törvényében) létezik. De jól hangzik, lehet belőle bestsellert írni.
      http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        MInden stratégiában van (kézi, de robotban is, pl beallitasok) intuíció, emiatt biztosan tudom, nem lehet másokat leutánozni.
        Az rendben van, hogy ha írok egy robotot, akkor az a beállításokban a saját elképzelésemet tükrözi, de ez nem zárja ki, hogy utánozni lehessen: Ha odaadom a robotom másnak, és elindítja saját gépén, akkor ha input adatok is egyformák, akkor az eredmény is egyforma lesz.

Hozzászólás

Sajnos nem, mert ahány paraméterkombináció, annyiféleképp fogják futtatni. Másrészt olyan robot sincs szerintem, amihez soha, semmilyen körülmények között nem kell hozzányúlni. A hányféle terméken, brókercégnél hozzászámított kombinációkat ide se veszem...ahogy a charttípusokat sem.

De ez mind nem baj, a robot is a kereskedő attitűdjeit tartalmazza valahol, és ez így van rendjén szerintem.

Hozzászólás

A beállítandó paraméter értékek a robot szerves részét képzik. Ha megmondom milyen paramétert állítsál be, és azt állítod be, akkor ugyanúgy fog működni. Sőt, el lehet készíteni a robotot paraméter mentesre is.

Hozzászólás

Én ezt értem, de mégse futtatják ugyanúgy az emberek ugyanazt a kódot. Erről nem tudlak meggyőzni, empirikus tényező csak, de több helyen is ezt láttam (tőzsdeiskola, extrém stratégia, everex, várkuti-féle robotok, wall street, és még sorolhatnám).

Hozzászólás

Azért szerencsére mindig vannak olyan emberek, akik a tudásukat, tapasztalataikat szívesen megosztják a töbiekkel. Akik nem úgy gondolkodnak hogy minek segítsek másoknak, hanem úgy hogy miért ne segítenék, ha éppen megtehetem. Az ilyen ember nem csak okos és tapasztalt, hanem már gazdag is, mert elérte a céljait ebben a szakmában. A tudása komoly érték, de már nem akar mindenből kényszeresen pénzt csinálni, hiszen erre már nincsen szüksége. Nem érzi hogy bármit is titkolnia kellene, vagy hogy ha segít másokon, akkor azzal bármit is veszítene. Talán neki is segített valaki, amikor még kereste az utat. Könnyen lehet hogy akinek most segít, egy szép napon viszonozni tudja ezt az élet akár egészen más területén. Ugyanúgy ahogy ő tette - őszintén és önzetlenül.

Kívánom hogy mindenki aki elszántan keresi az utat, találjon ilyen embereket! Nem csak azért hogy segítséget kapjon ebben a zavaros világban, hanem legfőképpen azért, hogy tudja és pontosan érezze azt, hogy hova lehet eljutni.
                Osztom a véleményed, respect!
                www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Kiemeltem a fő mondatot. Ez a lényeg. Ugyanis segíteni sokféleképpen lehet. Nálam a segítség valóban elesett, és arra méltó emberek megsegítését jelenti. Akik hálásak érte, és megérdemlik. Ha ebből élnék tuti nem segítenék egy forexes bukdácsolónak se. oldja meg vagy ha nem megy szálljon ki. Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene? Nekem az a respect, ha valaki beismeri, hogy nem megy és keres más lehetőséget.

Hozzászólás

imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kiemeltem a fő mondatot. Ez a lényeg. Ugyanis segíteni sokféleképpen lehet. Nálam a segítség valóban elesett, és arra méltó emberek megsegítését jelenti. Akik hálásak érte, és megérdemlik. Ha ebből élnék tuti nem segítenék egy forexes bukdácsolónak se. oldja meg vagy ha nem megy szálljon ki. Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene? Nekem az a respect, ha valaki beismeri, hogy nem megy és keres más lehetőséget.
                    Tehát a gondolatmeneted szerint te magad sem érdemled meg hogy segítséget kapj a kereskedésben. Pedig lehet, hogy ha valaki átsegített volna pár nehézségen, akkor sikeressé válhattál volna. Ezáltal megtehetted volna hogy segíts a családodnak, és bárkinek akit erre méltónak találsz. De nem kaptál segítséget, és így lehetőséget sem arra hogy másoknak segíthess. Csak egy "respect"-et kaptál tőlünk búcsúzóul, amikor beismerted hogy nem megy. Tehát a lényeg ennél kicsit összetettebb, véleményem szerint.

Hozzászólás

Ez a fórum is segítség, pl informálódsz a brókerekről. Nagy segítség ez, tudod te is.

Hozzászólás

Az emberek jó ha 1 százaléka használja fel a segítséget később jó célokra.. a pénz világában ez még ennél is kevesebb... asszem ezzel mindent el is mondtam amit akartam.

Hozzászólás

Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene?
                          Nem kell. Senki nem várja el tőled, hogy segíts másoknak.

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem kell. Senki nem várja el tőled, hogy segíts másoknak.
                            Ez személyiségfüggő. http://www.16personalities.com/hu/sz...9gt%C3%ADpusok

Vannak emberek, akik szociális munkások, mások maffiózók lesznek. De segíteni sem szégyen. És adni sem, ha másoktól kapsz.
                            http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De segíteni sem szégyen.
                              Nem hát. Én is segítek másoknak ha tehetem, de attól még nem ítélem el azt, aki nem így tesz.

Hozzászólás

Segíteni annak kell aki megérdemli. Aki be tud fizetni forex számlára, annak sok segítségre nincs szüksége. Én már soknak segítettem privátban, tanáccsal, és általában egy "köszi" volt a hála. Vagy még annyi se. Úgy vélem kölcsönös segítség, tapasztalatcsere elfogadható, egyirányú nem. Pláne mondom, olyannak, aki forex számlát tud nyitni.

Hozzászólás

Working...
                                X