Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• TraderCentrum
    új témát indított: Bemutatkozás

Bemutatkozás

Sziasztok!

Szeretném bemutatni nektek a TraderCentrumot. Bizonyára sokan ismertek minket. Legfőképp P@lotás Dávidot, aki a csapat lelke, ahogy a Trader’s Night-é is. Egy kicsit másról van most szó. Évekkel ezelőtt két barátjával elkészített egy jelzőrendszert Szoboszlai Attila Victory-stratégiájához, amit a nagyközönség számára is elérhetővé tettek.
    Néhány hónapja B. Levente, valamint jómagam (D. Dávid) csatlakoztunk a projekthez, és kibővítettük az elérhető szolgáltatások listáját. Dávid szemléletének megfelelően mindenben segítünk, ami a sikeres tőzsdézéshez kell, de konkrét stratégiát nem oktatunk. Minden stratégiaelem fent van már az interneten, és meggyőződésünk, hogy mindenkinek másra van szüksége. A honlapunkra is kerülnek fel Dávidtól, és A. Árpitól tradek. Mi is kereskedünk, nekünk ez a fajta „mentorálás” egy hobbi. Élő kereskedési napokat is szervezünk. Itt nem csak mi trédelünk, hanem mindenki magával hozza a laptopját, monitorját.

A TraderCentrum Kft. tagjai a kereskedés során felmerülő technikai problémák megoldásában segítenek. Legyen az egy kereskedési felület beállítása, vagy éppen egy hasznos jelzőrendszer a megfelelő árszintnél. Ennek a csapatnak a legnagyobb erénye a független, érdek nélküli tájékoztatás, ugyanis nem vagyunk leszerződve brókercégekkel. Hiszünk abban, hogy személyre szabottan hatékony a segítségnyújtás, mivel mindenkinek más az anyagi háttere, kockázatkezelése, kockázattűrő-képessége, kereskedési rendszere.

Szűk csapatunkat P@lotás Dávid, Levente, és D. Dávid alkotják. Külső tagokként A. Árpád, a Spux.hu csapata, illetve a programozónk, B. Dávid is közreműködnek. Meg szeretnék említeni még két alapító tagot, B. Istvánt, és B. Pétert, akik már más cégeknél dolgoznak ugyan, viszont szakmai segítségükre a mai napig számíthatunk.

P@lotás Dávid, aki jelenleg Magyarország legnagyobb független tőzsdeklubjának, a Traders’ Night-nak a házigazdája. Rendkívül nagy tapasztalatra tett szert különböző tanfolyamok során, illetve személyes mentorok segítségével. Volt szerencséje betekintést nyerni az automatizálás világába is. A másik két alapító taggal közösen felhasználói, és programozói tanfolyamokat tartottak a Profit.hu szervezésében, valamint Várkuti Gézánál. Dávid, ahogy Árpi is, nem egyszer mutattak éles számlakivonatokat klubesteken. Tanulmányai mellett kereskedik most is. Korábbi informatikai tanulmányainak, és munkatapasztalatainak megfelelően a szerveroldali, illetve konfigurációs beállításokban is nagy tudással rendelkezik.

Levente számos hazai tőzsdetanfolyam elvégzése után külföldi oktatás felé orientálódott. Ennek köszönhetően megismerkedett a határidős ügyletekkel. Éppen ezért elengedhetetlen volt a NinjaTrader magas szintű ismerete. Ennek szellemében a NinjaTrader tanfolyamoknak ő lesz a házigazdája. Informatikai megoldásokban neki is nagy tapasztalata van, ezért minden ilyet érintő kérdésben ő is kompetens.

Jómagam P@lotás Dávid invitálására kezdtem el foglalkozni a kereskedéssel. Több hazai tanfolyam elvégzése által, valamint professzionális tréderek személyes mentorálásával sikerült mélyebb betekintést nyernem ebbe a szakmába. A Victory-rendszerben érzem magamat a legotthonosabban, de a Darvas-féle „boxtechnikát” is elsajátítottam.

Fiatal korunk ellenére, sok éves rutinnal a hátunk mögött szeretnénk a kezdő trédereknek, és a szakmából kiutat nem találó, bajba jutott trédertársainkon segíteni. Ezáltal minél több pénzt, és időt spórolhatnak meg a különböző zsákutcák elkerülésével. Szeretnénk, ha Magyarországon minél több eredményes tréder lenne, akik felemelik a magyar pénzügyi kultúrát. Eddigi tevékenységeink is ezt támasztják alá, hiszen sem az érdek nélküli információ átadás, sem a magas szintű platformoktatás nem újkeletű számunkra. Évekkel ezelőtt is tartottunk rendezvényeket, összejöveteleket, egynapos tanfolyamok keretében. Ezt a sorozatot szeretnénk most folytatni.

Üdvözlettel:

D. Dávid

• David Chateau
    válaszolt
    Jovore folytatjuk az elo kereskedesi napokat. Iden decemberben mar nem maradt idom a dologra. Kellemes unnepeket!

Ui: igyekszem a bloggal is

Szólj hozzá::

• willow
    válaszolt
    Ha valaki nem segit másoknak, mikor módjában áll, az meg sem érdemli, hogy őrajta is bárki, bármikor segitsen. De ha netalán úgy gondolná az illető, hogy ez nem igy van, akkor majd a sors, vagy karma, vagy hivhatjuk bárminek, majd gondoskodni fog róla, hogy megtalálja a helyes irányt. Csak az a kérdés, hogy mikor. De affelől ne legyen kétsége senkinek, hogy ez igy működik. Ezzel a kis szösszenettel senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csak a saját tapasztalatom irtam le. Mármint ha egyáltalán érdemes volt itt bármit is leirni.

• David Chateau
    válaszolt
    Köszönöm, igazán, de nekem is még van hova fejlődnöm, és fogok is

A világ legjobb dolga, ha egy jó tanártól tanulhatunk szerintem. Én legalábbis nagyon megjegyzem az eddigi jó tanáraim nevét, akármit is tanítsanak. Felnézek rájuk.

A gond ott van, ebben a szakmában nem találkoztam jó tanárokkal. Konkrétan kereskedési oldalról eddig Almási Árpitól, és Herpai Nánditól kaptam olyan instrukciókat, amelyekkel tudtam is mit kezdeni. Igaz, ők letettek már valamit az asztalra (eredményekre gondolok). Még itt a fórumon, és a klubban van pár ember, akikre érdemes hallgatni, akiknek érdemes olvasgatni a bejegyzéseit számomra, és ennyi!

Jó lenne olyan (trédben sikeres!) embereket olvasni, hallgatni, akik jó tanárok is egyben.

Egyelőre itthon ilyet nem találtam. ja, és az, hogy valaki jól beszél, és sok pénze van másból, az itt nem releváns számomra. Ilyenből is van sok...

• XXX
    válaszolt
    David, egyike vagy a kevésnek akik szerintem elég jól átlátják ezt a business-t. A pozitív de realisztikus hozzáállásod mindenképpen követendő példa. Cheers

• David Chateau
    válaszolt
    Szerintem senki sem kotelezheto segitsegnyujtasra. En peldaul szivesen segitek egy tozsdei technikai dologban, de valoszinuleg nem szivesen epitek hazat telen

De! Aki segit, az ne ugy segitsen, hogy atbassza a masikat. Se ingyen, se penzert, se csak Onos erdekbol.

Regen engem is atvertek, ezen meg tul kell tenni magunkat es kesz.

Az a baj, az ember pszicheje olyan, hogy szereti a csilivili dolgokat, az almodozast, ezert mukodnek a reklamok.

Az oszinteseg nem celravezeto sajnos. Az emberek a nehez dolgoktol odzkodnak.

• MyBusiness
    válaszolt
    imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Segíteni annak kell aki megérdemli. Aki be tud fizetni forex számlára, annak sok segítségre nincs szüksége. Én már soknak segítettem privátban, tanáccsal, és általában egy "köszi" volt a hála. Vagy még annyi se. Úgy vélem kölcsönös segítség, tapasztalatcsere elfogadható, egyirányú nem. Pláne mondom, olyannak, aki forex számlát tud nyitni.
    Olyan agresszív, szélhámos kampányok folynak az fx piacán, hogy majdnem bárki számlát nyithat.

• Trader851
    válaszolt
    Skype Group

Olyan embereket keresek aki csatlakoznának egy "baráti" magyar nyelvű skype kereskedői klubhoz, főként elemzések, stratégiák, tapasztalatok és ötletek megosztása céljából. Elsődlegesen full time kereskedőket keresek, független a teljesítménytől és számlamérettől, de minden e mellett, mivel ismerem a piacot szívesen veszem olyan emberek jelentkezését is akik nem teljes munkaidőben de aktívan kereskednek, és napi rendszerességgel foglalkoznak a piaci és gazdasági dolgokkal!
    Aki úgy érzi szívesen részt venne ebben, annak várom privát üzenetét.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Segíteni annak kell aki megérdemli. Aki be tud fizetni forex számlára, annak sok segítségre nincs szüksége. Én már soknak segítettem privátban, tanáccsal, és általában egy "köszi" volt a hála. Vagy még annyi se. Úgy vélem kölcsönös segítség, tapasztalatcsere elfogadható, egyirányú nem. Pláne mondom, olyannak, aki forex számlát tud nyitni.

• smk
    válaszolt
    moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De segíteni sem szégyen.
    Nem hát. Én is segítek másoknak ha tehetem, de attól még nem ítélem el azt, aki nem így tesz.

• moneymentor
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem kell. Senki nem várja el tőled, hogy segíts másoknak.
    Ez személyiségfüggő. http://www.16personalities.com/hu/sz...9gt%C3%ADpusok

Vannak emberek, akik szociális munkások, mások maffiózók lesznek. De segíteni sem szégyen. És adni sem, ha másoktól kapsz.

• smk
    válaszolt
    Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene?
    Nem kell. Senki nem várja el tőled, hogy segíts másoknak.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Az emberek jó ha 1 százaléka használja fel a segítséget később jó célokra.. a pénz világában ez még ennél is kevesebb... asszem ezzel mindent el is mondtam amit akartam.

• MyBusiness
    válaszolt
    Kiemeltem a fő mondatot. Ez a lényeg. Ugyanis segíteni sokféleképpen lehet. Nálam a segítség valóban elesett, és arra méltó emberek megsegítését jelenti. Akik hálásak érte, és megérdemlik. Ha ebből élnék tuti nem segítenék egy forexes bukdácsolónak se. oldja meg vagy ha nem megy szálljon ki. Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene? Nekem az a respect, ha valaki beismeri, hogy nem megy és keres más lehetőséget.
    Ez a fórum is segítség, pl informálódsz a brókerekről. Nagy segítség ez, tudod te is.

• falcon
    válaszolt
    Kiemeltem a fő mondatot. Ez a lényeg. Ugyanis segíteni sokféleképpen lehet. Nálam a segítség valóban elesett, és arra méltó emberek megsegítését jelenti. Akik hálásak érte, és megérdemlik. Ha ebből élnék tuti nem segítenék egy forexes bukdácsolónak se. oldja meg vagy ha nem megy szálljon ki. Bennem semmi segítő szándék se ébred egy forex kereskedő iránt. Miért is kellene? Nekem az a respect, ha valaki beismeri, hogy nem megy és keres más lehetőséget.
    Tehát a gondolatmeneted szerint te magad sem érdemled meg hogy segítséget kapj a kereskedésben. Pedig lehet, hogy ha valaki átsegített volna pár nehézségen, akkor sikeressé válhattál volna. Ezáltal megtehetted volna hogy segíts a családodnak, és bárkinek akit erre méltónak találsz. De nem kaptál segítséget, és így lehetőséget sem arra hogy másoknak segíthess. Csak egy "respect"-et kaptál tőlünk búcsúzóul, amikor beismerted hogy nem megy. Tehát a lényeg ennél kicsit összetettebb, véleményem szerint.

Working...
X