Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• pénzÜGYES

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Elindult a https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek weboldalam.

Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció.

A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.

Igyekszem ehhez megbízható pénzügyi szolgáltató(ka)t és termékeket, stratégiákat bemutatni.

Ez mellett – érdekességképpen - foglalkozom szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is.

A fórumos vitákban nem kívánok részt venni. Aktualitásokat fogok itt néha megosztani, hiszen ez egy tőzsdefórum.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Második reinkarnáció Misi-módra

Hozzászólás

Te kisgyerek két forintot nem tudsz megkeresi önállóan .Elnézést a személyeskedésért!

Hozzászólás

Kriminális, hogy egyesek sose tanulnak meg tőzsdézni.

Hozzászólás

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Elindult a https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek weboldalam.

Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció.

A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.

Igyekszem ehhez megbízható pénzügyi szolgáltató(ka)t és termékeket, stratégiákat bemutatni.

Ez mellett – érdekességképpen - foglalkozom szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is.

A fórumos vitákban nem kívánok részt venni. Aktualitásokat fogok itt néha megosztani, hiszen ez egy tőzsdefórum.
          En azert kivancsi voltam, hogy mit is jelenthet az a beharangozott ”Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció." es rakattintottam a linkre... addig jutottam el, teljesen komolyan veve az allitast, miszerint uj szemlelettel allunk hozza a dologhoz, hogy "Kb. 150 ezer forintos tőkével már komoly portfóliót építhet.". Itt pedig hanyattestem a szekrol a rohogestol...

Miutan osszeszedtem magam, ket-harom ilyen rohogogorcs utan, elkezdtem kicsit elmelkedni, hogy mit is latok valojaban, erre jutottam:

- "Uj tapasztalatok" - osszehasonlitva a regi weboldalad ezzel az ujjal, nem ismerem fel az uj tapasztalatokbol levont kovetkezteteseket... ugyanazokat a problemakat latom itt is mint ott, valamikor velemenyt is formaltam roluk, ugyhogy kihagyom ugyanazok ujravetelet... lenyeg az, hogy az uj tapasztalataid nem reflektalodnak sehol, eddig.

- "Uj szemlelet" - ezek nagy szavak, de sajnos ebben sem vagyok meggyozodve, hiszen egy jo roman mondas szerint, a farkas tobbszor atvedlik eleteben, de a szemelyisege megmarad, csak a szore lesz mas... a "diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből" meg mindig kivancsi vagyok hogyan epitened fel egy "Kb. 150 ezer forintos tőkével már komoly portfóliót építhet." modon... meg hajlando vagyok azt az 5.000 ft/ora honorariumot is kifizetni neked, csak, hogy vilagosits fel...

- "Uj kommunikacio" - nekem abbol ahogy a weboldalad kinez, teljesen egyertelmu, hogy a kommunikacio is ugyanaz maradt, hacsak nem szamitjuk ide azt, hogy a forumos vitakban nem kivansz tobbet resztvenni, valamint facebook-on is nyomod ezekutan... viszont a blogon ugyanazokat az informaciokat latni, melyek hasznavehetosege minimum megkerdojelezheto...

- "Igyekszem ehhez megbízható ... stratégiákat bemutatni." - tehat te nem egy, hanem maris tobb strategiat... sot mitobb, barmilyen, ugyfelre szabott, strategiat be tudsz mutatni... hagyd meg nekem a ketelkedes luxusat, hogy ezt tenyleg hatekonyan veghez tudod vinni, mindazok mellett, hogy meg "szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is." hatekonyan foglalkozol...

Mondjuk a marketing szakertelmedet startbol kamatoztathatnad azzal, hogy legalabb sajat magadat megprobalod hitelesebben eladni... itt nem mukodik az a szabaly, hogy a cipesznek a cipoje lyukas... Az nyilvanvalo, hogy nem tartozkodtal eleget egy nagy marketing-kiraly kozeleben (mint pl. HalaszUr... ), hiszen fogalmad sincs hogyan eszik ezt (sem)...

Maradjunk annyiban, hogy ez az uj szorzeted sem gyozott meg annyira, hogy a velemenyemen objektiv modon valtoztassak (pedig teljesen optimistan alltam hozza mielott kattintottam volna az oldaladra) miszerint neked penzt, legyen az 150 ft. is csak, sosem adnek, hogy penzUGYESEN moneymentor-ald azt... kicsit az az erzesem ebbol az ajanlat-tumultosbol amit szolgaltataskent kinalsz, mintha egy utcai prosti menujet olvasnam... barmit azert az 5.000 forintos cumiert...

Na de semmi gaz, nem szemelyeskedni kivantam, csak egy kicsit. Es kihasznalni, hogy monologban nyomhatom, hiszen "A fórumos vitákban nem kívánok részt venni." uj kommunikacios strategiad lehet tobbet fog hasznalni neked, mint eddig az ellentete...

A Nagy Roman Mesemondo, out...

Hozzászólás

K Misi

Hogy lehettek ennyire parasztok, egy ilyen többszörösen feltörekvő, csupa jószándékú, ráadásul több diplomás karatebajnokkal szemben.
            Nem ismerek rátok.
            Savanyú a szőlő, igaz?
            Irigykedtek az 5,000.- ft/ óra cashflowjára. Valljátok be őszintén!
            Soha, senki még ilyen olcsón nem mondta meg a tuttit.
            Nemhogy örülnétek és kattintanátok az Xtb jutalék logójára szerencsétlennek, hogy tudja magát "önmanagelni".

Amikor ba...gatni kell valamit, akkor mindig Ő a Soros!

Hozzászólás

Na Misi, hamar leépitettek.
              willow

Hozzászólás

Köszönöm a támogató visszajelzéseket.
                Akinek ez most nem sikerült, annak ajánlott irodalom pl. Rhonda Byrne A hős című könyve.
                (Oooupsz, megint ingyenes tanácsot ADtam. Fel is teszem a Facebook csoportomba, mert ott a helye ezeknek.)

Hozzászólás

Visszaolvastam, nekem egyik sem tűnt annak . Cserébe én kívánom, hogy legyél sikeres (ha nem is feltétlen ebben).
                  Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Visszaolvastam, nekem egyik sem tűnt annak .
                    Tényleg?
                    Pedig nem buta gyerekek ezek, csak nincs szerencséjük, amikor gondolkodnak…
                    (és köszönöm a jókívánságot)

Én viszont azon tűnödtem, hogy írjak-e még hosszabb esszét ezen a fórumon. De van egy dolog, amiről érdemes beszélni és kiegészíteni a topicindítót.

Úgy látom, sokan itt messze nem prémium, vagy privát banki ügyfelek egy pénzintézetnél. És nincs ilyen munkatapasztalatuk sem.

Magyarország egyik nagy bankjában ilyen ügyfél vagyok. Sokat nem kapok cserébe. Nem keresnek rendszeresen, nem adnak befektetési tanácsokat. A termékek jók, de költségesek. Ha a jobbik kereskedési megoldást választom, simán havi 5000 felett van a rendszeres költségem, csak mert ott parkoltatom és fialtatom a pénzem egy részét és online kereskedem, magamnak.

Egy másik nagy bank ennél jobban figyel az ügyfelekre. Időpontra mehetek, diszkrétebb környezet, kávéval kínálnak. De ha nem lennék prémium ügyfél, akkor az „értékajánlat” leginkább Kincstárjegy, 1 db kötvény túlsúlyos alap, Fundamenta, vagy Unit-linked Biztosítás költséges eszközalapokkal. Ha prémium ügyfél vagyok havi 5000-ért (plusz egyéb), akkor már vannak befalapok (ám részvény és a többi akkor sincs ajánlva).

De van egy csavar a történetben: ha a „tanácsadóm” értékpapírszámlát, TBSZ-t, NYESZ-t értékesít, és azon átcsoportosítunk, akkor nulla a teljesítménye. Ha rábeszél egy rendszeres díjas Unit-linkre, akkor az neki már pontot ér. Miért? Mert nagy tervszámok vannak, és a banknak az a termék a prioritás, aminek nagy a költségtartalma.

Találkoztam olyan prémium ügyféllel, akinek 5 Unit-linked-et adott el az előző tanácsadója fél éven belül… Vajon igényalapon?

Egyébként tud napi szinten befektetési tanácsot adni egy banki tanácsadó? Nem igazán. Nem erre van kiképezve, nincs is rá ideje 100-200 delegált és egyéb betérő ügyfél mellett. Arra kell, hogy terelgesse az ügyfelet, hogy hosszú távon fektessen be és diverzifikáljon.

Pedig szinte minden ügyfélnek szüksége van tanácsadásra. Ritka a kivétel. Mindegy hány milliója van. Vagy nem ér rá foglalkozni a pénzével, vagy nem ért hozzá…

És egyébként vannak dolgok, amiket tényleg érdemes eltanulni a banki szférában. pl. Milyen stratégiával építenek fel egy befalapot? Hogyan működik a tanácsadás? Mit jelent a minőségi portfólió?

Szóval, ha az ember bekerül a pénzügyi szférába dolgozni, akkor egyrészt ott a csilivili banki környezet, másrészt nincs igazán túlfizetve, túlórázhat és stresszelhet a tervszámok miatt. Vagy felveszi a ritmust (és nem tud tükörbe nézni egy idő után), vagy megpróbálja másképp, de akkor meg a nincs tervszám, így előbb-utóbb távozik. Magától, kényszerből, vagy mert 1-2 évente amúgy is rotálják a vezetőket területileg.

Én úgy gondolom, megtanulva és megőrizve az értékes, jó dolgokat, lehet ezt máshogy is csinálni hasonló, vagy alacsonyabb költséggel.

Erre teszek most egy kísérletet.

Na, ennyi volt a kiegészítés.

Hozzászólás

Szerintem erre ez a fórum nem alkalmas, mivel itt "sokan" annyit keresnek hetente százalékban, mint a milliárd dolláros alapok évente.

Hozzászólás

Egy részével egyet is tudok érteni, csak az a része a honlapodnak, ami az FX felé és azon belül is egy broker felé tereli az adott ügyfelet, nem passzol ahhoz amit itt leírsz, mondhatnám, hogy unit-linked.

Az, hogy a saját bevallásod alapján is csak hobbiból "forexezel", ennek ellenére 50k HUF-ért árulsz egy stratégiát, az kicsit Halász uras gyengébb marketinggel.

A kérdésem az, hogy az ilyen típusú pénzügyi tanácsadás amivel szeretnél foglalkozni nem engedélyköteles? Nem kell neked is megfelelni a Mifid2 előírásoknak?

Hozzászólás

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          az FX felé és azon belül is egy broker felé tereli az adott ügyfelet, nem passzol ahhoz amit itt leírsz,

50k HUF-ért árulsz egy stratégiát,

megfelelni a Mifid2 előírásoknak?
                          1. Hát ez az. Éppenhogy nem terelek senkit az FX felé.
                          Ellenkezőleg: kockázati szempontból pont a másik oldalról indulok.
                          ETF, majd részvény (esetleg a végén forex).
                          Óvatosan, kis számlával. Diverzifikálva, buy@hold.
                          Ez így hiánypótló.

Ehhez (is) jó megoldás az XTB xStation.
                          Lenne más is akivel leszerződhetnék, de igyekszem ebbe a platformba és termékskálába minél jobban beleásni magam.
                          Később lehet, hogy bővítem a lehetőségeket.

2. Sok lenne az 50 ezer egy komplex anyagért, ami kb. 10 év alatt lett kifejlesztve?
                          Hát akkor lásd:
                          http://spike-trader.com/forex-alaptanfolyam/
                          http://tradertanfolyam.hu/
                          http://osztalekportfolio.com/kurzus/...ktetesi_kepzes
                          Vagy jobbat mutatok (ezen már én is besírtam):
                          https://www.sandorlengyel.com/szemelyi-coaching/

3. A bankban mindig az ügyfél dönt. Még ott is, ahol elméletileg tanácsadók ülnek.
                          Én sem ad(hat)ok konkrét tanácsot. Csak információ, konzultáció, kockázatfelmérés, tervezés, támogatás, saját tapasztalataim, kereskedéseim megosztása, mentorálás, coaching, stb…
                          Pont ezt csináltam befektetési bankárként is a MIFID 1-2 szerint.

Vagy egyébként szerinted a fenti oktatók több jogosítvánnyal és tapasztalattal űzik az ipart?

Hozzászólás

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintem erre ez a fórum nem alkalmas, mivel itt "sokan" annyit keresnek hetente százalékban, mint a milliárd dolláros alapok évente.
                            Persze meg lehet ezt is csinálni, de csak a tőke egy kis részével.

Legyünk őszinték: ilyen szupermenekkel csak itt a fórumon lehet találkozni.

Az ügyfeleim 95%-a óvatos kockázati besorolású volt. Ilyen ügyfélnek nem is szabad kockázatosabb megoldást ajánlani.
                            Általában rövid távra terveztek, nem igazán viselték el, ha negatívba ment a befektetés.
                            Kötvény alapoknál 2, vegyes alapnál évi 10% körüli hozamnak már örültek.

Ha ez igaz, már pedig az, akkor nem a forex felől kell megközelíteni az online tradinget sem, ha sikerélményt akarunk az ügyfeleknek.

Hozzászólás

1. Hát ez az. Éppenhogy nem terelek senkit az FX felé.
                              Ellenkezőleg: kockázati szempontból pont a másik oldalról indulok.
                              ETF, majd részvény (esetleg a végén forex).
                              Óvatosan, kis számlával. Diverzifikálva, buy@hold.
                              Ez így hiánypótló.

Ehhez (is) jó megoldás az XTB xStation.
                              Lenne más is akivel leszerződhetnék, de igyekszem ebbe a platformba és termékskálába minél jobban beleásni magam.
                              Később lehet, hogy bővítem a lehetőségeket.

2. Sok lenne az 50 ezer egy komplex anyagért, ami kb. 10 év alatt lett kifejlesztve?
                              Hát akkor lásd:
                              http://spike-trader.com/forex-alaptanfolyam/
                              http://tradertanfolyam.hu/
                              http://osztalekportfolio.com/kurzus/...ktetesi_kepzes
                              Vagy jobbat mutatok (ezen már én is besírtam):
                              https://www.sandorlengyel.com/szemelyi-coaching/

3. A bankban mindig az ügyfél dönt. Még ott is, ahol elméletileg tanácsadók ülnek.
                              Én sem ad(hat)ok konkrét tanácsot. Csak információ, konzultáció, kockázatfelmérés, tervezés, támogatás, saját tapasztalataim, kereskedéseim megosztása, mentorálás, coaching, stb…
                              Pont ezt csináltam befektetési bankárként is a MIFID 1-2 szerint.

Vagy egyébként szerinted a fenti oktatók több jogosítvánnyal és tapasztalattal űzik az ipart?
                              Sajnos (szerencsére) fogalmam sincs az oktatói felhozatalról. Az, hogy nekik van-e engedélyük vagy nincs szintén nem tisztem eldöntetni. Ha ne adj isten nincs nekik, attól ez még nem ad felhatalmazást arra, hogy te is anélkül működj, amennyiben ez törvényi előírás. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy a szomszédom sem fizet áfát én sem fogok.

A 10 év alatt "kifejlesztett" anyag önmagában nem mond semmit. Ettől függetlenül lehet ez olyan ami egy forintot sem ér és lehet olyan is ami milliókat.
                              A 150 ezer forintos tőkéből komoly portfolio pedig elég nehéz ha az ember megveszi mindként 50k-s csomagot, aztán beszélget veled 3-4 órát és marad 30 ezre. Ha ezt megötszörözi, már pénzénél is van

Hozzászólás

Working...
                              X