Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness
    válaszolt
    moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ..és ha kispénzűek amúgy is buknak legalább 90%-ban, akkor eleve dögöljenek is meg, és/vagy húzzanak jó messzire a tőzsdétől, forex-től... De akkor nem azzal kell őket még jobban hülyíteni, hogy menjenek a tőzsdére, ami talán még kevésbé elérhető számukra, és semmilyen, a kereskedéssel összefüggő tanácsot sem kell nekik adni, kizárólag azt, hogy max. bankbetétbe gondolkodjanak, meg ne próbáljanak kitörni, mert csak összetörik magukat és/vagy a családjukat.
    Legalábbis szerintem ez lenne logikus.

Értem a szempontjaidat, és egyet is értek velük tk.
    De erre a kérdésedre adnék egy másik választ (is).
    Azért IS kellHET a magasabb tőkeáttét a kispénzűeknek a fentebb már felsorolt szempontok mellett, mert van olyan, hogy az ő kereskedési stratégiája nagy margint igényel.
    Tudom, ez professzionális kereskedőknek elképzelhetetlen, illetve ha megemlítem, hogy grid, hedge, multi currency, stb., mint stratégia része, akkor újfent a kritikusokat provokálom. És -mint ahogy már többször írtam- egyet is értek veletek, profikkal. Ezek a fajta stratégiák nem professzionálisak, és valójában jogosabb lenne játéknak nevezni őket.
    De azt is merem állítani, hogy van, aki ezekkel sikeres, és -minő szomorúság - csak ezekkel.

Itt, a fórumon nem igazán van olyan szekció, amely ilyen stratégiákat tárgyalna ki, érthető okokból, -de ezért is nem tudják a profik elképzelni, hogy milyen fantázia (és nemcsak az) van ezekben, azaz mit lehet kihozni belőlük.

Ti stop méreteket, pozícióméreteket számoltok. Ha azt írom, hogy a stop nálam még csak szóba sem jön, akkor anathema sit! - lenne, de nem írok ilyet.

Nem kell megérteni azokat, akik AU-s cégeket keresgélnek, de "kiskapuzni" sem kell őket. A "kiskapu" az egy elég pejoratív, negatív zöngéjű kifejezés, az AU cégek keresése viszont teljesen legális és jogos. Miért lenne az baj, vagy kifogásolható, ha egy kispénzű és kereskedni nem tudó (= a profik értelmezése szerint) keresi a maga törvényes lehetőségeit?
    A profik is ezt teszik. Csak más terepen.

Annyiszor előkerül a fórumon is az, hogy ahány személyiség, annyiféle stratégia, és annyiféle egyedi szempont, aminek össze kell állnia ahhoz, hogy pénzt keressen valaki, beleértve a bróker kiválasztásának első lépést, és hogy brókercéget sem tudunk egy újoncnak általános szempontok alapján ajánlani, hanem mindig megkérdezzük, hogy pontosan milyen paraméterek illenének az ő kereskedési stílusához/tudásához, - most is erről van szó. Igazán nem értem, most, ebben az új, ESMA által bevezetett környezetben miért olyan meghökkentő ez?

Békesség!
    Ez a tőzsde elérhetetlensége egy hülye mítosz. Mikor kereskedni kezdtem a tőzsdén, először filléres alapon azt, h CFD még hírből sem ismerték a kistőzsdések akik természetesen a BUX indexet adták vették a BÉT-en.😊

Szólj hozzá::

• moncsicsi78
    válaszolt
    pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De az egész beszélgetés onnan indult, hogy "kezdő, vagy kis pénzű tradereknek, akik nagy része amúgy is bukik, miért kell a nagy tőkeáttétel? "
    ..és ha kispénzűek amúgy is buknak legalább 90%-ban, akkor eleve dögöljenek is meg, és/vagy húzzanak jó messzire a tőzsdétől, forex-től... De akkor nem azzal kell őket még jobban hülyíteni, hogy menjenek a tőzsdére, ami talán még kevésbé elérhető számukra, és semmilyen, a kereskedéssel összefüggő tanácsot sem kell nekik adni, kizárólag azt, hogy max. bankbetétbe gondolkodjanak, meg ne próbáljanak kitörni, mert csak összetörik magukat és/vagy a családjukat.
    Legalábbis szerintem ez lenne logikus.

Értem a szempontjaidat, és egyet is értek velük tk.
    De erre a kérdésedre adnék egy másik választ (is).
    Azért IS kellHET a magasabb tőkeáttét a kispénzűeknek a fentebb már felsorolt szempontok mellett, mert van olyan, hogy az ő kereskedési stratégiája nagy margint igényel.
    Tudom, ez professzionális kereskedőknek elképzelhetetlen, illetve ha megemlítem, hogy grid, hedge, multi currency, stb., mint stratégia része, akkor újfent a kritikusokat provokálom. És -mint ahogy már többször írtam- egyet is értek veletek, profikkal. Ezek a fajta stratégiák nem professzionálisak, és valójában jogosabb lenne játéknak nevezni őket.
    De azt is merem állítani, hogy van, aki ezekkel sikeres, és -minő szomorúság - csak ezekkel.

Itt, a fórumon nem igazán van olyan szekció, amely ilyen stratégiákat tárgyalna ki, érthető okokból, -de ezért is nem tudják a profik elképzelni, hogy milyen fantázia (és nemcsak az) van ezekben, azaz mit lehet kihozni belőlük.

Ti stop méreteket, pozícióméreteket számoltok. Ha azt írom, hogy a stop nálam még csak szóba sem jön, akkor anathema sit! - lenne, de nem írok ilyet.

Nem kell megérteni azokat, akik AU-s cégeket keresgélnek, de "kiskapuzni" sem kell őket. A "kiskapu" az egy elég pejoratív, negatív zöngéjű kifejezés, az AU cégek keresése viszont teljesen legális és jogos. Miért lenne az baj, vagy kifogásolható, ha egy kispénzű és kereskedni nem tudó (= a profik értelmezése szerint) keresi a maga törvényes lehetőségeit?
    A profik is ezt teszik. Csak más terepen.

Annyiszor előkerül a fórumon is az, hogy ahány személyiség, annyiféle stratégia, és annyiféle egyedi szempont, aminek össze kell állnia ahhoz, hogy pénzt keressen valaki, beleértve a bróker kiválasztásának első lépést, és hogy brókercéget sem tudunk egy újoncnak általános szempontok alapján ajánlani, hanem mindig megkérdezzük, hogy pontosan milyen paraméterek illenének az ő kereskedési stílusához/tudásához, - most is erről van szó. Igazán nem értem, most, ebben az új, ESMA által bevezetett környezetben miért olyan meghökkentő ez?

Békesség!

• pénzÜGYES
    válaszolt
    gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Azt írod, hogy 10-20 pip stopnál is csak néhány száz forint a veszteség ekkora pozícióval. Ez így van, de a nyereség is. És ha valaki ebből szeretne megélni, akkor azt az oldalát vizsgálja, nem pedig azt, hogy a befizetett 150 ezer forint 2 hétig, vagy 2 hónapig tart ki. .
    Értem a logikádat.
    Valószínűleg igaz is azokra, akik a sikeres 10%-ba tartoznak és/vagy ebből élnek. Bizonyára ez sok fórumozót érint.

De az egész beszélgetés onnan indult, hogy "kezdő, vagy kis pénzű tradereknek, akik nagy része amúgy is bukik, miért kell a nagy tőkeáttétel? "

Tapasztalatom szerint a 90%-nyi tradert még az a bizonyos 150 ezer forintos számla is elijeszt, pedig azzal zökkenőmentesen lehetett kereskedni tovább piciben a jelenlegi feltételek közt is.

• gtome
    válaszolt
    Olvasva a kommenteket, azon gondolkodtam, hogy kezdő, vagy kis pénzű tradereknek, akik nagy része amúgy is bukik, miért kell a nagy tőkeáttétel?

Hogy gyorsabban bukjon?

Nem véletlenül találta ki az ESMA ezt a szabályozást. A kisbefektetőket védi. Saját maguktól.

Az általam egyelőre jónak tartott (jó platform, sok termék, elfogadható háttér, magyar nyelvű kapcsolat), ezért ajánlott XTB ügyfelei is 80%-ban veszítenek, mint a többi brókeré.
    (Most szólt a kapcsolattartóm, hogy rakjam ki az új bannert a weboldalamra, amin ez már fel van tüntetve, mert amúgy minden brókernek kötelező.)

Nem véletlenül javasoltam régebben a kb. 150 ezer forintos számlanyitást sem. Akinek nincs ennyije ilyen célra, tényleg ne kereskedjen.

Viszont pl. a fenti USDCHF pozinál 0.01 lotnál kb. 9000 Ft lett a margin, és 10-20 pip stopnál néhány száz forint a veszteség.
    Ezt még egy kisebb portfólióval is lehet működtetni.

Akkor mi a probléma, ami miatt furmányos magyar észjárással Ausztráliáig kell szaladni kiskaput keresni?

Nyugalom...
    Szerintem rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Azt írod, hogy 10-20 pip stopnál is csak néhány száz forint a veszteség ekkora pozícióval. Ez így van, de a nyereség is. És ha valaki ebből szeretne megélni, akkor azt az oldalát vizsgálja, nem pedig azt, hogy a befizetett 150 ezer forint 2 hétig, vagy 2 hónapig tart ki. Ha lefelé megy a görbe, akkor lefelé megy a görbe, azt nem fogja megmenteni a kisebb tőkeáttét. Pár száz/ezer forintos pozíciókból nem igazán lehet megélni.

Ha kiutalod a kis zs-t a nagy tőkeáttételt engedő brókerhez, és akkorát kötsz, amit a teljes tőkéd enged, akkor kész vagy a teljes tőkédet kockáztatni, vagy kéred majd a negatív egyenleg elleni védelmet a számlára?
    Szerintem itt arra gondolt, hogy ha van mondjuk 50k dollárod kereskedésre és ez alapján te 1k dolláros R-rel kereskedsz, akkor eddig megtehetted , hogy 10k dollárt utaltál csak be és ha felment 20k-ra, akkor kivettél 10-et. Ha elbuktad 5k-ig mondjuk akkor kiegészítetted 10-re és ment tovább. Ha a bróker elillant, akkor 10k-t vitt magával, most pedig lehet be kéne raknod mind az 50k-t, hogy 1k R-rel kereskedhess. Ha a broker elillan, akkor kellemetlenebb szituációba keveredtél. Ennek nem feltétlen van köze negatív egyenleg elleni védelemhez.

A legtöbb épeszű banki, biztosítási ügyfél még csak nem is hallott tőkeáttételről. Ott pihen a pénzük nagyobb biztonságban a számlákon befalapban/eszközalapban, mert az kevésbé kockázatos.
    Az ügyfélnek másból van a vagyona ezért racionális döntés, hogy kevésbé kockázatos eszközökbe teszi a pénzét, mert lehet fingja nincs a pénzügyekhez, mert ő mondjuk egy orvos, vagy egy művész Cserébe ezek az alapok alacsony hozamot is érnek el. Visszatérve az előző példára egyébként, ha az 50k kereskedésre szánt összegből csak 10k-t kell betennem, a maradék 40k egy részét akár tarthatom befalapokban is, míg a brokerhez betett pénzem hozama 0.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    zsbajnok:

Szerintem nem az a kutyaütő bróker, aki betart egy ügyfeleket védő szabályozást, hanem aki túlzott kereskedésre ösztönöz (tőkeáttétel, bónusz, hazug marketing, valós kockázat elhallgatása, stb.).

Ha kiutalod a kis zs-t a nagy tőkeáttételt engedő brókerhez, és akkorát kötsz, amit a teljes tőkéd enged, akkor kész vagy a teljes tőkédet kockáztatni, vagy kéred majd a negatív egyenleg elleni védelmet a számlára?

Ha kéred, akkor annak ára van: túlvállalod magad és a statisztika alapján 90%, hogy elbukod, vagy nem fogsz/tudsz nagy tőkeáttételt használni.

mybusiness:

A legtöbb épeszű banki, biztosítási ügyfél még csak nem is hallott tőkeáttételről. Ott pihen a pénzük nagyobb biztonságban a számlákon befalapban/eszközalapban, mert az kevésbé kockázatos.

willow:

Aki ért hozzá, érti.

• willow
    válaszolt
    Ez a Misi még mindig elég furákat irogat.

• MyBusiness
    válaszolt
    zsbajnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagy tőkeáttét arra jó, hogy nem utalod ki minden kereskedésre szánt pénzed egy lehetségesen kutyaütő brókerhez, ahonnan talán nem látod viszont, mégis enged a bróker akkorával kötni, amekkora a teljes kereskedési tőkére (tehát beleértve az otthon elkülönítettet is) vetített kockázat alapján kijön. Nekem ezt mondja. Ha leveszik tizedére a tőkeáttétet, akkor tízszer annyi pénzt kellene kiutaljak, pedig nem bízom jobban a brókerben, mint eddig.
    Ez az! Ott pihennek a dollárezrek egy fx-bróker számláján egy szaros lot kedvéért. Ilyet épeszű ember nem vállal. Ez a kockázat❗

• zsbajnok
    válaszolt
    Nagy tőkeáttét arra jó, hogy nem utalod ki minden kereskedésre szánt pénzed egy lehetségesen kutyaütő brókerhez, ahonnan talán nem látod viszont, mégis enged a bróker akkorával kötni, amekkora a teljes kereskedési tőkére (tehát beleértve az otthon elkülönítettet is) vetített kockázat alapján kijön. Nekem ezt mondja. Ha leveszik tizedére a tőkeáttétet, akkor tízszer annyi pénzt kellene kiutaljak, pedig nem bízom jobban a brókerben, mint eddig.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Olvasva a kommenteket, azon gondolkodtam, hogy kezdő, vagy kis pénzű tradereknek, akik nagy része amúgy is bukik, miért kell a nagy tőkeáttétel?

Hogy gyorsabban bukjon?

Nem véletlenül találta ki az ESMA ezt a szabályozást. A kisbefektetőket védi. Saját maguktól.

Az általam egyelőre jónak tartott (jó platform, sok termék, elfogadható háttér, magyar nyelvű kapcsolat), ezért ajánlott XTB ügyfelei is 80%-ban veszítenek, mint a többi brókeré.
    (Most szólt a kapcsolattartóm, hogy rakjam ki az új bannert a weboldalamra, amin ez már fel van tüntetve, mert amúgy minden brókernek kötelező.)

Nem véletlenül javasoltam régebben a kb. 150 ezer forintos számlanyitást sem. Akinek nincs ennyije ilyen célra, tényleg ne kereskedjen.

Viszont pl. a fenti USDCHF pozinál 0.01 lotnál kb. 9000 Ft lett a margin, és 10-20 pip stopnál néhány száz forint a veszteség.
    Ezt még egy kisebb portfólióval is lehet működtetni.

Akkor mi a probléma, ami miatt furmányos magyar észjárással Ausztráliáig kell szaladni kiskaput keresni?

Nyugalom...

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Ehhez mit szóltok?
    Úgy látom, kistoppolódtam....
    Sajnálom, hogy senki sem szólt hozzá realtime, mert többféle forgatókönyvet is fel lehetett vázolni a helyzetre.

• MyBusiness
    válaszolt
    independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van itt olyan topik, ahol kizárólag a topik témája megy? Nincs.
    Épp most furcsálod/zavar?
    Nyáron meleg van, ez így jó. A légkondi pedig nem luxus manapság😊

• pénzÜGYES
    válaszolt
    independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello dependens!

Ez baj, mert ettől olyan a fórum, amilyen.

Nem zavar. Értem.
    Hogy is néz ez ki pszichológiailag?
    Adott egy-két téma, ami akár érdekes is lehetne, de mivel nem szimpi/barát, ezért "ázsiai süketséget" gyakorolva átlépünk felette, gyermeki naivitást színlelve tereljük a dolgot és ellenreklámozzuk, ami szimpi/barát.
    Még mindig jobb, mintha sárral dobálnánk, nemigaz?

Ehhez mit szóltok?
    Csatolt fájlok

• independence
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves ÜgyesMisi:
    Itt akkora turmixgépek kavarnak, h kegyelmed csak iparitanuló😀

• pénzÜGYES
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves ÜgyesMisi:

Semmi baj…
    Majd megyek én is reklámozni a margincall topicba, ha végre kiforrja magát. Vagy az bunkóság lenne?

• MyBusiness
    válaszolt
    Kedves ÜgyesMisi:

Working...
X