Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer
    válaszolt
    pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ja, ezt is be lehetett volna rajzolni, és akkor tényleg ugyanarról beszélünk...

(ezért lenne jó egy fránya alakzat-felismerő segédprogram ehhez...)
    Ez viszont egy tokeletes harmonikus pattern is, tobbek kozott... az ilyeneket be kell kotni es nem kell kiszallni a 38.2%-nal...

Szólj hozzá::

• kockas
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, ezek engem nem érdekelnek, semmi jelentősége.
    Ilyenre gondoltam, de már leprogramoztam, csak sztereoba műxik, a mono az nagyon gagyi
    kegyetlen sok channel/vonal indikátor létezik, de megnyugtatásodra:
    nem láttam még semmi ilyesmit.
    Ami legjobban hasonlít az talán a regression és az SHI channelek tömkelege...

A jelzett MIN/MAX dolgokat nem nagyon vélem felfedezni a line chartodon.
    Talán a spreadek nyúlása lehet a kulcspont.
    Mindegy, egyelőre feladom hogy megfejtselek

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Ja, ezt is be lehetett volna rajzolni, és akkor tényleg ugyanarról beszélünk...

(ezért lenne jó egy fránya alakzat-felismerő segédprogram ehhez...)
    Csatolt fájlok

• pénzÜGYES
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    erted Misi, hogy miert kell melyen belemelyedni a velejebe mindennek
    Nyugi, látom miről beszélsz. Nem bonyolult ez.

Ha H1-en nézed azt a harmonikus alakzatot, nem kell akkora SL, elég a D pont fölé helyezni és akkor sokkal nagyobb RR jön ki itt is.

Ha időben balra nézünk, igen, több alakzat is szerkeszthető, akár nagyobb profitcél is meghatározható.

Szerintem ugyanarról beszélünk.

A legfőbb különbség, hogy te több lépést előre tervezel (főleg ABCD-vel, ill. Gartley-val), a harmonic trading meg inkább a következő lépésre koncentrál (esetleg másféle geometria alapján is).

A kérdés itt pl. az lehet, hogy néhány óra alatt akarsz profitot realizálni, vagy néhány nap/hét alatt.
    Csatolt fájlok

• equalizer
    válaszolt
    A harmonikus alakzatok margojara:

A HKIDX harmonikus trade setup amit mutattam a minap a tokeletes pelda arra, hogy hogyan kell es foelg, hogy HOL kell (esetleg) a harmonikus alakzatokat keresni, hiszen egy harmonikus trade, ha mar szukseg van potkerekre a biciklin, igy kell viselkedjen:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-23-2018 at 10.26 AM.jpg
Views:	1
Size:	197,4 KB
ID:	160673

Ez az amikor hullamelmelet alapjan talaljuk meg a megfelelo setup-ot ami most pont harmonikus szempontbol is a tokeletes volt... Viszont itt jon be a harmonikus tredeles masik limitje is, amikor tul kicsi TP szinteket hatarozk meg a harmonikus treder, hiszen egy harmonikus treder a CD labszar 38.2%-at (rozsaszin jelzesek) teszi meg elso targetkent (ami < 1:1 R/R-t jelent) es masodik targetnek a CD 61.8%-at, felezve a poziciojat az elsonel es kiveve a maradekot a masodiknal... ez pedig a varhato W/L arannyal (ami nem 90% hanem inkabb 40) nem vezet sehova hosszutavon.

Hullamelmelet szempontbol pedig a target joooooval nagyobb, mondjuk ugy 1:9-hez R/R-t eredmenyezve... es a W/L >75%... erted Misi, hogy miert kell melyen belemelyedni a velejebe mindennek es nem a google-rol leszedett kamu statisztikakbol kovetkezteteseket levonni?

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Szépen rajzolsz teccik és mi van a fundáddal? Az is harmonikázik
    Kösz.
    Mindig is fund-tech kereskedésről beszéltem. Részvényeknél a funda a fontosabb, forexnél talán a technikai elemzés. Máshol meg az idő. Vagy a diverzifikáció. Vagy a rendszeresség… Sokféleképpen lehet ezt játszani…

• C@maro
    válaszolt
    Az előző nagy emelkedés majdnem 2 hónap alatt épült fel. A következőhöz is kb. ennyi idő kell. Símán elképzelhető, hogy közben lesz korrekció, oldalazás, valami fordulós alakzat.
    (Erre is van egy jó stratégia a tarsolyomban, de azt majd később mutatnám be…)

Mindegy, csak ne essen a rózsaszín mező alá, mert akkor az már nem olyan harmónikus.
    Szépen rajzolsz teccik és mi van a fundáddal? Az is harmonikázik

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Szerinted a nagy W nem hiányzik az aljáról olyan ABCés
    Az előző nagy emelkedés majdnem 2 hónap alatt épült fel. A következőhöz is kb. ennyi idő kell. Símán elképzelhető, hogy közben lesz korrekció, oldalazás, valami fordulós alakzat.
    (Erre is van egy jó stratégia a tarsolyomban, de azt majd később mutatnám be…)

Mindegy, csak ne essen a rózsaszín mező alá, mert akkor az már nem olyan harmónikus.

• C@maro
    válaszolt
    NZDUSD napos swing lehetőség:
    Szerinted a nagy W nem hiányzik az aljáról olyan ABCés

• pénzÜGYES
    válaszolt
    NZDUSD napos swing lehetőség:
    Csatolt fájlok

• C@maro
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen pöttyös heti MIN-MAX vonalakra gondoltál?

Nem, ezek engem nem érdekelnek, semmi jelentősége.
    Ilyenre gondoltam, de már leprogramoztam, csak sztereoba műxik, a mono az nagyon gagyi
    Csatolt fájlok

• pénzÜGYES
    válaszolt
    ez utobbit pedig sehol nem kapod meg, kiveve ha bekerulsz hozza. Ez meg feltetelekhez van kotve.
    vagyis nincs semmi gondod azzal, hogy valaki kombinalja a strategiajat harmonikus alakzatokkal is...
    Ez azt jelenti, hogy
    - fontos az oktatás. Egy-egy magyarázatok (alapok, elméleti háttér) nélküli képből nem tanul meg senki kereskedni.
    - vannak egyedi látásmódok, amik kiegészíthetnek egy-egy alapstratégiát. Vagy portfólió-építést, vagyonkezelést.

Éppen ezért van létjogosultsága a pénzÜGYESnek.

• equalizer
    válaszolt
    1. Te nem mutattál be részletesen semmilyen kapcsolódó elméletet, így nem alapoztad meg a gyakorlatot. Úgy nem hatékony az oktatás.
    2. Te se mutattál be semmilyen saját statisztikát.
    3. A példám éppen megfelelt a stratégiát szemléltető korábbi képnek. E szerint elég a következő lépést látni, nem feltétlenül kell még 2-3 utána következőt is, ha csak egy rövid scalpban, swingben gondolkodunk.
    4. De senki se mondta, hogy minden trade sikeres lesz ezzel a stratégiával.
    5. Nem kell a harmonic tradinget túlmisztifikálni. Viszont lehet a saját stratégia építésénél a meglévő szabályrendszert továbbfejleszteni.
    1. Mert Elliottnak a korrektiv strukturain, Ramki impulziv strukturain valamint Anil Mangal strukturaelmeleten kivul nincs mas kapcsolodo elmelet... ez utobbit pedig sehol nem kapod meg, kiveve ha bekerulsz hozza. Ez meg feltetelekhez van kotve. Ezek osszekovacsolasabol raktam ossze a sajat strategiamat, aminek egyes elemeit bemutattam mar.

2. Egyreszt mert soha senki nem kerte. Masreszt pedig amikor egy egy setup-ot publikalok, tudatom a strukturaval jaro statisztikai elofordulasi aranyt is %-ban...

3. Szerintem nem tudod a kovetkezo lepest latni... csak sejteni tudod. Ennel pedig sokkal fontosabb az, hogy pontosan mi tortent azelott. De ha csakis edukativ szempontbol tetted a kepet a %-ok bemutatasa vegett, akkor kaphattal volna jobb peldat is, hiszen ez nem tokeletes 61.8 + 78.6 + 1.27 mint ami a Gartley-hoz kell

4. Sot, en azt tapasztaltam, hogy csak 10-bol 4 trade lesz sikeres ezzel a strategiaval... a tiszta harmonikus alapon.

5. Ezzel pedig megvalaszoltad az eredeti kerdesem vagyis nincs semmi gondod azzal, hogy valaki kombinalja a strategiajat harmonikus alakzatokkal is...

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Koszi a tortenelmi bemutatast es a harmonikus alakzatok felsorolasat. Ebbol igazan biztos mindenki megtanulta hasznalni az allatokat.

Szeretnem ha a sajat tapasztalatod alapjan kidolgozott statisztikad adataid is megosztanad velunk,
    1. Te nem mutattál be részletesen semmilyen kapcsolódó elméletet, így nem alapoztad meg a gyakorlatot. Úgy nem hatékony az oktatás.
    2. Te se mutattál be semmilyen saját statisztikát.
    3. A példám éppen megfelelt a stratégiát szemléltető korábbi képnek. E szerint elég a következő lépést látni, nem feltétlenül kell még 2-3 utána következőt is, ha csak egy rövid scalpban, swingben gondolkodunk.
    4. De senki se mondta, hogy minden trade sikeres lesz ezzel a stratégiával.
    5. Nem kell a harmonic tradinget túlmisztifikálni. Viszont lehet a saját stratégia építésénél a meglévő szabályrendszert továbbfejleszteni.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    na végre valami, ami tetszik!
    Ebből még lehet valami, csak be kellene robizni...

Amiből gondolom hogy jó lehet:
    valahogy átváltódott tőle 1 LOTra a figyelmetlenségi öngyilkosgombom
    //ez tényleg nem 1 vicces BUG !!!
    Ha találsz mt4-re használható, ingyenes patternrajzolót, mindenképpen tedd közkinccsé az elérhetőségét, légyszí.
    Megkönnyítené a felismerést, rajzolgatást, számolgatást.

Working...
X