Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én komoly tétet tennék fel, hogy mostanában nem mész traders nightra fellépni.
    Nyertél. Bár már hívtak, de sose mentem oda standupolni.

Viszont ha hiszed, ha nem, amikor elindítottam a pénzÜGYES projektet, jóindulatúan úgy gondoltam az arculatváltás jegyében, hogy ha megint érdeklődnek, szólnak, elmegyek. Tényleg lenne mit mondanom.

De az még az előtt volt... Most már inkább kihagynám…
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• ualizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Misi, a facebook csoportodnak, mint szignal:

USDJPY buy;
      Hát ezt megszívta volna a csoportom. Ránéztem az USDJPY-re és buy helyett szép nagyot esett.

No de természetesen van ilyen. Nem vagyunk jósok.
      Az a hülye, aki ilyesmiken élcelődik másik topicban, nem igaz?

Most viszont én is vettem belőle reggel és szép pluszban vagyok (aki nem hiszi, máris posztolom a Facebook képet)…

Hozzászólás

• pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát ezt megszívta volna a csoportom. Ránéztem az USDJPY-re és buy helyett szép nagyot esett.

No de természetesen van ilyen. Nem vagyunk jósok.
        Az a hülye, aki ilyesmiken élcelődik másik topicban, nem igaz?

Most viszont én is vettem belőle reggel és szép pluszban vagyok (aki nem hiszi, máris posztolom a Facebook képet)…
        Azon tenyleg elgondolkodtam kicsit, hogy miert is rajzolok be olyan pozicio setupokat a chartra amiket beallo, SL es TP szempontbol en sem tartok be... ez amugy jo kerdes. Nem szabad lekoppintani egy az egyben egyetlen mas treder altal publikalt setup-ot sem ha nem felel meg a sajat egyeni strategiadnak valamint kockazatkezelesednek...

De mondok valamit, megsugom: a csoportod nagy osszeget tehet nyugodt szivvel az USDJPY es CHFJPY emelkedesre, nem banjak meg... mint ahogy a USDCAD es SP500 shortokat sem szivtak volna meg. De turelem, ez nem skalp setup

Gondolom ha vettel reggel, akkor most mar kiszedett a UJ... nem gond, probalkozz ujra, nezd meg milyen hamar osszejon 100 ora x 5000 ft oraber, szempillantas alatt... es kuldom majd a bankaszamlam adatait ahova utald majd a 10%-at a profitodnak, tudod, mint a regi szep idokben, a kollektiv idejeben vagy a hit gyuliben...

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azon tenyleg elgondolkodtam kicsit,

De turelem, ez nem skalp setup

Gondolom ha vettel reggel, akkor most mar kiszedett a UJ... nem gond
          Azt érzékeltem, hogy elgondolkodtatok kicsit, hisz amíg emelkedett az ár, majd 12 órán át semmi kekec válasz sem jött a dreamteamtől…

Amúgy többféleképpen lehet tradelni. Felesleges egymást b@sztatni.

Én nem is akarok minden lehetséges mozgásban benne lenni. Tapasztalatom szerint megosztja a figyelmet.
          Inkább daytrade (néhány óra, max 1 nap), mint scalp.
          Egy-két termék, egy-két elgondolás, időzítés, néhány pozíció, néhány pip, oszt’ megvan a napi betevő.

Hozzászólás

• Mivel belekeverődtem, néhány gondolat „bennfentes” hozzászólásához ( http://forum.tozsde.hu/98403-post1558.html )

Felesleges ezzel az egésszel foglalkozni. Nem vezet sehova.

Egy beteg elme készítette azt a fát szubjektív előítéletei szerint.
            Egy beteg elme rakta fel a fórumra, hiszen egy nicknév mögül, de tények nélkül vádaskodott, aztán töröltette is magát.
            Nagy valószínűséggel egy másik nicknév áll mögötte, aki azt mégse vállalta, hogy ismertebb nicknevével konfrontálódjon, de perverziója a vádaskodás és érdekeinek ez éppen megfelelt.

Természetesen ostobaság mindenkit egy kalap alá venni.
            Igen, vannak képzetlen, százezrekért oktatók csilivili marketinggel (de nem mindenki az). Vannak trükköző brókerek (de nem mindegyik). És vannak kamu számlakezelők is.
            De ezek mindig azért tudtak élni, mert túl sok a buta és kapzsi ember, aki önmagát csapja be, amikor a könnyű és gyors meggazdagodást keresi. Aztán rájönnek, hogy olyan nincs, de akkor nem vállalják a felelősséget (pl. bónuszcsalásért, negatív egyenlegért…), hanem frusztráltak, vádaskodnak, pereskednek.

Pedig egyszerű a megoldás: nem azt kellene követni, aki szebben énekli ki a pénzt a zsebükből, hanem aki reális és szakszerű utat mutat.

Hozzászólás

Mivel belekeverődtem, néhány gondolat „bennfentes” hozzászólásához ( http://forum.tozsde.hu/98403-post1558.html )

Felesleges ezzel az egésszel foglalkozni. Nem vezet sehova.

Egy beteg elme készítette azt a fát szubjektív előítéletei szerint.
              Egy beteg elme rakta fel a fórumra, hiszen egy nicknév mögül, de tények nélkül vádaskodott, aztán töröltette is magát.
              Nagy valószínűséggel egy másik nicknév áll mögötte, aki azt mégse vállalta, hogy ismertebb nicknevével konfrontálódjon, de perverziója a vádaskodás és érdekeinek ez éppen megfelelt.

Természetesen ostobaság mindenkit egy kalap alá venni.
              Igen, vannak képzetlen, százezrekért oktatók csilivili marketinggel (de nem mindenki az). Vannak trükköző brókerek (de nem mindegyik). És vannak kamu számlakezelők is.
              De ezek mindig azért tudtak élni, mert túl sok a buta és kapzsi ember, aki önmagát csapja be, amikor a könnyű és gyors meggazdagodást keresi. Aztán rájönnek, hogy olyan nincs, de akkor nem vállalják a felelősséget (pl. bónuszcsalásért, negatív egyenlegért…), hanem frusztráltak, vádaskodnak, pereskednek.

Pedig egyszerű a megoldás: nem azt kellene követni, aki szebben énekli ki a pénzt a zsebükből, hanem aki reális és szakszerű utat mutat.
              Te meg mindig nem tanultad meg az alazatossag leckejet, igaz? Pedig a keleti harcmuveszetek muvelojekent ez nalad az alapok alapja kellett volna legyen... az elso lecke amit megtanulsz... ez a hianyossag lesz, vagy mar most ez az eleted tragediaja...

Mondd csak, mi nem tetszik neked abban a faban, hogy ennyire vehemensen reagalsz mindig amikor ujra es ujra talalkozol vele? Azt mondod "felesleges ezzel foglalkozni" de megis foglalkozol vele... nem hagy nyugodni, emeszt... mondtam mar, engedd el a dolgokat, legyel laza = nem kapsz gyomorfekelyt vagy infarktust...

Te vagy az egyetlen a fan csungok kozul aki ugy erzi, hogy magyarazkodnia kell... miert is? Nem vagy magyar csalo? Egy az egyben az vagy akinek arulod magad? Egy az egyben annyit tudsz mint amit beharangozol magadrol? mint amit az EGO-d felirattatott veled a weboldaladra? Gondolkozz el kicsit ezen... En megtettem es arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy en sem vagyok az akinek esetleg latszhatok peldaul itt, senki sem az... akkor te miert lennel kivetel? A kulonbseg annyi, hogy neked orabered van arra ami nem vagy...

Mondok neked valamit arrol a farol: szerintem egy kulon kituntetes azon csungni... es meglepett (a jo ertelemben) hogy en is rajta lehetek, habar semmifelekeppen nem magyar csalo kategoria vagyok, hanem esetleg roman, nem igaz? ... tudod miert? Mert mindenki aki ott van rajta, az valamit, ilyen vagy olyan formaban, oraberrel vagy anelkul, realisat vagy csak marketing cuccot, de letett mar az asztalra... mindenesetre sokkal tobbet, mint annak a fanak a szerzoje, akinek merhetetlen frusztraciojat tukrozi amugy, hiszen valoszinuleg o soha nem tett le az asztalra semmit, meg egy "csalast" sem tudott osszehozni, az elete eddig eredmenytelenul siklott el a szeme elott, egy csodtomegmek erzi magat ami ugy is lehet amugy es ezen okbol kifolyolag orbitalis merteku gyulolettel viszonyul mindenki fele aki valamit realizalt, mondom, irrelevans, hogy valosat vagy csak egy "csalast". Hiszen meg HalaszUr is, onnan a farol, realizalt valamit, nem is kispalyas modon... mindenki csalonak velte, de csak egyetlen szemely vette a faradtsagot innen, a pofazok bandaja kozul, hogy ki is probalja azt amit arult, mielott ures vadaskodasba kezdett volna... es lam lam, kiderult, hogy nem is volt epp annyira zsakbamacska a HalaszUr... tisztelet jar ezert Neked David Chateau!

Adok egy tanacsot speciell neked, ha ugy erzed fel vagy keszulve a valtozasra: BE QUIET! LET YOUR RESULTS SPEAK FOR YOU!

Hozzászólás

BE QUIET!
                Node ha nem írnék, mire válaszolnál?
                (Itt nem is a fa érdekes, hanem ami mögötte van. Ezt piszkálja bennfentes is, én is.)

Hozzászólás

(Itt nem is a fa érdekes, hanem ami mögötte van. Ezt piszkálja bennfentes is, én is.)
                  Azért lett Gyula odatemetve?
                  Engem most már, hogy jön a NYÁR, az a két nyaakoncsüngő kezd zavarni, QWA büdös lesz a légkör

Hozzászólás

A RESULT-jaidra valaszolnek... dicserettel...

Hozzászólás

A RESULT-jaidra valaszolnek... dicserettel...
                      Néha nem árt újra leírni, ezért fussunk neki még1szer: szerinted ez a topic arra lett kitalálva, hogy forex tradeket osszak meg és várjam a dícséretet?

(helyes válasz: nem, ez csak grátisz, a lényeg pl. a topic 120., 130., 163. hozzászólásaiban van elrejtve.)

Hozzászólás

Néha nem árt újra leírni, ezért fussunk neki még1szer: szerinted ez a topic arra lett kitalálva, hogy forex tradeket osszak meg és várjam a dícséretet?

(helyes válasz: nem, ez csak grátisz, a lényeg pl. a topic 120., 130., 163. hozzászólásaiban van elrejtve.)
                        Nincs kivel beszelni itt... ...nehez dolog a megertes, tudom...

Az elvaras nem az lenne, hogy forex trade-eket ossz meg... a lenyeg az lenne, hogy valami, akarmi, barmi EREDMENYT ossz meg velunk amit az elmult 25 ev alatt dobtal ossze... EREDMENYT, nem dumat, ne cikkeket Warren Buffet-rol stb. ... valamit amit TE ERTEL EL, a TE MUNKAD ALAPJAN... hogy ne mondhassuk, hogy csak hiaba jar beled a szellem...

Mert ne felejtsd, hogy az amit itt adsz "gratisz" az hozza esetleg be neked a fizetokepes ugyfeleket... es amit eddig "gratisz" adtal itt magadbol, a villantasaid, az, garantalom, meg Honduras-bol sem fog ugyfeleket toborozni neked...

Szoval, konkluzio, hogy neked is atmenjen valahogy: adj valami izelitot magadbol, mire vagy kepes, ki vagy, mi vagy egy eladhato formaban es aztan legyenek elvarasaid. ...pur szakmailag, hiszen emberileg mar megismertunk...

Hozzászólás

adj valami izelitot magadbol, mire vagy kepes, ki vagy, mi vagy egy eladhato formaban es aztan legyenek elvarasaid.
                          adj, adj, adj…

Erről a Republic refrénje jut eszembe: „még, még, még, még még, semmi nem elég.”

Fórum-szinten ennyit adok.
                          Facebookon egy kicsit többet.
                          Weboldalon még többet.
                          Konzultációban még többet.
                          Oktatáson esetleg még annál is többet.

De közgazdaságilag a kínálat függ a fizetőképes kereslettől.

Te mikor regisztrálsz arccal névvel a Facebookon, mikor nyitod a számlát, töltöd a kérdőívet, utalod a konzultáció díját?
                          Mikor, mit adsz vissza?

Hozzászólás

adj, adj, adj…

Erről a Republic refrénje jut eszembe: „még, még, még, még még, semmi nem elég.”

Fórum-szinten ennyit adok.
                            Facebookon egy kicsit többet.
                            Weboldalon még többet.
                            Konzultációban még többet.
                            Oktatáson esetleg még annál is többet.

De közgazdaságilag a kínálat függ a fizetőképes kereslettől.

Te mikor regisztrálsz arccal névvel a Facebookon, mikor nyitod a számlát, töltöd a kérdőívet, utalod a konzultáció díját?
                            Mikor, mit adsz vissza?
                            veled kommunikalni olyan mint amikor a szelmalmokkal harcol az ember... meg akkor is amikor joindulatu a megkozelites... ez nagy baj... neked.

Fórum-szinten ennyit adok. - a baj az, hogy te itt (is) probalod marketingelni magad, eladni a szolgaltatasaid, ugyfeleket toborozni... amit viszont itt "adtal" az szakmai szempontbol zero/nulla/semmi/nada/nyet es emberi szempontbol pedig zero alatti/negativ... ha tudatosan adsz ennyit a forum-szinten akkor baj van, ha tudatalattibol fakad, akkor meg nagyobb baj van... vedd epito jellegu kritikanak.

Facebookon egy kicsit többet. - 0 x kicsit tobb = 0, ha erted mire ertem...

Weboldalon még többet. - ugyanaz mint a facebook eseteben... kulonbseg az, hogy a weboldaladat lattuk es ez pont, hogy megerositi az elozo ket pontot...

Konzultációban még többet. - figyelembe veve a harom elozo pontot, kicsi a valoszinusege, hogy valaki meg akarja tapasztalni azt, hogy konzultacioban mennyivel tobbet tudsz adni a zero/nulla/semmi/nada-nal... ennek a pontnak az elofeltetele az amit az elozo 3 pont kibontakoztatasaval ki tudnal esetleg magadrol alakitani... de ha nehez Katit tancba rantani ha nem akarja...

Oktatáson esetleg még annál is többet. - ennek pedig a legkisebb a valoszinusege, hogy valaki odaig fajuljon, hogy toled kerjen oktatast, az elozo 4 pontban megismertek alapjan...

Konkluziokent, az oszinte es objektiv valaszom a Te mikor regisztrálsz arccal névvel a Facebookon, mikor nyitod a számlát, töltöd a kérdőívet, utalod a konzultáció díját? kerdesedre: SOHA!!! mert hiabavalo idofecserles veled kommunikalni/foglalkozni...

Mikor, mit adsz vissza? - itt pedig a "vissza"-n van a hangsuly, gondolom. Ez pedig azt feltetelezi, hogy te mar adtal valamit... szerinted mi az amit az evek soran te itt adtal is valakinek? Latod? Milyen egyszeru kerdesek es megis milyen melyre hatnak?

Hozzászólás

veled kommunikalni olyan mint amikor a szelmalmokkal harcol az ember...
                              veled kommunikalni olyan mint amikor a szelmalmokkal harcol az ember...

Alapvetően rossz a logikád.

Hiába lennék a világ legjobb borásza, ha az óvodában próbálom magam bemutatni, legfeljebb egy-két apuka lesz rám kíváncsi. Mert az óvodások nem értik, és szerintük az zero/nulla/semmi/nada/nyet a kakaóhoz képest…

A kicsit több, sőt a még több, az nem szorzás, hanem összeadás …

Ha adok, adok, adok…, de te SOHA nem regisztrálsz még ingyen sem, akkor már megbeszéltük, te nem vagy a fizetőképes kereslet. Nem neked szól a topic.
                              Akkor neked mi a fenének magyarázzak, adjak, mutassak itt még többet? Miért is vagy itt?

Na, figyelem inkább a 2 benyitott trademet.

Hozzászólás

adj, adj, adj…

Fórum-szinten ennyit adok.......

.....Te mikor regisztrálsz arccal névvel a Facebookon, mikor nyitod a számlát, töltöd a kérdőívet, utalod a konzultáció díját?
                                Mikor, mit adsz vissza?

Nem értelek. Miért is kellene bárkinek is adnia bármit, kivéve téged. Te vagy az, aki egy szolgáltatást kínálsz, tehát neked kellene valamit adnod. Természetesen nem arra gondolok, hogy amit a konzultációs díj ellenében kínálsz, hanem egyszerű olyan szakmai kérdésekre adtál „nesze neked, fogd meg semmi” választ, ami nem igazán támasztja alá azt, amit a 25 éves szakmai múlt hallatán az ember gondol. Nyitottál egy topikot azzal a céllal, hogy egy szolgáltatást reklámozz/árulj. Ebben többször is említed a rátermettségedet, tapasztalatodat stb. ugyanakkor nem tudsz/nem akarsz/stb. olyan kérdésekre válaszolni, amelyek ezen állításaidat támasztanák alá. Sőt…, épp az ellenkezőjét keltik. Te kérsz pénzt valamiért és nem pedig tőled kérnek pénzt.
                                Úgy gondolom, neked kellene adnod válaszokat, azokra a kérdésekre, amelyekből nem húz hasznod semelyik leendő ügyfeled, de alátámasztja a magadról vázolt szakmai képet. És eddig csak ilyeneket tettek fel neked.

Példa az autószerelőnél:
                                Folyik valahol a motorblokkon a víz, gőzöd sincs róla, hogy honnan folyik, gyorsan elrohansz 2 autószerelőhöz.
                                A.
                                Tönkre ment a hengerfejtömítés, ezért a motorblokk és a hengerfej között elfolyik a hűtővíz. leveszem a hengerfejet és kicserélem a hibás tömítést egy újra. Ekkor és ekkor lesz kész, ennyibe fog kerülni.
                                B:
                                Igen, igen. Látom a problémát, elfolyik a hűtővíz, nem mondom meg az okát, azt sem, hogy mit fogok csinálni a motorral, pontosan azt sem, hogy mikor lesz kész, de azt, hogy mennyibe kerül, megmondom. És ha előre kifizette, megmondom, hogy mit csinálok.
                                És ne feledje, mielőtt dönt! „Ki mint vet, úgy arat!” És mehet máshova is, de vigyázzon, mert „Nem minden arany, ami fénylik!” Valamint, nehéz manapság jó szakembert találni, hisz sokan keveredtek korpa közé, s azokat már megették a disznók.

Te kihez vinnéd a kocsidat? Kiben látnád a szakembert?

Hozzászólás

Working...
                                X