Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 150 ezer forintos tőkéből komoly portfolio pedig elég nehéz ha az ember megveszi mindként 50k-s csomagot, aztán beszélget veled 3-4 órát és marad 30 ezre. Ha ezt megötszörözi, már pénzénél is van
    Hm. Szerinted akinek nincs 150 ezres megtakarítása se ilyen célra, az kereskedjen bármivel is?
    Szerintem nem. Sem ETF-fel, sem részvénnyel, sem forex-szel. El fogja bukni. Főleg ha még az oktatást és egyebeket is ebből akarja fizetni. Teljesen irreális.
    Ha viszont kb. ennyit rászán a számlanyitásra, és a tőkeáttétellel kalkulál, akkor az már elég egy kezdőnek egy kisebb diverzifikált portfólióhoz. (lásd http://forum.tozsde.hu/swing-es-vagy...eg-piacot.html )
    És ne vegyen 50 ezres csomagokat induláskor.
    1-2 órát konzultálva pedig már lesz min. 2-3 ötlete, hogy milyen kockázati szinten, milyen termékekkel, mekkora pozíciókkal kezdjen.
    Aztán buy&hold, türelem, kontroll, menedzselés, reális profit.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      1. Hát ez az. Éppenhogy nem terelek senkit az FX felé.
      Ellenkezőleg: kockázati szempontból pont a másik oldalról indulok.
      ETF, majd részvény (esetleg a végén forex).
      Óvatosan, kis számlával. Diverzifikálva, buy@hold.
      Ez így hiánypótló.

Ehhez (is) jó megoldás az XTB xStation.
      Lenne más is akivel leszerződhetnék, de igyekszem ebbe a platformba és termékskálába minél jobban beleásni magam.
      Később lehet, hogy bővítem a lehetőségeket.

2. Sok lenne az 50 ezer egy komplex anyagért, ami kb. 10 év alatt lett kifejlesztve?
      Hát akkor lásd:
      http://spike-trader.com/forex-alaptanfolyam/
      http://tradertanfolyam.hu/
      http://osztalekportfolio.com/kurzus/...ktetesi_kepzes
      Vagy jobbat mutatok (ezen már én is besírtam):
      https://www.sandorlengyel.com/szemelyi-coaching/

3. A bankban mindig az ügyfél dönt. Még ott is, ahol elméletileg tanácsadók ülnek.
      Én sem ad(hat)ok konkrét tanácsot. Csak információ, konzultáció, kockázatfelmérés, tervezés, támogatás, saját tapasztalataim, kereskedéseim megosztása, mentorálás, coaching, stb…
      Pont ezt csináltam befektetési bankárként is a MIFID 1-2 szerint.

Vagy egyébként szerinted a fenti oktatók több jogosítvánnyal és tapasztalattal űzik az ipart?

Engem pl. ha tanulni akarok valakitől, egyáltalán nem érdekel hogy milyen "jogosítványa" van.
      Ez a legkevésbé érdekes, mert általában ezek a papíros fecnik nem túl sok értéket képviselnek és a legtöbb esetben elavultak.
      AZ érdekel, hogy amit csinál az illető, annak a mestere legyen, a gyakorlatban is, ma 2018-ban is!
      Ez érték, minden más csak fingfűrészelés....

Egyébként leginkább annak fizetek szívesen információért, akinek nincs szüksége a pénzemre.
      Ez elég hamar lejön valakiről. Pár mondat és képben lehet az ember.

Nem akarok semmiféle állást foglalni, de pl ennek a fazonnak nincs szüksége pénzre. Nem a sablon marketinghülyeséget nyomja, mint legtöbben.
      Azért adja az életidejét el 100,000.- ft/ óra áron, mert ez az az összeg, amit az életéből 1 óra a saját szemében minimum megér.
      Majd ha ezt megérted, akkor fogod tudni bekalibrálni Te is a Te saját belső értékedet.

https://www.sandorlengyel.com/lengyel-sandor/

Hogy százezer forint sok, vagy nem sok, az nagyon relatív. (szerintem ma Európában cca 300.- euró, az nem mondható soknak, általános értelemben sem)
      De sok 100,000.- ft ha tudom azt hogy pl tradeben kockáztatom, de nem nyerhetek csak 50,000.-et.
      Nagyon nem sok a 100,000.- ha nyerhetek vele 500,000.- et.
      Akkor sem sok, ha nem pénzt nyerhetek vele, hanem gondolatot veszek meg, amiből a sajátommal társítva kidolgozhatok valamit, ami sokszor csinálhat 100,000.- et.
      Gondolkodj el ezen, akkor is, amikor 5,000.- ért társalogsz valakivel, akinek azt állítod, hogy a Te segítségeddel milliókat, tízmilliókat, vagy bármennyit is képes lesz megkeresni.

Mert vagy a mondat vége nem fedi az igazságot, vagy a mondat eleje van félre kariblárva....

De szerintem mindenkinek megvan hozzá a joga, hogy azt csináljon, amit akar és annyiért adja el magát, amennyiért akarja.
      Ezt meg érdemes tiszteletben tartani.

Hozzászólás

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért adja az életidejét el 100,000.- ft/ óra áron, mert ez az az összeg, amit az életéből 1 óra a saját szemében minimum megér.
        Majd ha ezt megérted, akkor fogod tudni bekalibrálni Te is a Te saját belső értékedet.
        Nem naív kicsit ez az elképzelés?

Hozzászólás

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem naív kicsit ez az elképzelés?
          Melyik reszere gondolsz? Arra, hogy vannak olyan emberek akik realisan fel tudjak merni a sajat ertekuket es nem adjak olcson magukat, ha egyaltalan odakerulnek, hogy adjak magukat... mert ha erre, akkor Tback-el egyutt en is konfirmalni tudom, hogy vannak ilyen emberek...

vagy arra, hogy ezt penzUGYES moneymentor Misi egyaltalan meg tudna erteni...

vagy arra, hogy ha meg is tudna erteni, be tudna egyaltalan kalibralni magat a sajat belso erteke szerint...

vagy arra, hogy van e valami belso erteke amire be lehetne kalibralni azt az arat amiert eladhatna magat?

Hozzászólás

Sértően lekezelő néha a stílusod, de érdekes kérdést feszegetsz.

Nyugi, saját belső értékem és életidőm a saját szememben veri Lengyelét.
            A különbség az, hogy ő ezt viszi a piacra, én nem.

Miért?
            Talán ő olyan közegben él, ahol nem ritka az ilyen sztárgázsi. Én sajnos nem.
            Talán ő azt vallja, hogy mutasd magad nagyobbnak, szebbnek, okosabbnak, gazdagabbnak, sikeresebbnek, mint vagy és majd sokan elhiszik. Az én közgazdász agyamban érték egyenlő funkció per költség.
            Talán neki van vastagbőr, hogy túlárazzon. Én még elgondolkodom az etikus árrés kérdésén.

Nem tudom. Én így döntöttem a piaci viszonyokat ismerve. Nem ingyen, nem drágán. Adok-kapok. Win-win.
            De lehet, hogy ez tényleg egy minimalista megközelítés, amit túl kellene lépnem…

ualizer újabb böffentésére pedig az a válaszom, hogy innentől egyszerűen lehagyom a nevéből az EQ-t, ha egyáltalán válaszra méltatom.

Hozzászólás

Sértően lekezelő néha a stílusod, de érdekes kérdést feszegetsz.

Nyugi, saját belső értékem és életidőm a saját szememben veri Lengyelét.
              A különbség az, hogy ő ezt viszi a piacra, én nem.

Miért?
              Talán ő olyan közegben él, ahol nem ritka az ilyen sztárgázsi. Én sajnos nem.
              Talán ő azt vallja, hogy mutasd magad nagyobbnak, szebbnek, okosabbnak, gazdagabbnak, sikeresebbnek, mint vagy és majd sokan elhiszik. Az én közgazdász agyamban érték egyenlő funkció per költség.
              Talán neki van vastagbőr, hogy túlárazzon. Én még elgondolkodom az etikus árrés kérdésén.

Nem tudom. Én így döntöttem a piaci viszonyokat ismerve. Nem ingyen, nem drágán. Adok-kapok. Win-win.
              De lehet, hogy ez tényleg egy minimalista megközelítés, amit túl kellene lépnem…

ualizer újabb böffentésére pedig az a válaszom, hogy innentől egyszerűen lehagyom a nevéből az EQ-t, ha egyáltalán válaszra méltatom.

A válasz az mindig valaminek a folytatása.
              Csak veled vagyok ilyen kedves, ezt megszokhattad volna. Nyilván nem véletlen.

Ha elolvasod a mostani válaszodat, abból is az jön le, hogy "sztárgázsi", "Magát szebbnek, jobbnak, okosabbnak mutatja", sokan "elhiszik", "vastag bőr a képén", "túlárazás"..."Etikus árrés".

(Olvasd csak vissza magad. Totál ellenségnek tekinted a másikat, gyanítom hogy 99%-ban megalapozatlanul. Ez NEM win-win hozzáállás. .)

Inkább a pozitív oldalát néznéd a dolognak, hogy megpróbállak egy méltóbb árszintre emelni.
              Legalább annyit kérj mint egy átlagos kezdő ügyvéd, ha már ennyit jártál iskolába, meg ha ilyen színvonalon tolod azt amit csinálsz.
              Egy normális ilyen jellegű órabér valahol a 30,000.-ft-nál kezdődik (+áfa) itthon és ez a nagyon piacképes verzió.
              Szakosodott területeken ennek időnként a többszörösét fizetem ki, ha szükséges, de akkor amit megvettem érte, az nagyobb értéket is képvisel és pénzre is váltható.

Egyébként azt figyeltem meg, hogy tipikus Magyar mentalitás, hogy ami drága(nak tűnik) azt élből a többség elutasítja.
              Ez szerintem elfogult nézőpont, ami inkább káros, mint előnyös.

Ha valaki el akar adni valamit, akkor az árát nem az értéke határozza kizárólag meg. Azért mert az értéke, az mindenkinél más.
              A Lengyel témakörre levetítve, nekem ezért nagyon visszataszító, amikor olyanról mondasz negatív, (sértő, lekezelő) véleményt, akit nem is ismersz olyan mélységben, hogy amit tud neked adni, az mennyit ér meg.
              És most megint nem a Lengyel a lényeg, mert nekem ő pont senkim, hanem az, hogy amit elad pl. Neked 100,000.- ft-ért, azt te beépíted a Te tudásodba, tapasztalataidba, személyiségedbe, stb. Ezzel lehet hogy téged egy magasabb szintre tud emelni, ami nemhogy 100,000-et, hanem lehet hogy sokkal többet megérne számodra.

Aztán ugyanezt eladja egy másik embernek, aki esetleg egy alacsonyabb tapasztalati szinten van és ugyanazt az infót egyszerűen nem tudja felhasználhatósági szintre beilleszteni a szürke állományába.
              Ergó nem tud mit kezdeni az infóval, mert túl nagy a szakadék a befogadási oldalon. Neki lehet hogy kidobott pénz volt a dolog.

Tehát a problémám az, hogy előre megítélni valamit, vagy valakit ésszerűtlennek gondolom, sőt eleve az elfogultság miatt kifejezetten károsnak másokra nézve.
              Honnan tudod hogy egy Lengyel, (akitől Te besírtál) esetleg nem tud Nekem olyat mondani, ami nekem pénzre válthaató érték?
              lehet hogy neked nem, az is lehet hogy nekem sem, de egy harmadik személynek pl. igen, sőt lehet hogy évek óta keresi azt a 3 mondatot, amivel egy Lengyel féle megközelíésében, évek kutatásai egy egésszé állnak össze.

Különösen egy ilyen fórumon vannak olyan emberek, akiknek ha jobban belegondolsz, talán óriási lexikális, elméleti, részleges gyakorlati tudásuk van, mégis azzal kínlódnak hogy nem tudják rendszerré összerakni a sok év megtapasztalásait.
              Gondold el, hány százezer elvesztegetett pénzösszeg, hány százezer veszteség, hány ezer óra elvesztegetett életidő az ami mögöttük, mögöttünk van.
              Milyen értéke van annak az információnak, ami ezeket az önállóan meglévő tudáshalmazokat egy ember fejében olyan szinapszisokká tudja elkezdeni összekapcsolni, amiből esetleg rendszerszintű gondolkodás tud kialakulni.
              Esetleg ez a gondolkodásmód egyszer megérik arra hogy pénzt tudjon vele keresni.
              Egyszer talán eljut addig a szintig, hogy magasabbra tegye a mércét, és el is tudja azt érni.

Egyszóval, kezeljük a dolgokat a maga helyén, annak van értelme.

Lost89 azt kérdezte hogy nem naív elképzelés az amit írtam?

De, lehet hogy az. Induljunk ki abból hogy az. Akkor mi van? Ha ez gátol abban hogy utána nézzek dolgoknak, akkor magammal szúrok ki. Mások véleménye befolyásol olyan irányba, ami 50% eséllyel kedvező, vagy kedvezőtlen Nekem.
              Ha nyitottabb vagyok, természetesen ésszerűen vállalható kockázat mellet, akkor lehet hogy olyan infókhoz juthatok, ami minden pénzt megér.
              Nézőpont kérdése minden.
              Én mindenesetre általában az 1dl folyadékot tartalmazó 2 dl-es poharat félig telinek látom.
              És nekem ez így pont jó.
              És azt is tudom hogy 10 Magyar ember közül 7 ugyanezt úgy látja, hogy már alig van benne folyadék és az is mindjárt elpárolog.
              Ez nem azt jelenni hogy mindig meg is iszom azt az 1 dl folyadékot...

Hasonló volt a Halászuras eset.
              Állítom hogy a legtöbb itt olvasónak Halászból csak a szélhámosság maradt meg.
              Ugyanakkor nagyon, nagyon kevesen vették a fáradtságot, hogy megnézzék hogy amit összeszedett valahonnan kereskedési rendszert, abban mi van, az mire is lehet jó és hogy van e benne SZAKMAILAG hasznos, amiből hasznot tud húzni!
              Tudod mit! Volt benne! nem is kevés, egészen konkrétan azonnal pénzre váltható infó.
              És az a jó hírem van, hogy egy szót sem fogok róla beszélni, mert nem érdemes.
              Tettem már rá utalást korábban, de az előítéletek és a befolyásolhatóság szinte mindenkit elvitt egy olyan irányba, hogy totális vakság övezte ezt a dolgot, trader szinten.
              Így ebből nem lesz win-win, csak win. Én konkrétan nyertem belőle, ingyen, csupán azért mert Halász mögé bírtam látni, mindamellett hogy a "forex nem tanulható" hülyeségével, a stílusával, az egész gerillamarketingjével messze nem értettem egyet.
              Nálam így működnek a dolgok.

Na, de be is fejeztem a fölösleges szó szaporítást, inkább tradelek.
              Remélem Te is.

Hozzászólás

kezeljük a dolgokat a maga helyén, annak van értelme.
                Nincs értelme elbeszélnünk egymás mellett.

Az ár marad.
                Ezzel sikerült pozicionálnunk eddig a pénzÜGYES szolgáltatást (a prémium és privát bankihoz hasonló) és az árat (a bankihoz hasonló, de megfizethetőbb, mint a legtöbb képzés).

Hozzászólás

Elindult a https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek weboldalam.

Új tapasztalatok, új szemlélet. Új kommunikáció.

A minta a prémium és privát banki szolgáltatások, ahol a MIFID2-nek is megfelelően elsősorban az ügyfelek kockázatvállaló képességét felmérve építenek megfelelő minőségi mutatójú, diverzifikált, buy&hold típusú portfóliót pl. befektetési/eszköz alapokból, ETF-ekből, egyedi részvényekből és igény szerint egyéb termékekből.

Igyekszem ehhez megbízható pénzügyi szolgáltató(ka)t és termékeket, stratégiákat bemutatni.

Ez mellett – érdekességképpen - foglalkozom szervezés, vezetés, HR, marketing, értékesítés, önmenedzselés … témakörökkel is.

A fórumos vitákban nem kívánok részt venni. Aktualitásokat fogok itt néha megosztani, hiszen ez egy tőzsdefórum.
                  Ez az új unortodox modell?
                  (nehogy komolyan vedd, de nem bírtam ellenállni.. csak pár napot

Hozzászólás

Zsoltár 91.1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez az új unortodox modell?
                    Hát annyira unortodox, mint amennyire a te Zsoltárod ortodox… ( bocs, ennek meg én nem tudtam ellenállni)

Nem hiszem, hogy diplomát szereznék az épülő unortodox egyetemen, ha erre gondoltál. Jó nekem a régi is.

Hozzászólás

Hát annyira unortodox, mint amennyire a te Zsoltárod ortodox… ( bocs, ennek meg én nem tudtam ellenállni)

Nem hiszem, hogy diplomát szereznék az épülő unortodox egyetemen, ha erre gondoltál. Jó nekem a régi is.
                      Az én Zsoltárom valóban nem maradi, hacsak az árat nem nézem - ingyenes
                      De nem, nem gondoltam az új egyetemre csak úgy írogattam

Hozzászólás

En meg mindig azon vagyok leragadva, hogy mi ertelme van lehagyni a nick-embol az EQ-t?! ... nagy feladvanyt adtal, lesz amin gondolkozzak, talan ez a legnagyobb talany amivel talalkoztam itt a forumon eddig...

Nezd, en nem vagyok annyira uriember mint Tback, hogy joindulatuan magyarazzam neked hogy mit csinalhatsz maskepp, hogy javitsd a szemelyisegbeli hianyossagaid... hiszen tudom, hogy ez, a didaktikai erteken tul, sok vizet nem mozgat, nalad ugysem fog hasznalni, hiszen a gogosseg es az alazat hianya a megertes es elfogadas utjaba all... es messzemenoleg nem vagyok annyira diplomatikus sem mint AlpinForex, peldaul. Sokkal inkabb a paraszt kategoriaba sorolnam magam, egyes szempontokbol, de foleg akkor amikor hamis emberekkel van dolgom. Es itt most kiforgatom egy Alpin altal valamikor jol megfogalmazott mondast: siraly popec sztaniolba csomagolt nagy darab sz@r. Elnezesedet kerem minden olyasmiert amivel megbantottam az erzeseid! Es foleg akkor, ha valami csoda folytan felreismertelek volna! Ebben az esetben ez egy collateral damage volt...

A velemenyem, az alapjan amit par posztodbol, osszevetve, le tudok kovetkeztetni, hogy a gondolkodasmododban es egyben a fejedben is, mint mar sokszor mondtam neked, meg mindig nagy a köd. A baj a dolgok rendszerben valo latasaval van, jobbanmondva ennek hianyabol fakad... az ok/okozati viszony teljes mellozesevel. Es ez igy volt 6 honapja is, igy van most is... az ember egy bizonyos kor utan nehezen valtozik... Ha ezt rendbe tudnad tenni, de ketlem, hiszen ezt az epizodust lejatszodtuk mar pont igy egy fel eve is, akkor eselyed lenne arra, hogy utolerjen a siker teged is vegre... Addig is el lehet lenni azzal az 5k Ft cashflow-val per hour...

Eleg csak 2 poszt reszedrol, osszehasonlitva, hogy le lehessen vonni a kovetkeztetest: ROSSZ LO VAGY AKIRE FOGADNI LEHETNE SZAKMAI SZEMPONTBOL... Megegyszer elnezesedet kerem, de agrarmegjelenesem miatt olykor szokimondo vagyok.

Hozzászólás

Számomra az a tanulsága A Titok, vagy A Hős-féle könyveknek, hogy az ember arra koncentráljon, abba tegyen energiát, amit szeret.

Sok minden mellett én szeretek pl. befektetésekkel, tanácsadással foglalkozni.

De mégis kinek szólhat egy ilyen pénzÜGYES projekt? Mindenkinek? Á, dehogy. 50-nél több ember portfoliójának követését nem is szívesen vállalnám.

Bankosként kb. 150 ügyfelem volt néhány milliárdos össz vagyon tömeggel, akiknek a személyes befektetési tanácsadója voltam.

Ezek közül is azokkal tudtam a legjobban együttműködni, akik
                          - elköteleződtek a pénzintézet és termékei iránt
                          - bíztak a tanácsadó szakértelmében
                          - volt pénzük (leginkább 5-50 milliós ügyfelekkel tárgyaltam. Itt meg ugye csak 150 ezres számláról, na jó, tőkeáttétellel akár 1,5 millióról beszélünk)
                          - érdekelte őket a befektetés
                          - de tudták, hogy nem értenek hozzá kellőképp
                          - ismerték a saját kockázatvállalási hajlandóságukat
                          - ehhez képest reális hozamelvárásaik voltak
                          - nyitottak voltak a lehetőségekről beszélni
                          - nem volt szükségük a pénzre rövid időn belül
                          - min. 1-3, de inkább 5+ éves időtávra is hajlandóak voltak befektetni
                          - részben vagy egészben elfogadták a tanácsokat
                          - szántak időt a rendszeres konzultációra
                          - szívesen kifizették a minőségibb szolgáltatás díját

Aki nem tartozott a prémium/privát ügyfélkörbe, természetesen azokat is kiszolgálta a bank, de csak standard szolgáltatást és a fentebb említett értékajánlatot kaptak.

Szóval, ha valaki úgy érzi, hogy igaz rá néhány paraméter, nyugodtan látogassa ezt a topicot, a Facebook csoportot, vagy akár a weboldalamat. Mindhárom szinten várom és a lehetőségek szerint a legjobb tudásommal próbálom segíteni.
                          Én örültem volna, ha 2007-ben, amikor elkezdtem online forex tradinggel foglalkozni, lett volna egy pénzÜGYES.

További szép napot mindenkinek!

Hozzászólás

Számomra az a tanulsága A Titok, vagy A Hős-féle könyveknek, hogy az ember arra koncentráljon, abba tegyen energiát, amit szeret.

Sok minden mellett én szeretek pl. befektetésekkel, tanácsadással foglalkozni.

De mégis kinek szólhat egy ilyen pénzÜGYES projekt? Mindenkinek? Á, dehogy. 50-nél több ember portfoliójának követését nem is szívesen vállalnám.

Bankosként kb. 150 ügyfelem volt néhány milliárdos össz vagyon tömeggel, akiknek a személyes befektetési tanácsadója voltam.

Ezek közül is azokkal tudtam a legjobban együttműködni, akik
                            - elköteleződtek a pénzintézet és termékei iránt
                            - bíztak a tanácsadó szakértelmében
                            - volt pénzük (leginkább 5-50 milliós ügyfelekkel tárgyaltam. Itt meg ugye csak 150 ezres számláról, na jó, tőkeáttétellel akár 1,5 millióról beszélünk)
                            - érdekelte őket a befektetés
                            - de tudták, hogy nem értenek hozzá kellőképp
                            - ismerték a saját kockázatvállalási hajlandóságukat
                            - ehhez képest reális hozamelvárásaik voltak
                            - nyitottak voltak a lehetőségekről beszélni
                            - nem volt szükségük a pénzre rövid időn belül
                            - min. 1-3, de inkább 5+ éves időtávra is hajlandóak voltak befektetni
                            - részben vagy egészben elfogadták a tanácsokat
                            - szántak időt a rendszeres konzultációra
                            - szívesen kifizették a minőségibb szolgáltatás díját

Aki nem tartozott a prémium/privát ügyfélkörbe, természetesen azokat is kiszolgálta a bank, de csak standard szolgáltatást és a fentebb említett értékajánlatot kaptak.

Szóval, ha valaki úgy érzi, hogy igaz rá néhány paraméter, nyugodtan látogassa ezt a topicot, a Facebook csoportot, vagy akár a weboldalamat. Mindhárom szinten várom és a lehetőségek szerint a legjobb tudásommal próbálom segíteni.
                            Én örültem volna, ha 2007-ben, amikor elkezdtem online forex tradinggel foglalkozni, lett volna egy pénzÜGYES.

További szép napot mindenkinek!
                            Latod, nem is olyan nehez... maris kaptal tolem egy zold pontot. Hiszen nyilvanvalo provokaciora nyugodtan valaszolni azt jelenti, hogy van meg remeny a nap alatt... ez a pszihologia resz egesz jo teszt egy nyilvanos forumon...

Amugy egyetertek: az ember akkor boldog, ha azt csinalja amit szeret es forditva. Ha te tanacsadni szeretsz, csinald. Hogy mekkora ertelme van, vagy milyen szinten tudod ezt muvelni, az a sajat boldogsagod szempontjabol irrelevans. Csak arra ugyelj, hogy mas boldogsagat el ne rontsd... mondjuk hibas helyzetfelismeresbol forraslo hibas tanacsok adasa vegett... Es akkor nincs para.

Neked is szep napot!

Hozzászólás

Szia Mihály!

Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a befektetési tanácsadás engedélyköteles tevékenység, melyet csak befektetési társaságnak minősülő gazdasági szervezetek végezhetnek, melyeknek szigorú szakmai és vagyoni feltételeknek kell megfelelniük. Az alábbi dokumentumban részletesen leírják a tudnivalókat, itt csak a kulcsmondatokat emelném ki.

https://www.mnb.hu/letoltes/befektet...e-20171213.pdf

2007. évi CXXXVIII. törvény a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól1

5. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységnek minősül a rendszeres gazdasági tevékenység keretében, pénzügyi eszközre vonatkozóan végzett
                              ...
                              e) befektetési tanácsadás,

6. § Pénzügyi eszköz
                              a) az átruházható értékpapír,
                              ...
                              d) az értékpapírhoz, devizához, kamatlábhoz vagy hozamhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, pénzügyi index vagy intézkedés, amely fizikai leszállítással teljesíthető vagy pénzben kiegyenlíthető,
                              ...

7. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységet - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - csak befektetési vállalkozás és hitelintézet végezhet.
                              (2) Befektetési szolgáltatási tevékenység az e törvényben és külön jogszabályban meghatározott feltételek teljesítése esetén kezdhető meg és folytatható.

Összegzés: Nem szeretném megkérdőjelezni a meghírdetett szolgáltatással összefüggő szakmai kompetenciád, csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a súlyos büntetési tételek miatt nagyon rossz risk reward mellett indulsz neki, szerintem ez így nem éri meg. Ne feledd, a neten mindennek nyoma van, és ahogy öt perc alatt én ki tudtam deríteni a nevedet, ez adott esetben a hatóságok is megtehetik. De ne higgy nekem, olvasd el a mellékelt információs anyagot és szükség esetén konzultálj a takszöv vállalati jogászával, vagy hívd fel az MNB információs vonalát.

PS. Esetleg kiskaput jelenthet, ha az XTB függő ügynökeként regisztráltatod magad, de ez csak tipp, nem jártam utána.

Hozzászólás

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet,....
                                Szia!
                                Köszönöm a figyelmeztetést.

Persze, érdekes a jogi helyzet. Kicsit hungarikum.

Ha bankban (biztosítónál, egyéb hasonló helyen) dolgozol, akkor akár különösebb előélet nélkül is adhatsz befektetési tanácsot (pl. állampapír, befalap, UL termék vételére), de ha már nem ott dolgozol, akkor a megfelelő képesítési követelmény, korábbi engedélyed ellenére a nagyobb tapasztalatot is titkolni kellene?

Tudom, hogy ezt nem könnyű a helyén kezelni.

Az XTB-s együttműködés nem engedélyköteles. (Ezt újragombolta a legtöbb bróker az elmúlt 1-2 évben. Így több blog oldalán is újra láthatod már egyik-másik bróker linkjét, bannerjét.)
                                Onnantól az ügyfél az XTB-vel áll hivatalosan kapcsolatban.
                                És magának kereskedik.
                                Legfeljebb rendszeresen megkérdezi a véleményemet, konzultál velem, információt kér, mert olvassa a cikkeimet, mielőtt ő döntene és tradelne…
                                Miért ne? Szívesen válaszolok az ismerőseim kérdéseire… Ráadásul nem is mindenkinek. Csak egy egyre szűkebb körnek.
                                A Facebook csoport reményeim szerint a netes szakmai anyagok gyűjtőhelye és eszmecserék színhelye lesz.
                                A weboldalam pedig egyrészt az összegyűlt tudásanyag rendezésére szolgál, másrészt referencia célból készült (mert lehet, hogy még pályázok majd valami jó állásra bankban, vagy biztosítónál...).

Csak annyira befektetési tanácsadás ez így, mintha pl. olyan részvényeket ajánlanék egy százezres tanfolyamon, ahol az „osztalékból szabadon” élhet. Vagy a forexezés alapjaira oktatnám hasonló áron.

Ráadásul jelenleg még csak a piackutatás fázisában vagyok.
                                Ha komoly lesz, meg fogok felelni minden komoly előírásnak.

Hozzászólás

Working...
                                X