Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mert nincs az az ember itt a forumon, valoszinuleg meg ha baratod is lenne, aki a vedelmedben be merne irni akar egy betu hozzaszollast is...
    Tőzsdésként természetesen érdekel, hogy miért vannak hisztérikus és pánikszerű mozgások az árfolyamban.
    De érdekel az is, hogy a politikában miért szavaznak értelmesnek tűnő emberek hülye propagandára, tolvaj maffiára, vagy diktátorokra.

Vagy hogyan lehet, hogy egy nickneves fórumon csapatokba verődött elmebetegek fröcsögnek, hogy elnyomják, akiknek másféle véleményük van.

Meggyőződésem, hogy a tömegpszichológia ad erre a választ.
    Le Bon, Freud, Canetti foglalkozott ezzel mélyrehatóan. Íme néhány idézet tőlük:

befolyásolja az egyént egyidejűleg nagyszámú ember, akikkel valami által össze van kötve,..

A tömegben lévő egyén fő jellemvonásai tehát a következők: A tudatos személyiség megszűnése, a tudattalan személyiség (ösztönén) előtérbe nyomulása, az érzelmeknek és gondolatoknak a lelki infekció és szuggesztió útján egyugyanazon iránya, s a szuggerált gondolatoknak tetté való átalakulása. Most már nem önmaga többé, hanem gép és akarata nincs többé

Vagy Hitler szavaival: “A nép túlnyomó többsége olyan nőies hajlamú és beállítottságú, hogy kevéssé a józan megfontolás, hanem sokkal inkább az érzések határozzák meg a gondolatait és a cselekedeteit. Nem valami bonyolult érzések azonban, hanem nagyon egyszerűek és egyöntetűek. Nincsenek itt árnyalatok, csak egy pozitív és egy negatív, szeretet vagy gyűlölet, jogos vagy jogtalan, igazság vagy hazugság van, semmi sem lehet azonban ilyen is meg olyan is egyszerre.”

a tömegegyének között közösségérzés él, és ennek a közösségérzésnek a lényege a vezér(gondolat)hoz való kötődés módjában rejlik. … a vezér kerül a saját én-ideál helyébe, …

…az irigység egyenlőségvágyban nyilvánul … az életképes tömeg sok egyenlőt akar …

… más személyek ellen irányuló ellenséges és kíméletlen impulzusokat, … keménynek és szeretetlennek kell lennie azokkal szemben, akik nem tartoznak hozzá.

Hát valami ilyesmi a lényeg.
    Előjön a tömegegyénnél az ösztönállat (ki is valójában), de nőisen túlzó érzelmek dominálnak, egy-két vezér(gondolat) hatására csak szélsőségekben gondolkodik, maguk közt egyenlőt akar, de aki nem tartozik oda, azzal végletekig ellenséges…

Jó példa erre ez az ualizer nevű, kisebbrendűségi komplexusos elmebeteg és barátai… Fákat rajzolgatnak, hazudoznak, rágalmaznak, csakhogy ellehetetlenítsék a tőlük független véleményt… Nem haragszom. Sajnálom.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Vagy hogyan lehet, hogy egy nickneves fórumon csapatokba verődött elmebetegek fröcsögnek, hogy elnyomják, akiknek másféle véleményük van.

Előjön a tömegegyénnél az ösztönállat (ki is valójában), de nőisen túlzó érzelmek dominálnak, egy-két vezér(gondolat) hatására csak szélsőségekben gondolkodik, maguk közt egyenlőt akar, de aki nem tartozik oda, azzal végletekig ellenséges…

Jó példa erre ez az ualizer nevű, kisebbrendűségi komplexusos elmebeteg és barátai… Fákat rajzolgatnak, hazudoznak, rágalmaznak, csakhogy ellehetetlenítsék a tőlük független véleményt… Nem haragszom. Sajnálom.
      Egy nagyon gyors valasz erejeig azert hadd jegyezzem meg, hogy itt nem arrol van szo, hogy esetleg mas szakmai velemenyed lenne ami itt senkinek sem tetszik es ezert harapnank a torkodat... hanem az, hogy eleve nincs velemenyed de kovetelozol, mocskolkodsz, gyerekeskedsz stb.... erted? dehogy erted...

Itt mindenkinek mas velemenye van mint a tobbinek... elgondolkodtal mar azon, hogy miert te vagy megis mindig a kritika celpontja? ...mert ha egy-ketto mondja, hogy valakirol, hogy bolond, akkor az hagyjan... de ha mindenki, az mar elgondolkodtato.

Hozzászólás

Egy nagyon gyors valasz erejeig azert hadd jegyezzem meg, hogy itt nem arrol van szo, hogy esetleg mas szakmai velemenyed lenne ami itt senkinek sem tetszik es ezert harapnank a torkodat... hanem az, hogy eleve nincs velemenyed de kovetelozol, mocskolkodsz, gyerekeskedsz stb.... erted? dehogy erted...
        Mondom, hogy azonnal fröcsög a köcsög...

Hozzászólás

• Bocs Misi, ne haragudj, megígértem, hogy nem fogok ebbe a topickba írni, és rólad.

Mégis muszáj kivételt tennem, mert egyrészt rájöttem, ki a bennfentes, és elég szomorú, hogy én ezzel az emberrel többször is kezet fogtam...

Másrészt a csalásfára visszatérve: NEM én csináltam. A zöldet valóban én, még két éve, azóta abból több verzió is kikerült ide-oda a netre már régesrég. Azon csak aktuális oktatók, mentorok voltak eredetileg. Véleményemnek itt is mindenkiről hangot adtam, így semmi képmutatás nincs a dologban, vissza lehet olvasni az összes hozzászólásomat, tehát ez az állítás eleve kamu. A másik csalásfához nincs közöm. 2 éve még Camarot, rewandot, equalizert se ismertem, szóval nem nyert már csak ezért sem
          Harmadrészt azóta Dankó Zolival jó viszonyt ápolok, ezt tudja ő is (nagyra értékeltem a felajánlásást is, itt a fórumon is megemlítettem), és neki is elmondom, ha valamivel nem értek egyet, igaz, már csak privátban. Ugyanez vonatkozik shortosgyulára, és kb mindenki másra. Ha visszanézed bennfentes az összes hozzászólásomat, semmi sunyulás nincs benne. Miért is lenne? Nem oviban élünk, vagyis én tuti nem, és ettől a piac se lesz jobb, vagy rosszabb

Hozzánk bárki jöhet, mindenkit ugyanúgy fogadunk. Nincs kivétel se lefele, se felfele. Miért is lenne? Gyere te is, úgyis lebuktál már, de én ennél nagyobb lelkű leszek, veled se fogok kivételezni Ja, meg válaszolj erre, mert most épp te sunyulsz Vagyis most is

Jó tradet fiúk!

ui.: Bill büszke lenne rámXD
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bocs Misi, ne haragudj,

mert egyrészt rájöttem, ki a bennfentes,

Másrészt a csalásfára visszatérve: NEM én csináltam. A zöldet valóban én, még két éve, azóta abból több verzió is kikerült ide-oda a netre már régesrég.
            Nem haragszom.

Én még most se tudom, ki a bennfentes. Az, hogy határozottan engem azonosítottak vele, ugyanolyan előítéletes baromság, mint a tények figyelmen kívül hagyása nélkül rólam leírt összes többi vélemény, kekeckedés.

Az eredeti csalásfa ezek szerint a te műved, ha két éve te csináltad… Vajon minek, milyen tények alapján?
            Csak összehasonlításképpen: Én tudod mit csináltam 2 éve? Épp akkor vállaltam el egy területi vezetői munkát egy pénzintézetnél… Sok új dolgot tanultam, tapasztaltam ott és azóta.

El kellene gondolkodni azon, hogy van-e jogotok bárkivel is kekeckedni.

Hozzászólás

Nem haragszom.

Én még most se tudom, ki a bennfentes. Az, hogy határozottan engem azonosítottak vele, ugyanolyan előítéletes baromság, mint a tények figyelmen kívül hagyása nélkül rólam leírt összes többi vélemény, kekeckedés.

Az eredeti csalásfa ezek szerint a te műved, ha két éve te csináltad… Vajon minek, milyen tények alapján?
              Csak összehasonlításképpen: Én tudod mit csináltam 2 éve? Épp akkor vállaltam el egy területi vezetői munkát egy pénzintézetnél… Sok új dolgot tanultam, tapasztaltam ott és azóta.

El kellene gondolkodni azon, hogy van-e jogotok bárkivel is kekeckedni.
              Én már egy jó ideje nem veszek részt kekeckedésben, láthatod (bár te kóstolgattál, most látom, de nem érint).

Két éve poénból csináltam, semmi extra célom nem volt vele, szerintem vicces És sajnos sok igazság is volt benne anno. Nem is értem, miért most vetett nagy hullámokat, miért nem korábban, pedig facén itt-ott láttam már, mindegy. Mondjuk újabb verzióban is előkerült a téma, de az nem én voltam már. Innen vettem a képet is, nem nagy titok: http://szelence.fw.hu/tananyag/nyelv...uralinyvcs.jpg

Hozzászólás

Bocs Misi, ne haragudj, megígértem, hogy nem fogok ebbe a topickba írni, és rólad.

Mégis muszáj kivételt tennem, mert egyrészt rájöttem, ki a bennfentes, és elég szomorú, hogy én ezzel az emberrel többször is kezet fogtam...

Másrészt a csalásfára visszatérve: NEM én csináltam. A zöldet valóban én, még két éve, azóta abból több verzió is kikerült ide-oda a netre már régesrég. Azon csak aktuális oktatók, mentorok voltak eredetileg. Véleményemnek itt is mindenkiről hangot adtam, így semmi képmutatás nincs a dologban, vissza lehet olvasni az összes hozzászólásomat, tehát ez az állítás eleve kamu. A másik csalásfához nincs közöm. 2 éve még Camarot, rewandot, equalizert se ismertem, szóval nem nyert már csak ezért sem
                Harmadrészt azóta Dankó Zolival jó viszonyt ápolok, ezt tudja ő is (nagyra értékeltem a felajánlásást is, itt a fórumon is megemlítettem), és neki is elmondom, ha valamivel nem értek egyet, igaz, már csak privátban. Ugyanez vonatkozik shortosgyulára, és kb mindenki másra. Ha visszanézed bennfentes az összes hozzászólásomat, semmi sunyulás nincs benne. Miért is lenne? Nem oviban élünk, vagyis én tuti nem, és ettől a piac se lesz jobb, vagy rosszabb

Hozzánk bárki jöhet, mindenkit ugyanúgy fogadunk. Nincs kivétel se lefele, se felfele. Miért is lenne? Gyere te is, úgyis lebuktál már, de én ennél nagyobb lelkű leszek, veled se fogok kivételezni Ja, meg válaszolj erre, mert most épp te sunyulsz Vagyis most is

Jó tradet fiúk!

ui.: Bill büszke lenne rámXD
                Remélem nem rám tippelsz/pikkelsz és azért áll a klimax project.
                Fatert rugdossad !

//engem nem kell mindig komolyan venni.
                //azt csak jumorból írtam hogy bennfentes információk beszerzése miatt voltam sörözni

//Bill rám is büszke lenne. Most épp nyomkodom a baszketjét..
                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Harmadrészt azóta Dankó Zolival jó viszonyt ápolok, ezt tudja ő is (nagyra értékeltem a felajánlásást is, itt a fórumon is megemlítettem), és neki is elmondom, ha valamivel nem értek egyet, igaz, már csak privátban.
                  Jól van, ettől még eljöhetsz bográcsozni.
                  Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jól van, ettől még eljöhetsz bográcsozni.
                    Ez nem rossz ötlet.

Mondjuk én csak barátokkal bográcsozom, pl. a hétvégén is főzök. Őszinte gyerek vagyok, olyanokat nem hívnék az asztalomhoz, akik előtte ostobán és irigyen csalóznak, kekeckednek…

Pl. röhej, ami most megy a másik topicban: amikor én beszéltem banki oktatások és prémium/privát tapasztalatok alapján 100 milliókról, portfólió-építésről, azonnal kötelezően betámadtak, de most hogy ugyanazok dobják be ugyanazt a témát, máris "nagyon jó, fantasztikus, korrekt, érdekes" és elindul a "zártkörű" brainstorming…

De hát a tömeg az tömeg, a PR az PR.

Hozzászólás

amikor én beszéltem banki oktatások és prémium/privát tapasztalatok alapján 100 milliókról, portfólió-építésről, azonnal kötelezően betámadtak, de most hogy ugyanazok dobják be ugyanazt a témát, máris "nagyon jó, fantasztikus, korrekt, érdekes" és elindul a "zártkörű" brainstorming…
                      Nem erzed egy cseppet sem a kulonbseget a ket helyzet kozott, mi? Csoda? Amikor te "beszeltel", 150.000 forintrol volt szo es arrol, hogy abbol mar diverzifikalt portfoliot tudsz felepiteni... Erre kerdeztek tobben is, en specifikusan tobbszor is, hogy ezt az allitast szakmailag hogyan tudod alatamasztani, mert Sci-Fi kategoriaba sorolhato?! Valaszaid e kerdesekre = 0; Mocskolodasaid emiatt azota is = vegtelen. Ebbol meg felepitettel egy mokuskereket, amely jo nagyra nott azota... es bemutattad, hogy mire vagy kepes szakmailag es emberileg. Ilyen egyszeru. Ez volt a te PR-od.

Eselyeid a megvaltasra pedig meg mindig nyitottak... Ha tudsz, elsz vele, ha nem (es ugy nez ki, hogy nem) ez van... a tortenelem szemetladajaban vegzi a penzUGYES is, pont mint moneymentor es kmisi... ez a PR ereje.

Hozzászólás

Mondjuk én csak barátokkal bográcsozom, pl. a hétvégén is főzök. Őszinte gyerek vagyok, olyanokat nem hívnék az asztalomhoz, akik előtte ostobán és irigyen csalóznak, kekeckednek…
                        .
                        Nem értelek. Két éve volt itt egy kemény menetem Zolival is. Vissza lehet olvasni. És ezen a fórumon nagyon jól követhető a személyiségfejlődésem. Ha gondom van valakivel, privátban írom meg az illetőnek.

Ezek szerint veled ellentétben, én túl tudtam lépni a múlt vélt, vagy valós sérelmein, és ennek egyik megnyilvánulása, hogy Zolival jóban lettem, mert tett felém egy gesztust. Ettől még van, amivel nem értek egyet, de mivel ezek számomra nem fajsúlyos dolgok, miért ne rendezhetném a viszonyomat valakivel?

Itt vagy pl te. Én neked a jót akartam mindig, lehet, nem jól, és nem sikerült átadnom. Ez van, bocs. Ahogy ígértem, én nem írok többé, egy hónapja tartom is ehhez magam (legutóbb se miattad írtam ide, csak bennfentes nagyon könnyen félreérthetőt állított, hát, mindent ő sem tudhat, de valakinek bukni is kell a piacon). Én ezt a fejezetet is lezártam a részemről

Hozzászólás

a tortenelem szemetladajaban vegzi a penzUGYES is, pont mint moneymentor es kmisi... ez a PR ereje.
                          ualizer!
                          Neked aztán vastag bőr van a pofádon. Tegnap kiderült, hogy hamisan vádaskodtál, haverod gyártotta a csalásfát, de már megint itt vagy és folytatod a csúsztatást.
                          Engem nem érdekel, hogy
                          - te vagy a Kárpátok géniusza
                          - a legnagyobb román mesemondó
                          - érzésből 12 éve ingatlan fejlesztő (pedig csak a kerti pottyantóst raktad arrébb 2 méterrel)
                          - demo milliók forex királya (akinek nagy nehezen sikerült megérteni hogy 5+3 hullám az Elliott)
                          - aki Lambot is vehetne már egy-egy trade után (így hívják a faluban a szamarat a kordé előtt, mikor mentek vasat gyűjteni)
                          Nekem csak egy rakás szar vagy. Elég volt. HÚZZÁL EBBŐL A TOPICBÓL A QVA A…BA.

Harzol!
                          Meddig sértegethet ez a tetű anélkül, hogy néhány napra kizárnád?

Hozzászólás

ualizer!
                            Neked aztán vastag bőr van a pofádon. Tegnap kiderült, hogy hamisan vádaskodtál, haverod gyártotta a csalásfát, de már megint itt vagy és folytatod a csúsztatást.
                            Engem nem érdekel, hogy
                            - te vagy a Kárpátok géniusza
                            - a legnagyobb román mesemondó
                            - érzésből 12 éve ingatlan fejlesztő (pedig csak a kerti pottyantóst raktad arrébb 2 méterrel)
                            - demo milliók forex királya (akinek nagy nehezen sikerült megérteni hogy 5+3 hullám az Elliott)
                            - aki Lambot is vehetne már egy-egy trade után (így hívják a faluban a szamarat a kordé előtt, mikor mentek vasat gyűjteni)
                            Nekem csak egy rakás szar vagy. Elég volt. HÚZZÁL EBBŐL A TOPICBÓL A QVA A…BA.

Harzol!
                            Meddig sértegethet ez a tetű anélkül, hogy néhány napra kizárnád?
                            Latod milyen egyszeru? Ez vagy te... ez a te PR-od...

Hozzászólás

Nem értelek.
                              És ezen a fórumon nagyon jól követhető a személyiségfejlődésem.
                              Én ezt a fejezetet is lezártam a részemről
                              Nem kell, hogy megérts.
                              Szerinted (személyiség)fejlődés, amin haladsz?
                              Oké, de akkor engem kerülj el a jótanácsaiddal.

Hozzászólás

Nem kell, hogy megérts.
                                Szerinted (személyiség)fejlődés, amin haladsz?
                                Oké, de akkor engem kerülj el a jótanácsaiddal.
                                Én elkerüllek az utóbbi egy hónapban. Te osztogatsz engem kifele folyamat

Úgyhogy igen, részemről fejlődés. Követhetnéd a példám, és akkor te se szólogatnál be

Peace!

Hozzászólás

Working...
                                X