Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy szép márciusi napon nyitott egy GBPCHF shortot ~200 lottal, amitől az árfolyam úgy megijedt, hogy leszaladt nulláig.
    ...Amitől a myfxbook összeomlott és ezt a devizapárt (GBPCHF) nem is jelenítette meg az analytics-ban.

Click image for larger version

Name:	SGY myfx.JPG
Views:	1
Size:	49,8 KB
ID:	160537

Hozzászólás

• A számla 100 ezer feletti része totális bullshit, kb addig volt reális 10 ezer indulótól. Ott derült ki hogy full kamu a broker.

Tanulság: hiteles myfxbook kimutatás hiteltelen brokerrel ennyit ér...

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...Amitől a myfxbook összeomlott és ezt a devizapárt (GBPCHF) nem is jelenítette meg az analytics-ban.

[ATTACH]13575[/ATTACH]
        Simán lehetséges, látod összeáll itt a kép. De az is lehet, hogy a dax esett nullára, részletkérdés..

Hozzászólás

• Híres stratégiák elméletben, gyakorlatban 1 - Harmonic trading

Mivel a pénzÜGYESsel legellenségesebb fórumtroll saját stratégiáját érintő szakmai alapokkal sincs tisztában, keveri az Elliott-ot a harmonic pattern-nel és harmonic tradinggel, szeretnék megosztani itt néhány szakanyagot, ami tisztázza a kérdést a kezdőknek is.

A kép a legfontosabb alakzatokat mutatja, benne a példákon többször látott ABCD-t, és sok mást.

Szakirodalomnak majd pl. Scott Carney könyveit, weboldalát és videóit ajánlanám.

Ha ualizer sokat kekeckedik, szépen átveszem tőle a kereskedési tippek bemutatását is.

Bár eredetileg ezeket a Facebook csoportomba szántam, de érzékelhető igény esetén más „híres” stratégiák és kereskedési helyzetek bemutatása is szóba jöhet.

(Cserébe munkámért azt kérem, hogy ezek iránt érdeklődők természetesen pénzÜGYES weboldalon keresztül, az ajánlott összeggel nyitott számlán kereskedjék le a jeleket. Win-win.

Szóval várom a számlanyitásokat és nyomom az anyagokat.)
          Csatolt fájlok
          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• Jó cucc a harmonic, én ezen rágtam át magam anno, szerintem jó kis könyvecske: http://harmonictrader.com/pdfdownloads/vol1.pdf

Viszont ez önmagában ugyanúgy kevés a sikerhez, mint bármi más tőzsdeelemzéses cumó.

De kiinduló alapnak jó lehet természetesen.

Hozzászólás

• pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mivel a pénzÜGYESsel legellenségesebb fórumtroll saját stratégiáját érintő szakmai alapokkal sincs tisztában, keveri az Elliott-ot a harmonic pattern-nel és harmonic tradinggel, szeretnék megosztani itt néhány szakanyagot, ami tisztázza a kérdést a kezdőknek is.

A kép a legfontosabb alakzatokat mutatja, benne a példákon többször látott ABCD-t, és sok mást.

Szakirodalomnak majd pl. Scott Carney könyveit, weboldalát és videóit ajánlanám.

Ha ualizer sokat kekeckedik, szépen átveszem tőle a kereskedési tippek bemutatását is.

Bár eredetileg ezeket a Facebook csoportomba szántam, de érzékelhető igény esetén más „híres” stratégiák és kereskedési helyzetek bemutatása is szóba jöhet.

(Cserébe munkámért azt kérem, hogy ezek iránt érdeklődők természetesen pénzÜGYES weboldalon keresztül, az ajánlott összeggel nyitott számlán kereskedjék le a jeleket. Win-win.

Szóval várom a számlanyitásokat és nyomom az anyagokat.)
              Ezt is megerte a forum... hogy Miska szakmai dolgokat publikaljon. Gratulalok neked Miska, megtorted a jeget, csak igy tovabb. Megis erdemes volt benezni ide a forumra a szokasos loveszet elotti borozast kihagyva... ra is szanok akkor 20 percet, hogy megirjak neked, de inkabb a tobbieknek segitsegkeppen, par dolgot, amit fontosnak tartok.

Az elso szemetszuro dolog ami feltunhet valakinek az az, hogy ugymond cserebe a "munkadert" maris kersz valamit... de akkor nezzuk meg kicsit, hogy miben is merult ki ez a naaaaagy munka amit lefolytattal (szerintem nem vagy megszokva a becsuletes munkaval, hiszen ha ezt a presztaciodat munkanak nevezed, akkor baj van...a fejedben): szokasod szerint kifolyt beloled egy halom mocsok es odavetettel egy netrol lekoppintott (ugyancsak szokasod szerint) alig lathato kis kepet azzal megspekelve, hogy ha erdekel a harmonikus duma, nezd meg Carney-t... ez igen apukam, ez tenyleg nagy munka volt... odatetted magad apukam. Gondolom meg el is faradtal a nagy munka kozben, kellett pihenj egyet delutan...

Akkor maris nezzunk is kicsit szakmailag a hata moge a "saját stratégiáját érintő szakmai alapokkal sincs tisztában, keveri az Elliott-ot a harmonic pattern-nel és harmonic tradinggel" kijelentesednek es tegyunk helyre par elmeleti es gyakorlati kerdest, valamint tegyunk helyre kicsit teged, adjunk egy reset-et a beteg agyadnak...

Veled ellentetben az en stilusom az, hogy ami erdekel es amikor egy projektnek nekifogok, teljes ero es energiabevetessel, lelkesen csinalom, annak az osszes reszletenek szemelyesen nezek tuzetesen utana, kutatom fel, hogy mit, kivel, mivel es hogyan erdemes a cel elerese erdekeben csinalni, beleasom magam a problema velejebe es sosem elegednek meg egy hanyagul bekoppintott kis kepecskevel argumentum gyanant. A harmonikus kereskedesrol pedig "csak" ennyit tudok es a szakmai velemenyem a kutatasaim alapjan ezekkel kapcsolatban a kovetkezok:

- mielott hullamelmelettel foglalkoztam volna, harmonikus alakzatokat tredeltem... ez is egy fazisa volt a fejlodesemnek, egy kezdetleges fazis. Szemelyesen ismerem Scott Carney-t akirol te csak hallani veltel, ugyanugy ahogy Akil Stokes-ot es Jason Stapleton-t akik nagyban gyurjak a harmonikus kereskedest. Scott-nak egy halom penzt fizettem ki egy harmonikus "tanfolyamert" valamint egy semmire nem hasznalhato harmonikus alakzatokat felismero software-re... azert mondom, hogy semmire nem hasznalhato, mivel egyszeruen nem tudtam forexen ugy gyakorlatba ultetni a harmonikus gondolatot, hogy abbol hatekony strategiat ki tudjak epiteni... szerencsere, hiszen ha ez nemileg sikerult volna, nem mentem volna tovabb, hogy tovabb keressem az utat igy valoszinuleg a hullamokba sem bonyolodtam volna bele... nagy hiba lett volna... ugyanigy volt a harmonikusok elott az S/R strategiakkal... Ezeket mind izig verig leteszteltem es darabjukra szedtem, majd megprobaltam felepiteni beloluk valamit: az S/R-el csodott mondtam, nem jott be az elvart eredmeny, a harmonikusokkal pedig sikeres strategiat sikerult vegul osszehozni, de tul lassu volt az izlesemnek a szamlagyarapodas, 10 lepes elore 9 vissza... ez nem volt inyemre, igy mentem tovabb a hullamokra, az viszont berobbant amikor megertettem, hogy mirol is van nagybanszo... es megertettem azt is, hogy hol van a gyenge pontja a harmonikusoknak, probaltam Scott-nak is es a masik ket madarnak is, Akilnak meg Jason-nak elmondani a felfedezest, de a hulyesegben mindharom hasonlit rad... a segitseg nem kellett nekik.

A kovetkezok a Scott altal bevezetett es promovalt harmonikus kereskedesi modell fobb hatarai es fobb gyenge pontjai:

- nincsen egy objektiv merce arra a kezeben, hogy meg tudja objektiven es megismetlodo modon hatarozni, hogy mi egy "impulse leg" amire lekepezi aztan az ABCD korrektiv strukturakat... ez pedig egy bazi nagy hatrany, ezert van az, hogy legtobbszor rosszul hatarozzak meg a harmonikus kereskedok ezt a legfontosabb hullamot, hiszen ez adja majd a specifikus alakzatok visszateszt szintjeit %-ban es ha ez rosszul van meghatarozva, fuccs az egesznek... ezt konnyen ki lehetne eszkozolni, de suket fulekre lelunk... de Scott messzemenoleg nem olyan frusztralt es buta mint te, hiszen bazi nagy penzt csinal a mentorkodasbol egy olyan rendszerbol amit o allitott ossze es ezert le a kalappal elotte, veled ellentetben, aki csak koppintani tudsz es azt is rosszul... vagyis o megengedheti maganak, hogy kicsit inerciaval es inflexibilis modon mozogjon a piacon. te nem...

- az elfogadott standard TP szintek a beallok utan nagyon kicsi R/R-t eredmenyeznek es ez osszevetve a W/L arannyal, hiszen ezt a ket aranyt csak egymassal osszevetve van ertelme hosszutavon nezni, mint mondtam, 10 lepes elore 9 hatra... ezek a szuk TP szintek azert vannak igy meghatarozva, mivel nincs egy objektiv szuroje Scott-nak amivel leszurhetne, hogy csak optimalis helyeken (strukturak vegen) nezze a fordulokat, nembeszelve az elozo pontnal leirt hianyossagrol, ami csak ratesz egy veder benzint a tuzre ebbol a szempontbol, igy bekotnek minden egyes megjeleno alakzatot fuggetlenul attol, hogy az struktura vegen (sikeres) vagy strukturak kozepette (nagy aranyu sikertelenseg) neadjisten impulzusok alatt counter-trend-ben (sikertelenek) alakulnak ki.

- specifikusan ez a strategia trendellenes, hiszen mindig a trenddel szemben kotod be a poziciot a rovidtavu fordulopontra szamitva... ez pedig hiba, hiszen objektiv eszkoz hianyaban amivel fel tudnad merni es meg tudnad hatarozni egy struktura veget ahol erdemes beallni, you are doomed to failure, hiszen nem ismered fel azt, hogy fordult a trend.

Akil Stokes es Jason Stapeleton-nak volt annyi flexibilitas es ver a pucajukban, hogy atvegyenek a strategiajukba egy strukturalis szurot, egy kezdetlegeset, de mar csak ezzel nagyon nagy fejlodest mutattak, hiszen a TP szinteket ki tudjak, olykor, terjeszteni. Scott erre meg nem volt kepes. De nem is szukseges neki, mint mondtam, nem 5000 forintert arulja magat orankent az utcasarkon mint te... es a strategiaja mukodik, meg ha nagyon lassan is, de mukodik.

Miutan beletanultam a hullamelmeletbe, persze itt is csakis ugy, hogy teljes erobedobassal alltam neki (megbaratkoztam Anil Mangallal es Ramki Ramakrishnan-al akivel a mai napig is otleteket cserelunk szemelyesen, trade setup-okat beszelunk meg, van mikor nem ertunk egyet stb. , ossze, vissza, szet es atal teszteltem minden letezo strukturat amit ugy Elliott mint Glenn Neely es Ramki is kitapasztaltak es leirtak, csinaltam sajat statisztikakat, keszitettem sajat strategiat stb.) csak akkor jottem ra, hogy a harmonikus alakzatok kereskedeset hogyan lehetne felturbozni, viszont addigra mar raebredtem, hogy a hullamelmeleti strategiam mellett a harmonikus alakzatok csak a segedkerekek a versenybiciklimen... nincs szuksegem harmonikus alakzatok felismeresere, hiszen a hullamelmelet potol minden alakzatot.

Ennyit ugy diohejban, csak, hogy ne kepzeld azt, hogy esetleg ket par tokod lenne itt a forumon... hiszen a te tudasod messzemenoleg eltorpul amellett ami szukseges ahhoz, hogy egy sikeres ember legyen beloled. De ez nem gond... ameddig nem kerulunk oda, hogy hasztalan/teves szakmai tanacsokat arulj penzert, mert az mar nem etikus.

Tehat: mi a te szakmai gondod azzal, hogy esetleg en kombinalom a hullamelmeletet a harmonikus latasmoddal es olykor, amikor a struktura vegen megjelenik egy-egy olyan korrektiv struktura amely kimeriti a harmonikus alakzatok tipikus jegyeit is felhivom erre az esetleges harmonikusan kereskedok figyelmet is egy olyan alakzatra ahol sokkal nagyobb az esely sokkal nagyobb profitra szert tenni mint az atlagos harmonikus alakzatokkal? hiszen ez az igazi win-win situation, nem pedig az amirol te beszelsz a tudatlansagodbol kifolyolag... Van esetleg valami szakmai ellenvetesed amiert ez ne lenne celravezeto? LOOOOL

Azt mondod, nagykepuen, hogy "Ha ualizer sokat kekeckedik, szépen átveszem tőle a kereskedési tippek bemutatását is." - ezen pedig jot kacagtam... megis milyen tudas alapjan tudnad te atvenni a kereskedesi tippek bemutatasat? a facebook csoportodban is az innen a forumrol rewandrol, camarorol, Tback-rol es rolam lekoppintott dolgokat tudod csak bemutatni annak a 26 szerencsetlennek akik voltak annyira eselytelenek, hogy kovetoidde valtak...

Szedd ossze magad Miska, tanulj meg kicsit es kezdj el erteket teremteni a vilagban, mert maskepp ugy a forumos leted mint a valodid szart sem ernek.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                szokasod szerint kifolyt beloled egy halom mocsok es odavetettel egy netrol lekoppintott (ugyancsak szokasod szerint) alig lathato kis kepet azzal megspekelve, hogy ha erdekel a harmonikus duma, nezd meg Carney-t... ez igen apukam, ez tenyleg nagy munka volt... odatetted magad apukam. Gondolom meg el is faradtal a nagy munka kozben, kellett pihenj egyet delutan...
                Köszönöm értékes soraidat.

Viszontsértegetés helyett:
                - Helyre tettem a stratégiád elméleti hátterét (neked is ezzel kellett volna kezdened).
                - Igény esetén további érdekes elméleti anyagokat, tapasztalatokat, realtime elemzéseket is meg tudok osztani itt és a Facebook csoportomban is.
                - De mivel engem nem az exhibicionizmus hajt, csak a win-win jegyében rakok ebbe (is) több időt, energiát…

Neked is jó pihenést a szabadság alatt, szükséged van rá…
                (add át üdvözletem SZEMÉLYESEN minden híres tradernek: Elliottnak, Scott Carneynak, Akil Stokesnak, Jason Stapletonnak, Anil Mangalnak, Ramki Ramakrishnannak és mindenkinek, aki még majd eszedbe jut…)

Hozzászólás

• Jól van Misi, csak igy tovább. Én szurkolok neked.
                  willow

Hozzászólás

- Helyre tettem a stratégiád elméleti hátterét (neked is ezzel kellett volna kezdened).
                    - Igény esetén további érdekes elméleti anyagokat, tapasztalatokat, realtime elemzéseket is meg tudok osztani itt és a Facebook csoportomban is.
                    - De mivel engem nem az exhibicionizmus hajt, csak a win-win jegyében rakok ebbe (is) több időt, energiát…

Neked is jó pihenést a szabadság alatt, szükséged van rá…
                    (add át üdvözletem SZEMÉLYESEN minden híres tradernek: Elliottnak, Scott Carneynak, Akil Stokesnak, Jason Stapletonnak, Anil Mangalnak, Ramki Ramakrishnannak és mindenkinek, aki még majd eszedbe jut…)
                    Ha nem haragszol meg, kihagynam egyelore udvozleted szemelyes tolmacsolasat Elliottnak... meg nem ert meg ra az ido... en erot es egeszseget kivanok mindenkinek, meg neked is... ...viszont a listad tobbi resztvevojenek atadhatom a kecskemeti penzUGYES Miska meleg, barati oleleset, hiszen mindig jol viselik ezen szemelyek ha egy veluk egyenerteku es tudasu szakerto csokoltatja oket...

Visszaterve a szakmai oldalra, nem kaptam szakmai/logikai erveken alapulo valaszt arra, hogy: Mi a te szakmai gondod azzal, hogy esetleg en kombinalom a hullamelmeletet a harmonikus latasmoddal es, olykor, amikor a korrektiv struktura vegen megjelenik egy-egy olyan struktura amely kimeriti a harmonikus alakzatok tipikus jegyeit is, felhivom erre az esetlegesen csak harmonikusan kereskedok figyelmet is egy olyan alakzatra ahol sokkal nagyobb az esely sokkal nagyobb profitra szert tenni mint az atlagos harmonikus alakzatokkal? Van esetleg valami szakmai ellenvetesed amiert ez ne lenne celravezeto? - hiszen azt promovaltad, hogy nem ertenek a szakmahoz, mert keverem a kettot... indokold meg racionalisan, hogy ne mondhassam, hogy folyton szajmenesed van.

"Helyre tettem a stratégiád elméleti hátterét (neked is ezzel kellett volna kezdened)." - biztos, hogy van neked annyi ver a pucadban es tudas a fejedben, hogy ezt meg tudd tenni? na ne mar... abba kellene hagyni a bohockodast.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      biztos, hogy van neked annyi ver a pucadban es tudas a fejedben, hogy ezt meg tudd tenni?
                      Te miért fröcsögsz állandóan?
                      Jó igaz, saját játékodban KO-ztalak le, mikor kiderült, hogy nemhogy az Elliotthoz nem értesz, de a harmonic tradingről sincs fogalmad…

Lépjünk tovább. Számomra már ualizer és véleménye nem érdekes.

Maradok inkább a szakmánál…
                      Tudtátok, hogy eredetileg honnan indult el ez a fajta kereskedés?

Harold McKinley Gartley tőzsdei tanácsadó céget vezetett az 1930-as években, ahol tudományos és statisztikai módszereket alkalmaztak a részvénypiaci mozgások elemzésére.
                      Megfigyeléseikkel a traderek 2 nagy problémájára igyekeztek megoldást adni: mit és mikor kell venni.
                      Így született a 222-es alakzat. Ez onnan kapta a nevét, hogy Gartley 1932-ben a Profits in the Stock Market című könyvének 222-es oldalán mutatta be a jellegzetes X-ABCD formát trend végi, korrekció indító alakzatként.
                      Később ezt kitalálójának tiszteletére Gartley patternként emlegetjük.

Aztán több mutánsa is keletkezett ennek az alakzatnak.
                      Ezeket leginkább Scott Carney-nek köszönhetően összefoglalóan harmonic patternek, ill. harmonic tradingnek hívjuk. Ilyenek pl.
                      • AB=CD
                      • Gartley (222)
                      • Butterfly (pillangó)
                      • Bat (denevér)
                      • Crab (rák)
                      • Shark (cápa)
                      • Cypher
                      • 5-0
                      • 3-Drives
                      (Ezekhez ajánlott irodalom Carney könyvei, aminek első részét Dávid is megosztotta néhány kommenttel feljebb.)

Különböző idősíkokon az alakzatok alkalmasak lehetnek kisebb-nagyobb skalpok, swingek lekereskedésére. (lásd mellékelt kép)

Majd esetenként rakok fel ilyen elemzéseket ide realtime.
                      Akinek van kedve, csatlakozzon saját elemzései megosztásában.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

Majd esetenként rakok fel ilyen elemzéseket ide realtime.
                        Akinek van kedve, csatlakozzon saját elemzései megosztásában.
                        Hopp, ezt éppen most találtam. Első példának jó lesz...
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ezeket meg épp most Carney-nál láttam:

(Na megyek kirándulni. További jó szórakozást.)
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Hopp, ezt éppen most találtam. Első példának jó lesz...
                            Jó ez a kép szépen látszik a short 868-ig

Hozzászólás

• Misi bakker ennek short szaga van.
                              Csatolt fájlok
                              willow

Hozzászólás

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Misi bakker ennek short szaga van.
                                Jó irányba mozdult az.

A kísérlet lényege:
                                - ezek NEM komplex pénzÜGYES elemzéssel készült képek
                                - egyelőre CSAK Harmonic trading (ill. elsősorban Gartley, aminek a találati arányához rakok egy képet.)
                                - ezért ITT nem is használok más elemzési eszközt (trendvonal, csatorna, indikátor, multi time frame, stb)

willow:
                                Símán lehet, hogy naposon a short a valószínűbb, de azért óráson most nagyobbnak tűnt egy 100-150 pipes minor long esélye.

Camaro:
                                Igazad lehet más módszerrel, más idősíkon. Légyszí rakj fel képet, ami alapján ezt értelmezhetjük.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X