Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    moncsicsi, ez csak szokásos fórumos általános frázispufogtatás lett.

Senki nem mondta, hogy a kispénzűek dögöljenek meg, vagy húzzanak messzire...

Ismered a tőkepiaci egyenest? Tudod, az a vonal, ami a kockázat-hozam szerint sorolja be a pénzügyi termékeket. Azon mindenki talál magának megfelelőt bankbetéten kívül is. A tőzsde, részvény, befalap, eszközalap, ETF sem elérhetetlen senkinek.
    Sőt kisebb tőkeáttétel is van.

Elfogadom, hogy ha sikeres vagy, akkor barátod a tőkeáttétel. De ha tévúton jársz, akkor az ellenséged.

Oké, néhány konkrét kereskedéssel mutasd már meg (akár itt, akár saját külön topicodba) mit jelent számodra a grid, hedge, multi currency - ne csak a levegőbe pufogtassunk.

Aztán kiderül, ez a 90 vagy 10 %-hoz gyorsítósáv?

Hajrá.
    Néhány konkrét kereskedéssel mutassam meg? De hát a gridek sokszor csak nyernek, sőt, igazából csak egyszer veszítenek, de akkor mindent. Néhány kereskedéssel nem látnál mást, mint menő görbét, fölfelé. De ezt te is jól tudod.

És nem, nem derül ki ezekből, hogy 90% vagy az a bizonyos 10...

Rakhatok be ilyen képeket, de ... nem arról van itt szó, hogy mit érnek a gries stratik, mert az már lerágott csont: a profik határozottan ellenzik, a kereskedni nem tudók meg próbálkoznak.
    Az igazi kérdés, hogy ha próbálkoznak, akkor mostantól hol tehetik meg egyáltalán! (Demo számlán kívül.)

De itt kezd másik vágányra állni a téma: sikeres-e egy stratégia és az üzemeltetője, vagy sem. Pedig nem erről volt szó. Hanem arról, hogy az ilyen és kispénzű hol próbálkozhat. Vagy az a kérdés, hogy van-e joga próbálkozni? (Hiszen úgyis bukik: kispénzű is, meg sz@r is a stratégiája.)

Az én (implicit) állításom nem az volt, hogy sikeres vagyok, hanem az, hogy szeretném tovább folytatni a próbálkozásomat. Hogy ennek vane értelme, az nem az én kérdésem. Az lehet másé, de azzal foglalkozzon más!

"ez csak szokásos fórumos általános frázispufogtatás lett."
    Akkor jó, nincs több hozzáfűznivalóm.

Bár abban egyetértünk, hogy látni nagyon sok "frázispuffogtatást" itt, és ezen a fórumon, - amit megtoldnék a "haszontalan" jelzővel is, csakhogy legalább ezt halmozhassam, élvezetek helyett.

Bár fentebb Mybusiness-nek éppen konkrét kérést írtam, ha esetleg segít, azért hálás leszek, s azok elég konkrétumok.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ennek a hírnek örülök!
      Akkor lépjünk a konkrétumok mezejére: te ismered a tőzsdét, én nem, így biztosan csípőből tudnál segíteni, ha szépen kérnélek. És most szépen kérlek!
      Tegyük fel, hogy forexen a stratégiámhoz pl. 5000 usd kellene 500-as tőkeáttét mellett, devizapárokra, elsősorban major, de cross is kellene. Nem daytrade, sokszor napokig kell tartani.
      Ezt melyik, általad javasolt konkrét számlatípus, konkrét cég, stb. tudná kiváltani?

Merthogy ez a teljes kép, és nem csak szeleteket kell kivenni belőle, pl. hogy biztonságosabb, szabályozott környezet, vannak micro devizák, stb.

Őszintén sokat segítenél.

Köszönöm előre is!
      Persze küldök linket DE mindig hangsúlyoztam, h a nagy tőkeáttétel tőzsdén d. tr.-ben lehetséges. Pl a US500-on a tartás is kisebb marginnal lehetséges mint ESMA alapon. Ez már elképesztő, sztem.
      Csak példaként! marginok a CME-hez (Chicagói tzs):
      www.ampfutures.com/trading-info/margins/
      Elég sokat kereskedtem náluk, nem "csilivili" de normálisak.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Persze küldök linket DE mindig hangsúlyoztam, h a nagy tőkeáttétel tőzsdén d. tr.-ben lehetséges. Pl a US500-on a tartás is kisebb marginnal lehetséges mint ESMA alapon. Ez már elképesztő, sztem.
        Csak példaként! marginok a CME-hez (Chicagói tzs):
        www.ampfutures.com/trading-info/margins/
        Elég sokat kereskedtem náluk, nem "csilivili" de normálisak.
        Köszönöm, megnézem!
        De látod, ezért írtam kicsit több részletet, mert az összkép számít, amiben minden részlet fontos: ha napon túl nincs nagy tőkeáttét, lehet, hogy máris hanyagolhatom a tőzsdét...
        Majd még tanulmányozom!

Hozzászólás

Köszönöm, megnézem!
          De látod, ezért írtam kicsit több részletet, mert az összkép számít, amiben minden részlet fontos: ha napon túl nincs nagy tőkeáttét, lehet, hogy máris hanyagolhatom a tőzsdét...
          Majd még tanulmányozom!
          Ezért is nyitottam egy Admiral számlát az ausztrál szekcióban, éppen ma délután készült el. 1:500 indexen, persze nem SEPA-utalással megy😊

Hozzászólás

Oké, néhány konkrét kereskedéssel mutasd már meg (akár itt, akár saját külön topicodba) mit jelent számodra a grid, hedge, multi currency - ne csak a levegőbe pufogtassunk.)
            Bocsánat, előző válaszomban félreértelmeztem ezt a kérésedet!
            nem a sikerességét kérdezted, hanem hogy mutassam meg, mit jelent nekem a gird-hedge-multi currency stb.

Ezt eddig is szívesen megtettem volna, de tudomásul vettem, hogy ez a fórum nem ilyen témákra szakosodott, sőt, csak ellenkezést váltana ki, ezért nem tettem. Voltak olyan magyar forexes fórumok, ahol csak, vagy jobbára ezeken volt a hangsúly - no de ide is rakhatok pár képet.
            (Topikot azért tiszteletből nem indítanék e témának.)

Hozzászólás

• moncsicsi78:

Az is fontos, h a tőzsdén nem lehet úgy demózni mint CFD-n. A demo a likviditást nem tudja kezelni mert a valós piacon sorban kell állniuk az eladóknak/vevőknek/valós piac, persze lehet piaci árat választani de az sem fog egybeesni a demóval.

Hozzászólás

• ÜgyesMihály,
                Neked vmi anyagi érdeked fűződik ahhoz, h az 1:30 lehetőségeket propagáld, holott nagyon jól tudod, h alapdolog, h brókerszámlán csak a feltétlenül szükséges❗ pénzeket állomásoztassuk. Legyen a bróker Jamaikán vgy Zürichben, OTC-n vgy a Wall Streeten.
                Ez olyan gátlástalan és alantas pitiánerség mint amikor a már bedőlt❗Iront reklámoztad néhány cent reményében.
                Tehát a Te "pénzügyi tanácsaidtól" mindenkit mentse meg a Mindenható Jóúristen!!

Hozzászólás

Neked vmi anyagi érdeked fűződik ahhoz, h az 1:30 lehetőségeket propagáld,

Ez olyan gátlástalan és alantas pitiánerség mint amikor a már bedőlt❗Iront reklámoztad néhány cent reményében.

Tehát a Te "pénzügyi tanácsaidtól" mindenkit mentse meg a Mindenható Jóúristen!!
                  Mit szívsz késő este? Miért mocskolódsz?

Kereskedésem egy-egy szakaszában, különbözó gyakorlati okból volt már pl. fxpro, plus500, kawase, acfx IB szerződésem, de másokkal ellentétben speciel Ironfx-t nem reklámoztam, sőt talán én támadtam a legjobban azt a hazug marketinget a bónuszozás fénykorában, ami miatt sokan meg is égették magukat.

Most valós alternatívát mutatva prémium banki, biztosítási megoldásokra legfeljebb ahhoz fűződik érdekem, ha rajtam keresztül XTB számlát nyitnak az ügyfelek, hogy azon építsenek a kockázatvállalásuknak megfelelő portfóliót a sokféle termékből.

Nem propagálom az 1:30-t, (én is jobban örülnék pl. 1:200-nak), de látom az okát, ami miatt a szabályozás született és próbálom megértetni, hogy jobb ha a 90%-nyi kezdő, kispénzű, vesztes, felkészületlen ... nem vállalja túl magát.
                  Szerintem ez komoly lépés a casinók világából átlépni a szabályozott piac felé.

Én pedig a te tanácsaidból nem kérnék, mert csak egy félmondatos, "alantas, pitiáner" dumagép vagy.
                  https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

nem a sikerességét kérdezted, hanem hogy mutassam meg, mit jelent nekem a gird-hedge-multi currency stb.

Ezt eddig is szívesen megtettem volna,

- no de ide is rakhatok pár képet.
                    Kedves moncsicsi!

Elfogadom, hogy mindenki más és máshogy kereskedik.
                    Elfogadom, hogy a grides, hedges, multicurrency-s stratégiáknak is van létjogosultsága.
                    Elfogadom, hogy lehet ilyet próbálgatni (megadtad a választ, erre kezdetben a demo jó megoldás)
                    Elfogadom, hogy ha valaki ebben sikeres, akkor kis pénzzel kevés lehet az 1:30.

De érezzük annak a súlyát, hogy pl. kis tőketartalékkal olyan stratégiát próbálgassunk, ahol 5000 usd 500-szorosát (közel 700 000 000 ft-ot) kell megmozgatni egy kereskedési szituáció-(sorozat)ban?

Éppen ezért sajnálnám, ha nem vezetnél be mélyebben bennünket ebbe a témába.
                    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

zsbajnok:

Szerintem nem az a kutyaütő bróker, aki betart egy ügyfeleket védő szabályozást, hanem aki túlzott kereskedésre ösztönöz (tőkeáttétel, bónusz, hazug marketing, valós kockázat elhallgatása, stb.).

Ha kiutalod a kis zs-t a nagy tőkeáttételt engedő brókerhez, és akkorát kötsz, amit a teljes tőkéd enged, akkor kész vagy a teljes tőkédet kockáztatni, vagy kéred majd a negatív egyenleg elleni védelmet a számlára?

Ha kéred, akkor annak ára van: túlvállalod magad és a statisztika alapján 90%, hogy elbukod, vagy nem fogsz/tudsz nagy tőkeáttételt használni.

Számomra az a kutyaütő bróker, aki lenyeli a pénzt, vagy évek múlva (sem) fizet. Lehet árnyalni, itt róluk beszélek. IronFX, a volt 3TGBrokers, ilyenek. Ezekre jó készülni. Nem mindegy, hogy a bróker miatt van egy 20%-os dd, mert a kereskedési tőke 20%-a volt kiutalva, és ráültek, vagy 100% kereskedési tőke ott volt, ellopták, és lehet új megélhetést keresni. Ne tegyünk minden tojást egyazon kosárba.. Ha nagyon kell, mert nagy vesztő széria volt, akkor önvizsgálatot követően be lehet utalni. Addig legyen csak otthon a tőke minél nagyobb része, ha lehet. Szinte mindegy, csak ne a brókernél..

Negatív egyenleg ellen jó ha van védelem, de ne a túlvállalt kockázat miatt legyen rá szükség. A brókerek tartsák be a szabályzatot, hát persze. Mi pedig kereskedjünk ott, ahol nekünk jó..

Hozzászólás

moncsicsi78:

Az is fontos, h a tőzsdén nem lehet úgy demózni mint CFD-n. A demo a likviditást nem tudja kezelni mert a valós piacon sorban kell állniuk az eladóknak/vevőknek/valós piac, persze lehet piaci árat választani de az sem fog egybeesni a demóval.
                        Köszönöm a plusz infót is!
                        Mindenképpen tanulnom kell még ezt a területet! Meg mást is. Addig úgysem utalok semmit sehová.

Hozzászólás

moncsicsi78:

Attól függ, van olyan szolgáltató ahol demon sorban állsz ugyanúgy, mintha valós piacon várnád a teljesülést.

Hozzászólás

Viszont pl. a fenti USDCHF pozinál 0.01 lotnál kb. 9000 Ft lett a margin, és 10-20 pip stopnál néhány száz forint a veszteség.
                            Ezt még egy kisebb portfólióval is lehet működtetni.
                            Csak 20 ezer pippel kell zárnod egy hónapot(ami lehetetlen), hogy számottevő eredményed legyen.
                            Min. 1 lotot/1kontraktust kell elérni, hogy legyen egy értelmes összeg havonta.
                            Persze nyilván nem 1 lottal kell indítani egy kezdőnek. Fel kell építeni: 0.01 lot,0.02..0.05,0.1,0.5,1 lot..stb.
                            Ezt az építkezési folyamatot lassítja az esma. Nem mindegy, hogy 1 év alatt éri el a célját a trader vagy
                            5 év alatt. A tradernek meg kell hoznia a döntést, hogy mi éri meg neki jobban. Nagy tőkeáttétellel kereskedni és így gyorsabban
                            tud tőkét növelni, de több adót fizet és vállal egyéb kockázatokat is vagy lassabban növeli a tőkét, de kevesebb adót fizet.
                            Kis tőkével sok mindent nem lehet kezdeni, ha komolyan gondolja valaki a kereskedést. Nem lehet megélni belőle.
                            Arra jó lehet, hogy havi szinten kifizessük a rezsi(gáz,villany..stb) egy részét, de ez egy veszélyes játék, ami nem tarthat örökké.
                            Ez valószínűleg csak a kezdet, ami az esma szigorításokat illeti. A kis tőkéből nagy tőkét kell csinálni.

Hozzászólás

• zsbajnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nagy tőkeáttét arra jó, hogy nem utalod ki minden kereskedésre szánt pénzed egy lehetségesen kutyaütő brókerhez, ahonnan talán nem látod viszont, mégis enged a bróker akkorával kötni, amekkora a teljes kereskedési tőkére (tehát beleértve az otthon elkülönítettet is) vetített kockázat alapján kijön. Nekem ezt mondja. Ha leveszik tizedére a tőkeáttétet, akkor tízszer annyi pénzt kellene kiutaljak, pedig nem bízom jobban a brókerben, mint eddig.
                              Így van. + A tőkeáttétel tette lehetővé a profit maximalizálás 2 legnépszerűbb módszerét a piramis építést és a nyereség visszakockáztatós MM-et. Ezeket most is lehet csinálni, de eléggé le lesz lassítva a folyamat.

Hozzászólás

• Megkérdezhetem, hogy milyen negatív következményei vannak annak, ha vki "profi" státuszba átkéri magát? Eddig a negatív egyenleg elleni védelem hiánya ami megmaradt nekem mint hátrány. Van ezen kívül más?

A nagy tőkeáttét egyébként nem kötelező, csak egy lehetőség (volt eddig is). Akinek kellett a céljaihoz az használta, akinek nem, az nem.
                                Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Working...
                                X