Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze nyilván nem 1 lottal kell indítani egy kezdőnek. Fel kell építeni: 0.01 lot,0.02..0.05,0.1,0.5,1 lot..stb.
    Ezt az építkezési folyamatot lassítja az esma.
    Miért lassítaná? Pénzt bárhol lehet találni, ha fel tudsz mutatni konzisztens jó eredményt pl 0.1 lottal. Ha meg nem, akkor 1 lottal főleg nem sikerülne.

Hozzászólás

• Mihály:
      Az egész fórum tudja, h cash backet ajánlottál az Ironnal kapcsolatban❗ mikor már az bedőlt. Vitáztál és mentegetted magad, nem keresem vissza a vitátokat. Úgyis tudják a fórumon.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mihály:
        Az egész fórum tudja, h cash backet ajánlottál az Ironnal kapcsolatban❗ mikor már az bedőlt. Vitáztál és mentegetted magad, nem keresem vissza a vitátokat. Úgyis tudják a fórumon.
        Soha nem ajánlottam az Iront még cash backre sem.
        Téged fizet azért valamelyik konkurens bróker, oktató, hogy rágalmazz? Vagy magadtól vagy hülye?
        https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kis tőkével sok mindent nem lehet kezdeni, ha komolyan gondolja valaki a kereskedést. Nem lehet megélni belőle.
          Szerintem túl sokan vágnak neki irreális elvárosokkal ez egésznek. Tudás, tapasztalat nélkül, nagy tőkeáttétellel kis pénzből százezreket keresni, milliomosnak lenni szép álom, de 90%-BAN NEM JÖN BE.

Összedobtam egy kis minta-portfóliót egy képzeletbeli 150 ezres pénzÜGYES-xtb-s ügyfélszámlán, 4 hosszabb távú és egy rövidebb pozícióban gondolkodva.
          Persze helyzettől függően máshogy is lehetett volna megosztani a tőkét:

ingatlanpiaci ETF: xhb.us 10 db költség: -2220 margin: 21853
          részvénypiaci ETF: vt.us 10 db költség: -2220 margin: 41745
          kötvénypiaci ETF: shy.us 10 db költség: -2220 margin: 46116
          egyedi részvény: tit.it 100 db költség: -1607 margin: 4086
          forex: eurusd 0,01 lot költség: 0 margin: 10696

és még maradt puffernek kb. 17200 Ft. "pénzpiaci alap".

Ne vegye senki ezt befektetési tanácsnak.
          Csak arra voltam kíváncsi, hogy a marginok növekedésével lehet-e kisebb, de széleskörűen diverzifikált portfólióban gondolkodni, és mellette forexezgetni.

Igaz szűkebb keretek közt, megfontoltabban, de lehet.
          Ha pedig havi rendszeres megtakarítás, vagy egyéb eseti pénz érkezhet a számlára (mint egy hagyományos megtakarításnál), még inkább lehet okosan csinálni.

És ha csak forexezésre használja valaki a számlát, akkor meg 5-10 pozíciót tervezve építheti a piramist. Nem elég az induláshoz? Aztán növekedhet a poziméret...

Na mindegy.

Várom inkább a továbbiakban moncsicsi és mybusiness sikerreceptjeit...

Hozzászólás

• pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Soha nem ajánlottam az Iront még cash backre sem.
            Téged fizet azért valamelyik konkurens bróker, oktató, hogy rágalmazz? Vagy magadtól vagy hülye?
            Nettó hazugság. A cash back listádon volt és mentegetted❗ magad, h nem cash back-ügy az Iron-ügy. Rákereshető.

Hozzászólás

• Nem tudom milyen "sikerrecept" került szóba.
              A margint tekintve a "0.00" volna a legkedvezőbb és mindenki maga döntene a fedezetről. Egyszerű.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nettó hazugság. A cash back listádon volt és mentegetted❗ magad, h nem cash back-ügy az Iron-ügy. Rákereshető.
                Szakmailag nem tudsz megfogni, jobbat meg vért pisilva sem tudnál kitalálni, ezért hazudozol? Szánalmas vagy.

Kapd be, öcsém, a Cavinton adagodat: kapcsolatban álltam a GlobeGain-nel, hogy az ügyfeleim cashbacket kapjanak az Fxpro-s kereskedésük után. Az ő partnerük volt az Iron, nem az enyém.
                Én soha nem kereskedtem az Ironnal, és kifejezetten nem ajánlottam másnak sem.

De mi köze ennek (a karaktergyilkosságon kívül) a korábbi beszélgetéshez?

Hozzászólás

Szerintem túl sokan vágnak neki irreális elvárosokkal ez egésznek. Tudás, tapasztalat nélkül, nagy tőkeáttétellel kis pénzből százezreket keresni, milliomosnak lenni szép álom, de 90%-BAN NEM JÖN BE.

Összedobtam egy kis minta-portfóliót egy képzeletbeli 150 ezres pénzÜGYES-xtb-s ügyfélszámlán, 4 hosszabb távú és egy rövidebb pozícióban gondolkodva.
                  Persze helyzettől függően máshogy is lehetett volna megosztani a tőkét:

ingatlanpiaci ETF: xhb.us 10 db költség: -2220 margin: 21853
                  részvénypiaci ETF: vt.us 10 db költség: -2220 margin: 41745
                  kötvénypiaci ETF: shy.us 10 db költség: -2220 margin: 46116
                  egyedi részvény: tit.it 100 db költség: -1607 margin: 4086
                  forex: eurusd 0,01 lot költség: 0 margin: 10696

és még maradt puffernek kb. 17200 Ft. "pénzpiaci alap".

Ne vegye senki ezt befektetési tanácsnak.
                  Csak arra voltam kíváncsi, hogy a marginok növekedésével lehet-e kisebb, de széleskörűen diverzifikált portfólióban gondolkodni, és mellette forexezgetni.

Igaz szűkebb keretek közt, megfontoltabban, de lehet.
                  Ha pedig havi rendszeres megtakarítás, vagy egyéb eseti pénz érkezhet a számlára (mint egy hagyományos megtakarításnál), még inkább lehet okosan csinálni.

És ha csak forexezésre használja valaki a számlát, akkor meg 5-10 pozíciót tervezve építheti a piramist. Nem elég az induláshoz? Aztán növekedhet a poziméret...

Na mindegy.

Várom inkább a továbbiakban moncsicsi és mybusiness sikerreceptjeit...
                  Megkérdezhetem, hogy ennek a portfolionak szerinted mekkora a várható hozama 1-3-5-10 év távlatában? Ebből következően mennyi pénze lesz befektetőnknek 1-3-5-10 év múlva várhatóan?
                  Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

• gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Megkérdezhetem, hogy ennek a portfolionak szerinted mekkora a várható hozama 1-3-5-10 év távlatában? Ebből következően mennyi pénze lesz befektetőnknek 1-3-5-10 év múlva várhatóan?
                    Garantált 123456%.

Természetesen ilyen nincs ebben a szakmában, viszont
                    - minél hosszabb ideig tartod, annál valószínűbb a pozitív hozam, s ezzel már meg is előzted a forexezők 90%-át
                    - minél optimálisabb a részvényarány a kockázatvállaló képességedhez viszonyítva, annál nagyobb a hozam
                    - azon belül minél magasabb az egyedi részvény arány (ahol 30-100% sem irreális 1-2 év alatt), annál nagyobb a hozam
                    - minél nagyobb a forex arány (ahol a határ a csillagos ég), na annál bizonytalanabb az egész
                    - de egy jól felépített portfólió hosszú távon verheti a piacot
                    - természetesen aktívan kell menedzselni is: adni, venni, visszaforgatni, új forrásból alkalmi vételeket keresni
                    - a rendszeres megtakarítás is javíthatja az eredményt, különösen korrekció után
                    - ...
                    - és befolyásolja egyéb trükkök alkalmazása, amit megtartanék a pénzÜGYES prémium ügyfeleinek.

Hozzászólás

Szakmailag nem tudsz megfogni, jobbat meg vért pisilva sem tudnál kitalálni, ezért hazudozol? Szánalmas vagy.

Kapd be, öcsém, a Cavinton adagodat: kapcsolatban álltam a GlobeGain-nel, hogy az ügyfeleim cashbacket kapjanak az Fxpro-s kereskedésük után. Az ő partnerük volt az Iron, nem az enyém.
                      Én soha nem kereskedtem az Ironnal, és kifejezetten nem ajánlottam másnak sem.

De mi köze ennek (a karaktergyilkosságon kívül) a korábbi beszélgetéshez?
                      Nem tudom melyik szakmáról beszélsz.

Hozzászólás

• Stimmel, a GlobeGainen keresztül történt az ajánlás. Ezt a kapcsolatot bírálták többen. Joggal.

Hozzászólás

Garantált 123456%.

Természetesen ilyen nincs ebben a szakmában, viszont
                          - minél hosszabb ideig tartod, annál valószínűbb a pozitív hozam, s ezzel már meg is előzted a forexezők 90%-át
                          [/B]
                          Várható hozamot kérdeztem nem garantáltat. Ezzel az erővel tarthatsz készpénzt is ha a negatív hozammal versenyzünk

- minél optimálisabb a részvényarány a kockázatvállaló képességedhez viszonyítva, annál nagyobb a hozam
                          Ez a mondat jól hangzik, de nem igaz. Ha én abszolút kockázatkerülő vagyok, akkor az ehhez optimális részvényarány nulla. Akkor nagy lesz a hozam?

- azon belül minél magasabb az egyedi részvény arány (ahol 30-100% sem irreális 1-2 év alatt), annál nagyobb a hozam
                          - minél nagyobb a forex arány (ahol a határ a csillagos ég), na annál bizonytalanabb az egész
                          Miért gondolod, hogy az egyedi részvény az egyértelműen növeli a hozamot a forex pedig bizonytalanítja?

- de egy jól felépített portfólió hosszú távon verheti a piacot
                          Milyen piacot ver a portfoliod? Mi a referencia?

- természetesen aktívan kell menedzselni is: adni, venni, visszaforgatni, új forrásból alkalmi vételeket keresni
                          Te szoktál Buffettel példálózni és leszólni ha vki máshogy kereskedik. Biztos ismered a millió dolláros fogadását aktív vs passzív portfólió kezelés. Most azt állítod, hogy mégsincs igaza az öregnek?

Ne vedd kötekedésnek a fentieket, csak néhol logikátlan amit írsz és ha mégegyszer átfutod mielőtt elküldöd szerintem te is rájönnél.
                          Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

• gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ne vedd kötekedésnek a fentieket, csak néhol logikátlan amit írsz és ha mégegyszer átfutod mielőtt elküldöd szerintem te is rájönnél.
                            Újraolvastam. Jó az úgy.
                            S bár inkább kötekedésszerűek a kérdések, mint érdeklődők, megpróbálok rá válaszolni.

1. Szerinted ez jó kérdés?
                            Nincs olyan prémium/privát bankár, aki befektetési alapoknál előre x évre várható hozamot mondana az ügyfeleknek.
                            Ellenkezőleg, visszamenőleges (indulás óta, előző évben, stb) hozamokat mutatnak, és/vagy valamilyen hasonló összetételű benchmarkhoz viszonyítják.
                            Ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy múltbéli adatokból nem következik a jövő.

És igen, része lehet óvatos ügyfélnél a negatív hozam elleni portfólióban akár a készpénz is (ha inflációval nem számolunk), de sokan választják a kötvényeket, vagy épp az ingatlant is...
                            (Apropó, ajánlom ingatlanbefektetések esetén az ingatlanÜGYES segítségét.)

2. Ha te abszolult kockázatkerülő vagy, akkor valószínűleg nem fogsz részvényezni, forexezni. Nem lesz nagy a hozamod, de a veszteséged sem.
                            Javaslom kitölteni a pénzÜGYES Kockázati kérdőívet, hogy a konzultáció során megbeszélhessük a számodra optimális portfólió-arányokat.

3. A Buffett-módszer szerint a részvényeknek van egy hosszú távon is jó viszonyítási pontot jelentő belső értéke, ami segíti a kereskedési döntéseket. A forexnél sajnos ez nem ilyen egyértelmű.

4. Sokféle alapkezelési stratégia létezik, többfajta portfólió összetételnél vizsgálták, hogy hogyan teljesít hosszú távon a bencmarkhoz, vagy épp a tőzsdeindexekhez képest. Találtak olyan modelleket, ami felülteljesít.
                            Erről is olvashatnak az ügyfelek a pénzÜGYES blogban.

5. Buffett számomra példakép, igyekszem követni a módszerét az egyedi részvények kereskedésénél. De ő is elad, ha egy részvény már nem felel meg a kritériumainak (pl. messze túlhaladta a belső értékét). Nincs itt ellentmondás.
                            Ez részletesen ki van fejtve a pénzÜGYES részvény stratégiában.

Hozzászólás

Várom inkább a továbbiakban moncsicsi és ... sikerreceptjeit...
                              Én is.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én is.
                                "Recept a tőzsdéhez" ? Ebből a kérdésből árad a pénzügyi "szakmaiság"😀

Hozzászólás

Working...
                                X