Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Felraktam most is a twitterre néhány újabb kereskedési ötletet a jövő hétre.

Érdekes elméleti anyagokat is találsz ott.

Sőt, ha a weboldalamon keresztül nyitnád meg és kereskednél éles XTB-s számládon, jelezd és akár elküldöm neked kipróbált forex stratégiámat is.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Nem román hanem romániai. Ne ezzel támadd.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Misi, kettonk kozott nemzetisegi ugyben csak annyi a kulonbseg, hogy en, veled ellentetben, meg egy nyelvet beszelek anyanyelvi szinten, pluszban... ha ettol leszek roman gyerek, te meg nagyobb magyar, hat legyen...

De amugy igazad van, jobban szeretek magyarul profeciakat kozolni, mint romanul...

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Nemzetközi traderek elemzéseit figyelgetve azt látom, hogy
      - nem ugyanaz elemezgetni és lekereskedni
      - valamint a MÚLTat lehet magyarázgatni, a JÖVŐt nehéz pontosan megjósolni. Nagyobb tőkeáttételnél a MOSTban kell elkapni a tradet...

Amit te csinálsz, az sem zseniálisan egyedi és mindig tökéletes prófécia. Csak azért érvényesül itt, mert betegesen önimádóan és erőszakosan nyomod. Messziről jött ember esete...

• Csendesen megjegyzem a kialakult 1 microlotos vitára, hogy az átlag magyar 4,5m körüli megtakarítással rendelkezik. Azaz sokan ennél is kevesebbel.

Ha ebből a portfóliójában többhavi likvid tartalékot akar képezni, ill. közép és hosszútávra is befektetne különböző célból, akkor néhány százezer marad tradelni. Ezért nem szabad néhány micro/minilotnál többet bevállalni.
    Ezt követeli a szakszerűség még sikeres tradereknél is.
    Aki melldöngetve 5-10 lotokról beszél, vagy ezt várja el a siker jeleként, az laikus, vagy hazudik, vagy túlvállalja magát, vagy másból (pl. oktatásból, munkából, vállalkozásból) pótolja az esetleges veszteséget, vagy eleve a kőgazdag traderek közé tartozik.

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Ma mar toke sem kell a kereskedeshez, amibol penzed lehet. Tokmindegy, mennyi penzed van.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Ha nem lenne tapasztalatom saját tőkés kereskedésben, nem merném másokét sem kockáztatni azon piacon, ahol 90%-ban vesztenek a traderek.
      És fordítva: nem bíznám a pénzem olyanokra, akik kellő tapasztalat nélkül kockáztatják. Főleg, ha enyém a veszteség, viszont a nyereségben érdekeltek.

Másrészről: nem találkoztam még senkivel, aki saját számlán 5-10 lottal ( akár 300+ millió forintos pozíció ! ) forex daytradelt volna.

Az én realitásom egyelőre a kettő között van.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      A veszteseg nem a tied ezeknel a rendszereknel
      Pomt azert jo egy NEM sajat szamlas kereskedes, mert nem csesz el az ember szazezreket elso korben, hanem hamar rajon, hogy ez meg nem az o palyaja, gyakorolni kell.
      Nagy lotos forex tradrrt is ismerek nehanyat. Igaz, nem gyakoriak.
      Ebben igazad van, elso korben a realitas e ketto kozott van, de ez csak egy ideig jatszik szerintem.
      Persze az se hiba, ha valakibol vegul pl sikeres befekteto lesz.

• Errol fuggetlenul jo lehet a kis eles szamla. De akinek semmennyije sincs, az jobb, ha nem sajat tokevel kereskedik inkabb. Vagyis ma mar ez celravezetobb. De persze elejen mindenkepp demo vagy kis eles penz javasolt, amig nincs mukodo rendszer. Es ha lesz mukodo, az alulteljesites szinte garantalt akkor is

Hozzászólás

• „Nem véletlenül ajánlottam anno kezdőknek 150 ezres számlát, és napi 1% profitcélt. Ha veszítesz, elég, ha nyersz, a kamatos kamat idővel szépen dolgozik.”

Kezdőről beszélünk, nem egy tapasztalt és sikeres traderről.

Ez a 250 munkanap/ évre vetítve 250% profitot jelent. És mivel jó fej vagyok, feltételezem azt is, hogy egy erősen trendelő, nagyon kedvező évről van szó. Ehhez van egy kezdő, aki azt is nehezen dönti el, hogy long vagy short. És akkor még az egyéb gyakorlati tényezőket számításba sem vettem.

Hangsúlyozom: ezt egy kezdőnek ajánljuk reális célként 30-as leverage és egy 500 dolláros tőke mellett. Ezek után miért is nevetünk bróker Marcsi félék által ígért évi 20-30% profiton?

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        „Nem véletlenül ajánlottam anno kezdőknek 150 ezres számlát, és napi 1% profitcélt. Ha veszítesz, elég, ha nyersz, a kamatos kamat idővel szépen dolgozik.”

Kezdőről beszélünk, nem egy tapasztalt és sikeres traderről.

Ez a 250 munkanap/ évre vetítve 250% profitot jelent. És mivel jó fej vagyok, feltételezem azt is, hogy egy erősen trendelő, nagyon kedvező évről van szó. Ehhez van egy kezdő, aki azt is nehezen dönti el, hogy long vagy short. És akkor még az egyéb gyakorlati tényezőket számításba sem vettem.

Hangsúlyozom: ezt egy kezdőnek ajánljuk reális célként 30-as leverage és egy 500 dolláros tőke mellett. Ezek után miért is nevetünk bróker Marcsi félék által ígért évi 20-30% profiton?
        A kezdők 9.x %-a az első évben, években az összes betett pénzét elveszti. Nemhogy nem ér el napi 1%-os profitot, hanem mindenét elveszti. Nem győzöm ismételgetni magam. És ennek nem örülök, félreértés ne essék, hanem ez a reális valóság. És teljesen mindegy, hogy hányszoros a tőkeáttét.
        willow

Hozzászólás

• https://forum.tozsde.hu/forum/kötetl...408#post187408

dependens

Rosszul számolsz, 250 munkanap nem 250% profitot jelentene. Kamatos kamattal sokkal többet...

A matek nem erről szól.

(Bár ez már a szigorúan titkos stratégiám része, s félő, hogy holnap Yodá-k és Cimbalmosok oktatják egyetemi szinten tőzsdeklubokban, én meg mehetek webináriumokon tiltakozni...)

Na szóval. Adakozó kedvemben vagyok, hát leírom a stratégia egy részét...

150 ezres számla 1%-a 1500.

Ha egy traden a kezdő trader pl. 0,25%-ot kockáztat, akkor egy kistoppolódáskor elviselhetetlenül brutális 2-300 forint veszteség éri.

Ha nyer, akkor viszont napi 4-5 tradevel, a túltrédelés veszélye nélkül meg lehet az a hihetetlen 1%, az 1500 profit.

Következő nap 1,01-szerese, 1515 ft a cél. A matek hasonló... Ha nem sikerül, keveset bukik, ha igen, jöhet újra a tűzijáték, konfetti...

A 250. napon már 17500 forintot is képes lenne így, folyamatosan fejlődve megkeresni... S ha idáig eljut, akkor összesen 1.619.261 ft-ot keresett. 150 ezres tőkével indulva ez nem is lenne rossz egy év alatt.

Ha veszít, akkor újratervezés, vagy 150000/300, azaz legalább 500 alkalommal próbálkozhat. Szóval nem all in extrém stratégia.

De hangsúlyozom, ez ELMÉLET, IRÁNYVONAL. A money management egy része...

Ja, és nem csak erősen trendelő piacon lehet az elemzést használni...

Egyébként drága tanfolyamok helyett hetente megosztok a twitteren egy-egy benchmarkként működő index, egy-egy értékalapon ígéretes befektetésnek tűnő részvény, és néhány devizapár következő heti lehetséges mozgásának elemzését a sok kollektív okosság mellett.

Aki pedig nálam nyitna számlát, ingyen elküldöm neki a teljes stratégiát technikai elemzéssel, money managementtel. Tiszta Karácsony.

Mi kell még a boldogságodhoz?

(ha erre is csak fanyalgás jön válaszul, hagyom a f@szba ezt a fórumot.)

Hozzászólás

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Őszintén sajnálom, h nem volt okunk ilyen pozitív reakciókra. Jó ötleteknek ne legyünk ellenségei, ez természetesen igaz.

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            Hova ez a nagy sietség?
            Még csak 1 napja használom a money managementedet.
            Ne kényszeríts bele hogy elhamarkodott véleményt mondjak róla.

Egyelőre:
            Baszki Misi ez működik!!
            Elképzeltem az egyszázalékot és bejött!
            Kicsit túl is csordult, kettő lett belőle.
            Most mit javasolsz?
            Holnap csak üljek a seggemen és szerdán este tegyem fel a tripla kamatoskamatra?
            vagy kockáztassam be a plusz 1 százalékot és már reggel menjek rá felbuzdulva a háromra?
            Azért mégiscsak 20 nagyságrenddel jobb lenne a végére ha naponta pluszz 1 százalékot sikerülne rádobni a tervre.
            Hol lehet ezt leszabadalmaztatni ??

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Sikerült hangosan felröhögni
            Egyébiránt az nem tisztázott, h 4 v 6 v 8 v 24 óránként kell-e nyitni/zárni.
            Mi a teendő pl 0.0101 lot-nál járván?
            Hajnalban is a "tripla kamatos kamaton" röhögtem. Volt egy rulettes matematkus ismerősöm, ő "triplázott"+"szeletelt". Ezt a hozzászólást elmentem biztos ami biztos.
            Most olvasom ötödször. Sztem ez jobb mint a "lemegyek metára" !!
            Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2019-11-26, 04:22.

• Több, mint 10 éve megy a sehova nem vezető szócséplés a fórumokon oktatás témában...
          Megosztani, vagy nem? Oktatni, vagy nem? Képzettséggel, vagy anélkül? Pénzért, vagy ingyen? Olcsón vagy drágán? Marketinggel, vagy anélkül? Hiteles, vagy nem? Bizonyítson, vagy nem? Kötéslistával, vagy nem? Backtesztelve, vagy statisztikázva? Trendet követve, vagy fordulót figyelve? Utólag, vagy előre jelezve? Kispénzzel, vagy nagy lotokkal? Konzervatív, vagy extrém? Portfólió, vagy számlastop?

Általában olyanok minősítenek mindenkit válogatás nélkül oktatónak, vagy épp követelnek valamit, akik nicknév mögé bújnak, soha nem mutattak semmit, nem tanulékonyak, láthatón irreális elvárások és szakmai hiányosságok mellett pedagógiai érzékkel sem rendelkeznek.

(Mindeközben néhány általuk favorizált mekkmester már hülyére kereste magát oktatással. A semmiből előrobbanva, szaktudás nélkül, jól marketingelve, drágán, majd nagy ígéretek után eltűnve... )

Én nem vagyok sem oktató (időm sincs rá), se képzett pedagógus. Csak jártam már iskolába és tréningeken.
          Egy tanár nem szokott eredménykimutatással marketingezni, tudását bizonygatni a bárki előtt. Van szakmai végzettsége, gyakorlata, átadandó tudás és kész.
          Szerintem alapképzés nélkül sem hatékony oktatni.
          Persze, (majdnem) minden fenn van a neten, de egy-egy tréning hallgatói közt olykor szakadéknyi különbségek vannak. Muszáj közös nevezőre hozni az alaptudást, kell, hogy legyen közös nyelv.
          Mindig nagy segítség, ha ilyenkor a tapasztalt oktató saját látásmóddal és tematikával elmagyarázza, példákkal bemutatja az általa fontosnak tartott anyagot, összefüggéseket, van lehetőség gyakorolni, segítséget kérni, kérdezni.
          Következő szintre lépve lehetne már a konkrét dolgokat (pl. stratégiát) oktatni. Hogyan, miért így alakult ki, hogyan lehet alkalmazni a gyakorlatban, mik a reális elvárások.
          (Kérdés, hogy ezt kell-e magyarázni, bizonygatni egy fórumon annak, akit már az alapok se érdekeltek? Vagy tényleg tanulni akarsz más tapasztalataiból?)
          Aztán mindenki hazamegy, gyakorol.
          Aztán esetlegvizsgázik, bizonyítva, hogy megértette, megtanulta, gyakorolta.
          Aztán folyamatos konzultáció, támogatás, csapatmunka...

Emögött van munka. Ennek lehet egy korrekt ára. (Az nagy hülyeség, hogy csak a drága a jó, az olcsóbb meg gagyi. Pesten biztos sok gazdag balek van, és fordítva, vidéken kisebbek a keresetek és a igény, ami befolyásolja az árképzést.)
          Persze, tőzsdei témában felmerül, hogy mégis kitől tanuljunk? Az orvosok orvosoktól szoktak. Itt gyakran autószerelőket favorizálnak tőzsdeguruként. Mivel a tanítványnak is van döntési felelőssége, ha mekkmestert választ, ismerje el a hibáját és ne általánosítson.
          Az is baromság, hogy aki fórumozgat, az nem szakember. Elméletileg ez pl. egy szakmai fórum lenne, ahol lehetne publikálni, együttgondolkodni. (Igaz, most teljesen felesleges.)
          ...

Szóval irracionalitást látok egyes fejekben felnőttképzés és szakmai témákban, és ez rávetül a fórumra. Sokan inkább csak elvenni akarnak (információt, vagy épp másoktól lehetőséget), ahelyett, hogy hozzátennének.

Hozzászólás

Working...
          X