Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zseniális az új ötleted!
    a setup egyértelmű: http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...0/739cidri.jpg

Kérlek erősíts meg, vagy beszélj le róla!
    A managelés, a tépé látszik rajta.

Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	925,2 KB ID:	188355
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      A 4h és az 1m azért más-más stratégiát kíván.
      Az elsőnél napokra, hetekre veszel fel pozíciót, nagyobb stoppal engeded mozogni.
      1m-en meg izgulhatsz minden pipen a következő órákban.
      Szerencsés eset az, ha épp elkapod 1m-en néhány pip stoppal és meg se áll a 4h-s célár aljáig.

Ja, én most kaptam sell jelet USDJPY-re 1h-n (18.00). Ez lehet meghatározó irány jövő hét elejére, kereshetünk belépőket majd akár 1m-en is.

De a célárnál én pl. pesszimistább lennék... TP1 108.80

• "Mihez kell a penz? Mert igazabol ha nincs konkret celod vele, akkor a megelhetesen kivul csak a bajok forrasa lesz."
    Nagyon nem értek egyet ezzel a kijelentéssel az egyik kommentből.
    Szerintem a pénz a (z egyik) legjobb barátod. Egy része kell a megélhetéshez, másik része meg biztonságot ad, ha megtakarítod, befekteted.
    Aztán jöhet bármi: munkanélküliség, betegség, válás, időskor, stb- észre fogod venni, hogy a barátok elsunnyognak, magadra maradsz, szociális háló nincs, csak megtakarításaidból tudsz majd emberi életet élni.

"Miert oltel bele ennyi orat, hogy mikent kell jol kereskedni?"
    Éppen a fenti okból kell megtanulni bánni a pénzzel. Megtakarítani, befektetni, kereskedni.
    Ez lehet kezdetben egy költséges tanulási folyamat, majd hobbi, de később akár főállás, vagy ki tudja, akár az egyetlen lehetőség is.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Majd egyszer megertitek, nem eltetek meg eleget ezek szerint de lehet, sot valoszinu, sose ertitek meg mondanivaloimat, nem is tudtok vele mit kezdeni ugy altalaban sem, szoval hagyjuk is. elvezzuk a napsutest

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Mentor - David 1:1

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Dávid:
      Lehet. Generációs szakadék.
      (Bár azt hittem, egy idősebbnek több az élettapasztalata, mint egy fiatalabbnak.)

• Francba, nem tudok kommentet törölni...

No akkor átírom...

Néhány gondolat a ráépítésről (ami másik topicban volt vitatéma mostanában):
    - Kezdő tradereknek felesleges foglalkozni vele. (Tanuljon meg elemezni, belépni, kis stoppal keveset veszíteni, nagyobbat nyerni, pluszos lenni.)
    - Alacsony idősíkon (alacsony SL, kis PT, nagy tőkeáttétel) is felesleges.
    - Technikai swingeknél haladóként ráépíthetünk a nyerő tradekre új setup esetén.
    - Fundamentálisan alulértékelt terméknél (pl. részvény) akár még olcsóbban is alávehetünk.
    - Hosszú távon gondolkodva, rendszeres megtakarítással kedvező átlagárat és így biztos nyereséget képezhetünk (na ehhez semmiféle tudás nem kell, csak pénz és idő.)

Hozzászólás

• A fórumon mindig hemzsegtek azok akik nem a kereskedésből hanem a kereskedőkből(!) kívántak/kívánnak megélni.
      Valóban örülök, h részese voltam ennek a "harcnak" amelyet egyáltalán nem egyedül folytattam.
      ... ilyen lehúzós ügyekről nem tudok. DE. A megtévesztés miszerint valami különlegeset tud folyamatosan jelen van.

Egy blog cikkezik a stratégialopásról.
      Ugyanez a blog reklámozza egy bróker oktatását.
      Az oktatás neve manipulatív, messze többet ígér, mint amit ad.
      De ugyanezzel a névvel már megjelent egy könyv hasonló témában.

Ebben a szakmában nehéz olyan újat kitalálni, amit más még nem próbált ki. Igazából az értéknél fontosabb a marketing, amit kajálnak a laikusok. Ezért van sok kókler.
      Itt a "különleges" az átfogó tudás és személyes tapasztalat egyedi kombinációja. Ennek lehet pénzben kifejezhető, korrekt ára.
      Míg mások soha nem mutatnak sem elméletben, sem gyakorlatban semmit. Csak véleményük van.

Mindegy. Legyél te is from Zero to Hero.
      (lehetőleg with pénzÜGYES)
      Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2020-02-15, 14:55.

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Egyébiránt nagy a bukfenc az "irigy papucsosok" reakciójában mivel logikus, h ők ugranának elsőnek a "csodamódszerekre" és mégis az összes "Salamander cipős guru" azonnal kijelenti, h támadói irigységtől sárgulnak.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Nem tudom, ki a papucsos és ki a Salamanderes guru.
        Én teljesen máshogy kategórizálok.
        Szakmai példák alapján készülök erről egy hosszabb szösszenetet írni.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        OK. Az irigység c. szöveg volt a lényeg, amivel a szélhámosok azonnal előállnak bírálat esetén.

• Lezártam az "EE elemzések előre" topicot.
      Csináltam némi számvetést az indítása óta: bár élénkült a fórum, de nem valósult meg, hogy többféle stratégiával, ugyanott, ugyanazt, ugyanakkor elemezve, brain storming, csapatmunkával előre elemezzünk, manageljünk.

Volt, aki nem értette a dologban rejlő lehetőséget.
      Volt, aki valószínűsítette, hogy csak ötletet, stratégiát akarok lopni... (Pff, az ilyenek "ha meglátnak a vizen sétálni, akkor is azt fogják mondani, hogy nem tudsz úszni.")
      Voltak, akik saját topicjukban posztolnak.
      Sőt volt, aki inkább saját topicot indított.
      De a többség passzív maradt.

Nos, a magam szórakoztatására felesleges folytatni.
      Itt is megoszthatok ezt-azt, weboldalamon újragondolom a blogot, ott a FB, twitter. Elég.

Hozzászólás

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        Nekem tetszett, jo ötlet volt.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Szerintem is jo otlet volt. De kitartas kell az ilyesmihez... mit gondolsz, jossz egy otlettel es instant berobbansz az akcioba? Sem a bizniszben, sem a trade-ben, sem pedig az eletben ez nem igy mukodik...

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Kösz a visszajelzéseket.
        De itt csak "magamba beszéltem", amit akár a weboldalamon is meg tudok csinálni.
        (Legalább gyakorolok egy új blogszerkesztővel.)

• Hétvégi mozi.
      Az EURUSD bemutatja:

Cápa 4

(azoknak, akik nem tudják megfejteni, xtb vagy plus500 számlanyitási, majd konzultációs lehetőséget ajánlok fel a weboldalamon.)

Click image for larger version  Name:	cápa 4.jpg Views:	0 Size:	23,4 KB ID:	189958
      Utoljára szerkesztve a következő által: pénzÜGYES; 2020-02-22, 08:14.

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        nyilván nem 20 pip stoppal
        de visszakérdezek:
        Te 20 pip stoppot használtál?

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        No megjött a mantra, "frusztráció". Ki hozta ezt divatba, elterjedt mint a vírusok.
        Misi, ne állj be erre a szövegre.

Befektetés nálam részvény pl(!) 2008.
        De az első a future nálam.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Belőletek minden konkrét infót harapófogóval kell kihúzni?
        No mindegy.
        Nézzük a kockás-szituációt egy új posztban.

• A történelem ismétli önmagát?

Mostanában többször használtam a kókler és balek fogalmakat.
      (Kókler jelentése a szótárban: csaló, szemfényvesztő, szélhámos, munkájához nem értő, ill. a baleké: könnyen becsapható, kihasználható ember.)

Ez talán kissé erőteljesnek tűnik, de azt gondolom, hogy a valutapiac után pl. a devizapiacon is változások előtt állunk.
      (Talán a két piac fogalmát nem kell magyarázni.)

A rendszerváltás előtt nem nagyon lehetett utazni, a 90-es évek elején is csak 50 usd-nyi kerete volt annak, aki külföldre mehetett.
      1996-tól korlátlanul váltható lett a külföldi valuta, majd 2001-ben a forint is konvertibilis lett.
      Na ekkora rengetegen kezdtek el üzletelni. Üvegtigrises lakókocsikra felkerült a money exchange felirat és ment a biznisz.
      Mindezt az MNB felügyelte volna, ha lett volna apparátusa hozzá.
      Aztán a PSZÁF lett a felügyelet, elszörnyedt a kialakult viszonyokon, beszigorított, büntettek és nagyon sok engedélyt visszavontak.
      Mára csak az lehet valutaváltó, akit (ismét) az MNB engedélyez, mert kb. 10-15 millióból megteremti a tárgyi feltételeket, OKJ valutapénztárosi vizsgával és alapfokú nyelvvizsgával rendelkezik, és egy bank ügynökeként folyamatosan ellenőrzött, hogy minden a jogszabályoknak megfelelően működik-e.

(Ez zajlott le kb. a biztosításban is az elmúlt években, ahol sok pékből, tanárból lett biztosítási ügynöknek el kellett végezni pl. a pénzügyi szolgáltatás közvetítői, ill. tőkepiaci hatósági vizsgákat, majd a biztosítója regisztráltatta az MNB-nél.)

De mi a helyzet a devizapiacon?
      2007 táján megnyílt a lehetőség, hogy kispénzű ügyfelek nagy tőkeáttétellel, online forexezzenek.
      Ez bárki számára aranybányának tűnt, amire a brókerek hazug marketingje csak ráerősített: különféle álmokkal és eszközökkel, pl. bónuszokkal csalogatták a felkészületlen ügyfeleket.
      Hirtelen a semmiből előtűntek autószerelő, műszerész, történész végzettségű tőzsdeguruk is, akik egyetemi, akadémiai szinten, százezrekért oktatták a szakmai alapok töredékét az újra rácsodálkozó tömegeknek.
      De nem az aranyásók, hanem a lapátárusok gazdagodtak, a traderek 90%-a veszteséges lett.
      A nagyobb veszteségek után sokan fordultak a felügyeleti szervekhez, de részletes szabályozás hiányában többé-kevésbé eredménytelenül.
      Majd válaszul megjelent a MIFID 1,2, ami egyrészt a szolgáltatók működését korlátozta, másrészt az ügyfeleket védte.
      Mára ki kell mutatni, hogy a bróker ügyfeleinek hány %-a veszteséges, az ügyfelek kockázati besorolását el kell végezni, korlátozni kell a tőkeáttétel nagyságát a lakossági ügyfélkörben, stb.
      Oktatás terén azonban még mindig lehet a zavarosban halászni.
      Nem az a gond, mikor lelkes amatőrök klubbokat, fórumokat hoznak létre, hogy eszmét cseréljenek, hanem amikor annak szakmai tudással, pénzintézeti tapasztalattal, megfelelő vizsgákkal, engedélyekkel nem rendelkező gurui kinevezik magukat, majd a baráti körüket szakértőnek és megtévesztő marketinggel, újra és újra, irreálisan drága és kétes értékű képzéseket (és egyéb szolgáltatásokat) kínálnak...

Azt gondolom, a fenti példák alapján már csak évek kérdése, hogy ettől is megtisztuljon a piac, és csak a képzett, gyakorlott, valamely pénzintézet által felügyelt, engedélyezett szolgáltatók maradhassanak.
      Én kivárom.

(Ezt is lehetne osztani. A potenciális balekok védelmében.)

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
        ANONYMOUSFX kommentje
        Editing a comment
        Nem is biztos, hogy az oktatókkal van a probléma hanem az álmodozókkal, mindenki aki érzelmi alapon hozza meg döntéseit és nem józan ész alapján. Ki tartozik ebbe a halmazba? Fidesz szavazók biztossan :-)  na ez humor volt még, ha igaz is.  Rengeteg Oktatónak a videótját és írásait a sok év alatt átolvastam és szerintem a legtöbbtől lehetett valamit tanulni.
        Tudást adott át nekem, de egy érzelmi alapon közeledő  egyén aki nem értette meg mert nem is tudta akarta, nem fért bele az álomvilága keretei közé, amit hallott. Marketing reklám duma ellenben szuperjól hat, hiszen azt hallja, amit akar, de ez nem tudás. Természetesen jön a nagy csalódás.

Ebből jött a nagy következtetés minden oktató "sarlatán".

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        kockas gittegylet )
        ANONYMOUSFX maradjunk annyiban, hogy van olyan, amelyiktől lehet értelmeset is olvasni. Nyilván - te mint oktatásra pályázó - neked fekszik ez a mostani áldatlan állapot. Csak sajnos mint mondtam ilyen a valóságban sehol sem működik. Azzal is tisztában vagyok, hogy a kereskedés nem egy átlagos szakma így kicsit nehezített pálya a oktatás szabályozása is....de ez így nagy sz.r ami most van...és ez leginkább a kóklereknek jó...az a kevés nem lehúzós gerinces okítónak meg pont rossz, mert mindenkit egy kalap alá tesz a rendszer.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        kockas, azután sütivel várnánk a táskás ceruzanadrágosokat, a NAV-ot, Polt Pétert, az MNB-t, a tisztiorvost a házi süti miatt. De szép is volna.

• Nem vagyok depressziós, múltba révedező típus, vagy öregedő focista, aki a hajdani gólpasszokon nosztalgiázik, de kockás kedvéért elemezzünk újra egy 01.10-i esetet.

1. forgatókönyv
      Hiszek a Támasz/ellenállás szintekben, látom, hogy lefordult az ár, shortos a hangulat 18.00 körül, így eladok.
      SL 20 pip körül (az előző csúcs). Elég ekkora, hogy kiderüljön, tévedtem? Igen, mert ha az ellenállás megtörik, új csúcson az ár, az már nem az én forgatókönyvem.
      Kistoppolódok, bukok kb microlottal 2 usdt-t, minilottal 20-t...
      Ettől még nyugodtan alszom.

2. kamikáze forgatókönyv - ahol minden hibát elkövetek
      Naggggyon hiszek a támasz/ellenállásban. Nincs SL, vagy legalább 100+ pip. Setup OK, short.
      Basszus, ellenem megy. Már -80 pip, 8/80 usd nem realizált veszteség. Nem tudom elvinni az asszonyt pizzázni...
      Tiszta ideg vagyok. Mi lesz már?
      De oké, kezd kialakulni egy disztribúció, olyan fej-váll féle alakzattal.. Mindegy, e fölé tényleg beteszem a stoppot.
      Aha, ugye, ugye igazam van? Megtört a nyakvonal.
      Tökös gyerek vagyok, aláveszek. Stop a disztribúció fölé.
      Okéééé. Esik ez szépen. BE, TSL.
      Az első pozimmal 110 pip, a másodikkal 140 pip pluszban vagyok. Realizáljam? Ááá, esik ez még.. Shortoljak megint?
      Nem esik. Megtört a trendvonal is.
      Zárok. 50+80 pip körül zsebre raktam így is. 13/130 usd.
      Viszem az asszonyt pizzázni... Sőt wellnessezni..
      Sztártrader vagyok. Egy igazi pszichojedi. A támasz/ellenállás új magyar szakértője.
      Ki is rakom utólag a kereskedést a fórumba....
      Vagy inkább csak a másodikat...

Biztos vannak másoknak más forgatókönyvei is erre az esetre.

Szóval... Én az első forgatókönyvet választom.
      De aki hatalmasat bukott ebben a helyzetben, az nem tud kereskedni.
      Vagy az elemzéssel van baja, vagy a kockázatkezeléssel, pozícióméretezéssel, vagy a pszichóval...
      Vagy hazudik.

kockás, ki mered rakni a képet, ahol bemutatod, hogyan buktál te ezen hatalmasat?

Click image for larger version

Name:	USDJPYH10110.png
Views:	220
Size:	28,6 KB
ID:	190201

Hozzászólás

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        Felesleges kiraknom, ez a poszt nem rólam szólt hanem Rólad ahol megint sikerült felülnöd,
        ezen a héten immár másodszor  a fórumos szopórollerre
        de egye fene kezdjük velem leírom még egyszer utoljára hogyan stopkezelek éjszakára:

nem használok, kiveszem, reggel visszateszem ha van hova, vagy elfogadom a veszteséget,
        ez a rendszer része, ezt én kistatisztikáztam magamnak hogy hosszabb távon jobban járok vele.
        Legyen ez az én ügyem hogy miért, bár már azt is prezentáltam nem egyszer,
        de mindenki úgy kezelgeti a sajátját ahogy akarja.

és akkor most végre beszélhetünk Rólad, Te 6/6-os kategóriájú CápaMisiManó!

beírtad a lényeget:
        2020 jan 10:
        "Ja, én most kaptam sell jelet USDJPY-re 1h-n (18.00)."

most meg:
        "Kistoppolódok, bukok kb microlottal 2 usdt-t, minilottal 20-t..."

tudod ha én kapok egy sell jelet, azt be is kötöm.
        majd szólj ha sikerült eldöntened hogy melyiket kötötted be az álmodban a microt vagy a minit
        Nem trédelsz Te már semmit évek óta max mikrót vagy minit, de annak is vacillálsz egy maxit...

Igen én is évek óta ekkorákat kötök, de azok legalább vállaltan ki voltak rakva számlaszámmal, konzisztensen eléggé hitelesen,
        néha lefényképezve, nem photoshoppalva, de Neked még az se volt soha. Egyetlen tranzakció sor sem a sok sok év alatt! (vagy csak nagyon elrejtetted, de tényleg nem ugrik be)

Szóval megy itt most ez az ötletelgetve dolog hogy jajj mit buktam volna ha bekötöttem volna a sell jelemet,
        jajj kettőt vagy huszat...de valószínűleg megúsztam volna mert nem erősítette meg a harmonic patternem, sokadik indikátorom, másik tredvonalam....//áhh inkább hagyjuk ezeket a meséket...

Tudod, most hogy az új röpke, még friss válság alatt megedzettem annyira magam hogy végre pszichésen
        is fel tudok újra menni egy rendes Lotra azt kell hogy mondjam:
        igaza van Megalithnek...

UI helyett:
        EE, előre is kívánok további sok sikert itt a fórumon és a napi plussz 1 százalékos számlaegyenleghez!

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Szerintem nem én ülök a szopórollereden...
        Nem én bukok hatalmasakat (microlottal), nem én kezelem szarul a kockázatot, nem én nem merek megmutatni se előre, se utólag egy nyavalyás elemzést....
        Nem nekem vannak frusztrációim, szövegértési gondjaim...
        Ez bizony rólad szólt.
        Jó tanács: ne menj rendes lotra, ha nem tudsz kereskedni.

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        rendben van hatperhatosCápaMisiManó, nyertél!
        Nincs nekem már arra időm, hogy trendelemző demohuszárokkal vitatkozzak.
        Keresd az utolsó 2 kimutatásos képeimet, vesd össze az időpontokat,
        értékeket, szevasz!

• Vajon leszek-e hétperhetesgyémántmisi?
      (na jó, az se baj, ha nem, mert néhányan még gutaütést kapnának )

Click image for larger version

Name:	EURNZDH1.png
Views:	216
Size:	20,6 KB
ID:	190224

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Be se lehetett lépni, pozitív a hangulat, réssel nyitott felfelé (divergenciával).
        Forgatókönyv kuka.
        Marad a figyelőlista.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Halkan megjegyzem, hogy most épp van kis stoppal megjátszható 3 drives-szerű alakzat, shortos belépő, divergencia.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Hoppá, hoppá.

• Alternatíva rövid távra egy két nap.
      HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Misi, hogy érted azt, h hírek sem nagyon lesznek???
        10 percenként jönnek kb.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Pontosan milyen fontos, piacmozgató hírek jönnek 10 percenként az EUR és NZD esetében a jövő héten?

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Most viccelsz csak, tudom

• HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Szpaszibo.
        Nemtom mi ez, de nem ilyesmit próbálok lekereskedni.
        Ha azt mondod, nem látszik jól a gyémántom 1h-n, ne 1W-re kapcsolj, hanem 15m, vagy 5m-re.
        Egyébként 1W-n is látok okot egy kisebb esésre.
        Na majd kiderül... De senki ne tegyen rá százmilliókat stop nélkül.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Amit kockas írt a százmilliókról egyáltalán nem szmájlis.

• HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Teljesen másról beszéltek.
        Nem befektetési tanácsadásról van szó. Nem szignálszolgáltatásról. Közös elemzésről. Aztán mindenki azt kezd vele, amit akar.
        Vagy mások ötletei használhatatlanok?
        Esetleg a saját tudásodban nem bízol?
        Vagy minek, ha néhány félmondattal, poénnal, személyeskedéssel előbb lehetsz tőzsdeprofesszor?

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Az esetleges félmondat v egész: aki 5 mondatban mondja el amit egyben is lehet az egyéb gazságokra is képes.
        (Kereskedés szereplői(!) nem érnek rá litániákra.)

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Egyébként olajár ügyében többen óvatos állásfoglalást tettünk mire az egyik primadonna szabályos hiszterikus rohamokat produkált. Ez hasznos volna??

• Mit üzen egy mozgóátlag és az árfolyam találkozása.
      HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• mire jó a csatorna

Hozzászólás

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Látom, kiengedtem a szellemet a palackból...
          Mire jó, mit üzen...? Figyu, értem én, hogy csatorna, mozgóátlag, mozgóátlag csatornája, itt-ott keresztezi az ár... De ezek lehetséges SETUPok és nem az IRÁNY meghatározása.

A kérdés tehát az, hogy az IRÁNYt hogy határozod meg? (Please max 1 képet és némi magyarázatot mellékelj)

• ANONYMOUSFX
          ANONYMOUSFX kommentje
          Editing a comment
          Az irány támasztól ellenállásig és ellenállástól támaszig tart. :-) Pár dolog van még de az fizetős tartalom :-)))))))

• Azok alapján a visszajelzések alapján, amit kaptam, vagy nem kaptam az elmúlt hónapokban, úgy döntöttem, hogy bezárom pénzÜGYES topicot is.
        Inkább a saját utamra koncentrálok.
        Marad még a weboldalam, Facebook, twitter... Akit tényleg érdekel, amit és ahogy csinálok, megtalál.

Előbb leszek itt tőzsdeprofesszor, ha moneymentorként néha-néha viccesen, vagy kritikusan hozzászólok. Ez a kapu még nyitva van.

Hozzászólás

Working...
        X