Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nem vagyok depressziós, múltba révedező típus, vagy öregedő focista, aki a hajdani gólpasszokon nosztalgiázik, de kockás kedvéért elemezzünk újra egy 01.10-i esetet.

1. forgatókönyv
    Hiszek a Támasz/ellenállás szintekben, látom, hogy lefordult az ár, shortos a hangulat 18.00 körül, így eladok.
    SL 20 pip körül (az előző csúcs). Elég ekkora, hogy kiderüljön, tévedtem? Igen, mert ha az ellenállás megtörik, új csúcson az ár, az már nem az én forgatókönyvem.
    Kistoppolódok, bukok kb microlottal 2 usdt-t, minilottal 20-t...
    Ettől még nyugodtan alszom.

2. kamikáze forgatókönyv - ahol minden hibát elkövetek
    Naggggyon hiszek a támasz/ellenállásban. Nincs SL, vagy legalább 100+ pip. Setup OK, short.
    Basszus, ellenem megy. Már -80 pip, 8/80 usd nem realizált veszteség. Nem tudom elvinni az asszonyt pizzázni...
    Tiszta ideg vagyok. Mi lesz már?
    De oké, kezd kialakulni egy disztribúció, olyan fej-váll féle alakzattal.. Mindegy, e fölé tényleg beteszem a stoppot.
    Aha, ugye, ugye igazam van? Megtört a nyakvonal.
    Tökös gyerek vagyok, aláveszek. Stop a disztribúció fölé.
    Okéééé. Esik ez szépen. BE, TSL.
    Az első pozimmal 110 pip, a másodikkal 140 pip pluszban vagyok. Realizáljam? Ááá, esik ez még.. Shortoljak megint?
    Nem esik. Megtört a trendvonal is.
    Zárok. 50+80 pip körül zsebre raktam így is. 13/130 usd.
    Viszem az asszonyt pizzázni... Sőt wellnessezni..
    Sztártrader vagyok. Egy igazi pszichojedi. A támasz/ellenállás új magyar szakértője.
    Ki is rakom utólag a kereskedést a fórumba....
    Vagy inkább csak a másodikat...

Biztos vannak másoknak más forgatókönyvei is erre az esetre.

Szóval... Én az első forgatókönyvet választom.
    De aki hatalmasat bukott ebben a helyzetben, az nem tud kereskedni.
    Vagy az elemzéssel van baja, vagy a kockázatkezeléssel, pozícióméretezéssel, vagy a pszichóval...
    Vagy hazudik.

kockás, ki mered rakni a képet, ahol bemutatod, hogyan buktál te ezen hatalmasat?

Click image for larger version

Name:	USDJPYH10110.png
Views:	201
Size:	28,6 KB
ID:	190201
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      Felesleges kiraknom, ez a poszt nem rólam szólt hanem Rólad ahol megint sikerült felülnöd,
      ezen a héten immár másodszor  a fórumos szopórollerre
      de egye fene kezdjük velem leírom még egyszer utoljára hogyan stopkezelek éjszakára:

nem használok, kiveszem, reggel visszateszem ha van hova, vagy elfogadom a veszteséget,
      ez a rendszer része, ezt én kistatisztikáztam magamnak hogy hosszabb távon jobban járok vele.
      Legyen ez az én ügyem hogy miért, bár már azt is prezentáltam nem egyszer,
      de mindenki úgy kezelgeti a sajátját ahogy akarja.

és akkor most végre beszélhetünk Rólad, Te 6/6-os kategóriájú CápaMisiManó!

beírtad a lényeget:
      2020 jan 10:
      "Ja, én most kaptam sell jelet USDJPY-re 1h-n (18.00)."

most meg:
      "Kistoppolódok, bukok kb microlottal 2 usdt-t, minilottal 20-t..."

tudod ha én kapok egy sell jelet, azt be is kötöm.
      majd szólj ha sikerült eldöntened hogy melyiket kötötted be az álmodban a microt vagy a minit
      Nem trédelsz Te már semmit évek óta max mikrót vagy minit, de annak is vacillálsz egy maxit...

Igen én is évek óta ekkorákat kötök, de azok legalább vállaltan ki voltak rakva számlaszámmal, konzisztensen eléggé hitelesen,
      néha lefényképezve, nem photoshoppalva, de Neked még az se volt soha. Egyetlen tranzakció sor sem a sok sok év alatt! (vagy csak nagyon elrejtetted, de tényleg nem ugrik be)

Szóval megy itt most ez az ötletelgetve dolog hogy jajj mit buktam volna ha bekötöttem volna a sell jelemet,
      jajj kettőt vagy huszat...de valószínűleg megúsztam volna mert nem erősítette meg a harmonic patternem, sokadik indikátorom, másik tredvonalam....//áhh inkább hagyjuk ezeket a meséket...

Tudod, most hogy az új röpke, még friss válság alatt megedzettem annyira magam hogy végre pszichésen
      is fel tudok újra menni egy rendes Lotra azt kell hogy mondjam:
      igaza van Megalithnek...

UI helyett:
      EE, előre is kívánok további sok sikert itt a fórumon és a napi plussz 1 százalékos számlaegyenleghez!

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Szerintem nem én ülök a szopórollereden...
      Nem én bukok hatalmasakat (microlottal), nem én kezelem szarul a kockázatot, nem én nem merek megmutatni se előre, se utólag egy nyavalyás elemzést....
      Nem nekem vannak frusztrációim, szövegértési gondjaim...
      Ez bizony rólad szólt.
      Jó tanács: ne menj rendes lotra, ha nem tudsz kereskedni.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      rendben van hatperhatosCápaMisiManó, nyertél!
      Nincs nekem már arra időm, hogy trendelemző demohuszárokkal vitatkozzak.
      Keresd az utolsó 2 kimutatásos képeimet, vesd össze az időpontokat,
      értékeket, szevasz!

• Vajon leszek-e hétperhetesgyémántmisi?
    (na jó, az se baj, ha nem, mert néhányan még gutaütést kapnának )

Click image for larger version

Name:	EURNZDH1.png
Views:	196
Size:	20,6 KB
ID:	190224

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Be se lehetett lépni, pozitív a hangulat, réssel nyitott felfelé (divergenciával).
      Forgatókönyv kuka.
      Marad a figyelőlista.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Halkan megjegyzem, hogy most épp van kis stoppal megjátszható 3 drives-szerű alakzat, shortos belépő, divergencia.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Hoppá, hoppá.

• Alternatíva rövid távra egy két nap.
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Misi, hogy érted azt, h hírek sem nagyon lesznek???
      10 percenként jönnek kb.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Pontosan milyen fontos, piacmozgató hírek jönnek 10 percenként az EUR és NZD esetében a jövő héten?

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Most viccelsz csak, tudom

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Szpaszibo.
      Nemtom mi ez, de nem ilyesmit próbálok lekereskedni.
      Ha azt mondod, nem látszik jól a gyémántom 1h-n, ne 1W-re kapcsolj, hanem 15m, vagy 5m-re.
      Egyébként 1W-n is látok okot egy kisebb esésre.
      Na majd kiderül... De senki ne tegyen rá százmilliókat stop nélkül.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Amit kockas írt a százmilliókról egyáltalán nem szmájlis.

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Teljesen másról beszéltek.
      Nem befektetési tanácsadásról van szó. Nem szignálszolgáltatásról. Közös elemzésről. Aztán mindenki azt kezd vele, amit akar.
      Vagy mások ötletei használhatatlanok?
      Esetleg a saját tudásodban nem bízol?
      Vagy minek, ha néhány félmondattal, poénnal, személyeskedéssel előbb lehetsz tőzsdeprofesszor?

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Az esetleges félmondat v egész: aki 5 mondatban mondja el amit egyben is lehet az egyéb gazságokra is képes.
      (Kereskedés szereplői(!) nem érnek rá litániákra.)

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Egyébként olajár ügyében többen óvatos állásfoglalást tettünk mire az egyik primadonna szabályos hiszterikus rohamokat produkált. Ez hasznos volna??

• Mit üzen egy mozgóátlag és az árfolyam találkozása.
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• mire jó a csatorna

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Látom, kiengedtem a szellemet a palackból...
        Mire jó, mit üzen...? Figyu, értem én, hogy csatorna, mozgóátlag, mozgóátlag csatornája, itt-ott keresztezi az ár... De ezek lehetséges SETUPok és nem az IRÁNY meghatározása.

A kérdés tehát az, hogy az IRÁNYt hogy határozod meg? (Please max 1 képet és némi magyarázatot mellékelj)

• ANONYMOUSFX
        ANONYMOUSFX kommentje
        Editing a comment
        Az irány támasztól ellenállásig és ellenállástól támaszig tart. :-) Pár dolog van még de az fizetős tartalom :-)))))))

• Azok alapján a visszajelzések alapján, amit kaptam, vagy nem kaptam az elmúlt hónapokban, úgy döntöttem, hogy bezárom pénzÜGYES topicot is.
      Inkább a saját utamra koncentrálok.
      Marad még a weboldalam, Facebook, twitter... Akit tényleg érdekel, amit és ahogy csinálok, megtalál.

Előbb leszek itt tőzsdeprofesszor, ha moneymentorként néha-néha viccesen, vagy kritikusan hozzászólok. Ez a kapu még nyitva van.

Hozzászólás

Working...
      X