Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro
    válaszolt
    pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre még a visszaigazoló linkem sem jött meg…

3000%? Ha jól számoltam, matematikailag nem is lehetetlen… Kivéve, ha az első néhány trade nem jön be és elveszted a számlád nagy részét, mert akkor felesleges folytatni…

Nem bántam volna, ha ennél konkrétabban is írsz a választott versenystratégiáról, de gondolom, ez túl nagy kérés...
    Nem túl nagy kérés, pontosabban ez a 1 000 000 Dolláros kérés
    A fő stratégia: Mindig Irányba Köss! ja és: Ne hagyd magára a számlád, mert a nagy nyerőből nagy vesztő is lehet!
    A versenynél is a SAKK teóriát kell használni, felesleges előre 1000 variánson törni a fejed, lépni kell az adott szituációban.
    Szegény Esztert is kiutálták innen, mert drukkolni mert
    http://forum.tozsde.hu/brokercegek/2...html#post82214

Szólj hozzá::

• David Chateau
    válaszolt
    Ezek szerint akkor mégse érted. Ez hiánycikk. Ezen a fórumon is.
    De igaz, vannak más lehetőségek is.
    Nem értem, segíts. Mindegyik piachoz ajánlasz konkrét stratégiát is? Mert másban nem látom az egyediséget.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OK, értem Misi, hogy mit szeretnél..
    Ezek szerint akkor mégse érted. Ez hiánycikk. Ezen a fórumon is.
    De igaz, vannak más lehetőségek is.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Misikém kösd fel a gatyád a versenyre, ha elakarod érni a 3000% -os teljesítményt ... de én most 3111-et akarok
    Egyelőre még a visszaigazoló linkem sem jött meg…

3000%? Ha jól számoltam, matematikailag nem is lehetetlen… Kivéve, ha az első néhány trade nem jön be és elveszted a számlád nagy részét, mert akkor felesleges folytatni…

Nem bántam volna, ha ennél konkrétabban is írsz a választott versenystratégiáról, de gondolom, ez túl nagy kérés...

• David Chateau
    válaszolt
    OK, értem Misi, hogy mit szeretnél, azt viszont nem, hogy miért egy ilyen fórumon hirdeted magad? Ha valóban privát banki oldalon dolgoztál, és jól, akkor a kapcsolataid, lehetőségeid, ismeretséged messze túlmutat egy ilyen fórumos közösség keretén.

A versenyekről meg annyit, hogy az ilyen kamu demó versenyek tisztasága több, mint erősen kétséges sajnos. Nem egyszer tapasztaltam...

• C@maro
    válaszolt
    Új demó verseny indul az XTB-nél. 1 hónapon át tart, virtuális 1 millióval lehet kereskedni, majd a legeredményesebbek 300, 200, 100 ezres éles számlát kapnak.

Marketing oldalról értem. Sok új érdeklődő, akik megismerik a platformot, elköteleződnek…
    Lehet, hogy én is nevezek. Jó buli.

Csak azon gondolkodtam, hogy milyen stratégiával lehetne nyerni 1 hónap alatt?
    Pl. a végén szállunk be, megvárjuk míg a többiek kiesnek, aztán... sokat kereskedni, kis stoppal, nagy (exponenciálisan növekvő) pozíció mérettel, kockázattal… Vagy valamibe all-in, aztán hátha jön egy jó irányú gigamozgás abban a hónapban… Vagy extrém alámartingélezünk… vagy néhány pipenként pozíciót építünk… vagy..... egyéb ötlet?

Csak az a baj, hogy a versenyzés nem jó beidegződést eredményez. Ez kőkemény spekuláció, amibe a többség a végén belebukik.

Köze nincs a befektetéshez, a „tőzsdézéshez”.

De ha ezt nekem így elmondta volna valaki 2007-ben, akkor nem fizettem volna kb. 1 millió forint tanulópénzt a piacnak az első néhány év alatt.
    Misikém kösd fel a gatyád a versenyre, ha elakarod érni a 3000% -os teljesítményt ... de én most 3111-et akarok

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De az a megközelítés, ami azt sejteti, hogy megfelelő "minőségi" kiválasztással és az idő kitolásával a kockázat csökkenthető, vagy a nyerési esély növelhető, az egy szimpla ámítás.
    Szerintem ez nem igaz.
    Más a tapasztalatom.
    Graham, Fisher, Buffet, stb példája is mást mutat.
    Más elven kezelik a befektetési bankárok, brókerek is a prémium/privát banki ügyfelek pénzét.

Valószínűleg rád több pontban nem igaz a 27. hozzászólásban megfogalmazott szempontrendszer, így tényleg felesleges vitázni.
    http://forum.tozsde.hu/bemutatkozas/...html#post97579

• Tback
    válaszolt
    Értem én.
    Megy az akadékoskodás. Konkrétum meg semmi…
    Vezessük be azt a játékszabályt ebben a topicban, hogy aki nem tud/akar konstuktívan, pozitívan konkrétumot írni valamilyen témához, az máshol élje ki a grafomán hajlamait.

A kiemelt felvetésre válaszolok.
    Ha tudod mi a tőkepiaci egyenes, akkor tisztában vagy azzal, hogy mondjuk egy kötvény, vagy ingatlan ETF, vagy egy értékalapon kiválasztott részvény nem ugyanaz a kockázat, mint forexezni.
    Ha az előbbieket a kockázati szintednek megfelelő minőségi portfólióba építed és van elég időd buy&hold, akkor ott minimális a veszteség valószínűsége.
    Míg forexben nem egészen, főleg technikai alapon, szigorú stop mellett.
    Elfogadom, ha nem érted, mert ez két teljesen különböző gondolkodásmódot igényel.
    Én csak kérdezek, mert összefüggéstelen dolgokat írtál az adott postodban.
    Nincs akadékoskodás. Tényekről kérdezek, ha úgy tetszik "konkrétumokról", tényszerűen.
    Ezeket a kérdéseket teszi fel a legtöbb ember, akiknek az esetleges válaszaid árulják el a hozzáértésedet.

Tudom mik az általad említett termékek.
    Többet kereskedtem már ezekkel mint sejtenéd.
    De az a megközelítés, ami azt sejteti, hogy megfelelő "minőségi" kiválasztással és az idő kitolásával a kockázat csökkenthető, vagy a nyerési esély növelhető, az egy szimpla ámítás.
    Én így gondolom, a saját gondolkodásmódommal.
    A tömeg "bukásának", tőkéjének nagyarányú elvesztéséhez az ég világon semmi köze annak hogy milyen termékkel kerekedik.
    És pláne semmi köze a tőkeáttételhez.
    Minden termékkel önállóan kell megtanulni bánni.
    Aki nem így teszi, az megy a süllyesztőbe bármelyikkel is.

Engem az zavart csupán a hozzászólásodban, hogy Te, mint hozzáértő nem ezt írtad.
    Részemről zárhatjuk a témát, természetesen.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Ez lenne hát a kulcs?
    1. verzió
    Tehát ha nyitok egy etf kereskedési számlát, ahol van X mennyiségű pénz és kockáztatok belőle 10%-ot majd elvesztem. Legyen ez mondjuk 1,000 usd veszteség.
    2, verzió
    Nyitok egy részvény számlát, teszek rá X mennyiségű pénzt, kockáztatom a 10%-ot, majd elvesztem. Ez is legyen -1,000 usd veszteség.
    3, verzió
    Nyitok egy forexes számlát, kiteszek rá X pénzt, kockáztatom a 10%-át, elvesztem. -1,000 usd veszteség.
    Tessék mondani, mi a különbség???

Érted a kérdésemet?
    Értem én.
    Megy az akadékoskodás. Konkrétum meg semmi…
    Vezessük be azt a játékszabályt ebben a topicban, hogy aki nem tud/akar konstuktívan, pozitívan konkrétumot írni valamilyen témához, az máshol élje ki a grafomán hajlamait.

A kiemelt felvetésre válaszolok.
    Ha tudod mi a tőkepiaci egyenes, akkor tisztában vagy azzal, hogy mondjuk egy kötvény, vagy ingatlan ETF, vagy egy értékalapon kiválasztott részvény nem ugyanaz a kockázat, mint forexezni.
    Ha az előbbieket a kockázati szintednek megfelelő minőségi portfólióba építed és van elég időd buy&hold, akkor ott minimális a veszteség valószínűsége.
    Míg forexben nem egészen, főleg technikai alapon, szigorú stop mellett.
    Elfogadom, ha nem érted, mert ez két teljesen különböző gondolkodásmódot igényel.

• Tback
    válaszolt
    Köszönöm.

A számla kondíciói nyilvánosak:
    http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6056
    Ezek a kondíciók az éles számlákra vonatkoznak.
    Ha jól értettem ez egy demó számlás verseny.
    Tehát a demó számla konkrét paraméterei kellenek ahhoz, hogy ki tudd választani a leginkább megfelelő stratégiát, amivel a maximumon tudod nyomni a gázt.
    Tehát mik a demó számla pontos paraméterei?

Szóval te konkrétan milyen stratégiát választanál a számlához?
    Esetleg fogsz versenyezni is?
    Azt a kondíciók függvényében lesz érdemes megbeszélni.
    Addig azt sem tudjuk hogy trabantot tolnak alánk, vagy egy audit...

Sok fórumozó is keveri egyébként a tőzsdézést a spekulációval...
    Én nem ezek közül való vagyok.
    Én tudom hogy a tőzsdézés az színtiszta spekuláció.

Ami az egymilliós tanácsot illeti: azt hittem, egyértelmű volt. Kb. 1 milliót megspóroltam volna, ha 2007-ben van valaki, aki azt mondja, hogy válassz inkább ETF-eket, részvényeket és felejtsd el a divatos forexezést abban a formában, ahogy azt sok bróker ajánlotta, százezrekért oktatták és/vagy a sok ingyenes netes anyagból következett.
    (Abban az időben minilotos számlával kezdtem, rengeteg stratégiát teszteltem élesben is, több ezer kereskedésem volt és hát ugye 1 pip min. 1 usd tanulópénz…. )
    Ez lenne hát a kulcs?
    1. verzió
    Tehát ha nyitok egy etf kereskedési számlát, ahol van X mennyiségű pénz és kockáztatok belőle 10%-ot majd elvesztem. Legyen ez mondjuk 1,000 usd veszteség.
    2, verzió
    Nyitok egy részvény számlát, teszek rá X mennyiségű pénzt, kockáztatom a 10%-ot, majd elvesztem. Ez is legyen -1,000 usd veszteség.
    3, verzió
    Nyitok egy forexes számlát, kiteszek rá X pénzt, kockáztatom a 10%-át, elvesztem. -1,000 usd veszteség.

Tessék mondani, mi a különbség???
    Ha valaki azt mondja hogy az 1 és a 2 verzió, az az 1 milliós tipp, és nehogy a 3. verziót válasszam?
    Ez a lényeg? ETF-el, vagy részvénnyel nem tudom elveszteni az összes pénzemet, ha nem értek hozzá?
    Nem mindegy hogy milyen termékben bukom el az 1,000-est, ha ennyi elviselhető kockázatot választottam?
    Szóval még mindig áll a kérdésem, hogy mi az 1 milliós tanács, amit ha Neked elmondtak volna 2007-ben , akkor nem buktál volna 1 milliót?

„Veszteségei meghaladhatják a befektetett tőke összegét”

Teljesen természetes szerintem, hogy ha valaki kockáztat, az bukhat is. Tőkeáttétel esetén akár nagyobbat, mint a tőkéje. Ez tervezés és az egyéni felelősség kérdése.
    Nekem régen nem gond, nem kereskedek túlzott tőkeáttétellel és kockázattal.
    Mégis van negatív egyenleg elleni védelem az XTB-nél is: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6312
    Igen, természetes hogy a kockázat velejárója a veszteség bekönyvelése. Ez nem egyenlő a bukással.
    (Ha a veszteséget bukásként könyveljük el fejben, az már régen rossz...)

"Tőkeáttétel esetén nagyobbat mint a tőkéje"???? Ez meg hogy jön össze???
    Nincs stopout szint a brókernél?
    Többet veszíthetek mint a számlámon lévő tőkém?
    Akkor most van negatív tőkevédelem, vagy nincs?
    Hogyan érvényesül ez, ha közben oda van írva a lap aljára a fenti kimásolt mondatom, hogy többet veszíthetek az elhelyezett tőkémnél?
    Érted a kérdésemet?

• pénzÜGYES
    válaszolt
    a demó számla, amit kapsz, az milyen kondíciókkal rendelkezik?

Ezt nem teljesen értem. Konkrétan mi a tanácsod, ami 1 milliót ér?

Xtb egyébként jó cég lehet.
    Oldal alján mi ez a felirat?
    Köszönöm.

A számla kondíciói nyilvánosak:
    http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6056

Szóval te konkrétan milyen stratégiát választanál a számlához?
    Esetleg fogsz versenyezni is?

Sok fórumozó is keveri egyébként a tőzsdézést a spekulációval...

Ami az egymilliós tanácsot illeti: azt hittem, egyértelmű volt. Kb. 1 milliót megspóroltam volna, ha 2007-ben van valaki, aki azt mondja, hogy válassz inkább ETF-eket, részvényeket és felejtsd el a divatos forexezést abban a formában, ahogy azt sok bróker ajánlotta, százezrekért oktatták és/vagy a sok ingyenes netes anyagból következett.
    (Abban az időben minilotos számlával kezdtem, rengeteg stratégiát teszteltem élesben is, több ezer kereskedésem volt és hát ugye 1 pip min. 1 usd tanulópénz…. )

„Veszteségei meghaladhatják a befektetett tőke összegét”

Teljesen természetes szerintem, hogy ha valaki kockáztat, az bukhat is. Tőkeáttétel esetén akár nagyobbat, mint a tőkéje. Ez tervezés és az egyéni felelősség kérdése.
    Nekem régen nem gond, nem kereskedek túlzott tőkeáttétellel és kockázattal.
    Mégis van negatív egyenleg elleni védelem az XTB-nél is: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=6312

• Tback
    válaszolt
    Új demó verseny indul az XTB-nél. 1 hónapon át tart, virtuális 1 millióval lehet kereskedni, majd a legeredményesebbek 300, 200, 100 ezres éles számlát kapnak.

Marketing oldalról értem. Sok új érdeklődő, akik megismerik a platformot, elköteleződnek…

Pl. a végén szállunk be, megvárjuk míg a többiek kiesnek, aztán... sokat kereskedni, kis stoppal, nagy (exponenciálisan növekvő) pozíció mérettel, kockázattal… Vagy valamibe all-in, aztán hátha jön egy jó irányú gigamozgás abban a hónapban… Vagy extrém alámartingélezünk… vagy néhány pipenként pozíciót építünk… vagy..... egyéb ötlet?

Csak az a baj, hogy a versenyzés nem jó beidegződést eredményez. Ez kőkemény spekuláció, amibe a többség a végén belebukik.

De ha ezt nekem így elmondta volna valaki 2007-ben, akkor nem fizettem volna kb. 1 millió forint tanulópénzt a piacnak az első néhány év alatt.

Nekem pl. az az "ötletem", hogy mielőtt elindulsz versenyezni, nézd meg hogy milyen autót tudnak alád rakni.
    Látom hogy felsoroltad az általad ismert néhány területét a tradeknek, de elsősorban azt kellene megnézned, hogy erre a játékra milyen eszközt adnak a kezedbe tehát a demó számla, amit kapsz, az milyen kondíciókkal rendelkezik?

Sokszor írtam már hogy "stratégiához a számlát".
    De mivel itt most nem te választasz, így a számla lesz adott, neked kell kiválasztanod hozzá a legjobb stratégiát.
    Szóval először a tervezés és utána a játék a pénzzel.
    De hát ezt gondolom neked nem is kell mondanom.

u.i. Ez valóban nem befektetés, sem nem tőzsde, erről sehol nem is volt szó, tehát az almát a körtéhez nem is érdemes hasonlítani.
    A hozzászólásod címe az volt hogy "1 milliót érő tanács".
    Ezt nem teljesen értem. Konkrétan mi a tanácsod, ami 1 milliót ér?

Xtb egyébként jó cég lehet.
    Oldal alján mi ez a felirat?
    Ez ma még piacképes?

Click image for larger version

Name:	xtb.JPG
Views:	1
Size:	67,0 KB
ID:	159746

• pénzÜGYES
    válaszolt
    1 milliót érő tanács

• pénzÜGYES
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet,....
    Szia!
    Köszönöm a figyelmeztetést.

Persze, érdekes a jogi helyzet. Kicsit hungarikum.

Ha bankban (biztosítónál, egyéb hasonló helyen) dolgozol, akkor akár különösebb előélet nélkül is adhatsz befektetési tanácsot (pl. állampapír, befalap, UL termék vételére), de ha már nem ott dolgozol, akkor a megfelelő képesítési követelmény, korábbi engedélyed ellenére a nagyobb tapasztalatot is titkolni kellene?

Tudom, hogy ezt nem könnyű a helyén kezelni.

Az XTB-s együttműködés nem engedélyköteles. (Ezt újragombolta a legtöbb bróker az elmúlt 1-2 évben. Így több blog oldalán is újra láthatod már egyik-másik bróker linkjét, bannerjét.)
    Onnantól az ügyfél az XTB-vel áll hivatalosan kapcsolatban.
    És magának kereskedik.
    Legfeljebb rendszeresen megkérdezi a véleményemet, konzultál velem, információt kér, mert olvassa a cikkeimet, mielőtt ő döntene és tradelne…
    Miért ne? Szívesen válaszolok az ismerőseim kérdéseire… Ráadásul nem is mindenkinek. Csak egy egyre szűkebb körnek.
    A Facebook csoport reményeim szerint a netes szakmai anyagok gyűjtőhelye és eszmecserék színhelye lesz.
    A weboldalam pedig egyrészt az összegyűlt tudásanyag rendezésére szolgál, másrészt referencia célból készült (mert lehet, hogy még pályázok majd valami jó állásra bankban, vagy biztosítónál...).

Csak annyira befektetési tanácsadás ez így, mintha pl. olyan részvényeket ajánlanék egy százezres tanfolyamon, ahol az „osztalékból szabadon” élhet. Vagy a forexezés alapjaira oktatnám hasonló áron.

Ráadásul jelenleg még csak a piackutatás fázisában vagyok.
    Ha komoly lesz, meg fogok felelni minden komoly előírásnak.

• AlpinForex
    válaszolt
    Szia Mihály!

Csatlakozva gtome felvetéséhez megelőzendő a nagyobb bajt barátilag arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a befektetési tanácsadás engedélyköteles tevékenység, melyet csak befektetési társaságnak minősülő gazdasági szervezetek végezhetnek, melyeknek szigorú szakmai és vagyoni feltételeknek kell megfelelniük. Az alábbi dokumentumban részletesen leírják a tudnivalókat, itt csak a kulcsmondatokat emelném ki.

https://www.mnb.hu/letoltes/befektet...e-20171213.pdf

2007. évi CXXXVIII. törvény a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól1

5. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységnek minősül a rendszeres gazdasági tevékenység keretében, pénzügyi eszközre vonatkozóan végzett
    ...
    e) befektetési tanácsadás,

6. § Pénzügyi eszköz
    a) az átruházható értékpapír,
    ...
    d) az értékpapírhoz, devizához, kamatlábhoz vagy hozamhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, pénzügyi index vagy intézkedés, amely fizikai leszállítással teljesíthető vagy pénzben kiegyenlíthető,
    ...

7. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységet - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - csak befektetési vállalkozás és hitelintézet végezhet.
    (2) Befektetési szolgáltatási tevékenység az e törvényben és külön jogszabályban meghatározott feltételek teljesítése esetén kezdhető meg és folytatható.

Összegzés: Nem szeretném megkérdőjelezni a meghírdetett szolgáltatással összefüggő szakmai kompetenciád, csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a súlyos büntetési tételek miatt nagyon rossz risk reward mellett indulsz neki, szerintem ez így nem éri meg. Ne feledd, a neten mindennek nyoma van, és ahogy öt perc alatt én ki tudtam deríteni a nevedet, ez adott esetben a hatóságok is megtehetik. De ne higgy nekem, olvasd el a mellékelt információs anyagot és szükség esetén konzultálj a takszöv vállalati jogászával, vagy hívd fel az MNB információs vonalát.

PS. Esetleg kiskaput jelenthet, ha az XTB függő ügynökeként regisztráltatod magad, de ez csak tipp, nem jártam utána.

Working...
X