Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    1. Én nem ugribugri skalpolásról beszéltem. Ti terelitek oda a szót, konkrétumok nélkül. Not my business.
    2. Ha rendes ember lennél, azt mondanád: ” Én az XTB-vel kereskedem, azt ajánlom inkább mindenkinek, ilyen számlát nyissatok a pénzÜGYESnél.”
    3. Előéletem miatt lehetne szakmai számlám bárhol, de nem érzem szükségét, mert soha nem kereskedek többszázszoros tőkeáttétellel.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Nekem tökéletesen mindegy de Eqnak nem válaszoltál! és minden esetben elkerülted a választ. Neked kötelességed ismerni a szabályokat ha odavinni próbálsz bárkit.
    Gondolom tudod, h nem nem lehetek célközönséged része.

Az Xtb-nél pedig prof státuszban vagyok, magas tőkeáttétellel. Neked is van ilyen státuszod, kaphatsz ilyen besorolást?

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    Nézz utána. (De ha nem tudod, akkor meg miért kötöttél bele?)
    Ám ha nem tetszik a plus500, nyithatsz nálam XTB-t is. A többit megbeszéljük a Facebook csoportban.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Akkor mi a szabály skalpolásra??

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    A szokásos tiszteletlen, buta, destruktív fröcsögés …

Mybusiness
    1. Néha te is „kussolhatnál” az esti pálesz után félálomban írt egymondatos baromságaid helyett. Írj konkrétumot.
    2. Amúgy nem preferálom a ki-be ugrálást. Vagy van okod kereskedni, vagy nincs.
    3. És mindig vannak „piacok” (pl. lekötött betét, unit-linked, zártvégű alap), ahol nem előnyös az ugrabugra.

ualizer
    Azt hittem, fröcsögés helyett feltöltöd a dokumentumaidat.
    Így bizonyíték hiányában az ügy lezárva.
    Pedig már kezdtem elgondolkodni, hogy segíthetnék egy igazmondó, jószándékú, kedves baráton.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Persze a skalpolási szabályokról kussol KMisi! Milyen "piac" az ahol nem lehet szabadon nyitni/zárni?

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Nem nyitottam rajtad keresztul szamlat, ez igaz, de ajanlottam neked 2500 eurot ha visszaszerzed az 5000 euromat... ennyit biztos soha nem fizetett neked senki, szamlanyitas rajtad keresztul ide vagy oda. Na? Vallalod a melot?

Amugy nekem nincs jogi diplomam, de annyit azert tudok, hogy elobb be kell bizonyitanod, hogy volt-e jo hirneved vagy sem mielott azt bizonyitod, hogy hany ponttal rontottam en le azt azzal, hogy elmeseltem a velem tortenteket... mission impossible. az viszont, hogy a plus500 egy tolvaj csalo banda, az teny. Ott van az en peldam es meg tudok sok masrol is. Ezt vitatni nincs ertelme.

Ovakodjon mindenki a plus500-tol!!! Hacsak nincs elszorni valo penze...

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Nekem nincs ezzel bajom. Tulajdonképpen a befektetés az a szakma a tréderszakmával együtt, amit legjobb, ha magunknak megtanulunk. Mindennek van tanulópénze, okosan kell csinálgatni és kész. Ugyanez igaz a brókerválasztásra is. Nincs megjobb és főleg nem örök érvényű megoldás. Ha ezt felfogja az ember, akkor tulajdonképpen mindegy, melyik brókercégnél melyik oktatónál kezdi el, a vége az, hogy megtanul kereskedni, befektetni okosan

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    Az első bekezdés szerint akkor mégse felelőtlenség demot, ill. 30 ezres valós számlát javasolni (kellő támogatás mellett)... Oké.

Egyébként ha minden brókercég becsődöl, vagy tisztességtelen, akkor ne is kereskedjünk? Mert bizony minden csilivili, akadémiai szinten oktató brókercégnél is bukik az ügyfelek 85%-a. Ráadásul a brókerek a jutalékra hajtanak.
    És hallottunk már becsődölt takarékokról? Mégis rakják a pénzt az emberek lekötött betétbe, aminek reálkamata inkább negatív...
    Hallottunk már becsődölt bankokról? Mégis játszik a bankbetét, nyomják állampapír a legtöbb ügyfélnél, pedig a költségek után alig kapnak hozamot. Nem beszélve a hitelezésről.
    Vagy jobbak a biztosítások? 10% éves költség mellett az óvatos ügyfél hazavihet 2%-t.
    Esetleg a pénztárak? Egy tollvonással egy nap alatt megmentettek már néhányat...
    Maradjanak a Brókermarcsik, akik legalább nagyot tudnak ígérni?

Igaz, szakemberként sem könnyű optimális megoldást találni. Senki sem lát a jövőbe. Jelen helyzetben a rendelkezésre álló infók alapján tud elméletben, gyakorlatban segíteni.
    Ezért kell diverzifikálni.
    De attól még nem "hazug, csaló, éhenkórász, nyáladzó ügynök" mindenki.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Valóban, a Plus500-at javasolni felelőtlen.. De, ha valaki csak demózik, akkor végülis tökmindegy a brókercég. Sőt, egészen addig is, amíg nincs konzisztens eredmény. Ha Misi ezt elmondja a klienseinek, akkor nagy baj nincs. Amúgy 30ezer forintot el kell tudni bukni szemrebbenés nélkül, aki ezzel a szakmával kezd ki.

De vékony a jég, amin lehet táncolni. Inkább azt kellene Misinek átgondolnia, hogy megéri-e BÁRMELYIK brókercéget ajánlania, mert az a helyzet, hogy a brókercégek a saját ajánlóikat átverik. Egyik se érdemel irgalmat Nem egy leszerződött cég akart engem is átverni a TN-os linkeken keresztül is.

Forexnek nagyobb tőkével egyébként sincs realitása. A költségek és a tőkevédelmi kockázatok miatt.

Az, hogy mi mekkora cég, sajnos tapasztalatból tudjuk, nem releváns infó önmagában, se az, hogy mennyire növekszik.
    Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2018-11-08, 09:26.

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    Tudod, van egy jogi szakoklevelem is...
    Te állítasz valamit. Sőt inkább súrolod a rágalmazás, hitelrontás, ill. személyhez fűződő jogok (pl. jó hírnév) sértésének határát. Nem ismerlek, nem ismerem a szituációt, nem látom a bizonyítékaidat. Nem hallgattuk meg a másik felet és nem láttuk az ő bizonyítékait.
    Nincs objektív elbírálás...

Így ez csak a szokásos fórumos fröcsögés.

Mondanám, hogy oké, küldd el nekem a dokumentumaidat, utána járok, de mi közöm van hozzá? Nem nálam nyitottál számlát...

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Milyen reakciokra szamitottal? Hogy valaki elmondja a sajat tapasztalatait a plus500-al? En nem azt mondtam, hogy a vilag tobbi resze hulye... azt mondtam, hogy engem szemelyesen a plus500 atbaszott 5000 EUR-al amibol a sajat tokem 1000 EUR volt... ezt a tenyt szerinted mivel lehet szepiteni, hogy megis minden rendben legyen es megbizzanak ezekutan is az emberek a plus500-ban es az azt promovalo, nyaladzo, a sajat malmukra vizet hajto de ugyfeleik biztonsagat nagyivben leszaro profitorokrol? Legyunk mar realistak kicsit.

A tobbi halandzsa pedig, a mezesmadzag amit rangatsz, az bullshit. Minden szep es jo addig amig a penzedet el nem kuldod, utana pedig kaszino az egesz fuggetlenul toke nagysagatol amit befektetsz... legyen az akar 100 EUR is.

Az en szemelyes velemenyem a szemelyes tapasztalatom alapjan: ovakodni kell a plus500-tol pont ugy mint az azt promovalo ehenkorasz ugynokoktol! Mert ez nem win-win situation...

De ha ekkora gore vagy, segits nekem visszaszerezni a penzem ezektol a csaloktol... a felet neked adom.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Számítottam ilyen reakciókra.

Én is régóta kapcsolatban állok a plus500-zal. Már reklámoztam is. Akkor is mindenki lesajnálta, szidta, s közben csendben 10 év alatt mégis a 250 legnagyobb cég egyike lett a londoni tőzsdén...
    (Biztos a fórumozó magyar tradereknek volt igaza és megint a világ többi része a hülye.)

De mit is ajánlok én a kezdőknek és bárkinek? Hozzád hasonlóan toljanak be több ezer dollárt és pár nap alatt skalpolgassák el?
    Nem, egyáltalán nem innen közelítem meg.

Nyissanak egy korlátlan idejű demo számlát a weboldalamon keresztül.
    És segítek, hogy megismerjék a piacokat. 2000+ termékből több idősíkon is lehet válogatni. Alternatíva lehet sok ismert banki, biztosítós pénzügyi megoldásra.
    Óvatosabbaknak ETF-portfólió.
    Dinamikusabbaknak részvény, árupiac is.
    Merészeknek meg forex, opció, kripto, stb.

Aztán bankkártyás befizetéssel már 30 ezer forinttól éles számlás tapasztalata lehet itt is.
    (Ez még kevesebb, mint amit az xtb-nél javasoltam, mert úgy látom, a többségnek 150 ezer is sok számlanyitáshoz, portfólióhoz ... Ez egy jó alternatíva, de aki még ennyit se szánna rá, az tényleg felejtse el az online tradinget.)

Egyébként a plus500 üzletpolitikája, hogy nem ösztönözhetjük a túlzott kereskedést és nem is jár utána jutalék.
    (Ezért compliance okokból pl. a weboldalon sem reklámozhatom, hogy ki vagyok, milyen támogatást tudok mellé adni, de természetesen a Facebook csoport, heti frissítésű blog, konzultációs lehetőség, elméleti-gyakorlati oktatás, prémium támogatás, stb. is igénybe vehető a nálam számlát nyitóknál.)

Szerintem korrekt ez így. Win-win.

Szólj hozzá::

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Misi, egy ideje az volt az erzesem, hogy komolyan vetted azt, hogy elkezdesz valos segitseget szolgaltatni... es erre most ezt kell hallanunk toled?

A plus500 az egyik legrosszabb hely ahova a penzedet tudod kuldeni, hiszen you can kiss your money good-bye... Nekem a plus500-nal volt az elso szamlam nyitva 2014-ben... 1000 eurot raktam be es valami veletlenszeru csoda folytan, hiszen 0 fogalmam sem volt a kereskedesrol annak idejen, sikerult megotszorozni a summat par nap alatt. Egesz jo erzes volt! Addig amig az altalad dicsert "gyors ugyfelszolgalat" kezere nem kerultem amikor vissza akartam utaltatni a szamlamra a kb. 5000 euronak megfelelo dollart...na akkor ez a gyors ugyfelszolgalat kb. 3 honapos vita soran asszondta, hogy nem utal semmit mivel megsertettem a szerzodesben kisbetuvel feltuntetett skalpolas ellen szolo cikkelyt. Nemhogy a profitot nem utalja vissza, de a befektetett alaptoket is zarolja... na azota nem tudok hozzaferni a szamlamhoz meg annyira sem, hogy bekossek egy bazi nagy poziciot all-in modra... a befektetett osszeg pedig annyira kicsi volt (1000 eur), hogy nem volt erdemes amiatt semmilyen mas amugyis ertelmetlen procedurat inditsak ellenuk, elkonyveltem a veszteseget es rairtam a tanulasi koltsegre. (ja es megjegyzem: sosem skalpoltam naluk... amire aszondtak, hogy skalp es amiatt zaroltak mindenemet, az egy egyetlen teves iranyba nyitott pozi volt amit azzal korrigaltam, hogy zartam kb. 10 masodperc alatt es be is nyitottam a jo iranyba... arrol ne is beszelve, hogy a "skalpolas" fogalom a szerzodesben nem volt definialva... vagyis a trade nyitasa es zarasa kozott eltelt minimalis ido, hogy ne foghassak rad, hogy skalper vagy, sosem volt meghatarozva...)

Igy hat amikor asszondod, hogy:

- "gyors ugyfelszolgalat" - ez bullshit! Ez akkor gyors, amikor problemad van a penz bekuldesevel... amikor ki akarod venni = szopas, belassul a szolgalat, nem kicsit, nagyon.

- "csokkenti a piaci kockazatot, ha tobb helyen is van szamlank" - ez a legnagyobb bullshit... egyreszt azert, mert a plus500 maga a piaci kockazat amit normalis esetben el akarsz kerulni... es ez meg azelott, hogy egyaltalan nekifogtal kereskedni... masreszt maga a tobb szamlas kereskedes, tapasztalatom szerint, egy kockazat, hiszen megosztja a figyelmedet es a draga idodet elfecserli... nem millio dollarokat akar egy kezdo szetosztani, nehogy csodbe menjen egy... hanem 500 dollart... azt meg minek oszd szet 5 helyre 100-ankent???... az en velemenyem: egy szamla egy jol megvalasztott helyen (pl. Dukascopy Bank, IB vagy Julius Baer)

- "dinamikusan fejlodo tozsdei ceg" - ez lehet, hogy igaz, hiszen abbol a sok ellopott penzbol en is tudnek dinamikusan fejlodni...

-"a vilag tobb pontjan felugyelve" - attol meg a szamlam a mai napig sem elerheto, ugyfelszolgalat mar nem is valaszol stb. egyszeru: multi-felugyelet mellett is el tudtak lopni tolem 1000 eurot profi modon. a tobbi 4000-rol, a profitrol amit naluk csinaltam, ne is beszeljunk... a balszerencse itt az volt, hogy nyertem... mert ha startbol elvesztem az 1000-est akkor sosem tunik fel, hogy milyen szarkupac ceg ez az egesz plus500...

- "kezdoknek inkab ajanlhato" - ezt pedig megkerlek NE PROMOVALD ilyen formaban... hiszen ez mar kibaszas a kezdokkel szemben... TOBBSZOR MEGKERTELEK, HOGY A SAJAT MAGAD PROFITJANAK A NOVELESE CELJABOL NE BASSZAL KI MASOKKAL TUDATOSAN!!! Az egesz lenyeg ebben az, hogy inkabb kezdoket celoztok meg, hiszen az amugyis elveszti a penzet, magatol, nem kell oda semmi fancy skalpellenes szabaly megszegos magyarazat, hogy ellopd a penzuket...
    Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2018-11-08, 04:56.

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Felmerült a kérdés, miért ajánlom a plus500-t is az XTB mellett/helyett ?

Nem kell ezt túlbonyolítani: diverzifikáció.

- egy picit más, de nagyon széles a termékskála ( 2000+ CFD)
    - picit más, de jól kezelhető, egyszerű, weben bárhonnan elérhető a platform
    - picit más, de nagyon jó a mobilalkalmazás
    - picit kevesebb pénz is elegendő a valós számlanyitáshoz, így kezdőknek inkább ajánlható (már 30 ezer forint is elég bankkártyás befizetés esetén, amivel néhány alappozíciónyi nyitható a kiválasztott termékből)
    - korlátlan idejű, ingyenes demo a tanuláshoz, gyakorláshoz, elemzéshez
    - egyszerű váltás demo és valós számla között
    - gyors ügyfélszolgálat
    - szakmai számla lehetősége (akár 300-szoros tőkeáttétel)
    - csökkenti a piaci kockázatot, ha több helyen is van számlánk
    - dinamikusan fejlődő tőzsdei cég, a világ több pontján felügyelve
    ...

- az XTB mt4 nálam marad elemzésre, tesztelésre, xStation szűrésre, webes kereskedésre, plus500 diverzifikációra, mobilos kereskedésre...

Szóval csatlakozz Facebook csoportomhoz, hogy segíthessek.

Nyiss egy demo számlát a weboldalamon keresztül, próbáld ki:

Szólj hozzá::

Working...
X