Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    admin: Kösz, hogy visszaraktátok a Bemutatkozások közé.

ualizer:

1. lehet, hogy Romániában szakirodalom a Gazdag papa..., itt én legfeljebb a könnyed esti olvasmány kategóriába sorolnám.

2. De nem a Te kompetenciád eldönteni, hogy számomra mi szakmailag egyről kettőre lépni. Nem érdekel.

3. Úgy gondolom, hogy a pénzügyi szférában az egyik legnehezebb munka az (univerzális) ügyfélszolgálat. Napi 20-25 ügyfél, változatos feladat, türelem, széleskörű tudás, állandó tanulás, tréningek, e-learning, vizsgák...

4. az elmúlt években szerencsére mindig azzal foglalkoztam, ami érdekelt. Erre is kb. egy évet szánok, aztán meglátom, hova jutok vele szakmailag, anyagilag, karrierben. Utána esetleg új kihívást keresek.

5. Épp most olvasgatom Szalay Ádám Itt a Te időd könyvét. Első fejezete a 4M-ről szól: Mit Mondasz Magadnak Minderről? Fikázod, egozol, belekötsz, irigykedsz, vagy ellenkezőleg? A Te életed...

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Ajanlok neked egy videot... 12:44-nel megkapod azt az egy mondatot az uzenetbol ami miatt soha nem fogsz tudni egyrol a kettore lepni.

https://www.youtube.com/watch?v=d5FVFsG8NmI

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Kb. 4 hónapja jeleztem, hogy nem oktatok, nem itt van a topic helye. Kérem visszarakni a Bemutatkozások közé.

Viszont azóta újból bankárkodom és sok tréningen vettem részt, hogy elméletben és gyakorlatban is bárkinek teljeskörű megoldásokat nyújthassak.

A weboldalon maradt egy rövid felsorolás...

Szólj hozzá::

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Átkerültem a Bemutatkozásból az Oktatások közé? Forex téma is offtopic lett?
    Azt hittem, magam is el tudom dönteni, hova akarnék írni.

Pedig elsősorban tradelek. Másodsorban tanácsot adok. Esetleg az után jönne igény szerint oktatás… És ha nem érted, attól még nem off...

(De ha van energia kijelölgetni topicokat, bejegyzéseket és önkényesen átpakolgatni máshova, akkor akár törölni is lehetett volna. Néhány idióta szerint úgysincs tartalom a közel 2000 hozzászólásban.)

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Nezd Misi, valoszinuleg senki nem veszitene azon, ha torlodnenek a hozzaszolasaid/tamaid... mindazonaltal miert nem gondolod meg, hogy inkabb valami hozzaadott erteket teremts itt. Posztolj akar harmonikus kereskedesi lehetosegeket, azzal is tobbet segitsz mint a plus500-at buta modon, a valosagot es masok tapasztalatait semmibe veve, mocskolodva promovalni... ebredj fel mar ember!

Itt senki nem tamadott le teged amikor korrekt vagy semleges hangnemben szoltal hozza a dolgokhoz. Amikor az XTB-t reklamoztad semmit nem szoltam, hiszen az XTB azon kivul, hogy mocskos modon keresik az oriasi profitjukat, kihasznalva pont az altalad megvetett skalpolasi tehnikat annak erdekeben, hogy szamlamenedzsereik a spread-bol lehuzzak a nagyobb ugyfeleik menedzselt szamlait, sok rosszat a kisbefektetokben (kezdok) nem tesznek = nem plus500 modon, tyuktolvajkent, lopjak a penzt, hanem kifinomult, white collar modon. Vagyis egy szerencsetlen forumozo magyar kezdot itt nem tudsz atbaszni az XTB-t promovalva... ezert nem szoltam semmit. De amikor vermes szemmel, magadbol kikelve veded a plus500 "jo" hirnevet, az mar mas tal teszta, magad is mondtad, szamitottal a reakciokra...

Az eddigi presztaciodbol kifolyolag egy dolgot teljesen egyertelmuen le lehet kovetkeztetni: te nem vagy egy tanulokepes ember, a jo iranyba nem fogsz soha valtozni, hiszen eddig sem tetted, hiaba az evente egyszeri identitasvaltas es a nagy szavak, hiaba a sok alter ego stb. Az allitolagos hosszu tapasztalataidbol forraslo tudasodat nem tudod atadni mert az vagy nem letezik, vagy nem megfelelo vagy pedig tul nagy titokban tartod es csak annak a 10 szemelynek osztod meg akik a facebook csoportodban igy vagy ugy lajkoltak teged (kozottuk a vakond is a multkorrol az plusz 1 ember aki ugy lajkolt, hogy nem szeretne ott lenni amugy) ennek a harom lehetosegnek az elofordulasi eselyet pedig joindulatbol nem is saccolom meg...

Magyarul, a te sajat szavaiddal elve: csinalj valami jot/hasznosat vagy menje' kisgyerek mas homokozoba jatszadozni...

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Nemtom mit csillagoztak ki de nem haragszom A kép azt bizonyítja, h nem hülye gyerek aki 1percen belül zár. A N100 20USD/pont, egyetlen K-val 1e USD profitod lehet percen belül. De 10ponttal is 200USD.
    Tehát nem küldjük a picsába azokat akik 2percen belül zárnak. Csupán ezt kívántam jelezni.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Mar megint az összesküvésXD Nődd már ki Misi. Vagy te is benyaltad a paranoid életet amit látsz a médiában?

Te irtad amugy, hogy mennyimindent csinalsz egyszerde, szoval nem vagy trader, irtad is, inkabb befekfeto vagy,. Egyebkent ebben semmi rossz sincs, nem is banto szandekbol irtam. De hat alacsony az ingerkuszobod, ez van. Paranoiasoknal megszokott

En nem is mondtam soha, hogy felfedeztem volna
    barmit is. Megint csusztatsz. Irigyseg jels

• pénzÜGYES
    válaszolt
    ****nesz
    Felfoghatnád, hogy alapvetően a portfólióépítést próbálom népszerűsíteni, és ez nem zár ki bármely idősíkon, így rövidebb távon is 1-1 tradet.
    Az hogy néhány perc, vagy 1-2 óra profitálunk 20-50 pipet, nem keverendő össze a nagy összeggel, 2 percen belül 1-2 pipre menű rendszeres skalpolással.
    A képed mit bizonyít? Hogy amit érdemes tartani másfél percig, azt érdemes 5-ig, vagy erős momentum esetén akár tovább is?

Smafu
    Te vagy A Trader, aki eldönti ki a traderebb? Téged is inkább rendezvényszervezőként (apropó, esküvőket is vállalsz?) és műgyűjtőként (mások művét, szellemi termékét gyűjtöd, mert önálló gondolatod alig akad) ismerünk...

Srácok! Világos, hogy itt a Tradersnight, Margincall, Dávid ajánlásával, és egyéb barátok mondhatnak csak okosat.

Ismét kérem, hogy töröljétek az összes zagyvaságomat és utána egyedül pisilhettek a homokozóba.

• MyBusiness
    válaszolt
    A hülyegyerekek játéka N100-on KMihály elméjében:

Click image for larger version  Name:	20181110_011852.jpg Views:	1 Size:	172,7 KB ID:	182576

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    2 percen belül zárni nem hülye gyerek játéka! A picsába az menjen aki ennyire hülye a piachoz és nem látott még akár 0.5%-os elmozdulásokat ennyi időn belül.

(Horribile dictu a HFT is létezik )
    Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-11-13, 01:54.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Tehát 2 perc. Jelenleg.
    2014-ben meghatározott idő nélkül.
    2014-ben pedig már dübörgött az fx.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    De Misi nem is trader

• Megalith
    kommentálta válaszát
    Józan paraszti ésszel rendelkező trader messze elkerüli a plus500 szintű cégeket.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    valahogy igy van... hulyegyerek modjara kattintgattam, ez igaz... de nem skalpoltam, legalabbis nem strategiai szinten, ha leszamitjuk azt az egy baklovest amirol beszeltem. Jogilag pedig csakis ennyi a lenyeg. Persze, hogy elzavart a broker, hiszen par nap alatt csinaltam 4k profitot... amugy el sem kellett volna zavarjon, mert mentem volna magamtol is, pont ez volt a baja velem... hogy nem nala akartam elveszteni a szerzett 4k-t...

Elegge bizonyitott, hogy nem kaptam vissza a penzem, hiszen bankszamlan nem jelent meg... a koteslistat pedig eleg nehez lesz megszerezni, hiszen mint latod mar nem ferek hozza a szamlahoz... de ez annyira egyszeruen lekovetkeztetheto dolog, hogy erre nincs szukseg a te jogi szakdiplomadra, hanem csak kis jozan eszre... lehet a jogi diploma + erdekek amik a plus500-hoz fuznek anulaljak a logikus gondolkodast a te esetedben...

Miert haragudnek a vilagra? Hiszen azt a ezrest amit befektettem es a 4k profitot amit csinaltam vele, mar 2014-ben elengedtem... pont azert, mert sajat magamat hibaztattam, hogy nem neztem jobban utana a plus500-nak mielott elutalom nekik a penzt... ...emiatt irtam ra a tanulasi koltsegre... hogy helyet adjak a mereg helyett a tanulasnak, peldaul, hogy megismerjem Carney-t... Te is helyet adhatnal a merged helyett mas konstruktivabb dolgoknak... biztos jobban fogsz jarni.

Tudod mit erolkodok itt? Megmondom: hogy masnak, esetleg egy kezdonek aki meggondolna, hogy rajtad keresztul nyisson szamlat a plus500-nal, adjak egy olyan elonyt ami nekem nem volt meg anno amikor a plus500-hoz landoltam: TOLVAJOKHOZ NEM JO OTLET PENZT UTALNI. Magyarul: ne bizd a farkasra a kecskeid...

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    Jogilag pontosan összefoglalom, mi történhetett: akkor még személyesen nem ismerted Carney-t, akinek továbbfejleszthetted volna a stratégiáját az azóta milliókat hozó hullámelméletté, hanem hülyegyerek módjára ki-be ugráltál 2 percen belül a piacon. Ezt a bróker észrevette és elzavart a picsába. "Menjé kisgyerek máshol játszani."
    (Az, hogy nem kaptad volna vissza a számlazárás után a tőkédet, nem bizonyított. Mint ahogy a kötéslistát sem raktad fel.)
    Szóval most ezért haragszol a világra? Mindenki hibás, csak te nem?
    S itt és rajtam vezeted le a frusztrációdat? Én nem vagyok a pszichológusod, számlát sem nálam nyitottál, és nem is skalpolásról szól a topic. Mi erőlködsz itt ezzel?
Working...
X