Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem megsértetted valamelyik durva hozzászólásoddal, illetve nem érted őt meg ➡ arra következtet, hogy alacsony az érzelmi intelligenciád (EQ) ➡ha vmi elég alacsony, az szinte olyan mintha nem lenne ➡ nincs EQ-d ➡ ualizer lettél

Na, megoldottam?
    Megoldottad. Vegre jol fogok aludni ma ejjel... valszeg azert nem ertettem, mert tenyleg tul alacsony az EQ-m... ha moneyUGYES mondja, valszeg ugy is van megertem ot, sot, tul jol megertem, ezert olykor a durvasag a hozzaszolasban... ez inkab kielezett EQ-ra utal, mint gyengere, nem? ...de nem az okot kerdeztem, amiert lehagyta az EQ-t, hanem a kesztetoerot...

Hozzászólás

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Köszönöm, hogy sokakkal együtt te is ellátogattál már a Facebook csoportomba.

Latod latod, megint beleestel a sajat ego-d csapdajaba... nem mondom, hogy nem direkt modon valtottam ki... a kis psziho jatekokat mindigis elveztem

100%-osan biztos voltam benne, hogy ha belekotok abba, hogy a bereklamozott facebook csoportodban, ahova sokakkal egyutt ellatogattam, csak 9 barat szerepel es azoknak is haromnegyede a csaladtagod, fel ora sem kell elteljen addig, amig a barataid lathatosagat letiltod... hiszen erre a reszletre nem gondoltal. Es lam lam, nincs uj a nap alatt a pszihologia teren... egesz profilt tudnek rolad kesziteni, ha eleg vastag lenne a bor a pofamon... de nem ennyire vastag, szerencsedre.

S ha mar idezos napunk van, ime egy ideillo: "A valosagban ket dolog vegtelen: a vilagegyetem es az emberi bugyutasag..."

Hozzászólás

Oké, igazad van mindenben... De igyekszem fejlődni, hogy neked is megfeleljek.
        Csatolt fájlok
        https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

Új demó verseny indul az XTB-nél. 1 hónapon át tart, virtuális 1 millióval lehet kereskedni, majd a legeredményesebbek 300, 200, 100 ezres éles számlát kapnak.

Csak azon gondolkodtam, hogy milyen stratégiával lehetne nyerni 1 hónap alatt?
          Pl. a végén szállunk be, megvárjuk míg a többiek kiesnek, aztán... sokat kereskedni, kis stoppal, nagy (exponenciálisan növekvő) pozíció mérettel, kockázattal… Vagy valamibe all-in, aztán hátha jön egy jó irányú gigamozgás abban a hónapban… Vagy extrém alámartingélezünk… vagy néhány pipenként pozíciót építünk… vagy..... egyéb ötlet?

Csak az a baj, hogy a versenyzés nem jó beidegződést eredményez. Ez kőkemény spekuláció, amibe a többség a végén belebukik.

Köze nincs a befektetéshez, a „tőzsdézéshez”.

De ha ezt nekem így elmondta volna valaki 2007-ben, akkor nem fizettem volna kb. 1 millió forint tanulópénzt a piacnak az első néhány év alatt.
          OK, akkor ha tuljutottunk nagy nehezen a bemutatkozason, beszelgessunk kicsit a versenyekrol.

Ez a demo verseny amit ajanlsz ez a Te szinteden komolytalansag, annyi okbol, hogy kar is megint felidezni, Tback is es a tobbiek is szepen kifejtettek, vagyis megprobaltak kifejteni, a velemenyuket. Suket fulekre talaltak... hiszen eszervek prezentacioja helyett offenziv defenzivaba vonultal... lehet az aikidos beidegzodesek a valosagban, ha penzt akarsz keresni, nem a legmegfelelobbek... maradtal volna a karatenal.

Na de itt van a kihivas, ez egy komolyabb otlet mint egy demo verseny...

http://www.worldcupchampionships.com/about/rules-2

$5.000 a minimum beszallo es ugy tredelsz ahogy akarsz/tudsz... es ettol nem kell felj, hogy rossz beidegzodesekhez fog vezetni... Ezzel bebizonyithatod, az ev vegeig, hogy van e ver a pucadban es aki megkontesztalja a tudasod, az teved.

Ha vallalod a kihivast, veled tartok ezen az utadon en is...

Hozzászólás

ualizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Na de itt van a kihivas...
            Ma már kaptam egy másik ajánlatot egy brókercégtől, hogy képviseljem. Azt hiszem, azt is elutasítom.
            Ez a pénzÜGYES koncepció így is életképes, nem kell bonyolítani.

Kedves akadékoskodók, tényleg jobb, ha megbarátkoztok a gondolattal: kár itt erőlködni, a magam útját járom, nem a tiéteket…
            Nem tudtok kimozdítani az Egyensúlyomból, a test, lélek, szellem belső harmóniájából.

A következő lépés, egyedül, vagy max 50 fő társaságában:
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ma már kaptam egy másik ajánlatot egy brókercégtől, hogy képviseljem. Azt hiszem, azt is elutasítom.
              Ez a pénzÜGYES koncepció így is életképes, nem kell bonyolítani.

Kedves akadékoskodók, tényleg jobb, ha megbarátkoztok a gondolattal: kár itt erőlködni, a magam útját járom, nem a tiéteket…
              Nem tudtok kimozdítani az Egyensúlyomból, a test, lélek, szellem belső harmóniájából.

A következő lépés, egyedül, vagy max 50 fő társaságában:
              Vicces, nalad csak ugy repkednek a jobbnal jobb ajanlatok a levegoben... csak ugy duskalsz a brokerek kozott, akik a kegyeidert harcolnak... ez tenyleg egy igazi performansz...

Meg viccesebb az, hogy siman beszallnal, de mi tobb, meg promovalod is, egy olyan XTB vicc broker demo versenyebe ahol a hiabavalo idotoltesen = capital preservation-on kivul mas hasznot nem huzol, sot mi tobb, csakis szerencsejatekszeruen kereskedve, all-in + 1:888 leverage-el lenne eselyed valamit elerni... de amikor valos szamlan kellene ugyanazt vegigcsinalni kihivaskent, ugy, hogy ertelme is legyen, hiszen ha tenyleg kereskedsz is, nem csak a szad jar, akkor csinalhatod siman itt is, real profitert es nem pocsekolva a draga idot (habar 5000Ft/oraval szamitva meg az sem draga), hasznalva egyiket a sok bejaratott strategiad kozul es kozben bizonyithatnad is a kepessegeidet eloszlatva a ködöt magad korul = tobbszoros elony, azt persze visszautasitod... de nem is vartam mast, hidd el... csak en erzem ugy, hogy fingszag van a levegoben?

A legviccesebb pedig az, hogy az utolso mondatodbol valamint a facebook profilodbol, lezaras elottrol, az tunik ki, hogy neked egyetlen ugyfeled sincs akit mentoralsz... ez azert jo is, hiszen nincs szemely akit boldogtalanna tehetsz, esetleg, hiszen a penz nem boldogit, de az elvesztese annal inkabb boldogtalanit...

Hozzászólás

Abszolút építő jelleggel írom, de ezek a demo versenyek óriási becsapások lehetnek ám. Anno 3 brókercég is megrendezte az egészet, előre le volt zsírozva minden, nulla transzparencia. Nem állítom, hogy ez is tutira olyan az XTB-nél, de mivel demo, másrészt nagy eséllyel kamu,harmadrészt egy 'kezdőnek' (akinek tanácsot adsz valszeg) semmiképpen sem ajánlandó.
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Abszolút építő jelleggel írom,
                  másrészt nagy eséllyel kamu,harmadrészt egy 'kezdőnek' (akinek tanácsot adsz valszeg) semmiképpen sem ajánlandó.
                  Ejnye, Dávid, ilyen (abszolút építő) kérdéseket a Facebookon is feltehetnél…

1. Minden új szokás kialakításához legalább 30 nap intenzív gyakorlás szükséges. Erre jók pl. az ilyen versenyek. Többek közt elősegítik kockázat nélkül a platformkezelést, termékismeretet.
                  2. A keleti gondolkodásban egy versenyen nem másokat, magunkat kell legyőzni. Ha gyakorolsz, közben virtuális tőkéd nem csökken, mindenképp nyertél. És akkor nem alakul ki rossz beidegződés.
                  3. XTB-s kérdéseket az XTB topicban, vagy az XTB ügyfélszolgálaton kellene feltenni. Én nem az XTB vagyok. Nem a tyúk, aki a tojást tojja, hanem a szakács, aki egy rántottát csinál belőle.
                  Jó étvágyat: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=7108

Hozzászólás

Milyen facebook-csoport? Fb-on eleve ***** ritkan vagyok, szoval szinte biztos, nem nezek be oda, de azert ha adsz linket, rapillantok legkozelebb.

Amit írtál, oké, de az már haladókra vonatkozik.
                    Viszont, a verseny nem jó szokásokat alakít ki szerintem egy kezdőnél. Eleve sokan szerencsejáték-függőek, ami a tőzsdézésnél ki is jön az emberek nagy részéből. Másrészt a versenyzés haladó kategória minden szempontból, szerintem a versenyek ajánlását gondold át, jó tanács
                    HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Milyen facebook-csoport? Fb-on eleve ***** ritkan vagyok, szoval szinte biztos, nem nezek be oda, de azert ha adsz linket, rapillantok legkozelebb.

Amit írtál, oké, de az már haladókra vonatkozik.
                      Viszont, a verseny nem jó szokásokat alakít ki szerintem egy kezdőnél. Eleve sokan szerencsejáték-függőek, ami a tőzsdézésnél ki is jön az emberek nagy részéből. Másrészt a versenyzés haladó kategória minden szempontból, szerintem a versenyek ajánlását gondold át, jó tanács
                      Azért a versenyeken nagyon sokat lehet tanulni, ha mást nem, lesni az ellenfél lépéseit. Anno én is sokat jártam az Arénába versenyezni, néha most is beugrok 4 órásra, 1-4 naposra. Az sem mellékes, hogy 1/3 felett (vagy alatt -nézőpont Kér.) nem végeztem. A legjobb helyezésem 3. volt 4naposon, mikor 3. nap szálltam be

Hozzászólás

Ejnye, Dávid, ilyen (abszolút építő) kérdéseket a Facebookon is feltehetnél…

1. Minden új szokás kialakításához legalább 30 nap intenzív gyakorlás szükséges. Erre jók pl. az ilyen versenyek. Többek közt elősegítik kockázat nélkül a platformkezelést, termékismeretet.
                        2. A keleti gondolkodásban egy versenyen nem másokat, magunkat kell legyőzni. Ha gyakorolsz, közben virtuális tőkéd nem csökken, mindenképp nyertél. És akkor nem alakul ki rossz beidegződés.
                        3. XTB-s kérdéseket az XTB topicban, vagy az XTB ügyfélszolgálaton kellene feltenni. Én nem az XTB vagyok. Nem a tyúk, aki a tojást tojja, hanem a szakács, aki egy rántottát csinál belőle.
                        Jó étvágyat: http://go.xtbaffiliates.com/visit/?bta=36289&nci=7108
                        ''Én nem az XTB vagyok. Nem a tyúk, aki a tojást tojja, hanem a szakács, aki egy rántottát csinál belőle.''
                        - na látod, erre a receptre kíváncsi itt mindenki

Mellékesen, elintéz7néd a BTC vasárnapi futását is, nagyon hiányzik a grafikonról az az 1 nap, meg van bontva a folyamat... meg az a szombati 4 óra is nagyon zűrös

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          erre a receptre kíváncsi itt mindenki
                          Végy néhány tojást, de ne rakd őket egy kosárba: http://forum.tozsde.hu/97756-post50.html

Hozzászólás

Anyám! Ti képesek vagytok a hétvégét, a pihenésre, feltöltődésre, regenerálásra szánható időt itt tölteni egymás basz...gatásával?
                            Tényleg eldobom az agyam....
                            Ennyit megér az a 9 követő az FB-n, meg az a pár dollár lotonként az IB link alatt?
                            Több diplomával ennyi?
                            Ez döbbenetes azért...

Ez a pár mondat elgondolkodtató:

"Ne fecséreld el életed hátralévő részét másokról való képzelgésekben, hacsak valami közhasznú célra nem vonatkoztatod gondolataidat. Bizony mondom, más kötelességed látja kárát. Mert ha azon töröd a fejed, mit is csinál a másik ember, miért csinálja, mit beszél, mit kíván, min mesterkedik - minden ilyen megzavar és elvon téged saját vezérlő értelmed figyelmes szolgálatától. Zárj ki tehát gondolataid köréből minden ötletszerűt, minden hiábavalóságot, még inkább minden hiúságot és rosszindulatot."

Marcus Aurelius

Hozzászólás

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ez a pár mondat elgondolkodtató:
                              Hello!
                              Kösz, hogy nem hagyod leülni a topicot, és olvasgatod, érdekességeket fedezel fel az ingyenes Facebook csoportban is. Már megérte.

De, kedves barátom, egyébként… ne fecséreld el életed hátralévő részét másokról való képzelgésekben, hacsak valami közhasznú célra nem vonatkoztatod gondolataidat. Bizony mondom, más kötelességed látja kárát. Mert ha azon töröd a fejed, mit is csinál a másik ember, miért csinálja, mit beszél, mit kíván, min mesterkedik - minden ilyen megzavar és elvon téged saját vezérlő értelmed figyelmes szolgálatától. Zárj ki tehát gondolataid köréből minden ötletszerűt, minden hiábavalóságot, még inkább minden hiúságot és rosszindulatot." - Marcus Aurelius

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                kösd fel a gatyád a versenyre,... de én most 3111-et akarok
                                Hello, hogy állsz?

Szerényen jelzem, hogy 50+% felett zártam az első tradet és így benne vagyok az első 3-ban az XTB versenyen.
                                Lehetne jobb az eredmény, de elkapkodtam. Hiba.
                                Benyitottam a következő tradet is, ott igyekszem ezt kiküszöbölni.

Többiek?

Hozzászólás

Working...
                                X