Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pénzÜGYES 2.0

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

EE

Érdekes helyzet alakult ki az EURUSD-n.
    Technikailag akár shortra is számíthatnánk. Trendvonaltörés, visszateszt, hullámok, divergencia.
    De fundamentálisan számos várakozás a dollár gyengülését valószínűsíti. Ami miatt egy másik forgatókönyv is elképzelhető: némi bizonytalan oldalazgatás után tovább megy felfele a csatornában.
    Igazából mindkettő kis stoppal, elfogadható RR-rel kereskedhető.
    Hamarosan kiderül.

Click image for larger version

Name:	EURUSDH1.png
Views:	363
Size:	26,3 KB
ID:	192415
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Elindult a short, pluszba lehetett húzni a stopot.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Közel 200 pipet esett az ár a héten, pontosan a berajzolt csatorna aljáig.
      Úgy tűnik a technikai jelek most erősebbnek bizonyultak, mint a fundamentális várakozások.
      De kedden, szerdán jobb US adatok jöttek ki, ami indokolta a további esést, csütörtök viszont rosszabb, ami a fordulatot is hozta.
      Most a hétvégi profitrealizálás zajlik, így a pénteki hírek hatása gyenge. Ez még okozhat meglepetést jövő hét elején.

Elgondolkodtam azon, hogy az árfolyamváltozás és költségek figyelmen kívül hagyásával megéri-e csak (a nem mindig rendszeres) osztalék miatt részvényt vásárolni?
    Ha igen, ilyen stratégiánál milyen időtáv tapasztalata lehet meggyőző?

(Például: legutóbb 3000 fölött vehettem volna MOL részvényt, ami 142 forint osztalékot fizetett, majd esett 1500 forintot.)

Name:	molosztalék.png
Views:	326
Size:	88,7 KB
ID:	192441

Hozzászólás

Mihály, jól tedted, h a vagdalkozásokat eltávolítottad.

Higgadtan mi a nézeted arról, h vki nyit egy topikot, ott rengeteget gyakorlati és elméleti tanácsot, tradet, chartot, rajzot közöl. Majd a bajban bezárja azt és eltűnik.
      Rajta igazán senki nem kérhette számon, h nem adott konkrét tanácsokat.
      Nem az illető személye/viselkedése a fontos hanem a felelősség és hogy el kell-e várni a tradek tanácsként, segítségként való közlését.
      Indulatoktól mentesen mi a véleményed? Ez alapkérdés lehet. (A konkrét esetet valamennyien jól ismerjük.)
      Köszönöm.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        A jelenlegi jogi szabályozást néha nehézkesnek tartom.

Elvárni nem lehet, de elismerendő a munka, ha "vki nyit egy topikot, ott rengeteget gyakorlati és elméleti tanácsot, tradet, chartot, rajzot közöl."
        Még ha nem is értünk vele egyet mindenben, részleteiben tanulságos lehet, ha az szakmailag tényleg jó.
        Ha bezárja, eltűnik, azt is el kell fogadni. Sok minden lehet a háttérben...
        (kivéve, ha fizettél érte, mert akkor jár az ellenszolgáltatás az egyezség szerint)

Nem a tanácsadó, hanem a döntést hozó (a tanácsot felhasználó) felelőssége a nagyobb. Erről sokan szeretnek megfeledkezni, és bajban másra (tanácsadóra, oktatóra, brókerre... ) mutogatni.

Egyéb lényegtelen dolgokon, negatívumokon nem szabad sokat rágódni. El kell engedni és fontos, pozitív, előre vivő dolgokra kell koncentrálni.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Igen, ezt mi tudjuk. De mennyire van tisztában mindezzel egy úgynevezett kezdő?

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Érdekes, ha jól mennek a dolgok, a legtöbb kezdő haladónak hiszi magát, a haladók meg profinak, szakértőnek... Aztán ha baj van, megy a felelősség áthárítása.

Önkritika kell.
        A kezdő ne vállalja túl magát. Kis számla, kis pozíció, kis kockázat, tanulás, saját tapasztalatszerzés. Kevesebb ego, kapzsiság.
        De a tanulópénzt amúgy mindenkinek meg kell fizetni. Vagy tandíjban, vagy veszteségben.

Igaz, ha a haladók is önkritikát gyakorolnának, kevesebb szakértő, megtévesztő marketing és drága egyetemi oktató lenne.

Képet most nem rakok fel a fórumra.

Találós kérdés: jövő héten melyik devizapárokon kezdhetünk a cápákra figyelni?

Hozzászólás

• willow
        willow kommentje
        Editing a comment
        Az összesen.

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        egyebkent ezt most, hogy erted?

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Természetesen kialakuló alakzatra gondoltam. Harmonic trading. Shark pattern.

Neville Goddard - Az érzés a titok
      https://www.youtube.com/watch?v=0cCIaa5f-gg

Összesen kb 30 órát raktam bele - érzékek kikapcsolása, kívánt állapot érzésének átélése.
      Pár hét múlva ott volt - és a megvalósulás hajszál pontosan olyan érzést okozott, mint amit előre elképzeltem.

Működik. És nem csak hogy működik, de ez a GRÁL.
      (a legjobb az benne, hogy a tőzsde nem kell hozzá )

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Kösz. Érdekesnek tűnik. Nem ismertem ezeket az anyagokat, de végignézem.
        (2 óránál rövidebb youtube-os hangoskönyvet át lehet konvertálni mp3-ra is (pl https://ytmp3.cc/en13/) és akár telefonról is hallgatni a napi zaj helyett.)

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Többször meghallgattam 3 db Neville Goddard könyvet.
        Érdekes, újszerű Biblia-magyarázat. Ezért inkvizíció járt volna néhány száz éve...

nlot - kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet.

Mivel nem jött válasz a találós kérdésre, elég utólag megemlíteni: durva mozgások voltak több devizapáron is.
      NZDUSD, NZDJPY, AUDJPY, CADJPY, USDCAD lett volna pl. a helyes megoldás. EE.

Name:	NZDUSDH1.png
Views:	242
Size:	20,2 KB
ID:	192617

Hozzászólás

• willow
        willow kommentje
        Editing a comment
        Utólag én is tudom, mi lett volna a helyes megoldás.

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Lehet, hogy sejtettem?
        És ha most előre szólnék, hogy pl. a fenti képen lassan lehet longos belépőket keresni, mi változna?

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        Hopp, véletlenül elindult felfelé. Stop nullában, vagy a setuptól kb. 70 pip profit daytradeben - kinek-kinek tetszése szerint.

Huntraders szakértői pályafutásom befejeztével ez a topic is okafogyottá vált.
      Zárom.

Korábban összeállítottam egy értékesítési tréninget akkori munkatársaimnak, ahol hatékonyságnövelés és időmenedzselés miatt a következőkben definiáltam az ÜGYFELet:

1. szüksége van a szolgáltatásodra
      2. hajlandó együttműködni
      3. hajlandó /meg tudja fizetni az árát
      +1. továbbajánl

pénzÜGYESként is így gondolom.

Aki legalább 2-3 szempontnak megfelel, keressen bátran a weboldalamon.

Üdv, sok sikert mindenkinek.

Hozzászólás

Working...
      X