Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legyél Te is pénzÜGYES !

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Legyél Te is pénzÜGYES !

"Ha Te is magyar Tréder vagy, köztünk a helyed! ... "a legjobb helyen jársz", "az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösség"ében "tanulj profiktól".

Végülis szoktam néha trédelgetni...

Ezért pénzÜGYES szakértőként - a weboldalam, Facebook csoportom, twitterem sok hasznos és értékes információja mellett - jelen leszek itt is azok kedvéért, akik szerint a korábbiakban hozzátettem valamit a fórumozáshoz és saját szakmai fejlődésük érdekében érezhetóen nyitottak újabb gondolatokra.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Azt hiszem, ez még nem volt hír a tőzsdefórumon.

Click image for larger version

Name:	appel2.png
Views:	875
Size:	229,9 KB
ID:	193208

Hozzászólás

pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      "Ha Te is magyar Tréder vagy, köztünk a helyed! ... "a legjobb helyen jársz", "az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösség"ében "tanulj profiktól".

Végülis szoktam néha trédelgetni...

Ezért pénzÜGYES szakértőként - a weboldalam, Facebook csoportom, twitterem sok hasznos és értékes információja mellett - jelen leszek itt is azok kedvéért, akik szerint a korábbiakban hozzátettem valamit a fórumozáshoz és saját szakmai fejlődésük érdekében érezhetóen nyitottak újabb gondolatokra.
      nem mondod hogy visszatertel

Hozzászólás

• pénzÜGYES
        pénzÜGYES kommentje
        Editing a comment
        1. Nem mondod, hogy zavarna bárkit is?
        2. El se mentem, csak lezártam a már okafogyottá vált topicokat.
        3. Olvass figyelmesen:
        - magyar tréder, tőzsdeszakmai közösség ... - ebbe a halmazba asszem beletartozom
        - tanulj profiktól - szívesen tanulok
        - ... mellett - jelen leszek... - ez passzív állapot, kb. egy elérhetőség, nem itt akarok szerintem fontos dolgokat megosztani.

• rpr
        rpr kommentje
        Editing a comment
        helyes.. reszemrol no problem, sok sikert kívanok.

Forexezz (pénz)ÜGYESen.

Swing, daytrade.

AKCIÓK a weboldalamon:

Name:	EURGBP..H1.png
Views:	784
Size:	21,7 KB
ID:	193463

Hozzászólás

Jól pörög a fórum...

Közben ezt olvasom egy külföldi oktató hírdetésében:

"Are trendlines *really* useless?
        No.
        Just like a broken clock is right twice a day, trendlines, once in a while, can inform a position.
        We don’t trust broken clocks."
        (A trendvonalak * tényleg * haszontalanok? Nem. Mint ahogy egy törött óra is igaz naponta kétszer, úgy a trendvonalak, időnként tájékoztathatnak a pozícióról. Nem bízunk a törött órákban.)

Igaz, a pénzÜGYES forex stratégia komplex piaci látásmódra épül - aki már számlát nyitott, és megküldtem neki, az láthatja - de néha egyetlen trendvonal is informatív lehet.

Most pl. ezen izgulhatunk:

Name:	USDCHF..H1.png
Views:	839
Size:	24,1 KB
ID:	193546

Hozzászólás

• shortosgyula
          shortosgyula kommentje
          Editing a comment
          Misi elárulod miért jó a trendvonalat keresztülhúzni a gyertyákon?

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          ez egy ilyen típusú trendvonal: gyertyakeresztező ( angolul candlecrossing vagy candlex rövidítve: cx trendline). nagyon ritka, és .. hát igen szóval nem olyan könnyű ezt behúzni. laikusok gyakran összekeverik a "hevenyészetten behúzott trendvonal"-lal. különös ismertetőjele, hogy mindig történik ott valami ahol van.

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          gyula:

Hanyag elegancia... Részletkérdés ... Ahány ház (szakértő), annyi szokás... Amúgy van az úgy, hogy az ember precízen behúz egy true trendlinet, vagy szintet, de az ár tiszteletlenül mégis alá/fölé szúr. Na én ilyenkor veszem a bátorságot, hogy korrigáljak, így hosszabb időszak alatt minél több az érintés, annál validabbnak gondoljam...

Szóval nálam egy-egy vonal csak egy-egy jel a többi közt, így nem parázom túl a kérdést. De tiszteletben tartom, ha más máshogy gondolja.

Ücsörögve szabadságom alatt egy wellness kastélyszálló medencéje mellett egy osztalékbefektetésekről szóló könyvet olvasgattam.
        Na nem a magyar sikerkönyvet, egy amerikai klasszikust.

Szerintem kissé életszerűtlen az ilyen stratégia. Pl azért, mert nem sok cég akad, ami rendszeresen, egyre növekvő osztalékot fizet, azt kis költséggel újra befektethetjük, s ezzel együtt az ár is folyamatosan emelkedik.

Viszont kedvet kaptam, és fundamentálisan elemezgettem egy kicsit a BÉTen.
        Meglepődve tapasztaltam, hogy itt is van még jónéhány részvény, ami jó cég, de alulértékelt, és néha-néha még osztalékot is ad.

Tehát ha megfordítjuk, alulértékelt részvényekből buy@hold építgetünk portfóliót, ahol a valószínű árfolyamemelkedés mellett még néhány % osztalék is csurran-cseppen, akkor nagyobb esély lehet a kiemelkedő profitra.

Elindítottam egy kisebb portfóliót, egyelőre 5 részvénnyel. Több szektorból válogattam. Alkalom adtán veszek még ezekből, vagy hasonlóakból. A kamatos kamat hatás miatt pedig az osztalékot is igyekszem visszaforgatni.

Lehet, hogy érdemes lesz visszanézni rá néhány év múlva.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Nagyot ment tegnap a Rába, közel 28%-t egy nap alatt.
          Összesen 92% profittal adtam el.
          Tarthattam volna még, de már kissé túlértékelt. Inkább várok egy újabb korrekcióra.

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Ma +20%-ba is ugrott a Waberer's.

(Csak úgy mondom, miközben letűnt korok oktató hiénáin nosztalgiázik a fórumon a személyi kultuszukat ápoló fan club. Fene se érti ezt.)

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          Ez igen! 100 ezres befektetésen lehetett keresni 20 ezer forintot, ezek ám a hozamok! Viccet félretéve, a BÉT-es papírok szerintem siralmasak kereskedés szempontjából, ez inkább a nyugdíjas kategória. A nutex az egyik személyes kedvencem, ha a pump and dumpokat kell nézni, de arra inkább az utóbbi igaz Ha nem szőkőévente lenne egy kis forgalom a magyar piacon, akkor talán a nagyobbak is jobban kedvelnék, kár érte...

Tudtad, hogy sales tréningért akár 150-250 ezer forintot is elkérnek?
        De most láttam egy bttó 1,9 milliós 10 napos képzést is hírdetni...

Deja vu. Olyan, mint 10 éve a forex tanfolyamok...

Régen összeállítottam már egy saját, kipróbált, valóban működő, 50+ diából álló értékesítési tréning anyagot.
        Banki-pénzügyi területen napi szinten sikeresen használom a gyakorlatban.

Ha valakit érdekelne...

Name:	The-Wolf-of-Wall-Street.jpg
Views:	630
Size:	178,6 KB
ID:	193950

Hozzászólás

Tele a hócipőm a koronavírusos kormánypropagandával.

Minden más betegség eltűnt, senki semmibe sem hal bele, csak koronavírusba.
          Féljünk a láthatatlan ellenségtől, használjuk a placebo maszkot ellene.

Én inkább egészségesen élek, sportolgatok ... és erősítem az immunrendszert.

Ezért indítom újra az "egészségedre" oldalt, lehet, hogy neked is segíthet:

https://penzugyes.wixsite.com/csak-u...egészségedre
          https://club.life-care.com/regisztr%...Mandatory=true

Hozzászólás

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Erre már a propaganda kifejezés is enyhe. É-Korea stb stb.

Ezt ma olvastam egy hírdetésben. Nagyon jó duma. Jól összefoglalja, hol hibázik az, aki másoknak segíteni akar. Dejavu :

"1. Árazd magad a konkurensek alá.
          2. Mégsem. Inkább tedd ingyenessé a fő szolgáltatásaidat, hátha többen jönnek hozzád.
          3. Könyörögj az ingyenes szolgáltatásod élvezőinek, hogy legalább pár ezer forintot azért kezdjenek el befizetni.
          4. Vidd még lentebb az áraidat, hátha ez segít.
          5. Nem segít.
          6. Nézd meg az 523. válságkezelésről szóló szakértői interjút.
          7. Olvass rá még 23 db általános cikket.
          8. Kezdj el posztolni Instagramon.
          9. Alvás helyett indíts egy csetbotot.
          10. Erőltess mosolyt az arcodra, és mondd el a barátoknak, hogy jól halad a bizniszed.
          11. Frissítsd a honlapod, majd imádkozz a forgalomért.
          12. Csökkentsd a kiadásaid, hogy fedezze a bevételed.
          13. Átkozd ki a sz@rrágó ügyfeleidet a hátuk mögött.
          14. Könyörögj nekik mosolyogva, hogy fogadják el az 1.5%-os áremelésed.
          15. Tedd össze a kezed, ha nem reklamálnak.
          16. Ismételd újra az elejétől a folyamatot.

Vagy..."

Na, meg is néztem a srác webináriumát.
          Hm, lehet, hogy másképp kellene gondolkodnom a pénzÜGYES projektről.

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Vagy egyszerűbb, ha a prémium ügyfelekre mész, több pénz, kevesebb reklamáció, kevesebb ügyfél, kevesebb szarrágó. És nem kell figyelni annyira a "konkurenciát". És még átlagban véve értelmesebbek is.

Ja, de ehhez minőség is kell.

• pénzÜGYES
            pénzÜGYES kommentje
            Editing a comment
            Valóban. A srác is a prémium irányt javasolja...
            Szerencsére tapasztalatból tudom, mi a prémium banking, így a minőség - más szakértőkkel ellentétben - nem lehet kérdés.

Van x Ft-om magánnyugdíj pénztárban. Nem engedtem megmenteni. Szépen gyarapodik.

A 90-es évek végén indítottam egy önkéntes nyugdíjpénztári számlát is. Azon is van valamennyi. A kamatos kamat hatás miatt a hozam exponenciálisan nő, ma már nagyobb, mint a részletekben befizetett tőke.

És vannak egyéb előnyök, lehetőségek is...

Egy a lényeg: előbb-utóbb rájössz, hogy NEKED IS SZÜKSÉGED VAN NYUGDÍJCÉLÚ MEGTAKARÍTÁSRA.
          Minél előbb, annál jobban jársz.

Oké, küldjek egy ingyenes kalkulációt a témában? Jelezd az elérhetőségeimen.

Az ország bármely pontjáról kereshetsz, mert ha érdekel, egy arra feljogosított cég online beazonosít, és majd online létrejöhet maga a szerződés is.

üdv

Hozzászólás

2020.12.07-től az XTB az xStation további fejlesztésére összpontosít, így a kliensek a továbbiakban nem tudnak majd új számlákat és alszámlákat nyitni a MetaTrader platformon.
            A Plus500 is a webes felületét preferálja.

Azok kedvéért, akik viszont jobban szeretnek mégis MT4/MT5-ön elemezni-kereskedni, elérhetik a pénzÜGYES weboldal reklámjain keresztül most már az XM-t is.

Kösz, ha rákattintasz, és ezzel is segíted a weboldalam működését.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
              pénzÜGYES kommentje
              Editing a comment
              Nem is rossz az XM.
              Engem az MT5 érdekelt, jól működik gépen és mobilon. Közel 1500 termék.
              Micro számlán jól méretezhető, építhető a pozíció, nevetségesen alacsony a minimális befizetés. (Revolutról is reggelre átért az esti befizetés.)
              Kaptam bónuszokat, nagyobb tőkeáttételt.
              Sokféle támogatást nyújt.
              Ja, és partnerprogramja is van (ez nálam szempont).

Megkockáztatom, ha 2007-ben ilyen brókerrel találkoztam volna, nem bukok annyi tanulópénzt.

Próbáljátok ki a weboldalamról indulva. Kösz.

"Az MNB összesen 16 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki L. Zsolt magánszemélyre és azonnali hatállyal megtiltotta, hogy engedély nélkül portfóliókezelést, illetve bejelentés hiányában függő ügynöki tevékenységet végezzen. "

Csórikám 5 millás büntetést kapott, mert copy tradingben másolták, 11-t, mert CFD brókerét is ajánlotta hozzá.

Egyfelől oké, tisztuljon a piac.
            Másfelől a kötelezettség messze nincs arányban azzal, amit ilyesmivel egyáltalán keresni lehet.

Ez nem a lehetőségek országa. Én is elgondolkodok, hogy maradok inkább bankárnak, pihentetem a weboldalam egyes tevékenységeit, reklámjait.

Adjon tanácsot ingyen a fórumozóknak a Matolcsy.

Hozzászólás

• MyBusiness
              MyBusiness kommentje
              Editing a comment
              Sajnos a lehetőségeké, a százmilliárdos lehetőségeké.

Békés Karácsonyt mindenkinek! (A nert kivéve )
              Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-12-18, 02:39.

Ez igen! 100 ezres befektetésen lehetett keresni 20 ezer forintot, ezek ám a hozamok! Viccet félretéve, a BÉT-es papírok szerintem siralmasak kereskedés szempontjából, ez inkább a nyugdíjas kategória.

Erre egy kicsit hosszabban válaszolok. Mert úgy érzem, sokan (még "szakértők" is) hiányos felkészültséggel és irreális elvárásokkal "tőzsdéznek".

Ki beszél 100 ezres befektetésről? De ha valakinek csak ennyi van erre a célra, az is választhat a számára elérhető áru papírok közt. Aztán majd tesz hozzá. A rendszeres megtakarítás hosszú távon eredményes stratégia lehet.
            Nem beszélve a megszerzett értékes tapasztalatról.

Kevés a napi 20% elmozdulás? Kevés, ha valaki néhány hónap alatt 80-100% hozammal tud túladni egy részvényen? Ez siralmas, nyugdíjas tempó? Ne már.
            Ma az évi 0,01% betét, 5 % állampapír, 10-30% befalap korában sok profi örülne hasonló eredményeknek.
            S ha zsinórban a 3. ilyen teljesítményre képes papírban vagy benne, az valószínűleg nem a véletlen műve...
            A BÉT ugyanolyan gyémántmező a talpunk alatt, mint bármi más.

Persze mindenki szeretne 100 ezerből milliárdos lenni... De egyszerű naivitás elhinni, hogy ez így működik. Legfeljebb a reklámokban...

Ha viszont tudjuk helyén kezelni a különböző kockázatú befektetési formákat, mindegyiknek lehet helye a portfóliónkban.

Hozzászólás

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              pénzÜGYES nah ez az Előszoris mutass már csak 1 oktatót akinek van "tőzsdei oktató" papirja( nyilvan nincs mert nincs is ilyen papir).
              Szerintem még azon oktatók száma is elenyésző akinek pénzügyi vegzettsege van.
              Ami egyebkent szerintem sem feltetlenul kell - ahogy Dávid is mondja - hasonloan a nyelvhez ahhoz valaki jol beszeljen nemetül nem kell nyelvizsga. Hany oktatora ment ra az MNB eddig hm?
              A masik az orvos beteg üzlet szerintem nagyon rossz pelda. Az egy szolgaltatas itt meg tudas atadasrol van szo a tozsde eseteben meg az azt jelenti hogy illeto eredmenyes tozsden, csak akkor van eselye valamit atadni.Ha tanacsot adsz valakinek az ugyanaz.
              Es teljesen kulon szakma a befektetes, attol hogy van egy kozgaz diplomaja valakinek miert hinnek neki?
              Te mennel olyan auto vezetes oktatohoz akit sosem lattal meg vezetni es nincs is neki autoja?
              Kell vmi objektiv cucc amiert tudok hinni az illetonek es hiteles. Ha mutogat valami eredmenyt es a gondolkodasa is hiteles/logikus szamomra akkor az egy jo alap lehet szerintem.
              De ez mar tenyleg nagyon leragott csont.

Vagy szerinted miert eri meg egy vadigenre milliokat bizni valakinek? tenyleg erdekel mit gondolsz errol.

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              Szerintem a papír a CTA/CFA-nál kezdődik, nem hinném, hogy sokak büszkélkedhetnek vele az oktatók közül.

• pénzÜGYES
              pénzÜGYES kommentje
              Editing a comment
              rpr "Vagy szerinted miert eri meg egy vadigenre milliokat bizni valakinek? tenyleg erdekel mit gondolsz errol. "

Érdekes felvetések.

Alapvetően a befektetéseiről mindenki maga dönt, ő a felelős. De...
              A mass, vagyis a lakossági ügyfelek nagy része néhány százezer, vagy milliós megtakarítással bír, igazából nincsenek pénzügyi ismeretei, nem akar kockáztatni. Nehéz őket a befőttes üveg, vagy betét szintjéről magasabb kategória felé mozdítani. És nem is éri meg ezzel bajlódni a szolgáltatóknak.
              A prémium ügyfelek sem sokkal felkészültebbek az önálló vagyonkezelésre, nem kockázatvállalóbbak, de néhány milliójukból jó állampapír és befalap portfóliót lehet építeni. Ennek költsége már fedezi a speciális tanácsadást. Win-win.
              A privát ügyfelek több tízmilliós vagyona már alkalmas komolyabb portfólióépítésre is pl. részvénnyel, vagy egyéb termékekkel kiegészítve az előbbieket. Itt már lehet szó exkluzívabb szolgáltatásokról.
              (Van egy negyedik réteg (pl. a traderek, vagy brókermarcsik áldozatai, Quaestor kötvényesek között), akik minimális tőkéből maximális hozamot akarnak. Igazából ők sem kockázatvállalóbbak, mert ha valami baj történik, akkor azonnal a bróker a csaló, az oktató a kókler, eltőzsdézték a vagyonukat a számlakezelők, stb... Természetesen ők nem felelősek, nem nekik voltak irreális elvárásaik, nem ők hoztak rossz döntést. Ráadásul mivel nagyon értenek hozzá, így csak felesleges plusz költséget jelentene nekik egy korrekt tanácsadás.)

A moneymentor, ill. pénzÜGYES huszonéves tapasztalattal leginkább azt a piaci rést célozta meg, akik massba tartoznak, nem rendelkeznek elég tőkével, de szeretnének egy magasabb, prémium, vagy privát szintű támogatást a döntéseikhez elméletben, gyakorlatban. Esetleg egy mentor segítségével megtanulnának elemezni, tradelgetni is...
              Nekik biztosan megéri szintet lépni.

A többi felvetésre...
              Az általatok favorizált oktató/szakértő-képpel ellentétben az MNB megköveteli a papírt: az alapdiplomán, vagy előírt alapképzésen felül minden pénzintézetnél az előírások, próbavásárlások alapján rendszeres belső továbbképzések, vizsgák, ellenőrzések vannak a tanácsadóknál...
              Igaz, csak kevesen szupertraderek, de mivel nem ez az igény, hogyne tudna tudást és reális megoldásokat átadni az, aki évtizedeket tölt a pályán, naponta tucatnyi ügyfél problémáját oldja meg...
              Hogyne lenne szolgáltatás az oktatás, vagy tanácsadás...
              .. ja és az az autóvezető oktató sem bizonygat semmit (mert papírja van róla), mielőtt beosztják hozzá a tanítványt. Nem fog előtted rutinpályázni, hogy elbűvöljön. Fizetsz, beülsz, és csinálod, amit mond a vizsgáig.

De visszakérdezek. Nálatok mitől szakértő egy szakértő? Mitől hiteles egy oktató? Egyáltalán milyen szolgáltatást várnátok, aminek a költségét hajlandóak lennétek megfizetni?

Érdekes hírek a közelmúltból:

Hír 1
            Egy felmérés szerint a világon kb. 9,6 millió ember forexezik. Kb. 0,1%.
            Többre gondoltam...

Hír2
            " Az MNB együttesen 25 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki két magánszemélyre bennfentes kereskedelem, illetve bennfentes információk jogosulatlan közzététele miatt.
            A befektető több mint 5 millió forint értékben EST MEDIA (jelenleg Delta Technologies), illetve 8 millió forintot meghaladó összegben OTT1 részvényeket szerzett meg, majd a részvények egy részét magasabb áron értékesítette.
            A részvényes tevékenysége a jegybank szerint alkalmas volt arra, hogy károkat okozzon a befektetőknek és veszélyeztesse a pénzügyi rendszerbe vetett befektetői közbizalmat.
            Az MNB határozatában a bennfentesen kereskedő ügyfélre 15 millió forint piacfelügyeleti bírságot, míg a másik személyre, aki a bennfentes információkat jogosulatlanul közzétette, 10 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki. "

Hír3
            Hernádi Zsolt, a MOL elnök vezérigazgatója "240.000 db 1.669 forint lehívási árfolyam és 2.098 forint elszámolási árfolyam" mellett vételi opciós jogot érvényesített.
            Közben a MOL többször vásárolta saját részvényeit, emelve azok árfolyamát.
            Most meg nagy forgalom mellett is alig emelkedik az ár, 2200 körül oldalaz.
            Jaj, vajon miért?

Ez utóbbi 2 hírhez természetesen nem szeretnék párhuzamot állítani.

Hír4
            2021.01.04-én indul egy új globális mlm, ami a Tron coinra épül. Jutalékot adnak a szervezésért, ill. a robottal történő kereskedés profitjából is. Beugró min. 100 usd.
            Bármi lehet belőle.
            Ti beszállnátok ilyesmibe?

Ettől függetlenül vannak brókerek, akiknél lehet figyelni a Tron árfolyamváltozását.

No, mindenkinek boldogabb, sikeresebb új évet kívánok.BUÉK 2021.

Hozzászólás

• Vacendak
              Vacendak kommentje
              Editing a comment
              "Hír 1
              Egy felmérés szerint a világon kb. 9,6 millió ember forexezik. Kb. 0,1%.
              Többre gondoltam..."

A fórum(ok) "forgalmát" figyelembe véve, én kevesebbre.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Vacendak; 2021-01-07, 08:31.

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Ennyinek se való igazából a trader szakma. Én sokallom. Mert ennek a nagy része is bukó.

@Attis98UA
            "Pl van 200 USD számlám ebből kockáztatok tradenként 5 USD-t 1:200 tőkeáttétel mellet.Ezzel a példával hogyan tudom kiszámolni a pozició méretet ?
            EUR/USD Devizapár
            SL:1.1840
            Entry:1.1778
            TP:1.1690
            Hogyan kell kezdeni mit mivel kell összeadni,kivonni,osztani,szorozni hogy meg kapjam hogy mennyi lotot kell beirnom a panelbe ?"

Egy régi mondás szerint amit az év első napján csinálsz, az meghatározza az évedet.
            No akkor szakmázzunk, számolgassunk.

5/200 = 0,025 , vagyis egy kereskedésen 2,5%-t kockáztatsz. Ha kezdő vagy, ez szerintem kissé sok.

1840-1778 =62 pipes stopod van.
            5 usd/62 pip = 0,08. Mivel 1 mikrolotnál 1 pip 0,01 usd, így ez 0,08/0,01, azaz 8 mikrolotos a pozíció.

8000/200= 40es tőkeáttételt használtál, ha a teljes tőkédre vetítjük, nem 200-t. Persze a marginodnál látszik a nagyobb tőkeáttétel előnye.

1778-1690= 88 pip profitcél. 1,4 RR. Nem rossz, de ennél jobb belépőket is lehet találni, ha csiszolod még a stratégiádat.

Ezzel megvolt a reggeli agytorna. (Remélem nem rontottam el a pezsgőzés utóhatásaként)

A pénzügyi ismeret terjesztéséért adományokat elfogadok a weboldalamon. Köszönöm.

Hozzászólás

• pénzÜGYES
              pénzÜGYES kommentje
              Editing a comment
              Elcsesztem a számítást? No, jól kezdődik az év De kezdek kijózanodni.

https://www.etoro.com/trading/pips-c...SAAEgKAbvD_BwE

Szóval mikro számlán, 8 db * 0,1es, azaz összesen 800 usd-s pozi, és az bizony csak 4-szeres tőkeáttétel.
              Mea culpa.

• pénzÜGYES
              pénzÜGYES kommentje
              Editing a comment
              Tanulva az esetből, feldobtam néhány hasznos kalkulátort, widgetet a weboldalamra.
              Akit mikro számla érdekel, annak is van ötletem.
              Sok sikert mindenkinek 2021ben.
          Working...
          X