Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legyél Te is pénzÜGYES !

Collapse
X
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

"Részvényeket vegyél inkább a .........nél. Te nem a részvényt vetted meg, hanem a részvény CFD-jét, és ezért számítanak fel költségeket napon túl. Így természetesen osztalékra sem vagy jogosult. A plus500 lenne az utolsó, ahol "részvényt" vennék."

47,92%-t ugrott ma az Enefi-m ára. Kit érdekel ilyenkor az osztaléka, vagy a részvényes szavazati joga?
    Komolyan sajnálom, hogy nincs fizetőképes kereslet egy tőzsdefórumon ilyen ötletekre.

Közben olvasom az idézett CFD /részvény kérdésfeleleket. Nem akarok vitázni. De vannak a tények, és vannak a vélemények. A lehetetlen is addig tart, amíg jön valaki, aki erről nem tud, és megcsinálja.
    - Kereskedtem már sikeresen részvény CFD-kel a plus500nál, és más brókernél is. Nem lehetetlen.
    - Nem azért van költség, mert CFD, hanem mert tőkeáttétellel veszed, vagyis részben hitelből, aminek kamata van. Normál részvényvásárlásnál is lehet számlavezetési díj, tranzakciós díj, stb...
    - Van, ahol osztalékot is elszámolnak a részvény CFD után.
    - Viszont tény, hogy van néhány buktatója a részvény CFDzésnek. De erről nem itt akarok szakérteni.
    https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• rpr
      rpr kommentje
      Editing a comment
      Minek kellene neked fizetokepes kereslet?
      Kosd be te a koteseid ha olyan tuti nyeroek. Annal jobb uzlet ugysincs.

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      És akkor beszéljünk már a kriptókról, all time high a bitcoinon, market cap az egekben, ripple csak ma 30%, erről miért nem beszél senki? Ja.......

Szóval részvény és CFD: rohadtul nem költséghatékony, a pénzed után futhatsz, mert nem fognak kifizetni, előker, utóker? Nevetséges

Bármilyen CFD-t érdemes a saját piacán kötni: határidőt a CME-n, EUREX-en, CBOT-on stb, részvényt nasdaqon, nyse-n stb stb stb.

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      rpr:
      Persze, EE, bekötöm, aztán a tapasztalataimról írok.
      Node minek egy orvosnak a beteg, ha magát is gyógyíthatja?

Chucky:
      Persze, mindennel lehet kereskedni. Akár tulipánhagymával is.

De nem is ez a kérdés.
      Egyrészt milyen termék felel meg az ügyfél tudásának, tapasztalatának, céljainak, kockázatvállalásának?
      Másrészt miben szakértő a szakértő?

Bár múltkor toltam egy kriptós hírt is, senki se bagózott rá...

Money-wise

Trade what you see! 1 pip 1%
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      Hello humi!
      Kösz a spamet.
      Élesben is működik?
      Mert az 1 pip 1% azért költői túlzásnak tűnik...

De komolyra fordítva : az én stratégiámban is vannak hasonló elemek, csak még ennél is egyszerűbben kapok setupot.
      Továbbra is bátran kereshet, akit érdekel.

• rpr
      rpr kommentje
      Editing a comment
      egyik scam megtalalta a masikat, van ebben valami szep

• pénzÜGYES
      pénzÜGYES kommentje
      Editing a comment
      rpr (és hasonlók) kedvéért elmesélem most a gyémántmező elméletet:

Volt egy paraszt, aki a fejébe vette, hogy gyémántot fog bányászni. Eladta a földjét és a pénzből bejárta a világot lelőhelyek után kutatva. De nem talált, így szegényen halt meg.
      Közben, aki megvette a földjét, látott egy kavicsot megcsillanni a közeli patakban. Kiderült, hogy gyémánt és ott van a talpa alatt a világ egyik legnagyobb gyémántmezője.

Hát igen. Mindig vannak, akik beszűkült tudattal nem képesek felmérni az értéket.
      Büszkén megveszik a szart drágán, de visszadobják a patakba a csiszolatlan gyémántot.
      Attól a gyémánt még gyémánt marad.

ha arra celzol, hogy nyitottnak kell lennie egyetertek.

Hozzászólás

Kaptam egy üzenetet a fórumról:
      Üdv!
      Olvastam, hogy sok évet kell beleölni a tőzsde kitanulásába, viszont a kiberbűnözés miatt eszembe jutott egy probléma: Ha valaki csoda folytán nyereséges lesz(ha van ilyen egyén) akkor hogyan tud biztonságosan tradelni otthon? itt most arra gondolok konkrétan, hogy ha nyereséges valaki, azt nyilván sok hekker akarja majd törni, és másolni a trédjeit stb. Vagy ezek az emberek már egyből egy bankiba kerülnek, ahol a szolgáltató sem lát rá a kereskedésére, hiszen a bank nyilván nem a helyi lakossági netszolgálattóhoz van bekötve - Mi a véleményed erről?

A válaszom röviden:
      1. Igen, sok évet kell belerakni a tőzsdézés tanulásába. Nem beleölni, mert ez hasznos és hasznosítható tudás és tapasztalat. Jó hobbi.
      2. Szerintem a kiberbűnözők nem a kisbefektetőkre lőnek. Nem tapasztalom, hogy ezen a szinten sokan akarnák másolni bárki trédjeit. Reális eredmények senkit se vonzanak, a csodavárók pedig a fizetős robotokat, signálokat, számlakezelőket, stb választják. A múltbeli eredmények se jelentenek garanciát a jövőre.
      3. Szerintem a brókerszámlák is megfelelnek a biztonsági követelményeknek. De érdemes diverzifikálni, portfóliót építeni. Van OBA, BEVA védelem is a bankszámlákon, a brókerszámlán pedig csak kevés pénzt kell tartani a tőkeáttétel miatt, csak annyit, amit nem sajnálsz elveszíteni.
      4. Nem szabad ilyeneken parázni. Önkorlátozás. Ezeken túl kell lendülni, ha tényleg tanulni, fejlődni akarsz. Ezért is érdemes lenne néha egy tapasztaltabb mentorral konzultálni.

Hozzászólás

Beszállnék a nagy Húsvéti EURGBP tippelésbe: még nincsenek fordulós jelek.

A sör árát a Revolut számlámra kérem.

Click image for larger version

Name:	EURGBPDaily.png
Views:	122
Size:	21,8 KB
ID:	194837

Hozzászólás

• shortosgyula
          shortosgyula kommentje
          Editing a comment
          Misi már bocs de ezekből a chartokból ha pénzt tudsz kiszedni akkor zseni vagy

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          a baj az vele, hogy amig ezen a charton fordulos jeleket kapsz, addigra elment elotted a trade... akkor beszallni mar lenyeges rosszabb R/R mellet fog tortenni, ergo rovidtavu trade-eket fogsz csak tudni eszkozolni rajta...

ennel jobb megoldas az, hogy a strukturat felismerve, leereszkedsz meg egy TF-nyit, a C hullamhoz, es azon keresed a beszallot... en igy csinalnam, ha lenne idom egyfolytaban nezni a chartot... mivel nincs, ezert inkabb beszallok ott ahol jonak talalom, nagyobb stoppal.

@shortosgyula

Hát én azért le tudok néhány dolgot olvasni:
        - nincs trendtörés
        - nem ért támaszt
        - nem érte el a csatorna alját
        - nincs akkumuláció
        - nincs fordulós alakzat
        - nincs setupom
        Szóval még kivárok. Naposon nem egyik pillanatról a másikra alakul a helyzet.

Alacsonyabb idősík más téma.

Találós kérdés: Mely híres spekuláns checklistjét használtam fentebb (részben)?

Hozzászólás

• shortosgyula
          shortosgyula kommentje
          Editing a comment
          Napos: túladott, hetes: túladott, megfordult, volt is fordulós alakzat. Az hogy el fog -e menni 8-900 pontot a hetes sáv tetejére már egy más tészta, le lehetett gyönyörűen tradelni napon belül az a lényeg. Lehet itt tippelgetni csak nincs sok értelme.

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Az a helyzet Misi, hogy ez tenyleg mind ugy van ahogy mondod... nincs trendtores stb. stb. ... de megis vannak egyesek akik egy ilyen fordulot nemcsak, hogy elorelatnak, de le is tudjak kereskedni ugy, hogy kihozzak azt a franya Corona-t a tortenetbol... hogyan lehetseges ez megis?

- ”nincs trendtores" - ez evidens... de ha a napos chart-on varsz trendtoresre ahhoz, hogy poziba allj, akkor ugy jarsz mint ahogy elozoleg is mondtam: elmegy a trade java az orrod elott...

- "nem ert tamaszt" - a jo setup-ok nagyon nagy tobbsege sosem tamaszrol fog indulni... a nagyon nagy tobbseg velemenyevel ellentetben... de a trederek 98%-a vesztes... vagyis a velemenyuk nem igazan szamit a szakmaban

- "nem erte el a csatorna aljat" - ugyanaz mint a szintekkel... ha arra varsz, hogy elerje, amit az esetek 98%-ban nem fog, akkor elmegy a trade elotted...

- "nincs akkumulacio" - mert forexen nem epp ugy mukodik a sztori mint egy reszveny eseteben... itt nem kell akkumulacio kialakuljon egy nagyobb mozas elott... amugy minden instrumentum eseteben (forex reszveny stb.) egy uj, trenddel ellentetes iranyu impulzus mindig egy elozo, a trendet bevegzo impulzus utan erkezik, ergo nincs akkumulacio, hanem "legures ter" letezik... csak igy keletkezhet impulzus...

- "nincs fordulos alakzat" - esetleg a te piaclatasod szerint... az enyem szerint ott van, a naposon, a tokeletes imp + korrektiv struktura aminek a vegen vagyunk... nalam ez a fordulos alakzat, igy tudsz a trade-be kapcsolodni meg a kezdodo impulzus elejen, mint ahogy azt tettem is... egyesek azt mondjak, hogy ne hajkurasszuk a trend elejet, eleg, ha a menetbe bekapcsolodsz... ezek altalaban a luzerek akik nem tudnak kereskedni...

- "nincs setupom" - na elerkeztunk a problema forrasahoz... ez az igazi forrasa annak, hogy nincs trade = nincs penz... mert ha ebben a helyzetben az EG-n aszondja valaki, hogy nincs setup, akkor ott bajok vannak

Nem tudom kinek a checklistjet hasznaltad, de az biztos, hogy ennel vannak sokkal egyszerubb es hatekonyabb checklist-ek is amivel igazi penzt is lehet keresni.

Van értelme egy rövidtávú meg hosszútávú kereskedést összehasonlítani? Szerintem az lenne a megfelelő sorrend: 1.) milyen időtávon kereskedsz? 2.) mozgásból, mit akarsz lekereskedni? 3.) hogyan? Első kettő dolog egyezik, akkor lehet beleokoskodni a harmadik dologba, ebben az esetben van értelme.
        HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• pénzÜGYES
          pénzÜGYES kommentje
          Editing a comment
          Az alapfelvetés az volt, hogy "az EURGBP long, amelybe most nemreg alltam be egy daily impulzusnyit (kb. 900 pip, ha minden igaz...) "
          Lehet ebből nagy long, de én daily charton még nem láttam ideálisnak a belépést, és ez csak napok, hetek múlva fog / nem fog ezen igazolódni. De visszatérek majd rá.
          Persze, más idősíkot néznék, ha a héten swingelnék, megint mást, ha csak daytradelnék.
          Van átjárás az idősíkok közt, de tényleg el kell dönteni, mi a cél.

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          a $$$ a cel... egy treder sikeressegenek egyetlen merceje...

HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          inkabb aszondjad, hogy mi van a tegnapi USDCHF shortoddal, amit inkabb megis longra huzott a szived szerint az elmeleted... ott nagy a csend...

• ANONYMOUSFX
          ANONYMOUSFX kommentje
          Editing a comment
          Eldobtam természetesen. Rossz beszállási pont volt számomra, ennyi. Azt, hogy mit miért csinálok és hogy meg tudjuk érdemben vitatni ahhoz tudnod, értened kéne, mit miért csinálok. :-)

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          ha te mondod...

Hozzászólás

Hozzászólás

EURGBP akkor.

Hozzászólás

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              en teljesen egyetertek veled shortosgyula csak nem volt szivem ezeket a tenyeket megint a fejehez verni szegeny Norbinak...

• ANONYMOUSFX
              ANONYMOUSFX kommentje
              Editing a comment
              Visszamenőleg? Mire gondolsz itt egész pontosan?

• ANONYMOUSFX
              ANONYMOUSFX kommentje
              Editing a comment
              EURGBP Tegnap 16:42 feltettem a képet mi várható, itt van pár kommentárral feljebb!! Mi ebben a múlt???? Vagy csak lusta vagy megnézni az előzményeket? Egyszerűbb valami rosszindulatú kommentárt ide csapni? Amúgy mint régen most sem érdekel ki mit gondol, de azért mégis az igazság kedvéért.

Két számla. USDCHF pozíció építés, célár szürke zóna és a végén 25 egység csúszó stop.

Hozzászólás

Itt a vége fuss el véle.

Hozzászólás

Mindenkienk ajánlom izgalmas videóim :-)

Hozzászólás

Hozzászólás

Working...
                  X