Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legyél Te is pénzÜGYES !

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

EURUSD helyzetjelentés :-)
    HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Közben az EURUSD kereskedés le is zárult.
      HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Fel akkor le is lesz.

Hozzászólás

Akkor, tudok e kereskedni vagy sem dolog, mivel nem érkeztek kritikák eldőlt. :-)

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Valamiért egy nem túl nagy szint felett belépnek olyan dolgok is végrehajtásnál a fejembe, amiknek nem kéne. Ez sajnos a neveltetésemből is fakad, de ennél összetettebb. Maga a kereskedés alapvetően egy tök nyugis, fizikálisan és mentálisan sem egy megterhelő valami, hiszen egérkattintásokba még senki se halt bele. De az, ami fejben le tid játszóni ilynenkor, na abba már két ismerősöm is meghalt...
            Vannak olyan dolgok, amik teljesen indokolatlanul váltanak ki bennem stresszt.
            Ahogy te sem tudod tartani a nagy nyerőket sokszor a legnyilvánvalóbb esetekben. Most az mindegy, miért, valahol ezek gátak bennünk. A piac olyan mint az időjárás. Megtörténik igyanúgy, ha akarjuk, ha nem, ha rudunk róla, ha nem, tehát a piac egy külső adottság.

De mégsem sikeresek sokan. Szerintem valahol itt keresendő a solgok miértje főként. Ha tudomásul vesszük, ha nem.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Az, hogy ramegy az egeszseged a kereskedesre, a stressz ami megeszi az idegeidet a pozi kozben, a tobb hetes szunido amit egy veszto szeria utan ki kell venned stb. mind annak a jele, hogy nem vagy egy olyan kereskedesi strategia birtokaban amely statisztikailag elegge meg lenne alapozva ahhoz, hogy ez a folyamat egy orom legyen... ennyi az egesz.

A kereskedesi folyamat egy orom kell legyen es nem egy kinlodas... a setup-okat meggyozodesbol kotod be es nem veletlenszeruen... azert meggyozodesbol, abszolut stresszmentesen, mert tudod, a statisztikad alapjan, hogy egy bizonyos trade setup 10-bol hanyszor fog jol elsulni hosszutavon... ilyen egyszeru.

Akinek stress es kinlodas a kereskedes, az kaszino jelleggel "jatszik" a tozsden es nem business-kent fogja fel azt...

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Nem, nálam nem ez a helyzet. Amint mondtam, tudok kereskedni, elég nagy statisztikai előnyöm van. Tavaly Zolinál tartottam erről előadást, bemutattam az előnyömet is számlakimutatással. DD-m sincs most, tehát nem is erről van szó, és a rendszerembe vetett hitem nem ingott meg egy pillanatig sem.
            És mint mondtam, ennek a stressznek nem a piacon van eredője, és nem csak a piacon nyilvánul ez meg. A piac egy trigger csak ebben a dologban.
            Ezt nekem kell megoldanom, ez van, nem keresek kifogásokat.
            Ha ezt sikerül megoldanom, világbajnok leszek. De addig még van teendő

Lambo? :-) Tréfa répa!
          Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2021-04-10, 17:24.

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            ez sem rossz... igy mar tenyleg hihetobb, hogy tudsz kereskedni...

1 napos hír.
          Pedig a csávó állítólag tudott tradelni (szerintem Lambója is volt) egy olyan piacon, ahol az ügyfelek 80%-a veszteséges.

"Felrobbant a 21. század pénzügyi atombombája, sokakat maga alá temetett...
          10 milliárd dollárból 10-szeres tőkeáttétellel 100 milliárd dolláros pozíciót nyitni....,
          Az Archegos Capital Management élén Bill Hwang, akit sokan a legtehetségesebb alapkezelők között tartottak számon... a világ nagybankjainál több milliárd dolláros veszteséget okozott.
          A történet feldolgozása még zajlik, de annyi már most látszik, hogy újra bebizonyosodott, a tőkeáttétel igencsak pusztító erejű tud lenni.

Az LTCM bedőlése óta nem volt akkora hedge fund összeomlás, mint amit az Archegos hozott össze, pedig az LTCM-hez hasonlóan kívülről itt is úgy tűnt, hogy kivételes tehetségű szakemberek irányítják a céget. "
          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
            ANONYMOUSFX kommentje
            Editing a comment
            Az is probléma, ha valaki nagy pénzeket kezel. Hiába a nagy nyereség vagy veszteség, ha nem bír kiszállni a pozícióiból. Megnézném a kriptopénzeknél is, ha beütne a k.........h ki támasztaná meg vételekkel a piacot. Gyorsabban zuhanna az árfolyam, mint azt bárki gondolná.
        Working...
        X