Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legyél Te is pénzÜGYES !

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Ücsörögve szabadságom alatt egy wellness kastélyszálló medencéje mellett egy osztalékbefektetésekről szóló könyvet olvasgattam.
    Na nem a magyar sikerkönyvet, egy amerikai klasszikust.

Szerintem kissé életszerűtlen az ilyen stratégia. Pl azért, mert nem sok cég akad, ami rendszeresen, egyre növekvő osztalékot fizet, azt kis költséggel újra befektethetjük, s ezzel együtt az ár is folyamatosan emelkedik.

Viszont kedvet kaptam, és fundamentálisan elemezgettem egy kicsit a BÉTen.
    Meglepődve tapasztaltam, hogy itt is van még jónéhány részvény, ami jó cég, de alulértékelt, és néha-néha még osztalékot is ad.

Tehát ha megfordítjuk, alulértékelt részvényekből buy@hold építgetünk portfóliót, ahol a valószínű árfolyamemelkedés mellett még néhány % osztalék is csurran-cseppen, akkor nagyobb esély lehet a kiemelkedő profitra.

Elindítottam egy kisebb portfóliót, egyelőre 5 részvénnyel. Több szektorból válogattam. Alkalom adtán veszek még ezekből, vagy hasonlóakból. A kamatos kamat hatás miatt pedig az osztalékot is igyekszem visszaforgatni.

Lehet, hogy érdemes lesz visszanézni rá néhány év múlva.

Szólj hozzá::

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    gyula:

Hanyag elegancia... Részletkérdés ... Ahány ház (szakértő), annyi szokás... Amúgy van az úgy, hogy az ember precízen behúz egy true trendlinet, vagy szintet, de az ár tiszteletlenül mégis alá/fölé szúr. Na én ilyenkor veszem a bátorságot, hogy korrigáljak, így hosszabb időszak alatt minél több az érintés, annál validabbnak gondoljam...

Szóval nálam egy-egy vonal csak egy-egy jel a többi közt, így nem parázom túl a kérdést. De tiszteletben tartom, ha más máshogy gondolja.

• Jano
    kommentálta válaszát
    ez egy ilyen típusú trendvonal: gyertyakeresztező ( angolul candlecrossing vagy candlex rövidítve: cx trendline). nagyon ritka, és .. hát igen szóval nem olyan könnyű ezt behúzni. laikusok gyakran összekeverik a "hevenyészetten behúzott trendvonal"-lal. különös ismertetőjele, hogy mindig történik ott valami ahol van.

• shortosgyula
    kommentálta válaszát
    Misi elárulod miért jó a trendvonalat keresztülhúzni a gyertyákon?

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Jól pörög a fórum...

Közben ezt olvasom egy külföldi oktató hírdetésében:

"Are trendlines *really* useless?
    No.
    Just like a broken clock is right twice a day, trendlines, once in a while, can inform a position.
    We don’t trust broken clocks."
    (A trendvonalak * tényleg * haszontalanok? Nem. Mint ahogy egy törött óra is igaz naponta kétszer, úgy a trendvonalak, időnként tájékoztathatnak a pozícióról. Nem bízunk a törött órákban.)

Igaz, a pénzÜGYES forex stratégia komplex piaci látásmódra épül - aki már számlát nyitott, és megküldtem neki, az láthatja - de néha egyetlen trendvonal is informatív lehet.

Most pl. ezen izgulhatunk:

Click image for larger version

Name:	USDCHF..H1.png
Views:	305
Size:	24,1 KB
ID:	193546

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Forexezz (pénz)ÜGYESen.

Swing, daytrade.

AKCIÓK a weboldalamon:

Name:	EURGBP..H1.png
Views:	255
Size:	21,7 KB
ID:	193463

• rpr
    kommentálta válaszát
    helyes.. reszemrol no problem, sok sikert kívanok.

• pénzÜGYES
    kommentálta válaszát
    1. Nem mondod, hogy zavarna bárkit is?
    2. El se mentem, csak lezártam a már okafogyottá vált topicokat.
    3. Olvass figyelmesen:
    - magyar tréder, tőzsdeszakmai közösség ... - ebbe a halmazba asszem beletartozom
    - tanulj profiktól - szívesen tanulok
    - ... mellett - jelen leszek... - ez passzív állapot, kb. egy elérhetőség, nem itt akarok szerintem fontos dolgokat megosztani.

• rpr
    válaszolt
    pénzÜGYES eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Ha Te is magyar Tréder vagy, köztünk a helyed! ... "a legjobb helyen jársz", "az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösség"ében "tanulj profiktól".

Végülis szoktam néha trédelgetni...

Ezért pénzÜGYES szakértőként - a weboldalam, Facebook csoportom, twitterem sok hasznos és értékes információja mellett - jelen leszek itt is azok kedvéért, akik szerint a korábbiakban hozzátettem valamit a fórumozáshoz és saját szakmai fejlődésük érdekében érezhetóen nyitottak újabb gondolatokra.
    nem mondod hogy visszatertel

• pénzÜGYES
    válaszolt
    Azt hiszem, ez még nem volt hír a tőzsdefórumon.

Name:	appel2.png
Views:	322
Size:	229,9 KB
ID:	193208

• pénzÜGYES
    új témát indított: Legyél Te is pénzÜGYES !

Legyél Te is pénzÜGYES !

"Ha Te is magyar Tréder vagy, köztünk a helyed! ... "a legjobb helyen jársz", "az ország egyik legnagyobb tőzsdeszakmai közösség"ében "tanulj profiktól".

Végülis szoktam néha trédelgetni...

Ezért pénzÜGYES szakértőként - a weboldalam, Facebook csoportom, twitterem sok hasznos és értékes információja mellett - jelen leszek itt is azok kedvéért, akik szerint a korábbiakban hozzátettem valamit a fórumozáshoz és saját szakmai fejlődésük érdekében érezhetóen nyitottak újabb gondolatokra.
Working...
X