Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

BÉT, HUF, gazdaságpolitika: avagy Magyarország, én így szeretlek???

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Nagy bánatomra ezzel a kezdeményezésemmel is elértem, hogy egyesek rontsák hírnévpontjaim számát, így csak nagyvonalakban néhány magyar makroadat:

04.02. A túlzotthiány-eljárás (EDP) keretében az Európai Uniónak jelentett adatok szerint a kormányzati szektor hiánya 2012-ben 566,7 milliárd forint volt, mely csak a GDP 2,0%-a.

04.04. 1,4%-kal csökkent a kiskereskedelmi forgalom.
    Matolcsy 3 lépéses vállalkozásösztönző programot jelentett be, ami elsőre kedvezőnek tűnik, de jobban belegondolva csekély mértékű, és a bankok kockázatát is némileg növeli (Róna Péter szerint).

04.05. 5,4%-kal csökkent az ipari termelés volumene.

Akinek ez mond valamit, vesse össze a charttal.

Hozzászólás

Nem tudom, miért csökkent vagy ki miatt, de nekem is van 4 és nekem nem kell.
      Nem érdekel és még csak azt sem tudom mitől van.
      Neked adom mindet.
      Harzol mester old meg légyszíves ha lehet.

Hozzászólás

humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem tudom, miért csökkent vagy ki miatt, de nekem is van 4 és nekem nem kell.
        Nem érdekel és még csak azt sem tudom mitől van.
        Neked adom mindet.
        Harzol mester old meg légyszíves ha lehet.
        Heeee? Ez meg mi a fene? Érti valaki?

Mi van neked 4, ami nem kell? Mit adsz nekem? Mit kell harzolnak megoldani?

Na iszok egy kávét, mert úgy látszik korán reggel még nem látom tisztán az összefüggéseket.

Ja, rájöttem, biztos a hírnévpontra gondolt a humoros beíró. Köszönöm az építő jellegű hozzászólást a témához.

Hozzászólás

Ebbe inkább itt nem folynék bele.

Van róla egy ősi téma, ha gondoljátok ott lehet ötletelni: http://forum.tozsde.hu/segitseg/9-pontrendszer.html

Hozzászólás

harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ebbe inkább itt nem folynék bele.

Van róla egy ősi téma, ha gondoljátok ott lehet ötletelni: http://forum.tozsde.hu/segitseg/9-pontrendszer.html
            Nem is kell vele foglalkozni. Nem komoly. Ha lehetne, törölném ezt a off-ot.

Hozzászólás

Minden amit felvetettél kmisi valós probléma. De itt mi nem fogjuk megtalálni rá a megoldást.Itt nem politikusok fórumoznak. A legtöbbjük kisember, akinek csak egy célja van, hogy valahogy megfejje a piacot. Ez az ország haldoklik. A spekuláns érdeke, hogy minél kevesebb adót kelljen befizetni a nyeresége után. A fidesz egyenlőre ebben partner. Tehát mindenki próbáljon minél több profitot csinálni, a politikát meg hagyjuk az elbaszott politikusokra.
              willow

Hozzászólás

Kmisi említette, ezért ide beteszem.
                Gondolom erre gondolt:

http://port.hu/szechenyi_napjai/pls/...i_county_id=-1

Hozzászólás

Az OTP árfolyama kevesebb, mint 3 nap alatt közel 20 százalékot esett.

A brutális hanyatlás megint csupán annak köszönhető, hogy a kormány – ismét egyeztetés, előkészítés nélkül - újabb devizahiteles mentőcsomag ötletével állt elő, ami ugyan a bajba kerülteknek nem segít, de a bankrendszert megrengetheti.

Persze ez lehet cél is a takarékszövetkezetek államosítása előtt.

Ugyanakkor Orbán Viktor miniszterelnök a Wall Street Journalnak adott interjújában arra is utalt, hogy még sokáig maradhatnak a válságadók, tranzakciós és egyéb, a lakosságra áthárított adónemek.

Nem volt ezért jó üzenet a befektetők fele az sem, hogy Csányi, az OTP elnök-vezérigazgatója erre majdnem 8 milliárd forintért adott el tulajdonrészéből (néhány nappal a megemelt tőzsdei nyereségadó bevezetése előtt).

Az Orbán-család vagyonát egyébként egyes közírók 500 milliárd forint körülire teszik, amihez hozzátartozik egy Pintér Sándor belügyminiszterrel közösen vásárolt és fenntartott horvátországi sziget az Adrián, valamint pl. egy 600 millió Ft. értékű jacht is.

"Nemzeti" vagyonadó, luxusadó bevezetése már csak ezért sem fog napirendre kerülni.

Helyette marad az ilyen agyament ötletelés, ami teljesen elbizonytalanítja a magyar piacot, a befektetőket, a lakosság megtakarítási kedvét, s láthatólag megindítja a pénz külföldre menekítését.

Hozzászólás

Megvan még az FHB-pakkod?

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Megvan még az FHB-pakkod?
                      Abból már rég kiszálltam. Mint szintén jeleztem, azon vettem OTP-t 4600 alatt, amit aztán megint el kellett adni a fentiek miatt.

De nem mernék mostanában akkora összegekkel játszania BÉT-en, mint régen. Bosszantó, hogy amikor már a legtöbb tőzsde emelkedik, ezek a f@szfejek önérdekből taccsra vágják a magyar piacot.

Hol itt a politikus felelőssége? Milyen vezérigazgató az, aki előbb politikai okból magára hagyja a magánnyugdíjpénztári tagokat, majd bedönti saját cégét?

Kíváncsi leszek, hogyan akarnak szépíteni a következő hetekben, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Abból már rég kiszálltam. Mint szintén jeleztem, azon vettem OTP-t 4600 alatt, amit aztán megint el kellett adni a fentiek miatt.

De nem mernék mostanában akkora összegekkel játszania BÉT-en, mint régen. Bosszantó, hogy amikor már a legtöbb tőzsde emelkedik, ezek a f@szfejek önérdekből taccsra vágják a magyar piacot.

Hol itt a politikus felelőssége? Milyen vezérigazgató az, aki előbb politikai okból magára hagyja a magánnyugdíjpénztári tagokat, majd bedönti saját cégét?

Kíváncsi leszek, hogyan akarnak szépíteni a következő hetekben, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát.
                        Nem kell idegeskedni,az árak azért tudnak felfele menni,mert néha lefele is mennek.
                        Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem kell idegeskedni,az árak azért tudnak felfele menni,mert néha lefele is mennek.
                          Szerintem van ok idegeskedni annak, aki ebben az országban él.

Nem csak azért, mert az összes OTP vezér egyszerre és most öntötte a cég részvényeit a piacra, s közben hülyeséggel etetik a népet (Csányi beteg, így lemond, de közben már új befektetésekben töri a fejét, ezért vágná le az aranytojást tojó tyúkját lombardhitel, állami támogatás, pályázati pénz helyett, s véletlenül sem erődemonstráció ez Viktátor fele, stb…)

Nagyobb baj, hogy már Botswana szintjén vagyunk egy főre jutó nemzeti jövedelemben, versenyképességben, miközben ijesztően nő a korrupció a Világbank jelentése szerint.

De a vezér is kijelentette, „senki se várjon kiszámítható gazdaságpolitikát egy válságban”, „legalább 10 évig maradnak a válságadók”.

Ez az igazán elgondolkodtató üzenet.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintem van ok idegeskedni annak, aki ebben az országban él.

Nem csak azért, mert az összes OTP vezér egyszerre és most öntötte a cég részvényeit a piacra, s közben hülyeséggel etetik a népet (Csányi beteg, így lemond, de közben már új befektetésekben töri a fejét, ezért vágná le az aranytojást tojó tyúkját lombardhitel, állami támogatás, pályázati pénz helyett, s véletlenül sem erődemonstráció ez Viktátor fele, stb…)

Nagyobb baj, hogy már Botswana szintjén vagyunk egy főre jutó nemzeti jövedelemben, versenyképességben, miközben ijesztően nő a korrupció a Világbank jelentése szerint.

De a vezér is kijelentette, „senki se várjon kiszámítható gazdaságpolitikát egy válságban”, „legalább 10 évig maradnak a válságadók”.

Ez az igazán elgondolkodtató üzenet.
                            Én még mindig szívesebben élek itt, mint mondjuk Portugáliában vagy Görögországban stb.

Nem hiszem, hogy rosszabbul fogok élni azért, mert Csányi kiszállt a részvényeiből. Igen. Sejtet valamit a lépés. Az miatt meg pláne nem aggódok.

Nem is tudtam, hogy Botswana ilyen fejlett. Respect!

Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel. Szerintük itt tombol az antiszemitizmus és a cigányok munkatáborokban vannak. De sorolhatnám még napestig az ostobaságaikat. Szóval fenntartással kezelendő.

A fejlett országok pénzügyi vezetői talán jól körülírt terv szerint cselekszenek? Azt sem tudják merre vannak arccal és mit tegyenek. Rögtönzésekből és sűrű fohászokból áll a válságkezelésük. Miért lenne nálunk másképp?
                            Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk. Hogy ez jó lesz-e vagy nem az még kérdés. De legalább van irány.

Amíg hasznot érnek el a válságadótól sújtott cégek, bankok, addig maradni fognak, még ha kisebb is a profitjuk. És még mindig itt vannak! Görögország, Portugália, Spanyolország stb. csak a saját lakosságát nyomorítja az újabb megszorításokkal. Nem azt látom, hogy versenyképesebbek lennének ettől. Az már csak bónusz, hogy az igazságérzetemnek is jót tesz.

A háttérben ezeknél a kérdéseknél egy sokkal nagyobb harc zajlik, de ebbe most nem mennék bele. Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt. Ha megnézitek, akkor a folyamatosan csökkenő kamatok ellenére az országot már nem tudják a forinton keresztül támadni, ahogy eddig szokták. Nyilván van valami megállapodás egy keleti (talán Oroszország?) országgal, akik "ideológiai" alapon veszik az államkötvényeinket, ezzel védve minket. Ezért támadják ilyen intenzíven verbálisan az országot, a kormányunkat Andersen meséit meghazudtoló történetekkel.

Ha van miért aggódni, az az, hogy faltörő kos leszünk/vagyunk egy omladozó falú kapitalista vár elleni ostromban. Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk polgáraitól(akárcsak, mint eddig bármikor a történelemben). A magyar mentalitás már csak ilyen. Akkor szívjuk fel magunkat a legjobban, amikor semmi esélyünk
                            Ez engem speciel nem zavar és készülök rá. Ha maradnak az elmúlt 20 év folyamatai, akkor a fiam teljes rabszolgaságban élné majd le az életét a saját hazájában. Én hajlandó vagyok sok áldozatot meghozni, hogy ez ne így legyen.

Na...leírtam a véleményem. Nem fogok vitatkozni róla, mert aki tudja, hogy miről beszélek, annak nem kell elmagyarázni. Aki meg nem, az meg úgyis csak akkor fog rájönni, amikor már a kellős közepén leszünk az eseményeknek.
                            Ez még csak a kezdet...

Mielőtt valaki politikai elfogultsággal vádolna...98-ban voltam először és utoljára szavazni.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel.

Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk.

Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt.

Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk

Ez még csak a kezdet...
                              Érdekes dolgokat írtál. Nem vitázok vele, mert nem ugyanazt a kommunikációt, számokat tartjuk hitelesnek, szakmailag fontosnak.

Nekem egyébként a politikai korrupció tette tönkre a karrierem, majd miután pert nyertem ellenük, azóta nem kapok munkát a környéken. Jövőre a lányom továbbtanulna, de még ha kiköhögöm is az extrém tandíjat, vajon már csak közmunka jut neki ebben a leépülő országban?

Most egy réteg jól él. Egyre jobban. Politikusok és az új elit baráti kör. Közszféra, földmutyi, állami pályázatok, trafikok, szerencsejáték… De a növekvő terhek miatt a középréteg lassan eltűnik, 4,6 millióan a szegénységi küszöbön, vagy alatta. Ez lesz az igazi rabszolgaság.

Ha 2014-ben ez folytatódik, én is elgondolkodom a költözésen, mint már félmillióan. A tengerparton is lehet forexezni.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én még mindig szívesebben élek itt, mint mondjuk Portugáliában vagy Görögországban stb.

Nem hiszem, hogy rosszabbul fogok élni azért, mert Csányi kiszállt a részvényeiből. Igen. Sejtet valamit a lépés. Az miatt meg pláne nem aggódok.

Nem is tudtam, hogy Botswana ilyen fejlett. Respect!

Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel. Szerintük itt tombol az antiszemitizmus és a cigányok munkatáborokban vannak. De sorolhatnám még napestig az ostobaságaikat. Szóval fenntartással kezelendő.

A fejlett országok pénzügyi vezetői talán jól körülírt terv szerint cselekszenek? Azt sem tudják merre vannak arccal és mit tegyenek. Rögtönzésekből és sűrű fohászokból áll a válságkezelésük. Miért lenne nálunk másképp?
                                Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk. Hogy ez jó lesz-e vagy nem az még kérdés. De legalább van irány.

Amíg hasznot érnek el a válságadótól sújtott cégek, bankok, addig maradni fognak, még ha kisebb is a profitjuk. És még mindig itt vannak! Görögország, Portugália, Spanyolország stb. csak a saját lakosságát nyomorítja az újabb megszorításokkal. Nem azt látom, hogy versenyképesebbek lennének ettől. Az már csak bónusz, hogy az igazságérzetemnek is jót tesz.

A háttérben ezeknél a kérdéseknél egy sokkal nagyobb harc zajlik, de ebbe most nem mennék bele. Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt. Ha megnézitek, akkor a folyamatosan csökkenő kamatok ellenére az országot már nem tudják a forinton keresztül támadni, ahogy eddig szokták. Nyilván van valami megállapodás egy keleti (talán Oroszország?) országgal, akik "ideológiai" alapon veszik az államkötvényeinket, ezzel védve minket. Ezért támadják ilyen intenzíven verbálisan az országot, a kormányunkat Andersen meséit meghazudtoló történetekkel.

Ha van miért aggódni, az az, hogy faltörő kos leszünk/vagyunk egy omladozó falú kapitalista vár elleni ostromban. Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk polgáraitól(akárcsak, mint eddig bármikor a történelemben). A magyar mentalitás már csak ilyen. Akkor szívjuk fel magunkat a legjobban, amikor semmi esélyünk
                                Ez engem speciel nem zavar és készülök rá. Ha maradnak az elmúlt 20 év folyamatai, akkor a fiam teljes rabszolgaságban élné majd le az életét a saját hazájában. Én hajlandó vagyok sok áldozatot meghozni, hogy ez ne így legyen.

Na...leírtam a véleményem. Nem fogok vitatkozni róla, mert aki tudja, hogy miről beszélek, annak nem kell elmagyarázni. Aki meg nem, az meg úgyis csak akkor fog rájönni, amikor már a kellős közepén leszünk az eseményeknek.
                                Ez még csak a kezdet...

Mielőtt valaki politikai elfogultsággal vádolna...98-ban voltam először és utoljára szavazni.
                                Úgy ám!!
                                (egyébként nem kell ide titokzatos vevő,ott a Templeton aki önmaga birtokolja az adósság 20%-át.És ők értenek a gazdasági real folyamatokhoz rendesen,főleg a M.H.)
                                Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Working...
                                X