Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

BÉT, HUF, gazdaságpolitika: avagy Magyarország, én így szeretlek???

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes dolgokat írtál. Nem vitázok vele, mert nem ugyanazt a kommunikációt, számokat tartjuk hitelesnek, szakmailag fontosnak.

Nekem egyébként a politikai korrupció tette tönkre a karrierem, majd miután pert nyertem ellenük, azóta nem kapok munkát a környéken. Jövőre a lányom továbbtanulna, de még ha kiköhögöm is az extrém tandíjat, vajon már csak közmunka jut neki ebben a leépülő országban?

Most egy réteg jól él. Egyre jobban. Politikusok és az új elit baráti kör. Közszféra, földmutyi, állami pályázatok, trafikok, szerencsejáték… De a növekvő terhek miatt a középréteg lassan eltűnik, 4,6 millióan a szegénységi küszöbön, vagy alatta. Ez lesz az igazi rabszolgaság.

Ha 2014-ben ez folytatódik, én is elgondolkodom a költözésen, mint már félmillióan. A tengerparton is lehet forexezni.
    Ez bizony igaz,bárhol lehet forexezni!Csak internet kell,és egy laptop!
    Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Érdekes dolgokat írtál. Nem vitázok vele, mert nem ugyanazt a kommunikációt, számokat tartjuk hitelesnek, szakmailag fontosnak.

Nekem egyébként a politikai korrupció tette tönkre a karrierem, majd miután pert nyertem ellenük, azóta nem kapok munkát a környéken. Jövőre a lányom továbbtanulna, de még ha kiköhögöm is az extrém tandíjat, vajon már csak közmunka jut neki ebben a leépülő országban?

Most egy réteg jól él. Egyre jobban. Politikusok és az új elit baráti kör. Közszféra, földmutyi, állami pályázatok, trafikok, szerencsejáték… De a növekvő terhek miatt a középréteg lassan eltűnik, 4,6 millióan a szegénységi küszöbön, vagy alatta. Ez lesz az igazi rabszolgaság.

Ha 2014-ben ez folytatódik, én is elgondolkodom a költözésen, mint már félmillióan. A tengerparton is lehet forexezni.
      Félreértesz. Én egyetlen kommunikációt, közölt adatok sem fogadok el vakon. Szerintem egyetlen tréder sem engedheti meg azt a luxust magának, hogy elfogult legyen. Az pénzbe kerül. A kormány sokszor röhejes és valótlan kommunikációjával és adataival éppen úgy tisztában vagyok. Akárcsak az erőteljes központosítással. Igyekszek nyitott szemmel járni.

A kormányok tagjai és a sleppje mindig is jól éltek. Ez most sincs másképp. Az ember már-már arra is képes, hogy ezt elfogadja, ha azt látja, hogy egyébként ezen a "kötelező" körökön kívül valami pozitív is történik.
      Az ország mostani állapota az elmúlt 20 év összes kormányhibájának a következménye, nem pedig a mostanié. Meggyőződésem, hogy az MSZP vezetésével mostanra már mi is az aktuális alamizsnáért könyörögnénk az IMF-nél. Annak ára volt, hogy ez ne így legyen. Szerintem ehhez képest nem fizettünk túl nagy árat érte. Rosszabbra számítottam.

A személyes benyomás és tapasztalat persze mindig erős. Biztos másképp látnám az eseményeket, ha ugyanazt átéltem volna, amit Te. Sajnálom, hogy ez történet veled.
      A lányod kérdésében már a válasz is benne van. Ha nincs értelme diplomát szerezni, akkor nem kell. Az öcsém félbehagyta a főiskolát, mégis az átlagfizetés háromszorosát keresi itthon. Én befejeztem, ha már elkezdtem, de egyetlen többletforintot sem jelentett még. És nem is fog valószínűleg. Sok fiatalnak (és főleg a szüleinek!) a diploma a cél, aztán rájönnek, hogy nem volt értelme. A cél a megélhetés! Ha ehhez diplomán keresztül vezet az út, akkor azzal, ha mással lehet elérni, akkor mással.

Én és a párom is éltünk már külföldön. A magunk részéről nincs egyetlen olyan ország sem per pillanat itt Európában, ahol szívesebben élnénk, mint itthon. Már csak azért sem, mert ahogy Alterman is írta, tőzsdézni mindenhol lehet. Még itthon is...

Hozzászólás

Miért nem élnétek külföldön?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Miért nem élnétek külföldön?
          Mert annyival nem élnek jobban, mint azt sokan gondolják. Leszámítva a Svájciakat. Ami ott van az nem emberi, köszönhetően az erős franknak.

Ráadásul a nyugat-európai és kelet-európai életszínvonalnak hosszútávon közelíteni kell majd egymáshoz az Európai integráció melléktermékeként. Valószínűleg sosem fogunk olyan életszínvonalon élni, mint tőlünk nyugatra, de a különbség csökkenni fog. Bármilyen hihetetlen, ez a folyamat már el is kezdődött. Először természetesen az univerzális szakmákban. Hogy hű maradjak a becenevemhez...egy német kamionos a válság előtt közvetlenül 2300, egy holland 2500 eurót keresett. Ez ma 500(!)- al kevesebb. Míg a magyar kamionos átlagkeresete nagyjából 25%-al nőtt ugyanezen idő alatt. De tudnék más példákat is mondani...

Tény, hogy a párom is jól keres itthon. Amit én összetőzsdézek, az pedig pont annyi lenne bárhol máshol. Csak reálértéken itthon többet ér.
          Szóval ezek a döntések mindig szubjektívek is. Azért a csöppnyi gazdasági előnyért itt kellene hagyni a hazánkat, családunkat, barátainkat. Aki élt kint, az tudja, hogy mennyire tudnak hiányozni. Arról nem is szólva, hogy a legnagyobb létbiztonságot nem a jó fizetés adja, hanem ha van egy összetartozó család, baráti kör, ahol mindenki tud valamiben a másiknak segíteni. Nekünk ez meg van.

Szóval ez mint közrejátszik.

Hozzászólás

Értem
            (Én azért kimennék )

Hozzászólás

Kmisi sejtem milyen helyzetben lehetsz, (sokan vannak így ezzel...) és ha a lányod jövője nagyon fontos számodra, akkor hozzátennék ehhez egy keveset.

Én már ahhoz a korosztályhoz tartozom akik a gazdasági válság kitörése után kezdtek el dolgozni (2009 második felében), ezért nyugodtan mondhatom hoyg nekem nem tette tönkre a karrierem a kurrupció, mivel nekem el se idult a karrierem és nagy eséllyel nem is fog (legalábbis itt Magyarországon nagyon nem valószínű).
              Az én korosztályomban már most is szinte mindenki a szakmák hivatások mondjuk 80%-ában úgy dolgozik, hogy "örülj hoyg egyáltalán van munkahelyed", illetve azzal kezdik az elején hoyg pl "1 évig van pénz erre a melóra amit csinálnál utána pedig majd valami lesz.)
              A fiatalokat (ezalatt a huszonéveseket értem) gyakran teljesen hülyének nézik már lassan mindenütt, tökmindegy mihez ért, hány diplomája van hány nyelven beszél stb, szinte mindenütt az alakult ki, vagy van kialakulóban, hogy egy keménymag irányít egy céget (tulajdonos plusz felsővezetők) akik hülyére keresik amgukat alattuk pedig a dolgozók 90%ával (fiatalok előnyben, ) senki nem foglalkozik, mert fiatalok között akkora a munkanélküliség már most is, hogy úgyis találnak embert szinte bármilyet amilyen kell. Mindemellett jobb esetben szinte senki nem fejleszt semmit, minimalizál, rosszabb esetben pedig leépít mondván, "ilyen bizonytalan környezetben mit lehet hosszabb távra tervezni?, semmit"
              és ez így is van.

Egy haverom nemrég váltott melóhelyet, és kb 4-5 év tapasztalattal felvették egy kisebb gyógyszeripari céghez ahol ő volt az egyik utolsó mohikán, akit még felvettek dolgozni, de utána beindult ez a "minimlaizálás", és hirtelen semmire nem volt pénz, nincs normális fűtés, nem vesznek új eszközöket, nem költenek semmire, mert ugye a bevétel is apad.... (olyasmi helyzet állt elő amikor pl úgy kell lefesteni az ajtót hogy nem adnak hozzá ecsetet ), senkivel nem foglalkoznak, fizetésemelés ismeretlen fogalom, akinek nem tetszik bármi, mehet ahova akar, a lényeg hogy a cég nullára kijöjjön év végén, plusz hogy a vezetőknek így is úgyis tele legyen a zsebe.

Ő így fogalmazott erről a helyzetről:

"Utánam az özönvíz, de akik utánam jönnek azoknak már víz se lesz."

Félre ne érts, nem akarok én beleszólni semmibe, de a lányod márpedig utána jön, szóval ha tényleg minden előtt legfontosabb neked a gyerekeid jövője és anyagilag megengedheted magadnak (és ugye tőzsdézni is lehet akárhonnan), akkor szerintem lassan csomagolj és települj át mihamarabb egy még működő országon belül, egy olyan helyre ahol az utódoknak lesz lehetőségül sikeresen és főleg nyugodtan (!) kibontakozni, önálló lábra állni, és emellett normális életet élni.

Mivel ha ez az ország olyan ütemben pusztul le ahogyan, akkor mire a gyerekeid odakerülnek "nekik már víz se lesz", addigra nagyon jó eséllyel majd vagy lesz melójuk vagy nem, ha lesz is a fizetésük semmire nem lesz elég, nem látnak majd jövőt, elegük lesz mindenből stb...

Tény, fiatalok esetében sokminden függ a szülők pénztárcájának a vastagságától, illetve kisebb részük, ha tényleg nagyon értékes végzettségük van (programozó, gépészmérnök, villamosmérnök, fizkus, legjobb 1-2 közgázegyetem hm...kb ennyi...) akkor még lehet hoyg "lesz nekik víz", na de ahogy Sidius fogalmazott egyszer egy nagyon jó brokerrel kapcsolatban, aminél 50 ezer$ volt a minimum deposit:

"Láttam én már karón varjút, plusz én is voltam már karón"...)

Na erről van szó.
              Én már vagy 8 -10éve foylamatasan karón vagyok (ronggyá szivatós nehéz egyetem+ plusz szélmalomharc a semmiért haldokló munakhelyeken, amiken minden le van szarva a főnökök millióit kivéve.) és már kurvára elegem van belőle.

Nagyrészt csak azért nem léptem le eddig az országból, mert olyan végzettségem van, amivel nem mertem totál pályakezdőként, vagy 1-2 tapasztalattal elhúzni, mert tartottam tőle, hogy akkor egy komolyabb országban csak a szart lapátolnám meg a budit pucolnám, és úgy döntöttem egy kb öt évet még maradok, hogy minél önállób legyek a szakmámban, mert azért tény hogy nyugat fele a segédmunkások is megélnek de azért kijárni az ország egyik legnehezebb egyetemét és utána lapátolni a szart évekig, vagy ki tudja meddig, várva az előrelépést az egy kicsit meredek volt nekem, nem vállaltam ezt.

De előbb utóbb, ha a szakmában akarok maradni, úgyis belekényszerülök, hogy elhúzzak, mert pénz nélkül nem lehet élni.
              (komolyabb kezdőtőke híján mondjuk évi minimum 100%ot kellene forexen produkálnom hogy ezt elkerülhessem )

Annak idején a szüleimnek volt lehetőségük eltelepülni értelmesen működő vidékre onnan ahol felnőttem.
              Nem tették, ha meglépték volna nagy eséllyel nem lennék 10 éve karón, vagy legalábbis ennyire szinte biztosan nem.
              Ezzel persze nem akarok másokra mutogatni, nem stílusom, így is segítettek az egyetem finanszírozásában, etettek, ruháztak stb, de amit írtam vitathatatlan tény.

Szóval ennek szellemében szerintem gondold át jól ezt a kitelepülős dolgot, mert tény hogy az ember nehezen hagyja ott, a megszokott környezetet, barátokat, rokonokat, testvéreket szülőket stb, de szerintem egy lelkiismeretes szülőnek azt is nehéz lehet nézni hogy a gyerekei folyamatosan karón vannak egy éppen kb Bulgária szintjére visszasüllyedni készülő országban.

Márpedig mindentől függetlenül aki most 17-18 éves annak erre bombajó esélye van.

Legjobbakat!
              Microtarder

Hozzászólás

Még egy apróság.
                Ha netán jövőre egy baloldali kormány veszi át az ország irányítását és legyünk optimisták, valamelyest értelmesebb gazdaságpolitikát fognak folytatni, azzal a már említett fiatalság még túl sokra nem fog menni.
                Tudtommal a baloldali közdász szakértők is elismerik, hogy néhány év alatt pénzügyi befektetésre alkalmasabbá lehet tenni az országot nagy általánosságban, de hogy a beruházások ténylegesen beinduljanak és profitot termelejenek, és tömegesen afféle értékteremtő munkahelyek jöjjenek létre, amelyekre a mai 20 évesek majd alapozhatnak valamit, az még olyan messze hogy szinte le se lehet írni, az évtizedes munka.
                Láttam pár interjút baloldali szakértőkkel erről, akik eléggé egyetértettek abban, hogy az ő terveikkel az esetleges kormányváltás után 1-2-3 évvel reálisnak tartják a 2% körüli GDP növekedést.
                Felteszem a kérdést mit fog ebből érezni az átlagember vagy a fiatalság?
                Gyakorlatilag semmit.

Szlovákiában a Dzurinda féle reformoknak szinte 8 év kellett mire eredméynét kezdte látni az ország (és a második választást még így is elbukták).
                Még vagy 40 éve az a bizonyos "finn csoda"
                kb 10-15 évvel megkezdése után kezdett működni, profitot termelni.
                Dél Koreában is volt a helyzet, szintén kb 40 éve, ott is rengeteg idő kellett.
                Nemrégiben az íreknek is, bár őket a válság nagyon visszarántotta.

Szóval ahhoz hogy itt mondjuk 5-10 éven belül komoly, az átlagember számára is érezhető környezetjavulás, életszínvonalemelkedés legyen, ahhoz gyakorlatilag vmi kárpát medencei kistigrissé kellene jövőre alakulni, erre meg aztán roppant sok az esély.

Egyszer rossz pillanatomban kiszámoltam, hogy a szlovák gazdaság 2000 és 2012 között kb 60%ot nőtt úgy hogy még a válság is ott volt közben.
                Tökmindegy ki lesz kormányon, ilyesmire semmi esélyt nem látok.

Pedig bizony valami ilyesmi kellene itt is a következő 10 évben, hogy a következő generációk "lássák a koncepciót" ebben az országban és ne ez legyen a történet vége mint pl Bulgáriában ahol az EU csatlakozás óta a 9ből egymillió ember kivándorolt (gyakorlatilag sztem az ottani munkaerőpiac negyede-harmada) és ma is a fiatalok ott gyakorlatilag felülnek a vonatra és mennek amerre látnak elfelé ezzel kezdik.

Nagyjából ugyanez a helyzet Erdélyben és Szerbiában is. Egy erdélyi származású ismerősöm mondta egyzser, hogy

"Magyaroszágon rengeteg ember gondolkodik a kivándorláson, viszont Erdélyben senki nem gondolkozik rajta, ott csomagolnak és mennek az első vonattal"

Hozzászólás

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Legjobbakat!
                  Microtarder
                  Kösz az együttérzést. És örülök, hogy elgondolkodtál a dolgon.

Nem panaszkodni akartam, mert szerencsére és az ellenségeim meglepetésére vígan eltradelgetek. Így talán a jövő sincs veszélyben.

Persze szeretnék tudásomnak, tapasztalatomnak megfelelőbb, hasznosabb munkát is végezni, ha hagynák.

De a tények, számok azt mutatják, hogy ez az ország egyre kevesebb ember számára élhető.

Vagy demokratikusan lesz változás, vagy erőszakkal, vagy tényleg érdemes lehet pakolni.

Hozzászólás

Én pont azért tradelek, hogy az ilyen kérdések miatt ne kelljen aggódnom.

Hozzászólás

Én pont azért tradelek, hogy az ilyen kérdések miatt ne kelljen aggódnom.
                      Ez jól hangzik, de sajnos nem igaz.

1. Nem lehet mindenki trader. Nem is alkalmas rá, ill. szükség van más szakmákra is (ahol van munka, jövedelem, fogyasztás, ezért működik a gazdaság,..).
                      2. A traderek nagy része veszteséges. Segít a pénzügyi döntésekben az ilyen tapasztalat, de egyetlen bevételi forrásként meglehetősen bizonytalan.
                      3. A bizonytalanság oka éppen az, hogy jelenleg ötletszerűen változó, korrupcióval átszőtt makro- és mikrogazdasági környezetben kell dolgozni.
                      4. Valahol ezért nincs az sem rendben, hogy a korrupt politikus, a gátlástalan vállalkozó, vagy a botlábú focista, esetleg a trafikmaffia lesz milliárdos, a többi meg szívatják, adóztatják (pl. tranzakciós adó mellett most +6% a befektetéseknél!!!), listázzák, közmunkára küldik.
                      5. Értelmiségiként mindannyiunknak van ebben felelőssége.

De ezzel egyelőre be is fejezem ezt a témát, míg valami újabb „nemzeti szabadságharcos csoda” fel nem b…sz agyilag.

Hozzászólás

Na ebből mi lesz: http://www.youtube.com/watch?v=-Mq8zSsAfWw

Hozzászólás

Értem
                          (Én azért kimennék )
                          És mi tart vissza egyébként? Trade-elni és nőzni, feleséget keresni akárhol lehet, ha pedig pl Londonba mész még akár egy befektetési alapot is csúcsra futtathatsz (persze végülis itt is csak itt "egy fokkal" kevesebb a befektető)

Hozzászólás

Alapvetően szvsz becsülendő lenne hogy segíteni akarnak a devizahiteleseknek (és nemcsak annak a lóvés 15%nak akit régebben a végtörlesztéssel kihúztak az adósságból) csak egy "kicsit" azért válogatni kellene az eszközökben.
                            Ilyen törvényeket szabályokat hogy mostantól semmis a szerződés, meg szabjunk árfolyamgátat meg egyéb marhaságokat a szomszéd macskája is tudna hozni.

Nem vagyok gazdasági szakember, de ordít erről az egészről hogy akik probálnak ebbe beavatkozni azoknak a gazdasági szaktudása vagy a béka segge alatt van 60 kilométerrel vagy olyan szinten nem érdeklik őket a következmények ahogy a nagykönyvben megírják.

Ha ilyen eszközökkel húzzák ki a szarból a devizahiteleseket, akkor az az egyébként is élőhalott bankrendszert még jobban padlóra fogja verni, pár bank netán ki is fog vonulni.
                            Tény és való hogy erre óriási sikerpropgandát lehet építeni:

"Kiűztük a bankokat akik tönkretették 1 milló devizahiteles életét!"

De arról senki nem fog propagandázni, hogy ha egy EU-s országban iylen szinten összevágják a bankrendszert, akkor annak az országnak gyakorlatilag szerintem meszeltek.
                            Normális bankrendszer nélkül nincs normális gazdaság, és mi a normális gazdaság szinttől már most is ezer fényévekre vagyunk...

Az egyész EU-ban itt a legalacsonyabb most a beruházási ráta 16%, senki nem mer költeni semmit semmire, mert mindenki (vagyis a legtöbben )hülyét kap a totális kiszámíthatatlanságtól.

Ha pár bank ilyen intézkedések miatt elkezd csomagolni szvsz az egy gazdaságnak szinte az elképzelhető legnagyobb szegénységi bizonyítványa a befektetők előtt, a forint árfolyam keméynen megsínylené a dolgot, a bux index gondolom rakétaként kezdene zuhanni, és ennek minden közvetett következménye miatt ki szívna:

Természetesen az átlagemberek

Egyre kevesebb (még ettől is) befektetés egyre nagyobb recesszió, egyre kevesebb munkahely, egyre drágább kenyér, egyre nagyobb nyomor vidéken (főleg kelet felé) ,és egyre több kivándorló

Ezenkívül az államnak utat nyithat egyik sokat emegetett célja felé hoyg a bankrendszer fele legyen állami kézben, mert ugye elég könnyű lenne csődközeli bankot vásárolni...

De a legrafináltabb az egészben hogy amit írtam arról a hétköznapi emebrek igennagy százalékának egyszerűen halvány fogalma nincs.
                            Pár napja beszéltem erről egy pesti 35 körüli relatíve értelmesebb fickóval, halvány fingja nem volt az egészről amit dumálok.....és akkor hol van még ettől Kovács Jóska Bácsi az ukrán-magyar-román hármashatár mellett, vagy egy alföldi tanya közepén...

Szóval bizonyos értelemben a kidolgozók részéről a koncepció igencsak ötletes:

"Kőbaltával pusztítjuk a bankokat, mivel nem értünk a gazdasághoz, közben pedig nyomjuk a közéletbe hogy bosszút álltunk a bankokon, a devizahitelezés miatt, amivel rengeteg szavazót lehet majd szerezni, mivel a legtöbb emeber úgyse tudja felmérni miről van szó és mekkor akárt okozunk ezzel"

Tény, a devizások jól fognak járni, de arról keveset fognak tudóstani, hoyg mekkora kárt okoz majd ez az országnak, és uyge nem kell feledni a devizásokat úgyis "meg lehetne menteni" hoyg a bankrendszer és vele gyütt az ország nem rokkan bele, csak ahhoz már érteni is kellene egy kicsit.

Hozzászólás

Értem
                              (Én azért kimennék )
                              Ja és még egy nagyon nagy:

Ehéten a főnököm csak úgy hirteln szerda délután alkalmából alőadta hoyg mire lejár a a papír a közös "együttdolgozásunkról" ő a helyemben mindenképpen keresne egy külföldi állást
                              Értékeltem a nyitottságot, és az őszinteséget.

Továbbá szintén nagyon nagy hogy pár hét múlva lesz egy bolgár ronggyá képzett fejlesztő munkatársam, mert ugye közülük még a komoly szakemberek és sokkal olcsóbbak mintha innen kellene keresni/felvenni valakit

Megfordult a fejemben hogy szóvá teszem, hogy a bolgár fickó fizetéséből inkább alkalmazni kellett volna 3-4 kínai vagy indiai mérnököt, és máris duplájára nőne a "részlegünk"

Szóval így merje mondani valaki hoyg nem fejlődik a cégünk:

Na ennyit a kapitalizmusról, meg az országról, meg a kivándorlásról.

Hozzászólás

Ez egy jó cikk, ide kapcsolódik: http://hataratkelo.postr.hu/a-letbiz...elleme-eltunik

Hozzászólás

Working...
                                X