Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fáradt gőz

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Fáradt gőz

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Ezt a topikot azért nyitom, hogy ide bárki kiírhassa magából mi nyomja a lelkét vagy bármi hülyeséget, ami nem feltétlen a kereskedéshez kapcsolódik
    Így legalább a személyes rész nem fog a szakmaival keveredni és megnyugvásra talál az ember

Kezdem én:
    Találtam egy 9 éves pezsgőt a szekrényben, amit kibontottam és most azt iszom. Nincs benne szénsav, okkersárga, de azért martinis pohárból sok jéggel elég jó

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kezdem én:
      Találtam egy 9 éves pezsgőt a szekrényben, amit kibontottam és most azt iszom. Nincs benne szénsav, okkersárga, de azért martinis pohárból sok jéggel elég jó
      te sem lehetsz valami nagy alkesz, 9 évig hever egy pezsgő valahol
      (márka, fajta?)

én a zsindeyes körtébe nyaltam bele még este valamikor, kedvencem

Hozzászólás

Egyszer egy kedves barátom - aki mellesleg profi poker játékos - azt mondta nekem: "Egyszer úgy érzem magam mint a világ leggazgabb embere, másszor pedig mint aki holnap az utcán végzi..."

Elgondolkodtam hogyan lehetséges ez, hisz nagyon tehetséges játékos, a hivatalos statisztikái alapján simán benne van az top 1%-ban.

A válasz viszonylag egyszerű és egyben tanulságos is: pénzügyi tervezés. Hiába képes valaki sokat nyerni, mert megvan mondjuk benne a képesség; ha nincsenek pénzügyi céljai pontosan lefektetve simán lehet "tilten".

Legelső pénzügyi cél, amit meg kell határozni, az a havi megélhetés. Ezt a biztosan megkereshető összeget sosem szabad kockára tenni, ezt mindig ki kell venni (és elkölteni!). Ebből a feltevésből egyből következik, hogy a játék tétjeinek ezzel sosem szabad nagyságrendileg azonosnak lennie. Minding sokkal többet kell nyerni, különben túl nagy lesz a pszichés teher és amúgy is feleslegessé válik az egész. Ezt csak zárójelben megjegyeztem.
        Második lépésben egy listát kell készíteni arról, hogy mire van az embernek szüksége. Ezt hétről hétre át kell nézni és lehúzni róla, amit csak a "kedv hevében" írt fel. Valójában egy embernek nagyon kevés dologra van szüksége
        Harmadik lépésként azt kell felírni, hogy bizonyos összegenél milyen átcsoportosítások történnek. Pl nyitok egy opciós számlát, egy részét kiveszem kp-ban és elteszem egy széfbe, vagy csak kiveszem és a letétet kockázatatom. Erről pontos leírás kell! Azt is tudni kell mennyit hajlandó az ember visszakockáztatni egy nagyobb nyerő után. És ezt lehetőleg pár nappal a nyerés UTÁN.

Minden bizonnyal sok év rutin után ezen gyakorlatok egy része elhanyagolhatóvá válik, mert mondjuk szokássá válik h pl "a nyereségem harmadát kiveszem és elköltöm minden 2. héten vagy másba fektetem" (csak egy példa volt).

Barátomnak is ez volt a hibája: sosem tűzött ki pénzügyi célokat, ő csak szeretett "könnyen" élni és játszani. Nyert százezreket, majd egy részét visszabukta olyan ügyleteken, ami ő is tudta, hogy vesztésre van ítélve. Az izgalmakat nem ilyen módon kell megtalálni

A pénznek mindig van helye, legyen az akár családunk vagy más (szerencsétlenek) megsegítése. Emiatt sosincs belőle elég. 1 milliárd dollár sem lenne elég, hogy egyesek igazságot és esélyt kapjanak....

Hozzászólás

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          te sem lehetsz valami nagy alkesz, 9 évig hever egy pezsgő valahol
          (márka, fajta?)

én a zsindeyes körtébe nyaltam bele még este valamikor, kedvencem
          Caludius Caeser, még ajándékba kaptam valakitől... (aki azóta nem él...)

Soproni körtés sör...

Amúgy nagy mennyiségben nem bírom a piát, érzem h nem tesz jót a szervezetemnek, de néha 1-2 pohár jól esik

Hozzászólás

Ma este jöttem rá miért szeretnék (mégis) egy Google Glasst:

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...9N_460s_v2.jpg

Hozzászólás

Zaras elott par pohar pezsgo es holnap reggel csak ordibalsz a brokercegnel hogy hova tunt a szamlad

Hozzászólás

Sosem vesztettem még egy pohár pezsgő vagy sör miatt... ilyenkor mondjuk nem is szoktam tradelni.

Ez nem olyan mint az autovezetés, ahol a másodperc törtrésze alatt kell dönteni.

Hozzászólás

gp57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

ez nem olyan mint az autovezetés, ahol a másodperc törtrésze alatt kell dönteni.
                  m1 ?

..

Hozzászólás

m1? Ja, akkor ne igyál meg előtte 2 üveg whiskey-t. Bocs, erre nem gondoltam

Hozzászólás

Hát igen, nem elég megkeresni a pénzt, azt ésszerűen be is kell tudni osztani. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek semennyi pénz sem elég, mert ha jól megy, akkor szórja két kézzel, ha meg nem megy jól, akkor azért szórja, hogy ezt mások nehogy észrevegyék .-((( Nincs soha megtakarítása, nem tudja beosztani a pénzt, egyszerűen mintha nem is érezné az értékét. Az ilyen ember hiába is keresne bármennyit, akkor sem lenne soha semmije. Bár azt hiszem, ilyen mentalitással a tőzsdén biztosan nem lenne képes tartósan pénzt keresni, előbb-utóbb elbukna mindent...

Hozzászólás

Nem tudom hányan olvassák a topikot, de felteszem itt a kérdést: szerintetek egy főállású trader mellé milyen nő való?

Hozzászólás

Nem tudom hányan olvassák a topikot, de felteszem itt a kérdést: szerintetek egy főállású trader mellé milyen nő való?
                          szted erre kell valami speciális fajta?
                          most keresed az igazit?
                          ha elég vastag a hitelkártya, sztem mindent kibírnak

Hozzászólás

Igen, zsák a foltját
                            Már rég...
                            Hm.... sajnos vagy szerencsére nem így van!

Hozzászólás

Igen, zsák a foltját
                              Már rég...
                              Hm.... sajnos vagy szerencsére nem így van!
                              nem tudom mennyi vagy de az ember minnél többet él egyedül, annál kevésbé tud és akar alkalmazkodni bárkihez
                              megszokja, h csak Ő van, azt csinál amit akar, gyakorlatilag nulla kompromisszum
                              ez egyre nehezebben adja fel és ahogy az idő múlik egyre jobban csontosodik bele

szóval, nem egyszerű

Hozzászólás

Working...
                              X