Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Humor minden mennyiségben

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• tesla
    Csatolt fájlok
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• A szakértő válaszolt a Gyakori kérdéseken.

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        De nem jol szerintem, mert nemet tozsde csak Stuttgartban, meg Frankfurtban vanXD. Hamburgban max kikotoXD

• 7895521
        7895521 kommentje
        Editing a comment
        Igen. Én is ezért találtam viccesnek.

• https://kiszamolo.hu/megelni-day-trade-bol/
      Főleg a hozzászólásokat érdemes elolvasni, hogy mit gondol a nagyközönség a napon belüli kereskedésről.
      Szerencsejáték, káosz, csak kedden jó a piac 10-13 közt, HFT-kel kel versenyezni, fél óránál tovább nem szabad pozíciót tartani, stb-stb. Tanulságos és mulatságos!

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        És igen fárasztó is

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Valakiktől el kell nyerni a pénzt Látom, kommenteltél, én is, Chucky is, de ilyen 'ellenséges' közegben esélytelen

• Egy ingatlanostól forex és szörf tanácsadás.

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Hiába, sajnos nincs minden évben tőzsdekrach és hozzá milliárdos tőke a befőttek közé rejtve.

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Ez jó. Végülis ha nem lennének ilyen emberek, mit nyernénk?

Amúgy ez a hullámsztori miért ennyire ragályos a kereskedéskor? Mindenki szörfözni, lovagolni akar, na de kereskedni?

• Nyomja tovább a hülyeséget! Már a határidő is szar, nem csak a forex!

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Ki ez a szarházi??

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Szerintem teljesen korrekt amit mond... ervenyes ugy sacc per kabe 100%-ara a "kereskedoknek"... mert ebbol 99% az akinek halvany fogalma sincs, az 1% pedig sokat tanult, hogy ne essen az elozo kategoriaba.

• moneymentor
        moneymentor kommentje
        Editing a comment
        Ez olyan, mint amikor a hentes szidja a zöldségest egy "sonkát vegyenek" felirat alatt....

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nyomja tovább a hülyeséget! Már a határidő is szar, nem csak a forex!

Nem néztem teljesen végig, de az említett tények rendben vannak.

A brókernek az az érdeke, hogy minél többet kössek? Igen. Nekem meg az az érdekem, hogy legyen egy bróker, ahol köthetek. Hogy mennyit az rajtam múlik.
      10-ből kilenc veszít? Igen.
      Valaki nyer a túl oldalon? Igen, ezért teszi kockára a tőkéjét.
      Az érzelmek arra sarkallnak, hogy ki- és beugrálj? Igen. Ezt kell megtanulni kezelni. és még sok minden mást is, ahelyett hogy panaszkodik.

Az a gondom vele, hogy annak ellenére, hogy a brókerek és „oktatók” arra ösztönöznek, hogy gyorsan meggazdagodhatsz, úgy tálalja az egészet, mintha azok lennének a felelősek a vesztesek kudarcáért és veszteségéért. Ez utóbbi okozta fájdalom érződik is rajta.
      Hát igen, megértem. Fájdalmas is végignézni, hogy más lazán termel ki R-ben mérve komoly profitokat, miközben neki nem megy.

Arról nem beszél, hogyha venni vagy eladni akarok egy ingatlant, akkor az ingatlanosok agresszív piaci monopol helyzete miatt esélyem sincs nélkülük ezt megtenni, és szinte a nulla ráfordításért giga pénzeket tesznek zsebre, amit én fizetek ki.

Hozzászólás

• Mi a különbség a demó és az éles számla között, röviden:

Hozzászólás

• http://www.kepfeltoltes.eu/images/20...019_12_24_.png
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Erről az egészről egy történet jut eszembe.
            (senkit nem állt szándékomban megbántani)

Egy hideg téli napon Erdély egyik gyönyűrő eldugott hegyi útján összetalálkozik a Nyuszi és a Medve.

-Szia Medve, te nem félsz? Épp az előbb mondták be a rádióba, hogy kínában valami durva járvány tört ki. Csak így nyugodtan sétálgatsz itt?
            -Te jó ég Nyuszika, azért nem kell mindent elhinni, amit a rádióban mondanak. Az van, amit látsz! Jól jegyezd meg, az igazság ott van mindig az orrod előtt! Ne higyj senkinek, csak a szemednek és a chartnak Nyuszika!
            -Persze, nem szabad felülni a pletykáknak, mindenesetre én eladom az olaj pozimat, szerintem a vírus megjelenése - különösen ha nem sikerül kordában tartani - negatívan fogja befolyásolni az olaj árát! Most 63 dollár, rohanok haza és flat, nem hagyom magam lehúzni, nem ám.
            -BULLSHIT
            -Pardon, mit mondtál?
            -BULLSHIT
            -Hát de, tudod, kevesebb repulojarat = kisebb fogyasztas = nagyobb tartalekok = kisebb arfolyam.
            -BULLSHIT
            -Jóvan, jóvan. Na majd meglátjuk Medvekomám.

Ezzel Nyuszika és Medve elköszöntek egymástól és elindultak haza tőzsdézni. Teltek múltak a hetek, a vírus egyre komolyabb téma lett, az olaj ára meredeken esik. Nyuszika mindenáron rá szeretett volna jönni, hogy miért hurrogta le őt a Medve oly magabiztosan. Nyuszika a következőképpen próbálta meg kitalálni Medve barátja miért szólta le őt legutóbb.

-Ha én azt állítom, hogy a vírus negatívan befolyásolja az olaj árát, és ezzel Medvekomám nem ért egyet, akkor ő minden bizonnyal a következő négy állítás valamelyikére gondolhatott.
            a) A Koronavírus befolyásolni fogja az árfolyamot, ami emelkedni fog
            Szegény Medvekoma, ha így gondolta akkor most biztos sokat bukhatott ezen ha volt olaj pozija. Én szerencsére megúsztam ezt a hatalmas buktát.

b)A koronavírus befolyásolni fogja az árfolyamot, de nem tudjuk mi fog történni
            Hát most már tudjuk, szépen esett, én megmondtam, hogy esni fog.

c)A Koronavírus nem fogja befolyásolni az árfolyamot
            Ohh, hát a fene se tudja, lehet igaza van, igaz hogy hatalmasatt zakózott az árfolyam, de hogy köze van-e a vírushoz nem tudom. Azért mindent én sem tudhatok. Lássuk mit mondanak az okosok:
            New Yort Times: How Coronavirus is Affecting the U.S. Oil Industry
            BBC: Coronavirus and oil: Why crude has been hit hard
            CNBC: Oil drops on weaker Chinese demand, traders await OPEC
            WSJ: Oil Prices Rebound After Taking Brunt of Coronavirus Hit
            CNN: The coronavirus is clobbering oil prices
            Forbes: Coronavirus Sends Oil Prices Plummeting: 5 Key Questions Answered

Uppsz, Nyuszikának megakadt a szeme ezen a cikken. Lássuk mit írnak:
            Why are fears over Coronavirus causing the price of oil to fall? China has undertaken significant quarantine measures that include shutting down all public transportation in the province where the outbreak is centered. Outside of that region, the Chinese government has ordered all businesses remain closed through February 10. People across China are staying home rather than traveling, which is cutting demand for transportation fuels and reducing the fuel and electricity demands for industrial output. China is also the world’s largest oil importer. In December 2019, China imported a total of 10.78 million barrels of oil per day, which is about 10% of total global oil production. According to reports from Bloomberg, Chinese oil demand may have already dropped by as much as 3 million barrels per day. Unipec, the trading arm of Chinese refiner Sinopec, is reported to have stopped buying cargoes of crude from West Africa and is looking resell some Angolan crude that it was preparing to import into China in March. These reports are sparking fear in the oil market, causing further price drops.

Najó, ki írta ezt a cikket? Fake News. Fogadjunk gőze sincs miről beszél, brit tudosok aszondtak" style bullshit szarkavaras. Ki vagy te nagyokos?

I’m an energy historian writing about how governments and energy businesses interact globally. My work looks at how policy, wars, diplomacy, the stock market, oil pricing, and innovation impact the future of energy. I am the president of Transversal Consulting, a firm that provides consulting on energy and geopolitics to a range of industries. I am also a Senior Fellow at the Atlantic Council. My book, Saudi, Inc., (Pegasus Books, 2018) covers the history and policy of Aramco and Saudi Arabia.

Őt is csak a nagy olajcégek fizetik, nem hihetünk neki. Talán erre gondolhatott a Medve. - Ne higgy senkinek csak a szemednek és a chartnak Nyuszi. - Ismételgette magában Medve intelmeit

D)A Koronavírus vagy befolyásolja az árfolyamot vagy nem
            A nagypályások szerint befolyásolta, az OPEC szerint befolyásolta, az amcsi energiaügyi miniszter Dan Broillette szerint hosszabb távú negatív hatásokra is számítani lehet, a Kínai Állami Olajtársaság több szerződést is módosít a vis maior helyzet következtében kialakult gyenge kereslet miatt, az OPEC szerint azon kell dolgozni, hogy a másodlagos hatások ne gyűrűzzenek tovább, A Saudi olajminiszter nyugalomra int, bár aggadalmát fejezte ki, hogy a vírus Kínából indult, s mint Kina a legnagyobb olajimportőr a világon, ez különösen az olaj árakra lesz negatív hatással.

Nyuszika hát szomorúan ballagott tovább, mígnem össze nem futott Medvebarátjával!

-Medvekomám, jó egészséget! Beragadtunk az olajba?
            -Nyuszikam, relax, én nyugodtan várom a C hullám alját, nem stresszelek rá. Látod én megmondtam neked, az arfolyam nem zuhant be, meg akkor sem amikor kijott a bazi rossz hir az olajra nezve. Hinni tudod hol kell Nyuszi barátom? A templomban... esetleg a Répapóban. A PIACOKON NINCSENEK OLYAN OSSZEFUGGESEK AMIKET TE A HIANYOS TUDAS- ES INFORMACIOHOZZAFERESEDDEL PONTOSAN BE TUDNAL HATAROLNI!!! Ugyhogy minden eziranyba tett velemenynyilvanitas okoskodasszamba megy csak es kozben vagy lemaradsz a jo trade-ekrol, vagy vesztesz mint allat a hibas nezeteddel... fel kell noni Nyuszika.

Medve koma sarkonfordult és elsomfordált. Nyuszika szomorú tekintetével követte Medve távozását
            -Várj Medve, de nézd meg, itt van, itt van - veszi elő telefonját Nyuszika - ne menj el!

A Medve ügyet sem vet Nyuszikára, akinek a szeméből kicsorduló könnycsöppek a kezében tartott telefonja képernyőjét mardossák, rajta az olaj jelenlegi árfolyama, 51.23 dollár.

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Nyehehe. No, tedd ki az elmúlt 2 hetedet Zoli. Egy fénykép elég a tradek kimutatásairól. Nem kell semmi több Kielemezzük enyémet, és a tiédet is, no? De minden számládat, és nem demókat Segítek, én kirakom.

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              hát ... elég nehéz lesz ennél jobb posztot idén már összehozni. köszi hogy ennyi időt szántál az itt folyó véleményütköztetéseinkre.

amig trade-k történnek addig mindig lesz legalább 2 ember aki másként látja a világot. ... de lehet hogy csak két algó.. vagy 1.

• MyBusiness
              MyBusiness kommentje
              Editing a comment
              David Chateau, nimbuszra nem gondoltam, a személyiség pedig nyilván kóros. Ez OK.
              Téged bullshiteznek folyamatosan. Amennyiben ez "majd ledől" kérdése nálatok akkor ez is egy válasz bár sajátos
              válasz.

Eq: hidd el nem neked szólt a kérdés hanem Davidnek

• equalizer tudod, nem tudok tradelni, nem is tradelek, soha nem is nyitottam egy pozit se Most te jössz, gyere ki a hóra elég csak a február, nehogy számlakimutatást merjek kérniXD Jöhetnek a nagy giga RR-ek, olajon, meg GBPUSD-n, mutiii
            Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2020-02-13, 06:56.
            HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              Ugyan ugyan, nem lenne akkora nagy szegyen... ennyi ev utan is ra lehet fogni a dolgokra, hogy meg tanulasi fazisban van az ember... orok egyetemistakent is le lehet elni az eletet.

• VikThor1029
              VikThor1029 kommentje
              Editing a comment
              Ha kíváncsiak lennénk már kértük volna.
              Esetleg a tavalyi évet nem akarod kiharcolni tőle? Meglepődnél!

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Én nem akarom kiharcolni Ez már a második volt, amikor kértem, mutasson 20 tradet, hadd elemezzük ki egymáséit MM és egyéb szempontok alapján abszolút tanítási célzattal. de ha nem, hát nem. Nem én jártam rosszul. Viszont lelkes kezdők, vagy olvasók sok értékes infóhoz juthattak volna. Ha valaki azt hiszi, bajom van Zolival, nagyban téved Miért lenne? Múlik ezen bárhány pipem? Ugye hogy nem
          Working...
          X