Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsde versenyek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub
    válaszolt
    Erste Trader kereskedési verseny. Március 7.-től április 12.-ig.
    https://www.erstemarket.hu/oldalak/e...kedesi-verseny

Szólj hozzá::

• Forex Klub
    kommentálta válaszát
    Remekül. Volt taps a végén.

• csabuj
    válaszolt
    Hogy sikerült a tegnapi trader párbaj?

• equalizer
    válaszolt
    Kicsit belegondolva a dologba, a matematika nincs rosszul kitalalva... ...a P/L zona amiben forogni fognak egy nap alatt az +/- 10% (ha valaki +10%-nal tobb profitot csinal naponta, akkor annak nincs szuksege bohoc traderparbajra... ha pedig valaki tobb mint 10% veszteseget nyom egy nap alatt akkor tiszta az ugy...)

A bevetel, felteve, hogy megtelik a hely, az kb. 15k Ft x 40 szemely = 600.000 Ft nettoban. Ebbol a hely berlete + az a fekete kb. egy napra 200k Ft. Marad nekik meg 400k... Ezt ha testveriesen elosztjak, lesz mindkettejuknek 200-200k-juk. Felteve ha maximalisat vesztenek, az 10%=100k Ft. A nap vegen a profit meg igy is 100k, ami durvan 350 EUR... ami szep napiber, ezert megeri par orat bohockodni.

De en inkabb ugy gondolom, hogy BE kore fogjak kihozni a szamlajukat a nap vegen, es akkor csinaltak mindketten 700-700 EURO-t fejenkent...

• Forex Klub
    válaszolt
    Talán majd elmesélem milyen volt.

• Jano
    válaszolt
    Ehh az nem az! A párbaj ingyen van. A fekete amire meghivnak az kerül annyiba.

• willow
    válaszolt
    Ja 15 000 -ért. Nem vagyok ****i, de ilyenért nem fizetek. Miért nem nyomják ingyé a youtubon élőben? Ha só, akkor legyen só. Vagy cukor.

• Jano
    válaszolt
    ehh. szerintem ezt fogjuk fel pozitívan. mint néző nekem tetszik. jövő kedd .. érdekes reggel lesz egy RBA az már megadhatja a napnak a löketet.. ezek egymásnak esnek... felrajzolják a kis dolgaikat, kiokoskodják a poziméretet, az irányt, felveszik a risket aztán nyomnak egy entert.. várnak.. módosítanak, ráadnak ujratöltenek stb... oszt a végén kijön 2 szám amelyik a nagyobb az nyert.

.. vagy ez csak inkább vmi oktatásos dolog? most ez trader párbaj vagy oktatós párbaj? közben elolvastam a másikat (http://www.devizatrader.hu/termek/trader-parbaj/) es ugy tűnik hogy inkább vmi mixelt show.

• willow
    válaszolt
    Ez csak a kukacok méregetése b+.

• MyBusiness
    válaszolt
    Persze aki inkább a saját kereskedésével foglalkozik akár előbbre is juthat

• Jano
    válaszolt
    ez pankráció b+

• Chucky
    válaszolt
    nem is tudtam, hogy ilyenkor is szokott cirkusz lenni

• Jano
    válaszolt
    https://forexklub.hu/blog/item/875-trader-parbaj

hu-hu... eztet azért valljuk be megnézném. Na mindenesetre a fogadásokat ide lehet megtenni...

hát én Zooolira fogadok.. szerintem ő lesz a jobb

• C@maro
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Szerintem rendkívül tanulságos belemélyedni a tavalyi nyertesek „teljesítményébe". Pl. a swinger kategória bajnoka 10 ezer usd indulótőkéből 864 ezret csinált mindössze 34 trade alatt. Ez már aztán nem semmi! Vagy mégsem?

http://www.inveus.com/media/files/st...nner-swing.pdf

Nézzük rögtön az első tradet. 50 lot nzdcad. Megnyitva a canadai inflációs jelentés publikálása előtt 3 perccel. A tőkeáttétel 1:400. 47 pip nyereségben zárta, az eredmény 18600 usd, pár óra telt el és már csaknem megvan a számla triplázás. Vaóóó! De számoljunk kicsit utána: ennek a pozinak önmagában a margin igénye kb. 8700 USD, induló spread vesztesége mondjuk 4 pippel számolva kb. 1600 usd, tehát ab start nyitásra a számla margin call-ban van! De ne legyünk kukacosak, tekintsünk el a marginkövetelményektől. Ez esetben 25 pipet kell mennie rossz irányba az árnak, hogy mínuszos legyen a számlaegyenleg. Mely mozgástérből négyet a spread már eleve elvesz, a pirosbetűs hír spreadtágulásától nagyvonalúan eltekintve. Ezen felül a max DD az árfolyam kilövése előtt -11 pip volt... Most komolyan, árulja el már valaki mi értelme van az ilyen versenyeknek? Természetesen a balekok bátorságát és mohóságát felerősíteni óhajtó marketing célzaton kívül?

Ps. A statement további érdekességekkel is szolgál, érdemes időt szánni a következtetések levonására.
    A versenyszellem
    ''1. Éles számlán a szervező közel sem ad olyan feltételeket, mint a versenyen. A margin fele akkora és felszámítja, a spread nagyobb és csúszik, jutalék van... és nem lehet akárhányszor újraindítani a számlát, hogy 10 dollárért 10 ezerre töltsék. -igen, innen jön a pénz a versenyre
    Pl: nevezési díj 50000 USD nyereményalapra 100USD * 1000 résztvevő= 50e
    duplázást mindenki bedobja =min 25e
    induló tőke visszaállítása ( van aki 5x is megveszi) cca: 50-70e
    ... hát nincs miből kifizetni (szétosztani) a 50e-ret?
    Jó móka

• David Chateau
    válaszolt
    Ja, hogy ez demo? Hát akkor passz

Working...
X