Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XTB forex verseny 2010

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• XTB forex verseny 2010

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Hamarosan (még 8 napig lehet nevezni) indul egy forex demószámlás verseny, nemtom láttátok-e de az RTL-en is reklámozzák. 1 hónapig kell kereskedni a platformjukon 1.000.000 forintos számlával, aki a legtöbbet csinál a végére, az nyer.
    1. Mercedes Benz SLK
    2. Tag Hauer óra
    3. Sony Viao laptop

A legtöbb versenyzőt hívó szintén egy sony viao laptoppal lesz gazdagabb. Arra a címre hajtok, úgyhogy ha érdekel valakit, küldje el a mailcímét és küldök meghívót.
    (remélem nem számít túl "durva" reklámnak, de ha igen, akkor töröld harzol)

Nem. Amíg témába vág addig teljesen rendben van. A tőzsdejátékok közt amúgy is jó helyen van.

Azzal sincsen gond, hogy a legtöbb meghívós címre hajtasz. Dobok is egy üzenetet.
    Ha viszont más is erre a címre hajt ugyanígy jelezheti itt. Egyenlőség van...

Hozzászólás

Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
      - Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
        - Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.
        -Jókérdés. Én szerintem valami inkább új cégről van szó.
        -EURUSD vétel azt jelenti EUR-ot veszel, USD-t adsz.
        -Lotok. Keress rá a neten, kidobja.

Hozzászólás

Köszönöm.

Kipróbáltam. Virtuális számlámon rögtön veszítettem 200.000 HUF-ot. EURHUF vételen az eladási és vételi árfolyam közti nagy rés miatt (Ez a spreed ugye?) már rögtön a vásárlás után.

Viszont ez így egy vicc. Ez a forex egy nagy szerencsejáték.
          Tudom, tudom. Technikai elemzés meg stratégia kellene. Viszont én azokkal is csak lottózásként tudom ezt értékelni. Mindenki alkalmazza a technikai elemzést, mindenkinek van stratégiája. Aztán a végén mégis van aki veszít, van aki nyer.
          Jobb volt a stratégiája annak aki nyer? A technikai elemzést alkalmazta jobban? Nem hinném. Simán a szerencse számít.

Hozzászólás

Ja és az, hogy ki fog ezzel nyerni szintén egy nagy lutri csupán.
            A nagy számok törvénye alapján lesz valaki akinek akkora mázlija van, hogy 4 hét alatt megötvenszerezi vagy százszorozza a pénzét.

Nincs mit veszíteni, így lehet nagyot kockáztatni. A legtöbben persze majd lenullázzák a demo számlájukat (biztos én is), de lesz 1% aki sokat nyer, mert szerencséje van.

Ez egy bazi jó reklám lesz ennek az XTB-nek, mert majd verhetik a mellüket, hogy lám 1 millió forintból 1 hónap alatt csinált valaki 100 milliót.

Hozzászólás

A demóversenyek (és a kistétes éles versenyek is) emlékezetnek a pókeres freeroll tornákhoz: az elején több körön át all-in, aztán ha bejön és megsokszorozom a tőkét, akkor utána lehet figyelni a kockázatkezelésre és a "valószínűségek játékát" játszani.
              Mindenképpen jó üzlet, aminek a várható értéke hosszú távon pozitív. Márpedig a demóversenynek az.

Hozzászólás

Szia!
                Érdekelne a verseny. Küldesz egy meghívót?
                Hydra13

Hozzászólás

Felettébb érdekes játék ez. Visszanyertem a pénzem a demo számlámon. Hurrá.
                  Ugyanakkor tudom, hogy ennyi erővel akár le is nullázhattam volna magam. Csak azért állok most jól, mert úgyhagytam 1 napra egy pozíciót, ami előbb többszázezres mínuszt csinált nekem, majd fordult a kocka és most nagy pluszban van.

Tényleg jól fest, ahogy az ember akár percek alatt tízezreket "keres" és mindezt "csak" 1 milliós számlával. Valahogy magával akar ragadni a gyors gazdagodás reménye.
                  De! Én ennek nem dőlök be. Olvasom, hogy 95% ezen csak bukik és így tapasztalatok alapján reális is lehet.

Hozzászólás

Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
                    Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?

Hozzászólás

Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
                      Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?
                      A kérdés az, hogy milyen termékkel kereskedsz. Mert ha a brókerjutalék nagyobb, mint 15 pip, és a csúszó is 15pip, akkor ezért nem aktiválódott még. Szerintem. De ha más pontosan tudja, akkor javitson ki. kösz.

Hozzászólás

Tanulj!

Nekem pont azért tetszik ez az egész, mert így tényleg kipróbálhatom, hogy van-e értelme ennek a Forex-nek vagy tényleg csak lutri. Ingyen tanulhat az ember, ez szerintem pozitív. Sőt még nyerhetek is, így meg végképp megéri.

Köszönöm.

Kipróbáltam. Virtuális számlámon rögtön veszítettem 200.000 HUF-ot. EURHUF vételen az eladási és vételi árfolyam közti nagy rés miatt (Ez a spreed ugye?) már rögtön a vásárlás után.

Viszont ez így egy vicc. Ez a forex egy nagy szerencsejáték.
                        Tudom, tudom. Technikai elemzés meg stratégia kellene. Viszont én azokkal is csak lottózásként tudom ezt értékelni. Mindenki alkalmazza a technikai elemzést, mindenkinek van stratégiája. Aztán a végén mégis van aki veszít, van aki nyer.
                        Jobb volt a stratégiája annak aki nyer? A technikai elemzést alkalmazta jobban? Nem hinném. Simán a szerencse számít.

Hozzászólás

Én is kérek meghivót

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A kérdés az, hogy milyen termékkel kereskedsz. Mert ha a brókerjutalék nagyobb, mint 15 pip, és a csúszó is 15pip, akkor ezért nem aktiválódott még. Szerintem. De ha más pontosan tudja, akkor javitson ki. kösz.
                            EURUSD. Mivel csak érdeklődők és demo, így ez pont megfelelőnek tűnik.

Hozzászólás

Én ezt nem értem. Azóta zártam azt a tranzakciót és most nyitottam egy újat. Ezúttal ellentéteset.
                              Rögtön nyitás után beállítottam a csúszó stop-ot 25 pip-re, de nem történik semmi! Elsőre miért sikerülhetett?

Hozzászólás

Working...
                              X