Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

XTB forex verseny 2010

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• butcher
    válaszolt
    Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
    Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?
    A kérdés az, hogy milyen termékkel kereskedsz. Mert ha a brókerjutalék nagyobb, mint 15 pip, és a csúszó is 15pip, akkor ezért nem aktiválódott még. Szerintem. De ha más pontosan tudja, akkor javitson ki. kösz.

Szólj hozzá::

• Kisbefektető
    válaszolt
    Azt meg tudja mondani valaki, hogy a csúszó stop hogyan működik?

Vételnél 15 pip-es azt jelentette, hogy ha ennél nagyobb volt az eltérés az aktuális ár és a stop szintem között, akkor húzta magával 15 pip-re.
    Most eladásnál hiába állítom a 15 pip-et, már 30 körül jár a különbség és még mindig az eredeti stop szintem él. Mínuszban kell megadni, vagy van valami trükkje?

• Kisbefektető
    válaszolt
    Felettébb érdekes játék ez. Visszanyertem a pénzem a demo számlámon. Hurrá.
    Ugyanakkor tudom, hogy ennyi erővel akár le is nullázhattam volna magam. Csak azért állok most jól, mert úgyhagytam 1 napra egy pozíciót, ami előbb többszázezres mínuszt csinált nekem, majd fordult a kocka és most nagy pluszban van.

Tényleg jól fest, ahogy az ember akár percek alatt tízezreket "keres" és mindezt "csak" 1 milliós számlával. Valahogy magával akar ragadni a gyors gazdagodás reménye.
    De! Én ennek nem dőlök be. Olvasom, hogy 95% ezen csak bukik és így tapasztalatok alapján reális is lehet.

• hydra13
    válaszolt
    Szia!
    Érdekelne a verseny. Küldesz egy meghívót?
    Hydra13

• fxtrader55
    válaszolt
    A demóversenyek (és a kistétes éles versenyek is) emlékezetnek a pókeres freeroll tornákhoz: az elején több körön át all-in, aztán ha bejön és megsokszorozom a tőkét, akkor utána lehet figyelni a kockázatkezelésre és a "valószínűségek játékát" játszani.
    Mindenképpen jó üzlet, aminek a várható értéke hosszú távon pozitív. Márpedig a demóversenynek az.

• Kisbefektető
    válaszolt
    Ja és az, hogy ki fog ezzel nyerni szintén egy nagy lutri csupán.
    A nagy számok törvénye alapján lesz valaki akinek akkora mázlija van, hogy 4 hét alatt megötvenszerezi vagy százszorozza a pénzét.

Nincs mit veszíteni, így lehet nagyot kockáztatni. A legtöbben persze majd lenullázzák a demo számlájukat (biztos én is), de lesz 1% aki sokat nyer, mert szerencséje van.

Ez egy bazi jó reklám lesz ennek az XTB-nek, mert majd verhetik a mellüket, hogy lám 1 millió forintból 1 hónap alatt csinált valaki 100 milliót.

• Kisbefektető
    válaszolt
    Köszönöm.

Kipróbáltam. Virtuális számlámon rögtön veszítettem 200.000 HUF-ot. EURHUF vételen az eladási és vételi árfolyam közti nagy rés miatt (Ez a spreed ugye?) már rögtön a vásárlás után.

Viszont ez így egy vicc. Ez a forex egy nagy szerencsejáték.
    Tudom, tudom. Technikai elemzés meg stratégia kellene. Viszont én azokkal is csak lottózásként tudom ezt értékelni. Mindenki alkalmazza a technikai elemzést, mindenkinek van stratégiája. Aztán a végén mégis van aki veszít, van aki nyer.
    Jobb volt a stratégiája annak aki nyer? A technikai elemzést alkalmazta jobban? Nem hinném. Simán a szerencse számít.

• Stockwalker
    válaszolt
    Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
    - Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.
    -Jókérdés. Én szerintem valami inkább új cégről van szó.
    -EURUSD vétel azt jelenti EUR-ot veszel, USD-t adsz.
    -Lotok. Keress rá a neten, kidobja.

• Kisbefektető
    válaszolt
    Kíváncsiságból regisztráltam én is pár napja. Egész elfelejtettem, de látva a témát most letöltöttem a programot és kicsit próbálok képbe kerülni.

Van egy csomó kérdésem, de csak szépen sorban pár alap.

- Ki áll emögött az XTB mögött? Komoly és ismert cég, új szereplő, vagy valami kétes?

- Fingom nincs a forex dolgokról. Ha például EURUSD-t nézem, akkor a vétel mit jelent? EUR-t veszek USD ellenében? Vagy fordítva?
    - Rámegyek a vételre és a mennyiségnél 0,1 és 8 közötti értékek vannak? 8-at nem is enged venni, mert azt írja nincs rá pénzem!!! Miért? Mit jelent itt az egy?

Gondolom ebben a játékban pont az olyan lámák forexbe bevonása a cél, mint én. Remélem belefér, hogy ilyen alap dolgokat kérdezek itt.

• harzol
    válaszolt
    Nem. Amíg témába vág addig teljesen rendben van. A tőzsdejátékok közt amúgy is jó helyen van.

Azzal sincsen gond, hogy a legtöbb meghívós címre hajtasz. Dobok is egy üzenetet.
    Ha viszont más is erre a címre hajt ugyanígy jelezheti itt. Egyenlőség van...

• Stockwalker
    új témát indított: XTB forex verseny 2010

XTB forex verseny 2010

Hamarosan (még 8 napig lehet nevezni) indul egy forex demószámlás verseny, nemtom láttátok-e de az RTL-en is reklámozzák. 1 hónapig kell kereskedni a platformjukon 1.000.000 forintos számlával, aki a legtöbbet csinál a végére, az nyer.
    1. Mercedes Benz SLK
    2. Tag Hauer óra
    3. Sony Viao laptop

A legtöbb versenyzőt hívó szintén egy sony viao laptoppal lesz gazdagabb. Arra a címre hajtok, úgyhogy ha érdekel valakit, küldje el a mailcímét és küldök meghívót.
    (remélem nem számít túl "durva" reklámnak, de ha igen, akkor töröld harzol)
Working...
X