Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdepszichológia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hát nem tudom… Szerintem olyan irányba megy az eszme-csere, ami torzítja a Tőzsdepszichológia fogalmát.

Hiányolom a tömegpszichológia vizsgálatát. Ugyanis a „csordaszellem” ugyanúgy érvényesül az árak alakításában, mint az élet más területein (lásd pl. politikai választások). Ezért itt is igaz Gustave Le Bon számos megállapítása: http://hu.wikipedia.org/wiki/Gustave_Le_Bon

Azzal se értenék egyet, ha megint egyes traderek/oktatók személyes szokásaiból vonnánk le nagy, általános következtetéseket. (Pl. tőzsdepszicho a reggeli vizualizáció, vagy kis stop mellett a nagy PT-re várni, de nem releváns veszteségben kiülni egy buy&hold stratégiát? )

Azért jó lenne, ha némi iránymutatás adva beírna ide egy igazi pszichológus is (állítólag van ilyen a fórumon.)
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Meg kell győznöd magad arról egy érzelemmentes környezetben, hogy a stratégiád működik, majd ez a működőképes stratégia, amiben 1000%-ig hiszel (és nem a pozitív önképedben hiszel, amit előtte megvizsgálsz) fokozatosan felépíti a pozitív önképedet ezen a területen is, valós környezetben, ha azt végre is tudod hajtani. Majd a fokozatosan felépülő pozitív énképeddel valóban 1000%-ig fogsz hinni a működőképes stratégiádban. Megszerzed az önbizalmat a pozitív énkép részeként.
      Érzelem mentes környezetről én még nem hallottam, de ha tudsz ilyet, szólj és szívesen elmegyek oda pihenni egy hétre.
      Ok, talán a demózásra érted, ami jogos, de az élet az kicsit más, ezt te is tudod.

XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem fogsz megmenekülni attól, hogy legalább olyan részletességgel leírd a technikai részt, mint a reggeli vizualizációdat és azt a folyamatot, ami meggyőzött arról, hogy elfogadhatod a veszteséget.
      Dehogy menekülök, miért tenném?
      (csak a vesztes tradekből menekülök. )
      Én már leírtam, pontosan olyan részletességgel, mint amilyen a súlyozása ennek az én szememben.
      Valahogy így hangzott:
      Ha valami esik, akkor shortot, akár többet is nyitok, ha pedig emelkedik, akkor longokat, akár többet is.
      Leírtam azt is már korábban hogy mik az "erősségeim" amiket használok.
      Leírtam a mentális részt, amit használok.
      Fotókkal kitettem több esetben a folyamatot, hogy követhető legyen.
      Régebben Tomi kimásolta(m) az mt4-ből egy éves profit faktor kimutatást.
      Nem hinném hogy a téma ettől több időt megér a részletezésre.
      Azt hogy min kereskedem, milyen timeframeben, stb, ezek lényegtelen dolgok, legalábbis az én olvasatomban.

Annál is inkább így gondolom ezt, mert mindenki, aki tanít másokat valamilyen kereskedési technikára, az csak a sajátját tudja átadni.
      A nyilvánvaló tények is azt mutatják hogy ezzel az emberek nem tudnak pénzt csinálni.
      Nem képes az esetek lehet hogy akár 99%-ban sem. (bár erről nincs ilyen statisztikám, de magatokon lemérhetiket, ha valakitől hozott strat alapján nem jött még a várt siker).
      Ezért gondolom inkább hogy kereskedéssel kapcsolatos gondolatvilágokat, nézőpontokat, ha úgy tetszik szubjektív ideológiákat érdemes átvenni másoktól.
      Ebből lehet egyéni rendszert csinálni.

Én csupán azt csinálom, amit bármely tőzsdei könyveben az első lapok valamelyikén olvashat bárki:
      Vágd el a veszteségeidet és engedd futni a nyereségeket.
      Tudom hogy triviálisan egyszerűnek hangzik, de tényleg komolyan mondom hogy csak annak nem működik ez, akinél a pszichológiai dolgok nincsenek rendben. Tudom hogy ez k...va egyszerűen hangzik, de ez van.
      Hidd el, ettől jobban nem érdemes bonyolítani a dolgokat!
      Ha most azt mondod hogy ez nem működik, akkor az a rossz hírem van, hogy én másban biztosan nem tudok segíteni.

Hozzászólás

• GU longok.

Itt van példa a fentiekre.
        A folyamatban a mai GU long látható.
        A lényege hogy van egy kezdeti stop.
        Van az a szituáció amikor kiüti és van amikor nem.
        Most a "nem üti ki volt" (ez van kevesebbszer).
        Sindler már többször leírta hogy vagy olyan a rendszer, hogy alacsony a találati arány és akkor kellenek a nagy nyerők, vagy magas és akkor a kis nyerők is elegendőek.
        Hát nálam az első játszik.

Click image for larger version

Name:	gu.JPG
Views:	1
Size:	125,1 KB
ID:	151917

Name:	gu2.JPG
Size:	134,0 KB
ID:	151918

Name:	gu3.JPG
Size:	134,8 KB
ID:	151919

Hozzászólás

• DAX shortok

Itt pedig a mai dax.
          Reggel 2 db long pozi, egyik nagyjából nullán, másik fél R vesztőben.
          Ezek a képen láthatóak az EU session nyitási időszak után
          Utána fordul a piac, már csak shortok.

Hogy kapcsolódik ez a pszichológiához?
          Hát úgy, hogy nem magyarázom meg magamnak, hogy valami már nem mehet tovább fel, vagy nem eshet tovább le.
          Nem én irányítok, én csak a céljaim érdekében cselekszem.
          Nem szabok gátat a fejemben annak hogy milyen gyorsan, mennyi pénzt lehet megkeresni.
          Az önképem lehetővé teszi hogy elfogadjam a gyors és nagymértékű nyereséget is....meg egy csomó ilyen dolog, amitől az egész működik, amikről elvileg ebben a topikban szeretnénk beszélgetni.
          NEM a daxtól, vagy a gbp-től működnek a dolgok.
          A tradertől működik valami, vagy nem működik.

És most Misinek megint igaza lesz, hogy ez csak az Én képzelet szüleményem.
          És erre azt mondom hogy igen! Ezzel tudok együtt élni, napról, napra.

Name:	dx.JPG
Size:	157,8 KB
ID:	151920

Name:	dx1.JPG
Size:	153,6 KB
ID:	151921

Name:	dx2.JPG
Size:	153,2 KB
ID:	151922

Name:	dx3.JPG
Size:	146,1 KB
ID:	151923

Hozzászólás

• Fotókkal kitettem több esetben a folyamatot, hogy követhető legyen.
            Régebben Tomi kimásolta(m) az mt4-ből egy éves profit faktor kimutatást.

Ezek hol lelhetőek meg? Nehéz név nélkül kutakodni. Valaki, ötlet?

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Azért jó lenne, ha némi iránymutatás adva beírna ide egy igazi pszichológus is (állítólag van ilyen a fórumon.)
              Hát erre sztem várhatunk, habár én is értékelném.

Hozzászólás

• Egy két jó tanácsom lenne mindenkinek aki ezt a topicot olvassa.
                Azért hoztam létre, hogy mindenki megírja a saját tapasztalatát, hibáit és erősségeit, de nem azért, hogy ezt mások megpróbálják lemásolni mint egy stratégiát, mert az nem hiszem, hogy menni fog, hanem, hogy lássuk, hogy nem vagyunk egyedül a hülyeségeinkkel.
                Következő hibákat lehet elkövetni:
                -Más eredményeire vágyom a saját adottságaim mellett.
                -Kudarcnak vagy sikernek élem meg a tényt /Ez egy nagyon nagy hiba/

Ami a kezdő és a tapasztalt trédert megkülönbözteti, az a következő: A kezdő tréderek az árfolyam mozgás alját vagy a tetejét keresik, a tapasztaltak pénzt!

A célkitűzésnél tartottunk, ami nyilván a motivációnk lesz és erőt ad minden pillanatban. Én azt javasolnám, hogy ne ez legyen a cél: Sok pénzt akarok keresni. Mert ez szar. Hanem valami önzetlen cél aminek a megvalósítása nem öncélú, szolgálja az embertársainkat, nyilván őszintén belülről fakad és az se lenne baj, ha pénz is kellene hozzá Ez fog erőt adni, ez az én véleményem, másnak más, azt is szívesen olvasom.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezért gondolom inkább hogy kereskedéssel kapcsolatos gondolatvilágokat, nézőpontokat, ha úgy tetszik szubjektív ideológiákat érdemes átvenni másoktól.
                  Csodálatos helyeket tudok ajánlani pihenésre és ha van, akkor a pároddal való elmélyülésre.

Jobban szeretem a számokat, mert azokat kevésbé lehet félreérteni.

Megpróbálom másként leírni.

„Vágd el a veszteségeidet és engedd futni a nyereségeket.”-ugyanannyira mentális, mint technikai kérdés. Csak attól, hogy ezt valaki az elméjébe beépíti, attól még nem biztos, hogy lesz annyi jó belépése, annyi jó helyre elhelyezett, megfelelő méretű stopja, olyan profit követése, hogy ez meg is valósuljon vagy ha megvalósul, akkor nem kellő darabszámban. (lehet azt fogod mondani, hogy de igen, ennyi elég) Fordítva: lehet, hogy demóban vagy ForexTester II-ben lejátszott legalább 100 kötést, ami jó DD-vel, profitfactorral stb-vel rendelkezik de éles számlán nem lesz türelme a vesztőkhöz, nem lesz türelme a profitban lévő pozíciók stopjának kezeléséhez.

A menekülést arra értettem, hogy igaz a topic a tőzsdepszichológia, de nem lehet beszélni erről pipek és stopok nélkül. Mint ahogyan a találati arány sem ér átlagos R/R nélkül sokat.
                  A felsorolt hozzávalók mellett, maga a folyamat érdekes, hogy hogyan, milyen lépésekkel, fokozatokkal fejlődik a pszichó és stratégia a demo nulla usdtől a konzisztes 3-4 körüli profitfactorig és a többezres trédenkénti kockázatig, szeretnivaló vesztőkig.

Tömegpszichológia: forexen a tömeg nem sokat nyom a latba, mert nem a tömeg kezében van a pénztömeg, de még részvénypiacon sem...de még a világban sem.

Hozzászólás

• Hu, Tomy, jól le tudtad írni a lényeget, én pl biztos nem tudtam volna ennyire tömören, érthetően.

Annyit azért érdemes hozzátennem, hogy én egy évig üzemeltettem viszonylag nagy találati arányú (összességében picit 50% feletti) rendszert, de ezt is a nagy nyerők húzták meg, amúgy meg lassú tökölés volt, de nyereséges. Persze azóta a MM részéhez hozzányúltam, de az pedig már egy teljesen más pszichológiát kívánt meg, amivel képtelen voltam sokáig megbirkózni.

Kinek ez, kinek az tud beválni. Tényleg kell a pszicho.

Hozzászólás

Tömegpszichológia: forexen a tömeg nem sokat nyom a latba, mert nem a tömeg kezében van a pénztömeg, de még részvénypiacon sem...de még a világban sem.
                      Hm. Tömegpszichológiánál nem pénztömegről van szó, hanem embertömegről.

Ezek szerint nem működik a Dow-elmélet? Nincs hisztéria (amikor a tömeg ész nélkül követi a trendet, vásárol, a smart money meg elad nekik), nincs pánik (amikor mindenki kétségbe esetten elad, a nagyok meg elkezdnek vásárolni)? Nem lehet a tömeget hírekkel, marketinggel manipulálni? Nincs stop hunting? stb.

Még egy ilyen fórumon is érdekes megfigyelni a tömegpszichológia működésének jegyeit, pedig (látszólag) ez nem a pénzről szól.
                      De nem erőltetem a témát.
                      http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hm. Tömegpszichológiánál nem pénztömegről van szó, hanem embertömegről.
                        Nem ezt írtam.

Hozzászólás

Nem ezt írtam.
                          Olyan jól fogalmaztad meg a mondandód, hogy ha én lennék a tanár be írnék egy ötöst az ellenörződbe. Kiváncsian várom az okosoktól a választ.

Hozzászólás

Csodálatos helyeket tudok ajánlani pihenésre és ha van, akkor a pároddal való elmélyülésre.

Jobban szeretem a számokat, mert azokat kevésbé lehet félreérteni.

Megpróbálom másként leírni.

„Vágd el a veszteségeidet és engedd futni a nyereségeket.”-ugyanannyira mentális, mint technikai kérdés. Csak attól, hogy ezt valaki az elméjébe beépíti, attól még nem biztos, hogy lesz annyi jó belépése, annyi jó helyre elhelyezett, megfelelő méretű stopja, olyan profit követése, hogy ez meg is valósuljon vagy ha megvalósul, akkor nem kellő darabszámban. (lehet azt fogod mondani, hogy de igen, ennyi elég) Fordítva: lehet, hogy demóban vagy ForexTester II-ben lejátszott legalább 100 kötést, ami jó DD-vel, profitfactorral stb-vel rendelkezik de éles számlán nem lesz türelme a vesztőkhöz, nem lesz türelme a profitban lévő pozíciók stopjának kezeléséhez.

A menekülést arra értettem, hogy igaz a topic a tőzsdepszichológia, de nem lehet beszélni erről pipek és stopok nélkül. Mint ahogyan a találati arány sem ér átlagos R/R nélkül sokat.
                            A felsorolt hozzávalók mellett, maga a folyamat érdekes, hogy hogyan, milyen lépésekkel, fokozatokkal fejlődik a pszichó és stratégia a demo nulla usdtől a konzisztes 3-4 körüli profitfactorig és a többezres trédenkénti kockázatig, szeretnivaló vesztőkig.

Erre értettem persze!

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Olyan jól fogalmaztad meg a mondandód, hogy ha én lennék a tanár be írnék egy ötöst az ellenörződbe. Kiváncsian várom az okosoktól a választ.
                              Félreérted, ha azt gondolod, hogy ellenérveket írok vagy vitatkozom.

Hozzászólás

• Ne gyártsunk elméleteket a piac mozgásával kapcsolatban és pláne ne ragaszkodjunk hozzá!!
                                http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

Working...
                                X