Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdepszichológia.

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Club:
    A morbid humor az OK. Ez más kategória.
    Most Te jössz a gondolkodásban.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Forex Club:
      A morbid humor az OK. Ez más kategória.
      Most Te jössz a gondolkodásban.
      Erről jutott eszembe:

A Forex Club pedig egy másik company.
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Erről jutott eszembe:

A Forex Club pedig egy másik company.
        Elnézést, Klub.
        Mi itt jól elanyázunk de devizafox bekussolt mióta szóltam, hogy ne írja be ugyanazt 3 topicba, mert az gyanús.

Hozzászólás

• Szeretnék egy új gondolattal elindítani egy témát, hátha ez is tanúságul szolgálhat azoknak akik olvassák a topicot.

Egy könyvben olvastam és azóta is alkalmazom azt, hogy ha sikeres embereket elemzek és a viselkedésükből gondolkodásukból úgymond mintát veszek és azt próbálom a saját életembe beilleszteni.
          Ez az egész azt jelenti számomra, hogy a siker lemodellezhető és tanulható folyamat.
          A tőzsdén ez úgy kerül a felszínre nálam, hogy pontosan az ellenkezőjét próbálom csinálni mint azok az ismerősök akik nem érnek el konzisztensen sikereket.
          Pl: rengetegen közülük nem vezetnek kereskedési naplót, mentálisat meg pláne nem.

A lényeg ami mindannyiunknak használhat az az lehet, hogy leírjuk, hogy szerintünk a legtöbb kereskedő miért nem sikeres a tőzsdén. Miért olyan rossz a statisztika.
          Nem általánosságokra gondolok, mert az hallottunk már eleget, hanem konkrét példákra, akár személyes tapasztalatokra. Halkan megjegyzem, hogy az lenne a legjobb. Mivel itt a fórumon a személytelenség mögé rejtőzve a hibákat könnyebb felvállalni. Persze nem kötelező kimondani, hogy én voltam a ludas, bár a tőzsdén ez egy hatalmas előnyt jelent, mind tudjuk, hogy a 100%os felelősségvállalás alap a sikerhez.

Hozzászólás

• még hiszel benne, hogy itt el lehet indítani egy értelmes párbeszédet bármilyen témáról?
            keress jó társaságot személyesen vagy onlnie trading room formájában(ForexKlub,FxTanoda..stb.)
            az én legnagyobb hibám az volt, hogy túl korán zártam le a pozit. vagy nem mertem belépni. pár ilyen típusú hibából áll az egész tőzsdepszichológia.
            ezekre kell odafigyelni.

"hogy leírjuk, hogy szerintünk a legtöbb kereskedő miért nem sikeres a tőzsdén"

egy mondatban:

-nem megfelelő az átlagos nyerő vagy találati arány nagysága

picit részletesebben:

-elméleti tudás hiánya
            -gyakorlat hiánya
            -rossz kockázatkezelés
            -gyenge stop helyszín
            -trendirányú mozgásokat nem használják ki
            -gyenge pszicho. nincs hite magában és rendszerében. túlságosan fél a kereskedéstől. az érzelmei,gondolatai irányítják. ahelyett, hogy csak kereskedne a szabályrendszere szerint.
            -pszichocsapdák:

leggyakrabban abból adódik, hogy a tradert az érzelmei irányítják. túl korán zár,a stopot nem rakja be..
            vagy a folyamatos szent belépési jel keresése, amelyik mindig bejön.
            persze ennek a hátterében is a félelem vagy a kapzsiság áll. vagy pl.: kis tőkéből szeretne megélni és +500 R t kell csinálnia hetente,
            hogy megéljen belőle. a tőzsdén napi +1R t könnyebb csinálni, mint napi +10R t. fokozatosan fel kell nőni egy magasabb kockázati szinthez. mert könnyebb fokozatosan növelni idővel a kockázati szintet, mint naponta megcsinálni a +10R t...stb. ezek az okok, ami miatt a többség nem lesz nyereséges soha.

Hozzászólás

• Igen, még hiszek benne.
              Az olyan hozzászólások mint a tiéd tovább éltetik bennem a hitet, mert nagyon jól össze foglaltad a dolgot röviden és tömören, ment is a hírnévpont jutalomból

Nálam még az szokott hiba lenni, hogy a rossz kockázati szint megválasztása miatt hamar elmegy a kedvem a rendszer üzemeltetésétől és amikor besokallok és nem merek kötni akkor jönnek a nagy nyerők, aztán egy nyerő széria után szépen megint beszállok azzal a felkiáltással, hogy De hát működik ez csak nyomni kell. Ilyenkor megint jönnek a vesztők és ezt már jó párszor eljátszottam.
              De ez már a múlt szerencsére.

Most már csak akkor emelek kockázatot, ha a rendszerem 100%ban tudom szabályosan működtetni, a 100% pedig azt jelenti, hogy nem hagyom magam befolyásolni érzelmeknek nyitással vagy zárással kapcsolatban.
              Azóta nincs ilyen jellegű gondom.
              Bár az érzelmeket nagyon nehéz háttérbe szorítani.

Hozzászólás

• Sziasztok,

A magam részéről minden olyan hibát sokszor elkövettem amit korábban leírtatok, @xyz123 tényleg jól összefoglalta.

Nekem ez a két gondolat segített nagyon sokat:
                - "Fogadd el, hogy a veszteség az üzlet költségei közé tartozik. Az a dolgod, hogy a lehető legalacsonyabb szinten tartsd a költségeket." Joe Ross - Kereskedők kézikönyve

Ez a kapzsiságom miatt volt fontos, mindig minden alkalommal veszteség érzés volt bennem, persze hol kisebb hol nagyobb mértékben. Ha buktam egy pozit azért, ha kimaradt egy nyerő azért, de ha volt egy nyerő de az ár ment tovább akkor is ott volt a gondolat, hogy basszus hagyni kellett volna még.

- Trade it, and forget it.
                Ez meg azért kellett nagyon, mert sokszor előfordult, hogy nem használtam stop és take profit megbízást. Emiatt folyamatosan figyelemmel kellett kísérni minden nyitott poziciót. Amióta viszont már csak stoploss és takeprofit megbízásokkal zárok nincs ilyen gondom.

Mindemellett szükséges persze még a
                - kockázatkezelés
                - pozicíó méretezés
                - és persze egy kényelmes stratégia is.
                eToro statisztikám:https://www.etoro.com/people/isandor/stats

Hozzászólás

• Én általában júli elseje körül összegzem az évemet. Ez még a tanévek menetrendje miatt alakult így.

No, de amiatt írok, amik az elmúlt időszakban értek tapasztalatok.

Az időm nagy részét fizikailag, vagy online is full time traderek társaságában töltöm. Többen közülük kiváló traderek.

Van, akinek nagyobb számlája van, van, aki a kisebb számlákat tudja szépen felhúzni záros határidőn belül. Van, aki daxozik, más részvényezik. Van forexes, és van futures trader is. Van, aki saját, van, aki más tőkéjén kereskedik.

Mégis a pszichológia az, ami a közös kihívás e szakmában.

Sokan persze feladják, fluktuáció természetes. Akik viszont trédelnek immár évek óta sikeresen, elképesztő, mennyi időt fordítanak, vagy fordítottak a pszichójuk fejlesztésével, a hitrendszerek rögzítésével. Nehéz elfogadni, hogy tényleg sokat, sokat lehet keresni a tőzsdézéssel. Nem egyszer, hanem folyamatosan. Az egyéb környezet, és emiatt az agyunk sem tudja ezt kellőképpen felfogni, muszáj edzeni az elménket. Itt a topicban is leírták többen szerintem nagyon helyesen: kereskedési technikákat, pénzkezelési elveket kitalálták előttünk, de a végrehajtást, a pontos processzt, ami ránk lesz jellemző, nem tudjuk kitől ellesni egy az egyben. Igaz, egy jó MM eszméletlenül megkönnyíti az ember dolgát (ahogy Tomy (Tback) is írta, nyerő sorozatokban sokat nyer, vesztőkben keveset bukik), vagy egy jó kereskedési technika is, de a kivitelezésben nincs közvetlenül kire támaszkodnunk. Ezen alapelvek taglalására, okfejtésekre visszatérhetünk, beszélgethetünk róla, mert kíváncsi lennék mások véleményére is, miként vélekednek ezen egyedi problémáról. Vagy kik, hogyan oldották ezt meg magukban. És akkor a korábban megkezdett lista is bővülne, hogy mik kellenek másoknak, akik még nem sikeresek, a sikerhez vezető úton.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Bingó!!!

És mindenki mit akar másolni? Csak stratégiát... Király!

Eredmény = NINCS eredmény!
                    Következő lépés: új stratégia keresése.
                    Eredmény = ZÉRÓ, de inkább bukó.
                    Következő lépés: újabb stratégia.
                    Után, ugyanez, számtalanszor, évekig, csak pepitában.

És a kérdés csak az hogy ki, meddig bírja idegileg, meg pénzzel, mielőtt beépül a mély (marhára szubjektív) meggyőződésébe, hogy ember nincs a földön aki ebből pénzt csinál.
                    Utána jön a szemét bróket, a stopvadászat, a slippage, a rohadt piac, átverős mentor, meg az összes többi baromság, ami az "oka" volt annak hogy valaki rommá bukta magát.

Persze lehet hogy ez mind csak városi legenda, nem tudom, én is csak úgy hallottam hogy állítólag van ilyen is.

Mekkora nagy baromság. Buktam rengeteget, mert a saját utamat jártam és így visszanézve sem tudom azt mondani, hogy a pszichológia volt a nagy probléma, nem megfelelő tudásszint, a chart mozgásának értelmezése az igen. Ilyen erővel higgyük, hogy a feng shui -ban van a kulcs.
                    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Kiegészítő ajándékok:
                      - Pénzügyi Vaszati tárcsa
                      - 18x18 cm Buddha yantra
                      - Kiváló minőségű, indiai füstölő
                      Nem csak életünk minőségét határozza meg drasztikusan, hogy milyen lakásban élünk, hanem azt is, hogy milyen a pénzügyi helyzetünk.

E program segítségével megértheted, hogy milyen kapcsolat van otthonod és a pénzügyeid, illetve a pénzhez való viszonyod között. A gyakorlatban megvalósítható tanácsokat kapsz, amelyekkel alkalmassá teheted otthonod vagy irodád energiáit arra, hogy végre rendben legyenek a pénzügyeid.
                      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kiegészítő ajándékok:
                        - Pénzügyi Vaszati tárcsa
                        - 18x18 cm Buddha yantra
                        - Kiváló minőségű, indiai füstölő
                        Nem csak életünk minőségét határozza meg drasztikusan, hogy milyen lakásban élünk, hanem azt is, hogy milyen a pénzügyi helyzetünk.

E program segítségével megértheted, hogy milyen kapcsolat van otthonod és a pénzügyeid, illetve a pénzhez való viszonyod között. A gyakorlatban megvalósítható tanácsokat kapsz, amelyekkel alkalmassá teheted otthonod vagy irodád energiáit arra, hogy végre rendben legyenek a pénzügyeid.
                        Meg kell találni vesszővel a "vízereket"(?) hogy az ágyunkat megfelelően elhelyezzük.
                        Imaszőnyeget is érdemes tartani (pláne mostanában) itt mindig ügyeljünk Mekka irányára.

Amúgy a pszichológia valóban nyereség ha a piac viselkedését tanulmányozzuk.
                        (Magunk mellé pedig keressünk egy jó sportpszichológust )

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mekkora nagy baromság. Buktam rengeteget, mert a saját utamat jártam és így visszanézve sem tudom azt mondani, hogy a pszichológia volt a nagy probléma, nem megfelelő tudásszint, a chart mozgásának értelmezése az igen. Ilyen erővel higgyük, hogy a feng shui -ban van a kulcs.
                          Kivételesen lehet lehet rátapintottál végre a lényegre!
                          Mióta megváltoztattam az ázsiai pénzbevonzó kabalám helyzetét (eredeti, nem copy!),
                          azóta dől a pénz, bár nem innen... erre alig van már időm (nem vicc, nem merem tovább piszkálgatni. most nagyon jók a fényszögei)
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Azt hiszem, most kell felállnom a géptől.

A daxot tradelem daytradeben. Kimaradtam a múlt heti szerdai emelkedésből, mert a stratimmal nem tudtam egyszerűen belépni. Ez ok, hiszen a nagy elmozdulások kb. 30% az, amiben benne tud lenni az ember. Mégis éreztem utána, hogy nem tudom megemészteni.
                            Tegnap este: sentiment: erős short, chart: korrekció, 2 leszúrás, harmadik várható visszarántással, plusz hírek ma. Nekem ez long, ráadásul hirtelen mozgással.
                            Ma reggel: trade: kitörés lefelé.
                            Nem értem, hogy miért nem azt láttam, amit este. Na ilyenkor kell a Pause.

Ha DD-ben vagyok, nem zavar annyira, viszonylag jól kezelem, el tudom fogadni, de amikor kimaradok a nagy mozgásokból, az sokkal jobban megvisel. Mostanában.

Addig is vígasztalom magam az euro shortommal, mertb az legalább szépen muzsikál H1-en.

Érdekes, elég inaktív ez a topik, pedig talán ez a legfontosabb.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Érdekes, elég inaktív ez a topik, pedig talán ez a legfontosabb.
                              Idáig is el kell jutni

Hozzászólás

• "Ez ok, hiszen a nagy elmozdulások kb. 30% az, amiben benne tud lenni az ember."

Ez a 30% elég gyenge lenne számomra.

Helytelen megfogalmazás a részedről:
                                "amiben benne tud lenni az ember."
                                Helyes megfogalmazás így hangzik:
                                "amiben benne tudok lenni én"

Pszichora visszatérve az a legfontosabb a megfelelő kockázatkezelés mellett. Kell egy nyugodt mentális állapot, hogy benne tudj maradni a nagy nyerő kereskedésekbe, mert ezek a nagy nyerők fogják felfelé vinni a számlaegyenleget. Kisebb nyerő kereskedések is lehetnek jók, ha a találati arányod van min. 60-70% és van erről statisztikád is hosszú évekre visszamenőleg.

Hozzászólás

Working...
                                X