Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdepszichológia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.

Hozzászólás

• Idáig is el kell jutni.

Meddig?
      A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.

Helyes megfogalmazás így hangzik:
      "amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
      Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
      Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
      Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.

Pénzt AKARSZ keresni. Ez az oka minden hibának.

Hogyne- A pénz nagyon jó dolog. A legjobb „szerető”, de nem elsődleges.
      A piac végzi a dolgát, én pedig megpróbálom felismerni, hogy mikor minek nagyobb a valószínűsége. és abból kivenni a legtöbbet. Ebben külön élvezem az MM-t, hogy mikor milyen tűzerőt érdemes alkalmazni. Egyszerűen élvezem ezt a játékot. Sosem drogoztam, de biztos, hogy ez jobb. 
      Szeretem, hogy a piac minden rezdülésével üzen valamit. Néha azt, hogy most ne csinálj semmit. 
      A hibáknak pedig más oka is lehet. Szerintem.

Vagy én fogalmaztam félreérthetően, vagy félreértettétek a bejegyzés mondanivalóját. 

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Idáig is el kell jutni.

Meddig?
        A trader nem gép, hanem ember, így mindig lesz olyan helyzet, amikor mentálisan nincs topon. A fontos az, hogy mikor veszi észre a trader ezt a helyzetet, és hogy hogyan kezeli. Pl., mint ahogy írtam, én most hibásan kezeltem és talán későn is vettem észre. A mentális faktor mindig jelen van, olyan nincs, hogy nincs. Szerintem.
        Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
        Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Helyes megfogalmazás így hangzik:
          "amiben benne tudok lenni én"

Igazad van, amiben az én stratim lehetővé teszi.
          Bár fontos, hogy ki mit ért nagy elmozdulás alatt.
          Úgy tudom, hogy az igazán profiknál ez kisebb arány. 10-15% körül van, és nekik nem az a nagy elmozdulás, ami nekem/nekünk.
          Nekem nincs 70%-os találati arányom, de nem is azt tartom fontosnak. Azt a strati adja, én pedig az MM-t biztosítom, ezzel vagyok hatással a végeredményre.
          Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha egy trend 30%-át fogod meg az nem számít jónak. 50-60%-ot legalább illik megfogni. Pont ez a lényeg, hogy kellenek a nagy nyerők, ha nem túl acélos a találati arányod.
            Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
            Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
            Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Itt most arra gondoltam, hogy odáig is el kell jutni, hogy felismerjük, a pszichón múlik a legtöbb minden.

Tudom, most sokan nem értenek egyet ezzel, de épp azért, mert az eddigi tapasztalatok ez ellen szólnak (pl. "nem találtam még működő rendszert"), pedig az is éppen a hozzáállás miatt alakult így nagy eséllyel
              Kétségtelen, nem csak pszichó kell, hanem kreatív gondolkodás egy működő rendszer összerakásához.

Az üzemeltetéshez viszont mindenképpen mentálisan folyamat topon kell lenni.
              Így van.
              Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?

Hozzászólás

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
                Nem arról beszélek, hogy a trendek mértékének 30%-t fogom meg.
                Azon kiemelkedően nagy elmozdulások, amelyek a stratimnak fekszenek. Ezeknek a 30%-a, a többibe egyszerűen nem tudok belépni, egy-két tickkel előbb fordul, belépési lehetőség nélkül megy el célárig stb. pl. DAX múlt hét szerda nem jött össze, de jan. 02-án igen. Itt meg építeni nem tudtam. Na még ez is. Nekem semmi sem jó.
                Akkor a stratégián még kell csiszolni.

Hozzászólás

Így van.
                  Kb. ezt mondtam én is. Vagy lehet, hogy csak gondoltam?

Másik hsz.-emhez írtad az AMP-t, mint cfd. kereskedési lehetőséget kis kötésmérettel. Megnéztem, de cfd-t nem találtam, csak Futurest, ott pedig nincs 1 Lotnál kisebb. Hol van ez a honlapjukon?
                  Sehol. Az USA-ban tilos a CFD. FX van az USA-ban de az AMP abban is csak közvetít. Az AMP nem operál OTC-n, ezt hangsúlyozzák.

Hozzászólás

• http://rtl.hu/rtlklub/baratok/rudi-m...tett-a-tozsden
                    HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Édesanyám lelkes nézője. Rögtön eszébe jutottam, és arra kíváncsi, hogy arra megy-e ki a játék, hogy a tőzsde életveszélyes és ne csináld, vagy hogy ésszel meg lehet csinálni.

Hozzászólás

• HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Faceen benyomta egy barátom csak úgy, minden komment nélkül.
                          Volt egy ráérős szabad órám, meghallgattam.
                          Vajon melyik piramiscég toborzója lehetett? (ettől függetlenül használható a cuccos)

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Egész jó, köszi laz@citytraders!

Hozzászólás

• https://www.youtube.com/watch?v=AYDwBzpsCrk

Birger advent alkalmából minden nap megoszt egy kis műhelytitkot, ami csak 24 órán keresztül érhető el. Ma este jár le.

Ebben a részben 5 fontos kérdést taglal, amit minden reggel fel kell tenned magadnak kereskedés előtt.

1. Készen állok-e egyáltalán, hogy a piacra lépjek?
                              Mentálisan rendben vagyok-e? Félelmek reménykedés, kipihentség stressz stb.

2. Van-e a piacon előny?
                              Meg van-e az előnyöd, ami az esélyeket a te javadra billenti. Előny nélkül nem nyerhetsz.

3. Milyenek a piaci feltételek?
                              Anomália vagy trend? Sávozás, volatilis és csapkod vagy inkább nyugodt stb.

4.Milyen stratégiát válasszak, ami a legoptimálisabb az adott piaci helyzetben?

5. Mennyire agresszívan akarok eljárni/kereskedni?
                              Kockázat mértéke, max. tradek száma, idősík, menedzselés stb.

Ha ezekre a kérdésekre jól és pontosan tudod a választ, , lényegesen jobban fogsz kereskedni.

Hozzászólás

https://www.youtube.com/watch?v=AYDwBzpsCrk

Birger advent alkalmából minden nap megoszt egy kis műhelytitkot, ami csak 24 órán keresztül érhető el. Ma este jár le.
                                Létezik olyan hülye aki becumizza ezt a f@szságot?
                                válasz: sajnos van!

Hozzászólás

Working...
                                X