Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdepszichológia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kapcsos zárójel
    köszönöm

Hozzászólás

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A még profibbak meg a többi trédertől kapják a fizettséget

Na de félre a tréfával: hogy álltok Zoli, működik az új rendszer?
      Szia Gyula! Ezt majd privátban, itt semmi helye valójában, mindent a maga helyén.

Tback! Neked privátban írtam.

Pszichológia: szerintem ez is tőzsdepszichológia, nekem tetszik és egyetértek ezzel ami a képen van:

Nagy elmék nagyszerű dolgokról társalognak.
      Átlagos elmék eseményekről társalognak.
      Kis elmék meg az emberekről társalognak.

Aki csak arra koncentrál, amit csinálni kell, ami a sikerhez vezet, csak annak van esélye a mai világban (is).
      Ez itt a Forex-en meg létkérdés, csak egy adott stratégiára, egy adott rendszerre szabad összpontosítani.
      A többség, akiket ismerek (és korábbi hosszú évekre magamat is beleszámítva), akik havonta újat és jobbat keresnek,
      azok idővel belefáradnak. Murphy törvénye, hogy amelyik stratégiáról éppen váltottak, az a következő időszakban tuti jó lesz...
      .
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Tback! Neked privátban írtam.
        Ez így nem teljesen fedi a valóságot, mert talán valaki másnak írtál, vagy nem nyomtad meg a küldés gombot (legalábbis ebben reménykedem) mert hozzám nem jött levél tőled.

Click image for larger version

Name:	üzz.JPG
Views:	1
Size:	88,8 KB
ID:	151886

Hozzászólás

Bocsánat, hogy nem azonnal küldtem el, volt más dolgom is.

Elnézést kérek mindenkitől emiatt, ígérem, én nem ezért vagyok itt, hogy mással foglalkozzam.
          Erre kértem meg Tback urat is privátban - hogy a témával és ne egymással foglalkozzunk.

Hozzászólás

"Nagy elmék nagyszerű dolgokról társalognak."
            nem "nagyszerű dolgokról", hanem ötletekről/eszmékről

Hozzászólás

USSB-FX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Bocsánat, hogy nem azonnal küldtem el, volt más dolgom is.

Elnézést kérek mindenkitől emiatt, ígérem, én nem ezért vagyok itt, hogy mással foglalkozzam.
              Erre kértem meg Tback urat is privátban - hogy a témával és ne egymással foglalkozzunk.
              Te Zoli,

Azért álljunk már meg egy pillanatra!
              Te leb..szol engem privátban hogy legyek türelmesebb a leveleddel kapcsolatban? Normális vagy? Azt írtad hogy küldtél nekem privátot, én meg ide írtam hogy NEM. Most akkor ki a hülye?
              A hangnem, amiben írtál, az most azt mondatná velem hogy kitegyem ide a leveledet, mindenki elé, hogy látható legyen hogy mekkora bunkó és primitív, önkontroll hiányban szenvedő ember vagy.
              De mivel tényleg nem célom lealacsonyodni a szintedre, így a részemről befejeztem, az el sem kezdett személyeskedést. Választ nem fogok írni, megnyugodhatsz.
              Komolyan, mintha egy sértődött óvodás írta volna a leveledet, akitől elvették a kedvenc játékát...a te korodban ez már azért szégyen. (bár azt írtad hogy kitehetem ide, de nem célom ennek az eszetlen, sértődött ügyednek a folytatása). Meg gondolom nem feltétlen tőzsdepszichológiai téma a nemi szervek erekciójának elérési lehetőségei... Tényleg megáll az eszem rajtad!
              Leveledet és eddigi megnyilvánulásaidat olvasva, az az őszinte javaslatom, hogy ide, ebbe a topicba, ami a tőzsdepszichológiával foglalkozik, még csak véletlen se írj be saját kútfőből származó gondolatot, mert csak ártani fogsz vele másoknak!

Szándékosak próbálok értelmes, kereskedéssel kapcsolatos témákat előhozni és azokról beszélgetni, de látom hogy ez neked nagyon nem kedvedre való.
              Itt azért olvasgatnak emberek, mert még nincsenek azon a szinten hogy önállóan tudjanak kereskedni. Neked, meg nekem az a ki nem mondott felelősségünk, hogy segítsünk nekik! Csupán azért, mart annak idején nagyon jó lett volna ha nekünk is segítenek! Ez a világ így működne helyesen, ha rendben lennének a dolgok.
              Így most utoljára megkérlek, hogy felejtsd el a velem való bármiféle kommunikációt!
              6 alkalommal kérdeztem tőled egyszerű, szakmai dolgot. Ebből sokan, sokat tanulhattak volna. Hidd el, marhára nem magam miatt kérdezek időnként. A válaszok, amiket mások írnak, azokból igen sokat lehet tanulni. És amikor te azt hiszed hogy előttem jársz egy lépéssel, jobb ha tudod, hogy mindig legalább 2 lépéssel leszel lemaradva! Óvatosan az előítéletekkel!
              Ha arra nem akartál válaszolni, amik a kereskedéssel igen fontos kapcsolatban vannak, kifejezetten szakmai jellegű adatok, akkor az ilyen személyes, szemétkedő stílustól kímélj engem meg. (Egy rossz szót nem írtam sem rólad eddig, sem a stratégiádról, mert nincs hozzá jogom, csupán KÉRDEZTEM egyetlen dolgot azzal kapcsolatban!)

Előre is köszönöm.

Ja és abban tévedsz, hogy nekem te "esetleg bácsi" lehetnél. Nagyon, nagyot tévedsz, mint sok más dologban is.
              Részemről befejeztem.
              És bocs mindenkinek, hogy ilyen agyatlanságokra kell reagálnom, de jobb ha mindenki tisztában van a háttérrel és a mézes, mázos másik oldallal is, ami itt nyíltan folyik.

Bocs mindenkinek az offért....de lehet hogy ez is pszichológia valahol.

Hozzászólás

Én pedig csak egyszerűen még egyszer elnézést kérek mindenkitől, hogy ez itt így alakult. Erről ennyit, nagyon remélem, hogy ezzel vége is.

Hozzászólás

Hiedelmek világa!

hiszik, hogy ez egy egyszerű dolog (természetesen, ha megkérdezik őket az ellenkezőjét mondják), csakhogy a cselekedet és a "kérdésre" adott válasz között ellentmondás van, legfeljebb saját maguk sem veszik észre, ÖNISMERET 0;

hisznek az általános megállapításokban, aminek a nagy részét sikertelen kereskedők találták ki, akik inkább oktatásra adták a fejüket; (van egy videó a trader night oldalán ahol egy ember elsőnek arról elmélkedik, hogy nem hisz az indikátorokban és öt perccel később azt mondja, hogy egy bank szakembereihez megy oktatást tartani az indikátorokról. Azt nem tudom, akkor mit oktat?? vagy épp ez a baj, csak oktat, de az alkalmazásról semmi fogalma sincs.

Illetve el kellene tudni választani a befektetés célú és a rövidtávú spekulatív dolgokra vonatkozó megállapításokat.

hisznek, hogy a pszichológiának mekkora mega, giga szerepe van, természetesen fontos, de egy jó működő stratégia fontosabb, mert nem kell kezelni a sok hülyeségből származó feszültséget;

hisznek mindenben és semmiben.
                  http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

Tomy 147. hozzászólását olvastam el sokadszorra. Nagy igazság van benne.

Korábban kijegyzeteltem A piac varázslói című könyvből (1.-2. rész) a sikeres kereskedők "titkait" ,vagyis azt a néhány legjellemzőbb dolgot,amik miatt ezek az emberek igazán (és konzisztensen) sikeresen tudtak kereskedni. Ha nem bánjátok rendszeresen be fogok tenni ezekből az idézetekből,mert szerintem mindenképpen hasznos,és nem csak kezdők számára. A mai idézet:

" Michael Marcus:
                    -A nyerők hajtása legalább olyan fontos,mint a vesztők mielőbbi elvágása. Vagyis:Ha nem tartasz ki a nyerők melett,nem tudod miből fizetni a vesztőket.
                    -Kereskedőként kövessük a saját fejünket! Ha mások tanácsai után megyünk,az még akkor is gondot okozhat,ha az illető egyébként jó kereskedő,mert könnyen a két ember legrosszabb tulajdonságai elegyednek az ügyletek során.
                    -Még ha agresszív kereskedő is vagy,az ügyleteket visszafogottan válaszd ki! Várd meg azokat az ügyleteket,amikor az összes kulcselem ugyanabba az irányba sorakozik.Ezzel nagymértékben megnövelheted az egyes kereskedéseid sikerének valószínűségét. "

Hozzászólás

Szerintem két dolog kell, hogy hosszú távon sikeressen kereskedjen valaki.
                      Egy személyre szabott, minden apró részletre kiterjedö rendszerre (mm, belépési jelek, kilépési jelek, pozició épités, stb) és egy fegyelmezett traderre aki mindig betartja a kereskedési szabályait.
                      Ez a két tényezö 50-50%. Ha valamelyik hiányos akkor csak a szerencséjében bizhat. E két tényezö közül egyik sem fontossabb mint a másik!
                      A rendszernek specifikusasan tartalmaznia kell minden részletet, hogy mikor milyen esetben mi a teendö. Igy elkerülhetö, hogy a trader a pillanatnyi érzelmei alapján cselekedjen.
                      A fegyelmezett tradernek nem kell, hogy szuper atléta életet éljen, jogázon mielött leül kereskedni stb. Tornából felmentett v alkesz is lehet sikeres, ha fegyelmezetten betartja a saját kereskedési szabályait.
                      Nagyon fontos, hogy mielött megnyitjuk a poziciót elötte konkrét tervünk legyen minden piaci lehetöségre.
                      Valamelyik market wiz mondta, hogy mielött belép a pozicióba az az utolsó pillanat amikor objekiten tud döntést hozni...
                      Szerintem, amire minden képpen szükség van az a trading napló!
                      Amit rendszeressen elemezni kell!
                      Meg kell nézni milyen hibákat követtünk el?Mik a gyengeségeink amire gyúrni kell?
                      Mint a dolgozat irásnál a suliba. Ha a tanár kijavitotta csak akkor látjuk, hogy min kell javitanunk. Különben újra és újra el követjük ugyan azt a hibát.
                      Igy látni fogjuk, hogy milyen eredményt értünk volna el a rendszerünkkel ha betartunk minden szabályt. Ez segít, hogy bizzunk a rendszerünkben.

Hozzászólás

Balance eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tomy 147. hozzászólását olvastam el sokadszorra. "
                        A témában a 23. hozzászólásra gondoltam...

Hozzászólás

Következő "érdekesség" amit megfigyeltem magamon:

Reggel amikor felkelek, általában van egy érzésem a kereskedéssel kapcsolatban, mostanában már úrrá tudok lenni rajta viszont régebben voltak olyan pillanataim amikor ez nem így volt.
                          Éreztem, hogy nem kell felkelnem, mert olyan kényelmesen fekszek és a mai nap úgysem lesz nyerő, íígy ma nem trédelek, különben is a múlt hét is nullás volt vagy kicsi vesztő, mitől lenne ez a nap jobb, hiszen én még aludnék és különben is lusta vagyok ma, úgyhogy megérdemlem az alvást és tovább alszok. Mire a gép elé kerültem természetesen ki sem mertem számolni, hogy azok akik betették az aznapit már a kasszánál állnak és nagyos vastag borítékot kapnak, én meg nyilván semmit, csak egy rakás tapasztatalatot. Jó tanulság volt, párszor bele is szaladtam.
                          Ennek a tapasztalatnak a másik véglete pedig az volt, amikor a megérzésem helyes volt, viszont a kötelességtudatom sokkal erősebb és egy előre megérzett vesztő napon felkeltem mint a parancsolat és ott ültem hulla fáradtan egész nap és csak jöttek a vesztők. Ekkor kellet volna tovább aludni, de mivel előző alkalommal megégettem magam így nem is mertem erre gondolni.
                          Így kimaradtam egy nyerő napból ami jót tett volna a számla egyenlegemnek és közben be is gyűjtöttem egy veszteséges nap DDját.

Ebből az egész kis történetből azt a tanulságot vontam le, hogy meg kell tanulnom a megérzéseimben bízni és nyitottnak kell lennem arra, hogy mikor kell és mikor nem szabad a szabályaimat megszegnem.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Hozzászólás

ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

...

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
                            Gyakorlatilag 100%-ig biztos vagyok benne, hogy mindenkinek megvannak ezek a tapasztalatai, de erősen gyanítom, a legtöbben ignorálják az efféle jeleket. Pedig nagyon kellene figyelni rájuk.

Hozzászólás

Reggel amikor felkelek, általában van egy érzésem a kereskedéssel kapcsolatban...
                              intuíció, inspiráció, illumináció – persze érdekes téma a megvilágosodás 3 szintje, csak szerintem a tőzsdei kereskedésben nem szabad ilyesminek túlzott jelentőséget tulajdonítani.

Én egy 4. "i betűsre" szavaznék: információ.
                              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Velem olyan volt,hogy még teljesen amatőr korszakomban sikerült összehozni egy jó kis nyerő napot.El voltam szállva magamtól,és már alig vártam a másnapot,amikor is majd megint jól "megfejem a piacot". Az eredményt gondolom sejti mindenki: Az egész előző napi nyereség odalett.
                                Később,már mikor tapasztaltabb voltam,emlékezve erre az esetre (meg elolvasgatva a nagy traderek szokását:miszerint a nagy nyerők után is tarts szünetet) , egy kivételesen szép nyerő trade után gép kikapcs,másnap szünet.
                                Viszont mikor harmadnap visszanéztem,hogy mit csinált a piac,azt láttam,hogy ott volt egy tök egyértelmű első osztályú beszálló,amivel megint csak kb annyit kaszálhattam volna,mint azon a traden,ami miatt tartottam a szünetet.
                                Szóval nem lehet ezt egyértelműen eltalálni,hogy hogy csináld a dolgokat. Egyszer ez,másszor az válik be,ezt el kell fogadni.Ami esetleg tanulság,hogy a nagy nyerők után mindenképp még válogatósabbnak kell lenni,ha már géphez ül az ember.

A mai idézet: (nem ezzel függ össze,csak ez jön a sorban)

"Bruce Kovner:
                                -Oda helyezzük a stopjainkat,ahova az árfolyam csak akkor ér el,ha az ügylet nyilvánvalóan téves,és ne oda,ahova az a dollárösszeg jelölné ki,amit hajlandóak vagyunk kontraktusonként elveszíteni!Ha az e szempontból értelmes stopszint kényelmetlenül nagy veszteséget jelentene kontraktonként,csökkentsük a pozíciónkat.
                                -Függetlenül az alkalmazott szemlélettől,ha egyszer kiválasztotta a stratégiát,a kereskedő ragaszkodjon a játéktervéhez,és kerülje az impulzív kereskedési döntéseket!Valószínűleg nincs nagyobb kudarcrátával rendelkező ügyletkategória,mint az impulzív (nem keverendő össze az intuitívval) kötéseké.
                                -A jó kereskedő erős, független,és szélsőségesen öntörvényű. Fegyelmezett,és képes beismerni,amikor téved,elfogadja a tévedését."

Hozzászólás

Working...
                                X