Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőzsdepszichológia.

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• :-) erről az X-factor jut eszembe minden sorozat első egy két adása. Valamit nagyon akarok meg szeretném és én úgy gondolom magamról az nem elég.
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lehet a pszicho egy fontos lepes a kesobbiekben, de biztosan nem a legelso lepes a sikerfele...
      Legelsonek egy strategiat kell osszerakni amivel tobbet nyersz mint buksz..utana johet az hogy be tudod e tartani szabalyaid es utana mar tenyleg komoly osszegek mulhatnak azon hogy mennyire vagy fegyelnezettt stb..
      De amig basszus nincs egy nxero stratid addig mirol beszelunk?
      Mit kene betartanom?...
      Kicsit tul misztifikaltnak erzem ezt neha....
      Én evvel egyet tudok érteni , ha nincs alap tudás,stratégia,technika,alázat,szorgalom akkor baszhatod az egészet
      Ha ezek megvannak akkor jobban fog müködni a pszicho is , mert van mire támaszkodnod.. Én úgy szoktam ha bukom a profit 40-50%át akkor újra átnézem gondolom a chartot és megnyugtatom magam hogy nem lesz itt para...

Ti hogy szoktátok?

Hozzászólás

• le nullázom a számlám :-)
        https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Hát, nem tudom, ki hogy van vele, de nálam pl mire az agyamat rendberaktam az volt 3 év, mire kitaláltam egy rendszert, az volt 3 hónap.

De lehet, másnál másképpen zajlik le

Szerintem az ok-okozat fordítva van: nem azért kell az alap stratégia, hogy a pszichódat rendberakd, hanem azért rakod rendbe a buksidat, hogy utána legyen rendszered, amiből megéled az álmaid. De lehet, én látom rosszul.

Hozzászólás

• Nekem az a meglátásom, hogy mindenki először a képernyőn keresi az előnyét. Legyen az tick chart, range chart, heatmap, footprint, tape, DOM, villa, fibo és bármi egyéb. Bevallom én is beleestem abba a hibába, hogy mindig a chart volt a legfontosabb, és ott kellett minden egyes vonalnak pontosan illeszkednie. Ne értsetek félre, az nem rossz, ha tudsz profin chartolni, de ez csak töredéke a sikeres tradelésnek. Nem szabad elfeledkezni MAGUNKRÓL. Talán ez lenne a mondanivalóm fő lényege, hogy addig profi kereskedésről szó sem lehet, ameddig nincs meg a profi környezet, a profi hozzáállás, és a teljes elkötelezettség a szakma iránt.

A kereskedés nem egy séta a parkban. Ez egy folyamatos küzdelem magunkkal, és a külső tényezőkkel. Csak a legjobbak, legerősebbek maradnak talpon, a többiek számára elkerülhetetlen a margin call

Ahogy Dávid is elmondta: minden összefügg mindennel. A életed eseményei kivetülnek a kereskedésedre, és minden egyes olyan tulajdonságod, ami negatív. Legyen az kapzsiság, félelem, de akár az is, ha túl magabiztos vagy, és makacsul ragaszkodsz egy elképzelésedhez a piaccal kapcsolatosan.

Nem kell minden egyes tradet nyerned, sőt..... A lényeg az, hogy hosszútávon a nyerőidet maximalizálod, és ezt csak úgy tudod megtenni, ha fejben maximálisan rendben vagy. Egy random szituáció: 100 pipre mész egy EURUSD longon, 1000$ a targeted, és tegyük fel 50 pipet tök simán elmegy az ár, de ott megakad. Elkezdessz agyalni, ÁTVÁLTOGATOD azt az 500$ lebegő nyerőt, hogy ezt el kéne rakni, mert itthon ebből mennyi szép dolgot lehet venni. Mi történik? Miután lezártad és elraktad az 50 pipet(500$), a piac nyílegyenesen megy tovább, mintha csak arra várt volna, hogy a gyengék kilépjenek. Te elraktad a potenciális célpontod felét, ezzel megölted az RR-ed, és kialakítottál egy olyan szokást, ami a jövőben sok gondot fog még okozni. Ez itt a piac!

Hozzászólás

• Pontosan Chucky, de ezt egy kezdő nem értheti, az is igaz, csak kellő idő eltöltése után ebben a szakmában.

A haladók meg nem tudom, miért nem akarják megérteni. Mindenki egy stratégiát keres, de ez nem így működik. Le lett írva ezerszer. Anno deimos is kifakadt, hogy ha lenne egy működő stratégia a kezében, tuti betartaná a szabályait. De nem csak ő, anno kismentor is ezt mondta, és még sorolhatnám. Pont azért nincs eredmény, stratégia, mert rossz helyen keresgél az ember. Nem a charton kell kezdeni. Egyébként meg végtelen számú működő kereskedési rendszer van. Nem kell aggódni amiatt, hogy nem talál az ember.

Hozzászólás

• Mindenki, aki belekezd a sok pénz lebeg a szeme előtt, a tőzsde, technikai elemzés az eszköz amivel elérheti célját a sok pénzt. Viszont egy jó tőzsdésnél szerintem megfordul a viszony, tőzsde a szenvedély a cél a pénz az eszköz, ami működteti és elérhetővé teszi a célt. Akinek eszköz marad a tőzsde a technikai elemzés az csak szenvedni fog, minél jobban szeretné a pénzt, annál jobban fog szenvedni. Nem a lényegre fog koncentrálni.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Senkit nem szeretnék megbántani, de mindnyájunk érdekében makarenkói célzattal a megszokottnál egy kicsit karcosabban szeretném kifejteni a véleményemet.

Kiindulópont:

Pár napja Shortosgyula (935 számú poszt) feltett egy havi kötési listát annyi megjegyzéssel, hogy a „Bukók kicsik, nyerők nagyobbak, kb ennyi a titok, ez a tőzsdepszicho alfája és omegája.” Mi történt azóta? Volt egy kis gyalázkodás, egy kis hitelesség adok kapok, majd tegnap eljutottunk odáig, hogy a psziho túl van misztifikálva, különben is másokat analizálni és levonni a következtetéseket felesleges, mert vagyunk akik vagyunk, ezen max optimalizálni lehet, punktum! Bezzeg ha valakinek megvan a szent gral, az a tuti, könnyű neki!

Bevallom szomorú vagyok. Ha már a belinkelt autómosós „legyünk igényesek a saját munkánkra” példabeszéd videó üzenete nem ment át legalább a mindnyájunk által ismert és szakmailag elismert fórumtársunk számlakivonata el kellett volna indítson egy értelmes, előre mutató párbeszédet. Mert ott van benne a lényeg feketén fehéren, ami a forex sikerhez kell.

Shortosgyula statement

Mielőtt valaki ebbe kapaszkodna bele: a kimutatás hitelességét a publikáló személyén túl számomra az adja, hogy első ránézésre olyan mint egy hétköznapi csaj, fáradtan, smink nélkül. Az Insta celebek kérkedni nem ilyen képekkel szoktak. Mert mit látunk első pillantásra? „24 tradből mindössze 9 nyerő! 37 százalékos találati arány, basszus mire veri magát ez a legény! Egy hónapi melóval 81 pip profit? Én a centes számlán naponta csinálok ennyit!” -Mondhatná az egyszeri trader, már persze ha egyáltalán pillantásra méltatja a posztot, hisz alapvetően fontosabb dolga van, a szent grált kell keresni, mert abban van a tuti suska. Nem értem miért gondoljuk azt, hogy képesek lennénk észrevenni és felismerni a vágyott grált, ha a szemünkkel csak nézni vagyunk képesek, de látni nem? Egy nagy piros lámpa garantáltan nem fog villogni mellette, bár lehet az sem segítene sokaknak, hisz itt is elég konkrétan le volt írva a „titok” érdemben mégsem foglalkozott vele a kutya se. Miért van, hogy mindenben csak az eddigi világképünket (=egónkat) megerősítő információkat vagyunk hajlandók észrevenni, ami ettől eltér az láthatatlan, vagy személyes támadásnak éljük meg???

De sok a duma, nézzünk be a motorháztető alá! Először is a 81 pip nyerő az valójában 81 tick, ami az E-mini Dow-n esetében ötszörös szorzót jelent, azaz egy kontira is 405 dolcsi a hó végi kifizetés, azaz min. 100k huf. Egy pozi margin igénye 500 dolcsi, tehát valójában ez a „szánalmas” eredmény a nettó induló tőkeigényre vetítve 90 százalékos HAVI hozamnak felel meg, a felvállalt kockázat (73 tick) bázisán pedig 111% De ne fantáziáljunk azon, hogy ugyan ez a teljesítmény 10-20 kontival mekkora potenciált jelent, mert félrevinné a gondolkodást. Másodszor: a statement mögötti tevékenység valójában 9 napon elkövetett pár órás effektív munkát rejt, azaz órabérben kifejezve a számok még szebbek. De ez még mindig a mézesmadzag, melyet lesöpörhetünk azzal, hogy ja persze szent grallal könnyű. Akkor nézzük a tradeket. Szerencsénk van, a Sierra kimutatás van annyira intelligens, hogy tulajdonképpen még számolnunk sem kell(ene). Kezdjük a vesztőkkel: átlagosan -4,2 tick, összesen -55. De ami ennél sokkal fontosabb: vajon mennyi a max DD, amiben a vesztő tradek az „életük során” futottak? -55 tick. Hmmm. Mit üzen ez nekünk? Egyszerre két dolgot is, de sajna mindkettő psziho. 1. Egyrészt: rohadt nagy fegyelmet! Amint elindul rossz irányba az ár mérlegelés nélkül likvidálásra kerül a pozíció! Ja, persze üveggömbbel könnyű... 2. De nézzük csak: nem fix stop van (a stoptávok szóródnak) azaz minden egyes döntés előtt/mögött egyedi mérlegelés (=bizonytalanság) és potenciális pszihés feszültség van. De nincs reménykedés, nincs tétovázás, csak fegyelem és eltökéltség. De mit is beszélek, pszihó nem fontos, szent grallal könnyű... 3. De akkor hogy lehet ilyen „rossz” a találati arány? Hogy lehet, hogy a vesztő tradek összességében 57 tick nyerőben is voltak? Egy álmainkban dédelgetett setupnak nem ilyen gyenge paramétereket kellene hoznia!!!

De ennyi nem elég nézzük a „szánalmasan kevés” nyerőket. Öszesen 157 tick runup, melyből 136 tick megfogva! (87%). De nem ám fix TP-vel, ami kávéfőzés közben feszkó nélkül vagy teljesül, vagy nem, hanem a chartra rászívott elmével, együtt rezdülve a piaccal, minden gyertyánál ezer szempontot mérlegelve, miközben a pszihó folyamatosan érzelmileg manipulálni próbálja racionális énünket...

??????

És? oké, értem! De mi a titok? Hol a szent grál??? Mert nyilván ha a psziho lényegtelen, akkor VALAMINEK lennie kell! Pedig nincs. Ilyen szánalmasan egyszerű a recept... és éppen ezért olyan borzalmasan nehéz! Az elme szeret leegyszerűsíteni, de a már eleve egyszerű dolgokat szereti megbonyolítani. Hisz az kizárt dolog, hogy amit évek óta keresünk az csak ennyi legyen! Persze. Nyilván tényleg nem, mert kell egy stratégiai váz, vagy ha úgy tetszik setup, ami keretet ad a tevékenységnek. Ami a szabályokon, statisztikákon keresztül tehermentesíti a pszihét. Mert a statementből azért az is kiolvasható, hogy a 7. trade után a buli még veszteséget mutatott, volt olyan, hogy négyszer egymás után csak a cokki jutott. De ha holnap beírná ide Shortosgyula, hogy mondjuk a perces gyertyák high/low törése a setup utána tudnád csinálni? El tudnád zárni az ellened induló pozikat minimálban egyik bukót a másik után? Ki tudnál tartani 25-30 tickig a nyerőt, miközben egy csomószor visszajojózik az ár? Felismernéd, hogy mikor KELL hagyni és mikor KELL elrakni a profitot? És mindezt olyan tétek mellett is, ami már tényleg jelentős a számodra? Élesben, nyomás alatt. Nem egyszer, hanem minden nap szisztematikusan és kiszámíthatóan. Mert ha igen: megérkeztél. Lényegében tök mindegy mi a timeframe és a setup pénzt fogsz tudni csinálni ha fejben kész vagy és előzetesen megcsináltad a „technikába” vetett bizalmat (=pszihés állóképességet) megalapozó házifeladatot.

Csak hogy világos legyen. Egyetértek Anonymusfx-szel, hogy mindnyájan másképp vagyunk huzalozva, így például a Shortosgyula által űzött skalp strati extra stresszes és felgyorsult világát csak kevesen tudják sikerre vinni. De ki mondta, hogy ezt kell csinálni? Termék, időtáv, setup és strati rengeteg van, a Te feladatod annyi, hogy személyre szabd. Hogy megtaláld azt az utat (=setupot, időtávot, pozi méretet, idő ráfordítást stb.), amiben Te és nem más komfortosan tudod érezni magad. (=hinni tudsz benne, képes vagy kivitelezni...és még pénzt is hoz) De ehhez az első feladat az, hogy megismerd önmagad. És már ez az első lépés sem evidensen könnyű. Hisz az nyilvánvaló, hogy egy féllábú ember ne akarjon gátfutásból világcsúcsot dönteni, de hogy a tradinghez szükséges pszihológiai készségek milyen kombinációban vannak meg az egyénben az többnyire még az adott személy számára sem világos. Pláne, hogy az sem egyértelmű, hogy mik ezek az elvárható készségek valójában? Precizitás? Döntésképesség? Gyors gondolkodás? Szervezettség? monotónia tűrés? önmotiválás? információ szelektációs képesség? magányt elviselő szocializáció? Stressz tolerancia? Kockázat keresés? vagy éppen kerülés? Fogalmam sincs! A magam számára talán meg tudom fogalmazni, hogy mik a gyenge és erős pontjaim, de még 6 év után is kerülnek fel újabb tételek a listára és akkor még a folyamatos optimalizálás, csiszolgatás szükségességéről nem is beszéltem. Mert szerintem csak két dolog biztos: 1, Önmagában a pénz utáni sóvárgás és az ebből fakadó elszánt akarás nem elegendő alap a sikerre, sőt! 2. A tőzsdézés folyamatos önfejlesztést követel, a Piacra nem, csak önmagadra, a benned kiváltott érzésekre és a cselekedeteidre lehet valami befolyásod. Lehet ennek szükségességét tagadni, de ha nem Te irányítasz előbb vagy utóbb a kontrol nélkül a tudatalattidban fejlődő a Piac által generált belső feszültség maradandó károkat okoz. Mert ingyen sajt nincs csak az egérfogóban!

Hozzászólás

• Sziasztok!

Senkit nem szeretnék megbántani, de mindnyájunk érdekében makarenkói célzattal a megszokottnál egy kicsit karcosabban szeretném kifejteni a véleményemet.

Kiindulópont:

Pár napja Shortosgyula (935 számú poszt) feltett egy havi kötési listát annyi megjegyzéssel, hogy a „Bukók kicsik, nyerők nagyobbak, kb ennyi a titok, ez a tőzsdepszicho alfája és omegája.” Mi történt azóta? Volt egy kis gyalázkodás, egy kis hitelesség adok kapok, majd tegnap eljutottunk odáig, hogy a psziho túl van misztifikálva, különben is másokat analizálni és levonni a következtetéseket felesleges, mert vagyunk akik vagyunk, ezen max optimalizálni lehet, punktum! Bezzeg ha valakinek megvan a szent gral, az a tuti, könnyű neki!

Bevallom szomorú vagyok. Ha már a belinkelt autómosós „legyünk igényesek a saját munkánkra” példabeszéd videó üzenete nem ment át legalább a mindnyájunk által ismert és szakmailag elismert fórumtársunk számlakivonata el kellett volna indítson egy értelmes, előre mutató párbeszédet. Mert ott van benne a lényeg feketén fehéren, ami a forex sikerhez kell.

Shortosgyula statement

Mielőtt valaki ebbe kapaszkodna bele: a kimutatás hitelességét a publikáló személyén túl számomra az adja, hogy első ránézésre olyan mint egy hétköznapi csaj, fáradtan, smink nélkül. Az Insta celebek kérkedni nem ilyen képekkel szoktak. Mert mit látunk első pillantásra? „24 tradből mindössze 9 nyerő! 37 százalékos találati arány, basszus mire veri magát ez a legény! Egy hónapi melóval 81 pip profit? Én a centes számlán naponta csinálok ennyit!” -Mondhatná az egyszeri trader, már persze ha egyáltalán pillantásra méltatja a posztot, hisz alapvetően fontosabb dolga van, a szent grált kell keresni, mert abban van a tuti suska. Nem értem miért gondoljuk azt, hogy képesek lennénk észrevenni és felismerni a vágyott grált, ha a szemünkkel csak nézni vagyunk képesek, de látni nem? Egy nagy piros lámpa garantáltan nem fog villogni mellette, bár lehet az sem segítene sokaknak, hisz itt is elég konkrétan le volt írva a „titok” érdemben mégsem foglalkozott vele a kutya se. Miért van, hogy mindenben csak az eddigi világképünket (=egónkat) megerősítő információkat vagyunk hajlandók észrevenni, ami ettől eltér az láthatatlan, vagy személyes támadásnak éljük meg???

De sok a duma, nézzünk be a motorháztető alá! Először is a 81 pip nyerő az valójában 81 tick, ami az E-mini Dow-n esetében ötszörös szorzót jelent, azaz egy kontira is 405 dolcsi a hó végi kifizetés, azaz min. 100k huf. Egy pozi margin igénye 500 dolcsi, tehát valójában ez a „szánalmas” eredmény a nettó induló tőkeigényre vetítve 90 százalékos HAVI hozamnak felel meg, a felvállalt kockázat (73 tick) bázisán pedig 111% De ne fantáziáljunk azon, hogy ugyan ez a teljesítmény 10-20 kontival mekkora potenciált jelent, mert félrevinné a gondolkodást. Másodszor: a statement mögötti tevékenység valójában 9 napon elkövetett pár órás effektív munkát rejt, azaz órabérben kifejezve a számok még szebbek. De ez még mindig a mézesmadzag, melyet lesöpörhetünk azzal, hogy ja persze szent grallal könnyű. Akkor nézzük a tradeket. Szerencsénk van, a Sierra kimutatás van annyira intelligens, hogy tulajdonképpen még számolnunk sem kell(ene). Kezdjük a vesztőkkel: átlagosan -4,2 tick, összesen -55. De ami ennél sokkal fontosabb: vajon mennyi a max DD, amiben a vesztő tradek az „életük során” futottak? -55 tick. Hmmm. Mit üzen ez nekünk? Egyszerre két dolgot is, de sajna mindkettő psziho. 1. Egyrészt: rohadt nagy fegyelmet! Amint elindul rossz irányba az ár mérlegelés nélkül likvidálásra kerül a pozíció! Ja, persze üveggömbbel könnyű... 2. De nézzük csak: nem fix stop van (a stoptávok szóródnak) azaz minden egyes döntés előtt/mögött egyedi mérlegelés (=bizonytalanság) és potenciális pszihés feszültség van. De nincs reménykedés, nincs tétovázás, csak fegyelem és eltökéltség. De mit is beszélek, pszihó nem fontos, szent grallal könnyű... 3. De akkor hogy lehet ilyen „rossz” a találati arány? Hogy lehet, hogy a vesztő tradek összességében 57 tick nyerőben is voltak? Egy álmainkban dédelgetett setupnak nem ilyen gyenge paramétereket kellene hoznia!!!

De ennyi nem elég nézzük a „szánalmasan kevés” nyerőket. Öszesen 157 tick runup, melyből 136 tick megfogva! (87%). De nem ám fix TP-vel, ami kávéfőzés közben feszkó nélkül vagy teljesül, vagy nem, hanem a chartra rászívott elmével, együtt rezdülve a piaccal, minden gyertyánál ezer szempontot mérlegelve, miközben a pszihó folyamatosan érzelmileg manipulálni próbálja racionális énünket...

??????

És? oké, értem! De mi a titok? Hol a szent grál??? Mert nyilván ha a psziho lényegtelen, akkor VALAMINEK lennie kell! Pedig nincs. Ilyen szánalmasan egyszerű a recept... és éppen ezért olyan borzalmasan nehéz! Az elme szeret leegyszerűsíteni, de a már eleve egyszerű dolgokat szereti megbonyolítani. Hisz az kizárt dolog, hogy amit évek óta keresünk az csak ennyi legyen! Persze. Nyilván tényleg nem, mert kell egy stratégiai váz, vagy ha úgy tetszik setup, ami keretet ad a tevékenységnek. Ami a szabályokon, statisztikákon keresztül tehermentesíti a pszihét. Mert a statementből azért az is kiolvasható, hogy a 7. trade után a buli még veszteséget mutatott, volt olyan, hogy négyszer egymás után csak a cokki jutott. De ha holnap beírná ide Shortosgyula, hogy mondjuk a perces gyertyák high/low törése a setup utána tudnád csinálni? El tudnád zárni az ellened induló pozikat minimálban egyik bukót a másik után? Ki tudnál tartani 25-30 tickig a nyerőt, miközben egy csomószor visszajojózik az ár? Felismernéd, hogy mikor KELL hagyni és mikor KELL elrakni a profitot? És mindezt olyan tétek mellett is, ami már tényleg jelentős a számodra? Élesben, nyomás alatt. Nem egyszer, hanem minden nap szisztematikusan és kiszámíthatóan. Mert ha igen: megérkeztél. Lényegében tök mindegy mi a timeframe és a setup pénzt fogsz tudni csinálni ha fejben kész vagy és előzetesen megcsináltad a „technikába” vetett bizalmat (=pszihés állóképességet) megalapozó házifeladatot.

Csak hogy világos legyen. Egyetértek Anonymusfx-szel, hogy mindnyájan másképp vagyunk huzalozva, így például a Shortosgyula által űzött skalp strati extra stresszes és felgyorsult világát csak kevesen tudják sikerre vinni. De ki mondta, hogy ezt kell csinálni? Termék, időtáv, setup és strati rengeteg van, a Te feladatod annyi, hogy személyre szabd. Hogy megtaláld azt az utat (=setupot, időtávot, pozi méretet, idő ráfordítást stb.), amiben Te és nem más komfortosan tudod érezni magad. (=hinni tudsz benne, képes vagy kivitelezni...és még pénzt is hoz) De ehhez az első feladat az, hogy megismerd önmagad. És már ez az első lépés sem evidensen könnyű. Hisz az nyilvánvaló, hogy egy féllábú ember ne akarjon gátfutásból világcsúcsot dönteni, de hogy a tradinghez szükséges pszihológiai készségek milyen kombinációban vannak meg az egyénben az többnyire még az adott személy számára sem világos. Pláne, hogy az sem egyértelmű, hogy mik ezek az elvárható készségek valójában? Precizitás? Döntésképesség? Gyors gondolkodás? Szervezettség? monotónia tűrés? önmotiválás? információ szelektációs képesség? magányt elviselő szocializáció? Stressz tolerancia? Kockázat keresés? vagy éppen kerülés? Fogalmam sincs! A magam számára talán meg tudom fogalmazni, hogy mik a gyenge és erős pontjaim, de még 6 év után is kerülnek fel újabb tételek a listára és akkor még a folyamatos optimalizálás, csiszolgatás szükségességéről nem is beszéltem. Mert szerintem csak két dolog biztos: 1, Önmagában a pénz utáni sóvárgás és az ebből fakadó elszánt akarás nem elegendő alap a sikerre, sőt! 2. A tőzsdézés folyamatos önfejlesztést követel, a Piacra nem, csak önmagadra, a benned kiváltott érzésekre és a cselekedeteidre lehet valami befolyásod. Lehet ennek szükségességét tagadni, de ha nem Te irányítasz előbb vagy utóbb a kontrol nélkül a tudatalattidban fejlődő a Piac által generált belső feszültség maradandó károkat okoz. Mert ingyen sajt nincs csak az egérfogóban!

Hozzászólás

• Nagyon jó post Alpin! Annyit még hozzátennék, hogy határidőn költségként előjönnek még: adat(15$), platform(20-30$), kiutalás költsége(min 10-20$), hazautalás(30$), adó, árfolyamkockázat. Határidőn ezek mind csökkentik az eredményed, tehát min. 100$ lesz a kezdeti költség, és még egy traded sem volt. A jutalék megint 4-5$ egy RT esetén. Okosan kell nyomkodni.

Hozzászólás

• Pár napja találtam meg a Csíkszentmihályi Mihállyal készített dokumentumfilmet a flow elméletéről. Majd egy rövid cikket, ami jól összefoglalja mire van szükség ehhez az állapothoz. Ezt bemásolom ide, és hozzáfűzöm a saját meglátásaimat.

1. A cselekvés és a tudat összeolvadása: A flow állapotában semmilyen erőfeszítés nem kell ahhoz, hogy eggyé váljunk a mozdulatainkkal.
                        Készség szintű tudás! Már nem kell gondolkoznod rajta, hogy mit kell csinálnod, csak rutinszerűen végrehajtod a feladatot.

2. A világos célok: flow-ba is csak akkor kerülhetünk, ha előre világosan meghatározzuk a céljainkat, azaz pontosan tudjuk, hogy mit kell tennünk.
                        Akár hoszú távú célok, hogy mit szeretnél a kereskedéssel elérni, akár pillanatnyiak, hogy az adott gyertyában mit kell csinálnod, és miért.

3. Az egyértelmű visszajelzések: a visszajelzés adja az ember számára a saját teljesítményéről való tudást és teszi lehetővé, hogy eredményesen folytassa a célja elérése érdekében tett erőfeszítéseit.
                        Az hogy a mozgás elindult-e az általad várt irányba, vagy a számlatörténeted alakulása azonnal szembesít az eredménnyeiddel.

4. A pillanatnyi feladatra való koncentráció: a flow állapotában tökéletesen és terv szerint összpontosít az ember. Semmiféle más gondolat nem vonja el a figyelmét a pillanatnyi feladatról.
                        Nincs telefon, se skype, se fórum, se filmnézés, semmi más, csak a feladat!

5. A kontroll érzése: A kontroll érzését az a meggyőződés adja, hogy az ember rendelkezik a pillanatnyi feladat megoldásához szükséges készségekkel.
                        Magas szintű chart, price action és Elliott ismeret. Ez mind megtanulható.

6. Az önmagunkkal kapcsolatos tudatosság elhalványulása: a flow-ban az ember megszűnik aggódni önmaga miatt. Eltűnnek a szorongásai és a negatív gondolatai is, mindez igen nagy erőt ad és a flow élménye után sokkal erősebbnek és pozitívabbnak éli meg magát az ember, mint előtte.
                        A negatív érzések kizárása, vagy hatásaik minimalizálása. Félsz a veszteségtől? Veszíts csak akkorát, ami miatt már nem fogsz aggódni!

7. Az időélmény átalakulása: a flow-ban felszabadulunk az idő nyomása alól. Általában azt érezzük, mintha lerövidült volna az idő, bár ennek az ellenkezője is előfordulhat.

8. Az autotelikus élmények: azok az élmények, amelyek önmagukban is jutalomértékűek.

9. A kihívás-készség egyensúly: a flow-hoz nem elég, ha az ember a képességeinek megfelelő kihívással kerül szembe, hiszen szükséges hozzá, hogy mind a két tényező valahol a felső határokon mozogjon, illetve túl is nyúljon rajtuk. Éppen ezért nagyon fontos, hogy egy ember minél inkább elkerülje azokat az élethelyzeteket, amelyek elmaradnak képességeink aktuális szintjétől, mert ilyenkor gyakran hatalmába kerít a szorongás, apátia, és a frusztráltság érzése. Ha a képességek szintje jóval magasabbak, mint az adott helyzetben fennáll, akkor az ember unatkozni fog. Azonban, ha a feladatok és a képességek szintje egyaránt alacsony, az apátia állapotában találjuk magunkat. Így teremtődik meg az antiflow érzése.
                        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Legelsonek egy strategiat kell osszerakni amivel tobbet nyersz mint buksz..utana johet az hogy be tudod e tartani szabalyaid De amig basszus nincs egy nxero stratid addig mirol beszelunk?
                          Mit kene betartanom?...
                          Kicsit tul misztifikaltnak erzem ezt neha....
                          "De amig basszus nincs egy nxero stratid addig mirol beszelunk?"

Azért ez kicsit megmosolyogtató. Mit nem lehet azon észrevenni, hogy kell a stabil mentális állapot, ahhoz hogy nyerő legyen egy stratégia...
                          Fogadni mernénk, hogy aki ilyet ír, az 0,5-0,8R-ben már zárja a nyerőket. A vesztők meg mennek -1R-től - 10R-ig..
                          És akkor neki állnak más belépési jeleket,titkos indikátorokat,bonyolult tech. elemzéseket keresni. Biztos az a baj... Ez megy hosszú éveken keresztül.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pontosan Chucky, de ezt egy kezdő nem értheti, az is igaz, csak kellő idő eltöltése után ebben a szakmában.
                            Így van. És ez az idő hosszú évek a legtöbb esetben. Önmagában a tech. elemzés kevés a sikerhez. Nagy lelki válságokon mentem keresztül mire ezt megértettem. Ezért kiábrándultam a bonyi tech. elemzésből. A fundamentális elemzéstől meg alapból a hányinger kerülget. Sokat lehet másoktól tanulni a tech. elemzést, de egyszer meg kell állni és ki kell alakítani a saját módszerünket.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem hiszem, hogy ez probléma és szomorkodnod kéne. Nem érezték úgy a fórumtagok, hogy hozzá kéne szólni. Itt van a ForexKlub által belinkelt Flow elmélet. Ha ezzel a témával kapcsolatban elindul egy eszmecsere, akkor elindul. Ha nem, akkor nem. Ez nem probléma. Vagyis inkább azt írom, hogy ez legyen a legnagyobb problémánk.

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Shortosgyula statement
                              Mielőtt valaki ebbe kapaszkodna bele: a kimutatás hitelességét a publikáló személyén túl számomra az adja, hogy...
                              Nagyon jól kielemezted a képet, de nekem ez még kevés a hitelességhez. Bár ismered a személyt. Sokkal többet tudsz vele kapcsolatban, mint én.
                              A te szemszögedből nézve érthető lehet, hogy neked hiteles. Ami viszont biztos, hogy nem érdemes vitatkozni azzal a ténnyel továbbra sem,
                              hogy itt a fórumon nincs hiteles trader. Egyébként nekem ez nem probléma és nem is érdekel. Csak egy olyan tény, amivel volt aki elkezdett velem vitatkozni..
                              Amúgy jó volt olvasni az hozzászólásod. Egyetértek vele.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem hiszem, hogy ez probléma és szomorkodnod kéne. Nem érezték úgy a fórumtagok, hogy hozzá kéne szólni. Itt van a ForexKlub által belinkelt Flow elmélet. Ha ezzel a témával kapcsolatban elindul egy eszmecsere, akkor elindul. Ha nem, akkor nem. Ez nem probléma. Vagyis inkább azt írom, hogy ez legyen a legnagyobb problémánk.

Nagyon jól kielemezted a képet, de nekem ez még kevés a hitelességhez. Bár ismered a személyt. Sokkal többet tudsz vele kapcsolatban, mint én.
                                A te szemszögedből nézve érthető lehet, hogy neked hiteles. Ami viszont biztos, hogy nem érdemes vitatkozni azzal a ténnyel továbbra sem,
                                hogy itt a fórumon nincs hiteles trader. Egyébként nekem ez nem probléma és nem is érdekel. Csak egy olyan tény, amivel volt aki elkezdett velem vitatkozni..
                                Amúgy jó volt olvasni az hozzászólásod. Egyetértek vele.
                                Mi kell, vagy mit kell tenni, vagy mutatni a hitelességhez szerinted?
                                willow

Hozzászólás

Working...
                                X