Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Női kereskedő vs. Férfi ? Pszichológia a kereskedésben.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Mai hír: szegény Norbi magyarázza, hogy miért esett az IPO-ja 40%-t. Hát szerintem azért, mert DCF modellel nagyot álmodtak a bevételekről, de aztán az nem jött be. Amúgy meg nem ér annyit az egész.

Graham quantitatív, Fisher qualitatív, Buffett meg a kettőt ötvöző módszerrel mindig is az értékre koncentrált. Ami jó volt, de jelentősen alulértékelt a piac, azt vették.

A VW a csalás ellenére nem rossz cég (tudás, know-how, márkanév, üzemek, termelő eszközök, alapanyagok, félkész és késztermékek, stb) és már alulértékelt.
    Hogy ezt mikor veszi észre a piac? Fene tudja. De addig ne tessék nagy tőkeáttétellel és szűk stoppal 5 perces charton BEFEKTETNI.
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

Norbi? Áhhhh, neeem, nem nem. Is.

1.) nem ér annyit, nincs mögötte meg a várt érték, igazad van
      2.) eleve szétshorolták, Norbit folyamatosan kényszerítette egy pool a részvénye megvételére, visszavásárlására, Norbi meg bele is ment a játékba, amíg ezt bírta pénzzel. Érdemes megnézni, hogy nap végén mindig jött Norbi és szépen felhúzta a papírok árát, aztán elkopott a pénz / stróman.
      3.) Ki is volt az IPO-val megbízott cégek egyike? Óhhhh...tán nem a BCASH? Szerinted kikre verte rá a BCASH a Norbi papírjait? A meglévő ügyfeleire? IGENNNN, ott a pont!
      És miért verték le az árát seperc alatt a papíroknak? Mert a BCASH ügyfelei eladogatták őket, nem azért, mert kiszámolták a DCF-edet, hanem mert megrendült a bizalmuk az efféle befektetések iránt. István bácsinak szóltak, hogy át tudja -a csődbe ment BCASH-től- transzferálni a részvényeit a XYZ céghez, amit ő meg is tett. Aztán, mivel nem kicsit volt elege ebből a balhéból, csőd - nincs meg a pénzem - nem tudom mi lesz- tudod, ezek a dolgok az átlagos polgárt megviselik és úgy kimenekülnek bármilyen papírból, hogy csak úgy füstöl. A BCASH "károsultaknak" meg sok volt a Norbijuk, aztán hellóhájgoodbye lett a papírnak.

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hogy ezt mikor veszi észre a piac? Fene tudja. De addig ne tessék nagy tőkeáttétellel és szűk stoppal 5 perces charton BEFEKTETNI.
        Direkt írtam BEFEKTETŐKET spekulánsok helyett, akik hónapokra, évekre terveznek (osztalék, stb) vásárlást, józan paraszti ésszel.
        De fundamentális scalppal nyugodtan tolhatjátok. Misi is biztos bővítette már a portfóliót, hiszen erősen alul értékelt.
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Direkt írtam BEFEKTETŐKET spekulánsok helyett, akik hónapokra, évekre terveznek (osztalék, stb) vásárlást, józan paraszti ésszel.
          De fundamentális scalppal nyugodtan tolhatjátok. Misi is biztos bővítette már a portfóliót, hiszen erősen alul értékelt.
          Graham, Fisher, Buffett nem rövidtávú spekuláns, és nem csak az osztalékra, hanem árfolyamnyereségre is utaztak. Nem is értem, hogy az ő stratégiájuk, ami egyébként nyilvános, miért nem része a tananyagnak a híres-neves tőzsdeoktatásokon.

Sebaj, felrakom a lényegét a weboldalam FacebookBlog oldalára. Ingyen.

Fund-tech részvénykereskedés során én sem skalpolok. De már figyelőlistán tartom a papírt, éppen a fentebb leírtak miatt.

Hozzászólás

Szerintem ezügyben Csernok Miklós előadása kiváló. Ő nem hisz a daytrade-ben, de tudja kezelni normálisan a dolgot attól még.
            Szerintem nagyon sok jó dolgot mondott a buy and hold "történetről"...

Egyébként meg nem mindegy, miből élsz meg? Buy and hold, vagy daytrade... A végeredmény a lényeg.

Mindenesetre az IPO-k nagyon veszélyesek, főleg azoknak, akik nem jártasak benne. Sajnos sok sales-es most a Ferrarira van rápörögve, tuti nagy biznisz lesz, ehhez képest a paypal se sikertörténet még, pedig akkor is egetrengető hozamokkal kecsegtettek.

Hozzászólás

Jó volt Miklós előadása, de én például a buy and hold-tól kapok lábrázást és a perces charton érzem jól magam . Mindenki másképp csinálja, de ahogy mondod, a végeredmény a lényeg

Hozzászólás

falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                én például a buy and hold-tól kapok lábrázást és a perces charton érzem jól magam
                A stratégia szempontjából nem mindegy, hogy mi a kereskedett termék (részvény, deviza, vagy más).
                Én pl. eddig több pénzt kerestem részvény buy&hold típusú befektetéssel, mint forex daytrade spekulációval.

Hozzászólás

Az a lényeg, hogy olyan strategiat uzemeltessunk, ami a szemelyisegunkhoz a legjobban passzol. Akkor elszunk a legsikeresebbek. Minden mas ezutan jon, a mit mivel kinel kerdeskor.

Ha fel lesz toltve az eloadasom, erdemes lesz megnezni, az egesz erre lesz kihegyezve.

Hozzászólás

Visszatérve az eredeti témára: szerintem a nők többségében a kockázatkerülés genetikailag kódolva van. A nőknél a legfontosabb a biztonság, a párválasztásban és az utód nevelésében is, ez utóbbiban különösen nincs helye a kockázatvállalásnak. Ebből kifolyólag szerintem nagyságrendekkel kevesebb nő kezd bele bármiféle olyan tevékenységbe, így a tőzsdézésbe is, mely anyagi kockázattal jár. Azon kevesek, akik erre mégis alkalmasak, talán olyan jók, mint férfi társaik, talán jobbak, nem tudom. A kockázatkerülés gátat szab a jelentős nyereségnek, és egy nő hajlamosabb egy trade-et korábban nullába húzni, ennek pedig hosszú távon káros következményei lehetnek. Mégis úgy gondolom, hogy ha egy nő mentálisan alkalmasnak érzi magát a kereskedésre, akkor ugyanolyan sikeres lesz, mint férfi társai. Persze a számok csalókák, hiszen a nők közül kevesebben kezdenek kereskedni, míg a férfiak sokszor túlságosan magabiztosak, és olyanok is belevágnak, akik erre nem alkalmasak. A kereskedésbe kezdő nők közül tehát szerintem arányaiban kevesebben pereghetnek ki, de az össz népességre kivetítve még így is messze alulmaradnak a férfiakhoz képest.

Hozzászólás

Working...
                    X