Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer
    válaszolt
    Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki a trédjeid túloldalán van, túl a brókereden. Nem lát téged, nem vadászik rád.
    De megis azt mondod, hogy a stopjaidat vadassza...

Szólj hozzá::

• VikThor1029
    válaszolt
    Mostmár csak Camaro elemzése érdekelne erre a párra, hogy kinek a ‘jóslata’ jön be ��

• Rewand
    válaszolt
    gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy kezdő kérdésem lenne ehhez a témához Rewandhoz.
    Ki az MM az EURUSD páron?

Szeretném megismerni, mert csupa rosszat írsz róla és hátha nem is olyan gonosz személyiség és egy kis beszélgetéssel meg tudjuk még menteni a lelkét.
    Aki a trédjeid túloldalán van, túl a brókereden. Nem lát téged, nem vadászik rád.

• Rewand
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A "manipulacio kiszamithatosaga" egy oximoron... hiszen ha a manipulacio kiszamithato lenne, akkor eleve semmi ertelme nem lenne a piacot manipulalni, nem?
    Pont hogy nem így van. Hogy miért, azt majd megírom, ha kiütnek BE-vel

• gtome
    válaszolt
    Egy kezdő kérdésem lenne ehhez a témához Rewandhoz.
    Ki az MM az EURUSD páron?

Szeretném megismerni, mert csupa rosszat írsz róla és hátha nem is olyan gonosz személyiség és egy kis beszélgetéssel meg tudjuk még menteni a lelkét.

• equalizer
    válaszolt
    Emlékszel, amikor azt mondtam, hogy UJ-n beszámítottad a stopvadászatot is? Legalább azt diszkontáld, előrébb leszel. Az nem a hullámzás része.
    Stressz egyre kevesebb van, mint minden trédernél, nálam is vannak rossz kötések, amiket kezelni kell. De abból, hogy manipulációt trédelek, még nem következik a stressz, pont a manipuláció kiszámíthatósága miatt.
    A "manipulacio kiszamithatosaga" egy oximoron... hiszen ha a manipulacio kiszamithato lenne, akkor eleve semmi ertelme nem lenne a piacot manipulalni, nem?

• Rewand
    válaszolt
    Isten utjai kifurkeszhetetlenek... Az is lehet, hogy egyrol beszelunk... csak te manipulacionak nevezed, en meg hullamzasnak... A kulonbseg csak annyi, hogy amig Te egy folyamatos lehuzos paranoid gondolkodasmodban kell vegignezd a mozgasokat, osszeeskuveselmeleteken agyalva, addig en harmonikus tengeri hullamzasokkal szugeralom a tudatalattim... stressz szempontjabol, pszihologiailag nagyon nem mindegy a hozzaallas...
    Emlékszel, amikor azt mondtam, hogy UJ-n beszámítottad a stopvadászatot is? Legalább azt diszkontáld, előrébb leszel. Az nem a hullámzás része.
    Stressz egyre kevesebb van, mint minden trédernél, nálam is vannak rossz kötések, amiket kezelni kell. De abból, hogy manipulációt trédelek, még nem következik a stressz, pont a manipuláció kiszámíthatósága miatt.

• equalizer
    válaszolt
    Egyébként itt tartok vele, csak hogy ne a levegőbe beszéljek.
    Kivanom neked, hogy ne zuhanjon be mint allat, foleg ha ahogy mondod, stoppokat nem hasznalsz es magamnak azt, hogy bezuhanjon, mint allat, hiszen nem szeretnek visszaadni a piacnak egy vagon penzt...

• equalizer
    válaszolt
    Nem egészen erre gondolok, hanem arra, hogy miért gondolkodsz csupán shortban. Minden nap minden páron ugyanaz megy. Én hetek óta nem néztem rá az ECHF-re, csak előjött itt ma reggel, ránéztem és már kötöttem is. Nem kell lehetőségekre várni.. shortban, longban gondolkodni.
    De, hogy ne haragudj ram, adok egy szep trade lehetoseget...

Click image for larger version

Name:	CX3aLFfF.png
Views:	1
Size:	147,0 KB
ID:	159771

Hogy biztos igy fog elsulni? Nem. Ez az idealis eset, de ha az iranyt sejted + a te iranytalan strategiaddal = nagyobb hatekonysag...

• Rewand
    válaszolt
    Egyébként itt tartok vele, csak hogy ne a levegőbe beszéljek.
    Csatolt fájlok

• equalizer
    válaszolt
    EQ, aminek nem vagy tudatában, az attól még létezhet ok?
    Akkor tudhatod biztosan, amikor elmerülsz benne, olyannyira, hogy már tudod hogy miért és mi lesz a manőver vége. Ha kitanultad az MM fortélyait. Amikor már látod, hogy hova és miért megy az ár és előre tudod, hogy mi következik. Minél jobban kiismered, annál jobban tudod..
    Szerintem alábecsülöd a saját lehetőségeidet is ezzel, korlátozod magad.
    A honnan tudod-ra egyszerű a válasz. Minden, amit az MM csinál ott van a charton? Pont annyira lehetsz okos, mint a világbankok fő brokerei. Sőt, okosabb is lehetsz, hiszen neked nem kell vásárolnod, amikor mások eladnak és nem kell eladnod, amikor mások vesznek. Gondolkozz kicsit...
    Isten utjai kifurkeszhetetlenek... Az is lehet, hogy egyrol beszelunk... csak te manipulacionak nevezed, en meg hullamzasnak... A kulonbseg csak annyi, hogy amig Te egy folyamatos lehuzos paranoid gondolkodasmodban kell vegignezd a mozgasokat, osszeeskuveselmeleteken agyalva, addig en harmonikus tengeri hullamzasokkal szugeralom a tudatalattim... stressz szempontjabol, pszihologiailag nagyon nem mindegy a hozzaallas...

• Rewand
    válaszolt
    Ertem... folyamatosan tanulok a piac mukodeserol, de mint ez a pelda is mutatja, a manipulaciokkal, mindig van mit meg hozzatennem... De nem adom fel!

Mint a kep is amit tettem, shortra utom az EURCHF-et, mint allat... hiszen meglattam a lehetoseget.

Ezt nem ertem, hogy miert kotsz bele... vagyis ertem, hogy miert: azert mert vagy nem vagy figyelmes, hogy miket posztolok egyes tredekkel kapcsolatban, vagy pedig nem erted azokat... kiszalltam abbol 2,5 R profitban, de ha benne lennek meg most is, lenne meg 1R a profitbol... de tisztan felvazoltam egy chart formajaban, hogy mikor fogok kiszallni, az arfolyam pont azt tette es en kiszalltam... hamarosan majd, amikor strategiamnak megfelelo jel lesz, ujra shortba allok, egyszeru.
    Nem egészen erre gondolok, hanem arra, hogy miért gondolkodsz csupán shortban. Minden nap minden páron ugyanaz megy. Én hetek óta nem néztem rá az ECHF-re, csak előjött itt ma reggel, ránéztem és már kötöttem is. Nem kell lehetőségekre várni.. shortban, longban gondolkodni.

• Rewand
    válaszolt
    Hallod is amit kerdezel? Hogyan lehet egy piaci mozgasrol, retail traderkent, elore tudni, hogy ez csak kamu??? Esetleg egy nemzeti bank munkatarsakent, fontos munkatarsakent, lehet, hogy belatasod lehet par olyan infora, ami segitene megallapitani egyet es mast, de egy kis traderkent aki otthon, vagy a munkahelyen, kukkolja a chartot szabadidejeben ezeket honnan tudhatna???
    EQ, aminek nem vagy tudatában, az attól még létezhet ok?
    Akkor tudhatod biztosan, amikor elmerülsz benne, olyannyira, hogy már tudod hogy miért és mi lesz a manőver vége. Ha kitanultad az MM fortélyait. Amikor már látod, hogy hova és miért megy az ár és előre tudod, hogy mi következik. Minél jobban kiismered, annál jobban tudod..
    Szerintem alábecsülöd a saját lehetőségeidet is ezzel, korlátozod magad.
    A honnan tudod-ra egyszerű a válasz. Minden, amit az MM csinál ott van a charton? Pont annyira lehetsz okos, mint a világbankok fő brokerei. Sőt, okosabb is lehetsz, hiszen neked nem kell vásárolnod, amikor mások eladnak és nem kell eladnod, amikor mások vesznek. Gondolkozz kicsit...

• equalizer
    válaszolt
    Szóval van még mit átgondolnod a piac működéséről...
    És gondolom ezerrel ütöd te is az EURCHF longot, ha már sikerült neked is meglátni a lehetőséget...
    Ertem... folyamatosan tanulok a piac mukodeserol, de mint ez a pelda is mutatja, a manipulaciokkal, mindig van mit meg hozzatennem... De nem adom fel!

Mint a kep is amit tettem, shortra utom az EURCHF-et, mint allat... hiszen meglattam a lehetoseget.

Mint az S&P-n ugye? hahaha
    Ezt nem ertem, hogy miert kotsz bele... vagyis ertem, hogy miert: azert mert vagy nem vagy figyelmes, hogy miket posztolok egyes tredekkel kapcsolatban, vagy pedig nem erted azokat... kiszalltam abbol 2,5 R profitban, de ha benne lennek meg most is, lenne meg 1R a profitbol... de tisztan felvazoltam egy chart formajaban, hogy mikor fogok kiszallni, az arfolyam pont azt tette es en kiszalltam... hamarosan majd, amikor strategiamnak megfelelo jel lesz, ujra shortba allok, egyszeru.

• Rewand
    válaszolt
    VikThor1029 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval ez a beetetés,értem. De akkor mi ad jelet vagy okot arra hogy mégse lefelé hanem föl? Az hogy ismered már a piac mozgatórugóját és előre tudod hogy ez csak kamu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ezt már nem tudom röviden kifejteni, a forrást már megadtam, össze kell raknod magadnak a képet. Nagyon sok mindent meg is írtam már, nem akarom ismételni, csak ha látom ezek alapján az első lépéseket, akkor tudok segíteni. Árciklusok vannak, napi rutin van, session rutin van, árszintek vannak, meghatározott szabályok szerint felépítve, ármintázatok vannak, stopvadászati mintázatok vannak stb... nagy a megtévesztés eszköztára.

Working...
X