Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretem, ha pazarolsz..
    Egy kicsikével én is beszálltam
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    MIAZISTENAZ migráskerítés??
    Sracok, ugye tudjatok, hogy az amit ott rajzolgattok az inkabb buy setup mint sell... illetve, jobbanmondva itt nincs sell setup.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sracok, ugye tudjatok, hogy az amit ott rajzolgattok az inkabb buy setup mint sell... illetve, jobbanmondva itt nincs sell setup.
      Egy icipicikét sem szabad Főnök

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy icipicikét sem szabad Főnök
        GU-t elvitte, mint a sicc... +BE is meg Profittal is
        EG -t nem engedte a nagy pozit módosítani a TP-t, de majdnem 5 számjegy lett a vége
        Megjöttek a Japánjaim is
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Első TP szint, kb fele pozikat zártam itt. Újratöltöttem a visszateszt után. Közben behúztam egy NU longot is közben.
          EQ, ilyenkor egyetlen dolgot tehetsz. Megeresed a rendszeredben, amit látnod kellett volna, hiszern én is láttam, tehát ott kell, hogy legyen valahol. Már tegnap láttam, ma csak le kellett trédelni..
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Első TP szint, kb fele pozikat zártam itt. Újratöltöttem a visszateszt után. Közben behúztam egy NU longot is közben.
            EQ, ilyenkor egyetlen dolgot tehetsz. Megeresed a rendszeredben, amit látnod kellett volna, hiszern én is láttam, tehát ott kell, hogy legyen valahol. Már tegnap láttam, ma csak le kellett trédelni..
            En lattam a rendszeremben, hogy mi a szitu... azert kerestem mar a tegnap ota az EURGBP-n a longot... bene is vagyok.

A GU -val kapcsolatban meg ugyszinten latom, hogy mi a szitu... egyelore nincs sell setup nalam, amig a csucsot at nem utjuk, kb. a szintrol ahova varom... vagy esetleg egy flag az orason meggyozne, hogy megprobaljam a shortot... de meg nem Ez a mozgas meg egyelore semmi, nem jelenti azt, hogy lefordultunk, az en rendszerem szerint

Hozzászólás

En lattam a rendszeremben, hogy mi a szitu... azert kerestem mar a tegnap ota az EURGBP-n a longot... bene is vagyok.

A GU -val kapcsolatban meg ugyszinten latom, hogy mi a szitu... egyelore nincs sell setup nalam, amig a csucsot at nem utjuk, kb. a szintrol ahova varom... vagy esetleg egy flag az orason meggyozne, hogy megprobaljam a shortot... de meg nem Ez a mozgas meg egyelore semmi, nem jelenti azt, hogy lefordultunk, az en rendszerem szerint
              Ok, a lényeg, hogy te komfortos legyél a trédekkel. Nálam, ha nem tudom, hogy hol az alja, akkor rettentő nagy baj van (illetve lehet, ezért ülök a trédjeim mellett és figyelem, hogy mi történik). Tehát muszáj tudnom, hogy mikor mi történik, mert stoppal ugye nem szoktam szórakozni, csak a trédek kb 5%-ában. Én zártam mára, minden nap van lehetőség, nincs kedvem nézni tovább, meg kerestem is eleget. Hagytam minden párból 5 mikrot TP-vel, kivéve NU-t, az mehet még tovább is.

Hozzászólás

Ok, a lényeg, hogy te komfortos legyél a trédekkel. Nálam, ha nem tudom, hogy hol az alja, akkor rettentő nagy baj van (illetve lehet, ezért ülök a trédjeim mellett és figyelem, hogy mi történik). Tehát muszáj tudnom, hogy mikor mi történik, mert stoppal ugye nem szoktam szórakozni, csak a trédek kb 5%-ában. Én zártam mára, minden nap van lehetőség, nincs kedvem nézni tovább, meg kerestem is eleget. Hagytam minden párból 5 mikrot TP-vel, kivéve NU-t, az mehet még tovább is.
                GU 1,3225-nél longol, hová sietsz...

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  GU 1,3225-nél longol, hová sietsz...
                  Az nem lesz hosszu eletu, nezd meg a terkepem. Egyszeruen faradt vagyok, tudom, hogy megyunk meg, de minden nap megyunk, barhonnan, barmelyik paron be tudok szallni. Itt tartok most, nincs hova sietnem. Elni is kell.

Hozzászólás

• historical--futurical download

Tudom, a ****ságaim topicban lenne a helye.
                    Próbáltam keresni azinternetsötétbugyraiban valami oldalt, ami leválogatva kiköpi nekem a historikus adatsorokat abban a formátumban amiben szeretném.
                    Be is adtam neki tesztképpen egy EUR-USD-t.
                    Kerekedett a szemem, amikor kidobta a holnapi árfolyamot is,
                    de mivel telhetetlen vagyok, egyből rákattintottam a havi válogatásra

Nehogy valamelyik idióta megjátssza!!!!!!!!!!!!!!!!

//én azért majd figyelgetem
                    Csatolt fájlok
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Próbáltam keresni azinternetsötétbugyraiban valami oldalt, ami leválogatva kiköpi nekem a historikus adatsorokat abban a formátumban amiben szeretném.

Szerinted miért nem használok stopot? Előre meg van írva az ármozgás... ha ha ha

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szerintem dobj össze egy weboldalt, csinálj egy 100 napos kihívást magadnak valami táblázatban, aztán havi 20,000.- fagyipénzért már dobhatod is a piacra.
                        Hidd el, lesz bőven előfizetőd!

Kitalálhatnál valami ilyen szlogent is hogy a "Jövő nem tudható, de nálam megvehető" .

Lehetne a neve HopeFx ( poefix-ről koppintva)

Hozzászólás

• Nálam csak ma érett be a long EURGBP-re.
                          Sosincs késő.
                          Most BE-be van, kivárom a mai hírdömpinget, aztán meglátjuk mi lesz.

Jobban tetszett volna ha hajnali GBPAUD shortra van setupom, de azt sajnos elaludtam.

Click image for larger version

Name:	eurgbplongm15.JPG
Views:	1
Size:	112,9 KB
ID:	158720

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nálam csak ma érett be a long EURGBP-re.
                            Sosincs késő.

Jobban tetszett volna ha hajnali GBPAUD shortra van setupom, de azt sajnos elaludtam.

[ATTACH]11653[/ATTACH]
                            Ja, megyünk tovább. Én most C@maro vonalai alapján dolgoztam
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nálam csak ma érett be a long EURGBP-re.
                              Sosincs késő.

[ATTACH]11653[/ATTACH]
                              Engem tenyleg erdekel, hogy hogyan allapitod meg real time-ban azt a sarga vonalat amit aztan arra hasznalsz, hogy belepj egy adott iranyba.

1. Hol a kezdo SL-od? Hiszen most mar BE-ben vagy... de a kezdo SL az ami erdekes.

2. Mekkora mozgast varsz el ettol a setup-tol? Hiszen ha BE-be teszed es nem profitot veszel ki, akkor van csekely elkepzelesed, hogy meddig mehetunk felfele es nem rovidtavra spekulalod a mozgast... ezt azert kerdezem, mert a minap meg az volt a velemenyed, hogy 0.83-ig zuhanunk majd egybol... mi valtoztatta meg a nezeted, mert az nyilvanvalo, hogy a PA csak rajatszott az utolso esesben arra, hogy meg tobb lefele-t varjon az ember?

Hozzászólás

Engem tenyleg erdekel, hogy hogyan allapitod meg real time-ban azt a sarga vonalat amit aztan arra hasznalsz, hogy belepj egy adott iranyba.

1. Hol a kezdo SL-od? Hiszen most mar BE-ben vagy... de a kezdo SL az ami erdekes.
                                A sárga vonalat CSAK real time-ban tudom megállapítani, ugyanis az a napi nyitó ár jelölése. Szóval ebben nincs nagy hókuszpókusz.

Kezdő stopot a chart adja, attól függően hogy milyen a belépési előzmény.
                                Vagy swing szintek, vagy minimum stop, mint pl a mai 20 pipes, vagy előző napi low...stb...
                                A részletek fejben vannak, hogy adott mozgástípus esetén melyiket használom.
                                Korábban már leírtam hogy milyen tipusú tradeket vadászok, mi az alapvető célom elsődlegese, ebben sok minden benne volt, most nem részletezném ismét.

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                2. Mekkora mozgast varsz el ettol a setup-tol? Hiszen ha BE-be teszed es nem profitot veszel ki, akkor van csekely elkepzelesed, hogy meddig mehetunk felfele es nem rovidtavra spekulalod a mozgast... ezt azert kerdezem, mert a minap meg az volt a velemenyed, hogy 0.83-ig zuhanunk majd egybol... mi valtoztatta meg a nezeted, mert az nyilvanvalo, hogy a PA csak rajatszott az utolso esesben arra, hogy meg tobb lefele-t varjon az ember?
                                Nem várok el semekkora mozgást.
                                Nem szívatom magam ilyesmikkel. Annyit legalább elvárok hogy mielőbb BE legyen, aztán a többi már úgyis ajándék.
                                Majd maga a mozgás megmutatja, miközben poziban vagyok, hogy merre az arra!
                                Természetesen nézek S/R szinteket, mint "elvárás", de ezekről nem írok, mert te úgyis absztinens vagy ezekkel szemben

Igen, jól láttad, ezt megelőzően elég agresszíven shortoltam EG-t, még akkor is amikor már longolnom kellett volna (néhányak szerint).
                                Természetesen le is zártam, amikor erre a chart okot adott.
                                De én gyengébb képességű vagyok mint pl. Te, így csak utólag látom hogy a 0.87400-as szint megfogta és nem ment jelentősen az alá, illetve hogy megfordult az ami napok óta tartott.
                                Persze, láttam a divergenciát is, meg még pár egyéb dolgot.
                                Nyilván oka volt a short zárásnak.
                                A 0.87400-es szint gondolom nálad is csak-csak jelent valamit. Tudom S/R, de azért mégis....
                                Szóval ha alá megy és ott marad, akkor tartom a shortokat.

De mivel nem ez történt és tegnap jól látható módon elindult egy másik irány ( és itt most nem csak EG-re értem, hanem globálisan nézve a GBP-t), így írtam is Rewand long bejegyzésére, hogy nálam még ez várat magára.
                                Meddig?
                                Egészen addig, amíg önállóan gbp-nél nem látom azt amit szeretnék és EUR-nél nem látom ugyanezt.
                                Ha össze áll a nagy kép, akkor kötök EG-re longot.

Hogy megy-e fel tovább, vagy nem, az nekem lényegtelen.
                                Igen, leeshetünk akár 0.83000-ig, de fel is mehetünk akár 0.90000-ig, vagy még tovább.
                                Nekem lényegtelen hogy mi lesz. Ha úgy esik le, hogy benne tudok lenni, akkor úgyis benne leszek.
                                Ha úgy megy fel, hogy benne tudok maradni, akkor úgyis benne leszek.

MINDEN TRADEN PÉNZT KERESÜNK!
                                Ebben már pár napja egyet értettünk.
                                Ehhez tartom magam a saját szabályaim mentén.

Hozzászólás

Working...
                                X