Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt már megrajzolták korábban, muszáj lemennie. Nem azért rajzolgatnak, hogy utána ne arra vigyék az árat, amit előre elterveztek. A stoppom szűkebb, mint ami a képen van és az összes pozimon van stop.
    Te, latod azt a kis impulzust felfele meg az azutan kovetkezo hosszabb oszcillaciot? Az impulzus volt az A hullam es amit most latsz, az a B... mi hianyzik? ... Egy C hullam ami atuti az A csucsat... ezeket szoktam tredelni es ez nagyon jo setup... csak nem lefele most... legalabbis nem ugy, ahogy Te tervezted... ha a stoppod a nagy csucs folott lenne, nem mondanek semmit, de en 99% biztosra mondom, hogy elobb a SL-od lesz kiutve mint a TP-d... de addig meg van ido menedzselni, ez most meg minimum holnapig, holnaputanig korrekcioban marad az oras TF-en, ughogy relativ egy helyben fog allni, van idod belelatni...

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Te, latod azt a kis impulzust felfele meg az azutan kovetkezo hosszabb oszcillaciot? Az impulzus volt az A hullam es amit most latsz, az a B... mi hianyzik? ... Egy C hullam ami atuti az A csucsat... ezeket szoktam tredelni es ez nagyon jo setup... csak nem lefele most... legalabbis nem ugy, ahogy Te tervezted... ha a stoppod a nagy csucs folott lenne, nem mondanek semmit, de en 99% biztosra mondom, hogy elobb a SL-od lesz kiutve mint a TP-d... de addig meg van ido menedzselni, ez most meg minimum holnapig, holnaputanig korrekcioban marad az oras TF-en, ughogy relativ egy helyben fog allni, van idod belelatni...
      1-3 gyertya és elindulunk lefelé, úgy lesz, ahogy mondom
      Azt nem mondtam, hogy a tp-m teljesül, az is feljebb van, ahogy az sl-em is lejjebb. Eleve shortban vagyunk, nem tudom, hogy miért gondolsz longra..

Hozzászólás

• Bemutatom a piac fraktalis termeszetet, az AJ segitsegevel... emiatt fogod megszivni, ha igy fog alakulni:

Elobb ezt a fraktalt varjuk (kek):

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 11-6-2017 at 8.41 PM.jpg
Views:	2
Size:	192,7 KB
ID:	158759

Aztan eggyel nagyobb TF-en ezt (rozsaszin aminek a kek a B-je):

Name:	Screen Shot 11-6-2017 at 8.41 PM - 2.jpg
Size:	194,4 KB
ID:	158756

Aztan meg eggyel nagyobb TF-en ezt (a sarga aminek a rozsaszin a B-je):

Name:	Screen Shot 11-6-2017 at 8.41 PM - 3.jpg
Size:	191,9 KB
ID:	158757

Aztan meg egy nagyobban ezt (a feher, aminek a sarga a B-je):

Name:	Screen Shot 11-6-2017 at 8.41 PM - 4.jpg
Size:	197,5 KB
ID:	158758

Es igy tovabb, mehetnenk meg feljebb is... egyetlen dologban fog kulonbozni, emgpedig abban, hogy egy B hullam sosem tudjuk mennyire lesz komplex, de a mozgasok, a kovetkezo C hullamok, mindegyike meglesz a charton... ennyire egyszeru elorelatni a piacot strukturalis modon, fraktalokban gondolkodva...

Hozzászólás

• Szerintem túlbonyolítod, nem véletlenül vagyunk ott, ahol vagyunk és nem véletlenül megy a GU sem oda, ahova éppen megy, a vonalam felé. És miért mernék két lotot beletolni 20-30 pipbe?
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Szerintem túlbonyolítod, nem véletlenül vagyunk ott, ahol vagyunk és nem véletlenül megy a GU sem oda, ahova éppen megy, a vonalam felé. És miért mernék két lotot beletolni 20-30 pipbe?
            Rendben akkor toljad nekik.

Hozzászólás

Bemutatom a piac fraktalis termeszetet, az AJ segitsegevel... emiatt fogod megszivni, ha igy fog alakulni:

Elobb ezt a fraktalt varjuk (kek):

[ATTACH]11693[/ATTACH]

Aztan eggyel nagyobb TF-en ezt (rozsaszin aminek a kek a B-je):

[ATTACH]11690[/ATTACH]

Aztan meg eggyel nagyobb TF-en ezt (a sarga aminek a rozsaszin a B-je):

[ATTACH]11691[/ATTACH]

Aztan meg egy nagyobban ezt (a feher, aminek a sarga a B-je):

[ATTACH]11692[/ATTACH]

Es igy tovabb, mehetnenk meg feljebb is... egyetlen dologban fog kulonbozni, emgpedig abban, hogy egy B hullam sosem tudjuk mennyire lesz komplex, de a mozgasok, a kovetkezo C hullamok, mindegyike meglesz a charton... ennyire egyszeru elorelatni a piacot strukturalis modon, fraktalokban gondolkodva...

Tetszenek a csigaház szintjeid!

Meg az első mondatod is.
              Tehát ha így lesz akkor ok, ha nem akkor meg "szívás", (vagyis előre tervezett stop).
              Ez végül is 50-50%. Nekem tetszik.
              Szerintem dobjatok a levegőbe egy 100 ft-ost, aztán fej/írás, ne vitatkozzatok.

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szóval belátom, ami lesír: nagy baj van. Ha ez a haladó szekció...

Ez van, szarok voltak a mentorok, itt tartunk.
                De ahogy látod (Eq) a szomszéd országban is ilyen béka segge alatti a szint.
                Már csak Benned bízunk, mint mentor.

Szóval ha kereskedsz, akkor toljad nyugodtan a képeket, nem kell szöveg sem, ha nem megy, csak tedd ki, ha nincs takargatni való a tradjeidben.

Végül is erről szól ez a topic, ne offoljuk szét.

Peace.

Hozzászólás

• EQ, a piac fraktális természete nem ez.. nem akarom megírni, hogy mi az, mert élve eltemetnek érte

Ha az ármozgás az EW szerinti fraktális módon alakulna, akkor az előre látható lenne az EW elmélet keretein belül. De ameddig alternatív forgatókönyvek vannak, addig az nem lesz fraktális.

Hozzászólás

EQ, a piac fraktális természete nem ez.. nem akarom megírni, hogy mi az, mert élve eltemetnek érte

Ha az ármozgás az EW szerinti fraktális módon alakulna, akkor az előre látható lenne az EW elmélet keretein belül. De ameddig alternatív forgatókönyvek vannak, addig az nem lesz fraktális.
                    Gyere ebbe inkabb ne menjunk bele (nem ertek egyet azzal amit mondsz)... maradjon meg mindegyikunk a sajat hitrendszereben anelkul, hogy vitaba bocsatkoznank.

De figyeld majd az AJ-t...

Hozzászólás

Gyere ebbe inkabb ne menjunk bele (nem ertek egyet azzal amit mondsz)... maradjon meg mindegyikunk a sajat hitrendszereben anelkul, hogy vitaba bocsatkoznank.

De figyeld majd az AJ-t...
                      Ok, nézzük együtt

Hozzászólás

Ok, nézzük együtt
                        Egyébként ezt kikattintottam, mert kamatdöntő van holnap, rossz párválasztás volt, nem figyeltem a híreket, nem várom meg, míg szétnyitják a spreadet 11-kor, annyit nem ér.

Hozzászólás

Egyébként ezt kikattintottam, mert kamatdöntő van holnap, rossz párválasztás volt, nem figyeltem a híreket, nem várom meg, míg szétnyitják a spreadet 11-kor, annyit nem ér.
                          Azt jol tetted... mert ha nem, elvitte volna a SL-odat mint allat.

Nezzuk mi is tortent:

Name:	Screen Shot 11-7-2017 at 7.15 AM.jpg
Views:	1
Size:	200,5 KB
ID:	158761

Az elvarasom egy regular flat volt (mint mondtam, mindig azt varom, hiszen annak a legnagyobb az elofordulasi aranya. DE: attorte a csucsot, amit egy regular flatnek nem kellett volna. Valtoztat ez az elorejelzes jellegen? Nem! Mivel az en felfogasomban, ha attori a csucsot, de meg mindig korrektiv strukturarol beszelunk, akkor a kovetkezo amit elore josolok, az egy expanded flat (a rozsaszin) ami korrektalja majd a az elso sarga impulzust es utana kovetkezik meg egy sarga impulzus felfele ami a C hullama a naguobb B hullamnak ami korrektalja majd az elso kek impulzust es kovetkezik majd a masodik kek impulzus... ennyire egyszeru... es erre mondtam, hogy meg fog rangatni, mivel 4 impulzus egymasutan azt jelenti, hogy mire felocsudsz, hogy egy bizonyos iranyba megy es meg akarod tredelni, addigra pont iranyt valt es ha nem figyelsz 4-szer egymasutan fordul vissza pont onnan ahol kb. kiszedett az elozo poziciodbol... ennel idegesitobbet tudsz? De ha ismered a strukturak jelleget, akkor ez egy mennyorszag is lehet es ennek, mint latod, semmi koze a hirekhez...

Es igen, ez a piac fraktalis termeszete, hogy TF-eken visszahaladva, reductio ad absurdum modszerevel, megleled ugyanazokat a strukturalis formaciokat... ha nem tennem ki, hogy mely TF-en vagyunk egyszeruen nem tudnad megallapitani magadtol...

Hozzászólás

• Ok, ertem mar, hogy mit jelent nalad a fraktalis termeszet, nagyon erdekes. Az en fraktaljaim mashogyan nonek. Alacsonyabb idotavrol a magasabbak fele rajzoljak ugyanazt a mintazatot. Ezek szerint tobbfele novekedesi mintazat van, raadasul ezek nem mondanak ellent egymasnak.. tenyleg erdekes.

Azert csak bekotottem egy shortot reggel. Ez az en bajom, valaki elkezd beszelni az AJ-rol vagy barmelyik parrol, megyek azt bekotom, akkor is, ha semmi ertelme. Eleg bena a par mozgasa nalam, de azert raeroltettem valamit egy gyenge kornyezetben. Ennel sokkal jobb parok vannak, amikre aztan nincs idom figyelni.

Hozzászólás

• Ha valaki nezi GU-t, long a varakozasom mara, visszateszt nelkul.

Hozzászólás

Ha valaki nezi GU-t, long a varakozasom mara, visszateszt nelkul.
                                shortot szerettél volna írni csak elgépelted

Hozzászólás

Working...
                                X