Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Eszter!

Pár észrevételem lenne a mai nap a fórumon körülötted kialakult purparléval kapcsolatban.

1. Mindenekelőtt szerintem megillet a köszönet azért, hogy reggeli posztod kapcsán –hosszú idő után- született néhány szakmai hozzászólás az amúgy tetszhalott fórumban. Aki akart, szerintem mind a képed kiértékeléséből, mind a reakciók átgondolásából sokat tanulhatott pro és kontra.
    2. Érteni vélem, hogy amikor Te azt írod relax, meg fel is jó, le is jó, akkor nem bőszíteni akarod a fórum népét, hanem tényleg ilyen érzelem orientált, csapongó, laza csaj vagy, de legalábbis ezt az imázst sugározod magadról. Ezzel nincs is semmi baj, sőt! Viszont mint ilyen kell hogy rendelkezz olyan kifinomult belső antennával, mely jelzi neked, a stílusában esetleg karcos reakciók mögött mikor búvik meg segítőkészség, és mikor van tényleg csak kötözködésről szó. Az empátia, a ráhangolódás, a sorok között olvasás képessége a nők egyik leghatásosabb fegyvere az életben. Én ugyan csak egy pasi vagyok, de szerintem Tback ma legalább két olyan fontos gyenge pontodra felhívta segítő szándékkal a figyelmet, melyet, ha nem figurázol ki, csípős visszaszólásokkal nem tereled el róla a figyelmet, akkor talán érdemi átgondolásával komoly eredmény növekedést érhetnél el. Emlékeztetőleg: A magas spreadről és a stop nélküli kereskedés kockázatairól volt szó. Cizelláltabban: Az alacsonyabb költségű bróker alkalmazásával például egy év alatt (napi 1 db, 1 lotos, 1 pip spreadű tradet feltételezve) 5000 dollárral nőne a kereskedési eredményed, függetlenül azok végeredményétől. Ez a 12992 dolláros számládhoz képest közel 38% extra hozam. Arról nem is beszélve, hogy 3 pipes spreaddel 18,8 pipért csak 46 százalékos eséllyel indulsz, míg harmad akkora költséggel már 49 százalék a matematikai esélyed (1:1 RR mellett) Tudom ezek száraz, unalmas számok, de hatalmas előnyük, hogy átkonvertálhatók sok-sok relaxra. Biztos vagyok abban, hogy magadtól is tisztában vagy ezzel, viszont egy dolog tudni elméletben, és egy másik dolog megfegyelmezni a gyakorlatban kreatív valónkat, hogy minden ellenérzésünk ellenére nap mint nap csak azért megegyük a spenótot, mert attól majd egyszer bizonyisten nagyon jó lesz. A stop nélküli kereskedés mellőzése ha lehet még ennél is komolyabb potenciállal bír számodra, de mivel erről már kifejtettem neked egy korábbi hózzászólásomban a véleményem, nem szeretném feleslegesen rágni a gittet. Most csak annyit: 3 lot short egy napos bika trendben 1:500 tőkeáttétel mellett egy 12992 dolláros számlán kb 300 pip mozgásteret jelent a tévedésre, mielőtt jön a Margin Call. Még csak a hetes sávból sem kell kitörnie a terméknek ahhoz, hogy a majd kiülöm a bukót stratégia végzetes következményekkel járjon.
    3. Tback statementjével kapcsolatban csak jelezni szeretném, hogy 1. valóban nem a találati arány számít, hiába nyersz 9x 20 pipet, ha a tizedikre 200 pip mínuszban kell likvidálnod a vesztőt. 2. ha jobban megnézed nem 60% a találati arány: trade szinten vizsgálva valójában csak 52%, de ha összefüggő „kereskedés halmazokként” nézed az eredményt, akkor 5 nyerőre és 2 nullásra jut egy vesztő. Szóval így nézve még a találati aránya sem rossz, a stabil irányfüggetlen nyereségesség meg komoly erénynek tűnik.

Összegezve: Ha pajkos, évődő kislányként pozícionálod magad a fórumon, szerintem ne bántódj meg, ha valaki ugyan reflexből segítene "Eszterkének", de nem vevő a durcásságra. Mivel szerintem, sokkal komolyabb, értő személyiség búvik meg a nicknév mögött, biztos vagyok benne, hogy a vidámság és egymás véleményének tiszteletben tartása békésen megfér egymás mellett. Ha nem azon kell aggódni, hogy egy egy hozzászólás hány gyalázkodó reakciót szül, talán több szakmai gondolat kerül ki az asztalra, így idővel közösen sikerül megcáfolnunk HalászÚr axiómáját, miszerint a forex nem tanulható. :-)
    Azt vettem észre, hogy általában azok akik BO kereskedésről térnek át vagy akarnak áttérni Forexre, jönnek azzal az elmélettel, hogy találati arány mennyire fontos. Ez számomra is csak annyit jelent, hogy Money és Trade Management szinte nulla.

A befektetési bankoknál például a treasury részlegen akik a trading desken nyomják elég komolyan van 30-40% találati arányuk. És nagyon sok pénzt keresnek.

Egyébként igen Tback, Kata is elmondja ezt az oktatáson, hogy nem a találati arány számít. Hidd el, az oktatáson nem hülyeségeket mutatunk az embereknek. Kata mögött is több ezer éles kötés van (Ő nem volt skalper) és ezek nagyon jó alapok ahhoz, hogy értelmes és használható oktatást adjon át.

Hozzászólás

• Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Találati arány leírom nekem miért fontos: nekem nem mindegy, hogy mennyire magas, nálam ez 80% felett van, tehát 100 kötésből 80 biztosan profitos.
      a 60 nekem túl kevés, ezt pénzfeldobással is el lehet érni vagy pusztán tippeléssel
      ugyanakkor pedig első és legfontosabb a megkeresett profit a többi nem számít, csak nem mindegy, hogy 52 % keresem meg, vagy 85%-al.
      matematikailag nagyobb az esélye

Ezt bekeretezve kiteszem a falra, hogyha rossz hangulatban vagyok, csak rátekintsek és egy jót röhögjek!

A címén gondolkodom még:

Idézet egy stopot nem használó, ellenben magas találati arányú tradertől.

vagy:

Hogyan érj el pénzfeldobással 60%-os találati arányt és légy gazdag!?

Ez kész...
      Na, mára azt hiszem ennyi elég is volt a fórumozásból.
      Most azt hiszem "matematikailag nagyobb az esélye" annak hogy legyen egy derűs szerdai napom.

Legyen szép napotok.

Hozzászólás

• sötét vagy mint az éjszaka!

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szóval részemről ismét csak azt tudom megerősíteni hogy nincs miről beszélgetnünk a jövőben.

Ahogy látom Eszter függő lettél!

Mondanám, hogy örülök neki, hogy van egy hódolóm, de hát egy bizonyos szint alatt ez inkább hátrány mint sem előny valljuk be

A továbbiakban javasolnám , hogyha engem idézel idézz pontosan!
        Ha nem értesz valamit akkor olvasd el újra és újra....hidd el menni fog

Többször rajtakaptalak már, hogy valótlanságokat akarsz a számba adni, pár hónapja is figyeltem és most sem fog sikerülni, kár erőlködni, öcsi.

Igaza van Halász Úrnak : "kő buta vagy"!
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ezt bekeretezve kiteszem a falra, hogyha rossz hangulatban vagyok, csak rátekintsek és egy jót röhögjek!
          tébekk..tébekk.. most mijéköllöttezttenned? Egy mentálisan sérült agyhalott ember, aki a padlón fetreng a saját szarában és nem tud onnan felkecmeregni, Te meg még rúgsz bele egyet... nem szép dolog druszám, magam is elítélem az ilyesmit

Hiába mondjátok neki 50-en, hogy amit csinál az egy faxság, és ebben a műfajban nem járható út.. ennek ellenére, és nagy büszkén még ki is posztolja az ostobaságait, képekkel illusztrálva a Demo kötéseinek ámokfutását. Zalán is megírta egy bejegyzéssel feletted hogy a találati aránynak semmi köze az eredményességhez hosszútávon (bár akkor valószínűleg ő is egy buta ember hogy ilyen eretnek nézeteket vall). Ezt a triviális dolgot nem is értem miért kell külön magyarázgatni, meg bizonyítgatni, matematika az egész semmi más.

A legjobban Alpin mester beírása teccett
          - na gyere ide kislyányom osztüjjéatérgyemre, mer' mostan elmondom néked szépen (a saját szintedön), hogy mijé is nem jó az, ha az embör gyermeke fejjel nekiszalad a falnak.

Szerintem engedjétek el a témát, mint ahogyan azt itt már sokan megtették, ugyan van 1-2 madár aki még szóba áll egy ilyen lénnyel, de ha a többség lexarja akkor előbb-utóbb csak kikopik innen, és akkor jöhetnek az értelmes hozzászólások is nem csak a trollkodás.
          Azt meg fogadd el Tback, hogy a hülyének is lehet véleménye... meg azt is hogy mindenkinek jogában áll ostobának lenni... és amikor a butaság még szorgalommal is párosul, na az a legrosszabb kombináció.

Én sem jövök már ide egy darabig az biztos, mert az hogy itt 1-2 antiszociális "ember" megöli az értelmes és építő jellegű bejegyzéseket és hozzászólásokat az több mint gusztustalan

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én sem jövök már ide egy darabig az biztos, mert az hogy itt 1-2 antiszociális "ember" megöli az értelmes és építő jellegű bejegyzéseket és hozzászólásokat az több mint gusztustalan
            Ez itt mindig is így volt. Nem siránkozni kell. Csinálni kell egy másik tőzsde fórumot. Már vannak jó fórum motorok. Pár óra alatt össze lehet dobni. Én vállalok moderátori szerepet, ha kell. Egyébként ForexKlub is csinált már egyet. De ezt külön honlapként kell csinálni, mint ahogy ez is van. Illetve annyit kell tenni, hogy az új fórumon a tagoknak kötelező megadni a facebook accountjukat. Tehát csak az lehetne fórumtag pl., akinek 1 éve legalább van fb accountja és van legalább 50 ismerőse. Ezzel sok hamis,troll accountot ki lehetne szűrni. Nyilván a fórum honlapon bárki használhat bármilyen nicket, de a hosszá tartozó fb profil csak a fórum adminja számára lenne publikus. Magyarul csak az admin látná a nickekhez kapcsolt fb profilt. Ez azért is jó, mert egy ember csak egy nicken szerepelhetne az adott fórumon. Illetve lenne 4-5 komoly moderátor, akik közül mindig lenne 1, aki ráér és nap végén átnézi az aznapi beírásokat.

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mondjuk jó hülye vagyok én is hogy erre a szintre lesüllyedtem most, de ígérem ez volt itt a mai napon az utolsó hozzászólásom.

Megszeged a saját magad által tett ígéretet?

nem vall okos emberre.....majdnem férfit írtam, de aki ilyen gyűlölettel tud egy nővel "beszélni" az nem férfi a szememben még csak nem is fiúka....hanem egy utolsó suttyó, ócska semmirekellő, hitvány gazember!

Mit hisztizel itt? Elvették a játékszered?
              klinikai eset vagy, kezeltesd magad!

Micsoda egy hitvány alak vagy, elnyomni a nőt csak azért mert más a véleménye?
              te egy igazi töketlen fickó vagy!

Azt hiszed, hogy ettől leszel nagy fiú?

Hozzászólás

• látom gondok vannak a helyesírással Perhapci

Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

(

A stílus ismerős nekem, nem lennék meglepve ha több nick neved lenne!

Talán illene először megtanulni helyesen írni!

- értem én, hogy a faluban a kocsmában ülve nincs rá szükség, de ha már veszed a bátorságot és megosztod elmés gondolataidat, nos akkor nem árt ha tudsz helyesen írni.

Tback cimboráddal is voltak ilyen problémák, Ő már egész jól ír helyesen
                tanulj tőle sosem késő elkezdeni hidd el.

Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

teccett

(

Nem teccett.....nem-nem....ez helytelen

tetszett így írjuk helyesen.

tetszik érteni?

Bízom benne, hogy elég érthetően fogalmaztam és érthető volt a számodra is.

Gratulálok megnyerte a Butaság enciklopédiáját!
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Egy kis olvasmány humorral fűszerezve

Miről ismerszik meg a buta ember?

A buta ember csúnya. A buta ember szép. Így igazságos,
                  némi kompenzáció neki is jár. A buta ember se nem szép, se nem csúnya, mert a természet nagy mókamester. A buta ember se nem szép, se nem csúnya. Olyan semleges.

A buta ember kirívó. Megpróbál feltűnni, ezért agyontetováltatja magát és fülébe cimpatágítót tetet.

A buta ember egyáltalán nem öltözködik hivalkodóan, olyan szürke egérke-féle. A buta ember fel sem tűnik senkinek, de ugyanakkor kirí a környezetéből.

A buta ember visszafogott és harsány. Vérbő és vérszegény.

A buta ember bátor, de a buta ember félénk. Kezdeményezően passzív.

Markáns véleménye van, de ezt nem osztja meg senkivel, vagy éppenséggel dunsztja sincs a témáról, ebben az esetben órákat képes róla szónokolni.

A buta ember takarékos, közben szórja a pénzt.

A buta ember hisz Istenben, de nem jár templomba, de az is lehet, hogy vallásos, de nem hisz Istenben.

A buta embernek van családja és gyermekeit is butának neveli, vagy magányos, de ebben az esetben nem szégyenkeznek miatta gyermekei.

A buta ember magas, de székre kell állnia, hogy kicserélje a villanykörtét, viszont az ajtófélfába mindig beüti a fejét és nem fér el a kocsi hátsó ülésén.

A buta ember sovány és mégsem lehet rá ruhát kapni, vagy
                  kövér, de emiatt nem lehet rá ruhát kapni.

A buta ember vidám, de közben könnyezik és az is megesett már, hogy nevetés közben csorogtak a könnyei, ellenben nem kárörvendő, viszont kedvenc szólás a a „Dögöljön meg a szomszéd tehene is”

A buta ember nem járt iskolába. Némelyik buta ember járt iskolába, de semmi hasznát nem vette az ott tanultaknak.
                  Némelyikük nagyon jól dolgozik, sokuk nagyon rosszul és jelentős hányaduk politikus.

A buta ember szőke és nő, vagy barna és férfi, de lehet vörös, fekete, vagy ősz és nemileg bizonytalan is.

A buta ember kedves, mint egy pokróc.

Emberek! Óvakodjatok a buta emberektől! Leírtam pontosan, hogyan és miről ismerhetitek meg őket. Most már minden csak rajtatok múlik!

Hozzászólás

• Megatilt, Tback, perhapci , figyelmébe (!)

Az igazi NŐk nem bírják a hisztis, töketlen pasikat!

Csatolt fájlok

Hozzászólás

nem vall okos emberre.....majdnem férfit írtam, de aki ilyen gyűlölettel tud egy nővel "beszélni" az nem férfi a szememben még csak nem is fiúka....hanem egy utolsó suttyó, ócska semmirekellő, hitvány gazember!
                      Nem kell bántani Perhapst. Amúgy nem hiszem, hogy te nő vagy. AlpinForex naiv és sok mindent elhisz, de én nem.
                      Elég nagy szégyen lenne, ha nő létedre így viselkednél és ilyen gondolataid lennének.

Hozzászólás

• [QUOTE=Megalith;90591
                        [/QUOTE]

bla...bla..bla.....kb ennyi a lényege a firkálásodnak.

A továbbiakban azt fogom nézni ki ír és nem azt, hogy mit!

Ezennel véget vetek, az ostoba, buta, sehova sem vezető hülyeségeknek
                        Ennek mi értelme egy dolgon rágódni már 1,5 napja?

van még valami, írjad bátran szólj a Tomasz haverodnak és gyártsatok elméleteket, jó móka lesz ám !
                        na? )

Tiltva részemről: TEJJEL CUKORRAL, MEGTAILT, TBACK, /HAPCI

Hozzászólás

• Látom itt a váltás, előkerült Tback is

írj Te is valami "kedveset" !

Szokásodhoz híven

Hozzászólás

• ! ! !

A véleménynyilvánítás szabadsága

A magyar alkotmány 61. § (1) bekezdése szerint: „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.”

A véleménynyilvánítás szabadsága legegyszerűbben azt a morális jogot jelenti, hogy mindenki azt mondjon, amit akar. A véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja a hallgatás jogát is (negatív véleménynyilvánítási szabadság).

Az Alkotmánybíróság megállapítása szerint a véleményszabadság a kommunikációs szabadságok anyajoga. Ez azt jelenti, hogy a véleményszabadság több szabadságjogot foglal magában. Ide sorolható: a szólás- sajtószabadság (beleértve az összes médiumot), az informáltsághoz való jog, az információk megszerzésének szabadsága, a művészi, irodalmi alkotás szabadsága, a művészeti alkotás terjesztésének szabadsága, a tudományos alkotás szabadsága, a tudományos ismeretek tanításának szabadsága, (illetve szorosan ide kapcsolódik a lelkiismereti és vallásszabadság, valamint a gyülekezési jog is). A véleménynyilvánítás szabadságának biztosítása azért alapvető fontosságú minden demokratikus jogállamban, mert célja, hogy az egyén számára lehetővé tegye a szabad kommunikációt másokkal, hogy mások véleményét formálja, meggyőzhessen másokat a maga álláspontjáról.

A véleménynyilvánítás az egyéni önkifejezés alapja lehetővé teszi az egyén számára, hogy vágyait, gondolatait, szándékát megfogalmazza, másokkal megossza. A véleménynyilvánítás szabadsága minden közlés szabadságát magában foglalja, mégpedig függetlenül annak módjától, értékétől, erkölcsi minőségétől és legtöbbször valóságtartalmától is. A véleménynyilvánítási szabadság határainak megvonásánál indokolt különbséget tenni értékítélet és tényközlés között. Értékítéletre, egyén személyes véleményére a véleménynyilvánítás szabadsága minden esetben kiterjed függetlenül attól, hogy az értékes vagy értéktelen, igaz vagy hamis, érzelmen vagy észérveken alapul.

Fokozott védelmet élveznek az olyan értékítéletek, amelyek a közügyekre vonatkozó vélemények ütközésében kapnak hangot, még akkor is, ha esetleg túlzóak és felfokozottak.
                            A véleménynyilvánítási szabadság nem ilyen feltétlen a tényállítások tekintetében. Az Alkotmánybíróság álláspontja szerint a véleménynyilvánítás szabadsága nem terjed ki a becsületsértésre alkalmas valótlan tények közlésére akkor, ha a nyilatkozó személy kifejezetten tudatában van a közlés valótlanságának (tudatosan hamis közlés) vagy foglalkozása, hivatása gyakorlásának szabályai szerint elvárható lett volna tőle a tények valóságtartalmának vizsgálata, de a véleménynyilvánítási alapjog felelős gyakorlásából adódó gondosságot elmulasztotta.

Az Alkotmánybíróság egyik határozatában azt is kimondta, hogy a közszereplőknek, közhatalmat gyakorlóknak (pl.: politikusok, hivatalnokok, újságírók stb.) jóval több kritikát – adott esetben sértést – kell elviselniük mint az „átlagpolgárnak”.

A véleményszabadság nemcsak az egyéni önkifejezés alapját teremti meg, hanem hozzájárul a demokratikus és nyitott társadalom fejlődéséhez is azzal, hogy lehetővé teszi nézetek, eszmék szabad kifejtését még akkor is, ha azok egyeseket megbotránkoztatnak népszerűtlenek vagy sajátos elképzeléseken alapulnak. A véleménynyilvánítás jogának kitüntetett szerepe van az alapjogok között, de ez nem jelenti azt, hogy az élethez vagy az emberi méltósághoz hasonlóan korlátozhatatlan lenne, de mindenképpen azzal jár, hogy csak igen kevés joggal szemben kell engednie, azaz a véleményszabadságot korlátozó törvényeket megszorítóan kell értelmezni.

Hozzászólás

Ezennel véget vetek, az ostoba, buta, sehova sem vezető hülyeségeknek
                              Ennek mi értelme egy dolgon rágódni már 1,5 napja?
                              Te rágódsz ezen folyamatosan a legjobban. Nem bírja ki az egód, ha nem reagálhat.

"Az igazi NŐk nem bírják a hisztis, töketlen pasikat!"
                              "utolsó suttyó, ócska semmirekellő, hitvány gazember"
                              "Kicsinyes, primitív, pitiáner alakok.

Erre van eszed. Ez a szellemi szinted. Talán nem kéne hülyeségeket írogatnod.

Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Tiltva részemről: TEJJEL CUKORRAL, MEGTAILT, TBACK, /HAPCI
                              Ezt megköszönöm. Ez egy bölcs döntés!

Hozzászólás

• Nem szoktam ellene menni a tömegnek, de ez most gyorsabban adta a pénzt mint gondoltam.
                                GU-t legszívesebben ezen a szinten shortolnám is, de túl erőteljes az emelkedés.

Legyen ennyi elég ma délutánra.

Click image for larger version

Name:	GU long.PNG
Views:	1
Size:	24,8 KB
ID:	157586

Látom elpattantak a húrok egyeseknél.
                                Őszinte részvétem a szakmai olvasóknak...

Hozzászólás

Working...
                                X