Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Rewand
    válaszolt
    Brent alsó szekciót itt lezárom, hogy BE-be kerüljek, a fenti részt tartom, mert még mindig longra játszok, most 65.50-es TP-vel. UCAD-et nem trédelem, ott inkább már shortot keresek majd, de csak szerda-csütörtöktől.

Click image for larger version  Name:	BCOUSDM15july29.png Views:	2 Size:	51,5 KB ID:	185973
    Utoljára szerkesztve a következő által: Rewand; 2019-07-29, 20:03.

Szólj hozzá::

• Rewand
    kommentálta válaszát
    Zártam 3160-nál most, elég mára.

• Rewand
    válaszolt
    Nézzük megint az UCAD-et, nem mozdult, hozzáadtam és megint feljebb vittem a TP-met. Brentemmel jól jártam, viszont ahogy vártam, megint visszaesett, az eredeti 0,9x3-as pozíciómat azért tartom és ha kieste magát, megint rákötök longra, valszeg holnap. A TP szintet viszont 65.26-ra vittem le.

Click image for larger version  Name:	USDCADM15july25.png Views:	1 Size:	52,2 KB ID:	185966

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Teljesen más vizekre eveztem, más stratégiát tanultam. Valamint inkább a hosszú távú mozgásokat figyeltem/figyelem. Be kéne építeni egy rövidebb távú stratégiát is, ezért érdeklődtem a rövid ideig tartott pozícióid után. A könyv megvan a mai napig igen, de ahogy sok másiknak, ennek se értem a végére.

• Rewand
    kommentálta válaszát
    Viktor, korábban kérdeztél már és én elirányítottalak a megfelelő helyre. Ez nagyon régen volt. A házi feladatot muszáj elvégezni, nem ismételhetek el mindig mindent többször, abból nem lesz tanulás. Annyira érted majd az ármozgást, amennyit egyedül beleteszel a tanulmányozásába.

• kockas
    kommentálta válaszát
    igen, vigyázat!....ez egy veszélyes gondolat Volt.
    Az olvasása is kóros. A Velencei-tónál különösen

• kockas
    kommentálta válaszát
    nem teljesen hagytam abba, csak leszokóban vagyok a kötögetősdiről.
    Vannak más prioritások.
    Saját chartolót fejlesztek, ez sok időt elvisz, meg túl sok kreatív ötletem van az élet minden területére,
    amik sokkal izgalmasabbak ennél a pálcikás dolognál,
    de nyomjátok csak nyugodtan.

• Rewand
    válaszolt
    UC-t betettem 3160-as TP-re, de lezártam annyit, hogy csak 2 mini maradt. Brentre rákötöttem, de most nem várok tőle többet, mint 63.75, amit rákötöttem, azt ott zárom, holnap szerintem nem történik vele semmi, pénteken se, úgyhogy long, de semmi izgalmasat nem látok a hétre most már.

Click image for larger version

Name:	BCOUSDM15july24_3.png
Views:	35
Size:	59,8 KB
ID:	185957

• rpr
    kommentálta válaszát
    Kockas: miert hagytad abba? Azt hittem te is kemenyen tolod ha mar a margin callon vip voltal

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    A barna vonalak csak neked fontosak,vagy van valami konkrét szerepük is?
    Annyit sikerült kivenni,hogy távolságot valamint meredekséget mérsz velük,és hasonlóságot keresel,de akkor nem értem a longot,mivel van még benne lefele,nem?

• Rewand
    kommentálta válaszát
    Nem tudom jobban elkészíteni a chartot, de ha ránézel a periodus elválasztók mentén az ármozgásra, akkor láthatod, hogy azt az ármozgást, amit a brent 3 hét alatt rajzolt meg, az UC két hét alatt rajzolta meg. Teljesen együtt mozog a két pár, csak nem szinkronban.

• Rewand
    kommentálta válaszát
    Amit látsz, az az, ahova az árnak végül majd mennie kell, 3050-re. Egyetértek vele. Csak szerintem ez még nem fog bekövetkezni, az SL-edet meg tuti, hogy előtte még kiveszik. Szerintem jobban jársz, ha kiveszed a stoppot, és ha az történik, amit mondok, akkor a 3220-as területen hozzáadsz a shortodhoz, de úgy rendesen. Ha shortolnám a párt (majd fogom is), én ezt tenném.

Próbálom előállítani a chartot, amin talán jobban látszik az UC/Brent kapcsolat, csak cseszik az Oanda azt csinálni, amit kellene...
    Azért nem látod, mert nem azt nézed, amit kellene.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Rewand; 2019-07-24, 19:02.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Ez már fundamentális gondolkodás, "vigyázat"!

• kockas
    válaszolt
    Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	84,1 KB ID:	185950
    Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem amit mondasz, csak szerintem ez így nem igaz. Nézd meg a két H4-es chartot, első a brent, második az UC, mit látsz?
    baski semmit nem látok rajta.

De feltöltöttem amit látok (USDCAD H1 chart):
    ha kiütnek az kb 1R nyereség, ha nem, az 10

• Rewand
    válaszolt
    kockas
    #3920.1
    kockas kommentje
    Ma, 18:55
    A trade párosításod végösszege rossz!!
    Az USD/CAD longod az kvázi olyan mint egy OLAJ eladás mert a Canadai dollár nagy mértékben az olaj árától függ.
    A Brent LONGOD ennek az ellentettje.
    Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni.....//persze tudom a chartok mutatják az irányt...de most szerintem bár áttételesen, de saját magad ellen is kötögetsz

Értem amit mondasz, csak szerintem ez így nem igaz. Nézd meg a két H4-es chartot, első a brent, második az UC, mit látsz?

Click image for larger version

Name:	brent.PNG
Views:	36
Size:	23,1 KB
ID:	185947Click image for larger version

Name:	ucad.PNG
Views:	33
Size:	10,3 KB
ID:	185948

Working...
X